DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
 #84169  autor: PiotrK
 04 lip 2006, 19:40
Skąd wziąć PIN2, jeśli mam telefon w Simplusie? Bo chciałem usunąć sobie z książki SIM numery *123* i *133*, a bez PIN2 się nie da...

BTW wie ktoś może po co mi te numery? Bo nie łączą one z żadną usługą etc ...

 #84172  autor: mol
 04 lip 2006, 19:57
Tam gdzie PIN powinien być także podany PIN2, tak samo numer PUK i PUK2

 #84173  autor: D@rio
 04 lip 2006, 19:58
Niestety kodu PIN2 nie uzyskasz w usłudze Simplus. Jest to uwarunkowane względami bezpieczeństwa ponieważ platforma AoC i kontrola stanu kont oraz naliczana odbywa się właśnie w taki sposób iż gdyby PIN2 był udostępniany klientom mogłoby dojśc do naruszeń. Z tego powodu, kody PIN2/PUK2 są niedostępne w Polkomtel S.A.
Przykro mi ale jedyny sposób to taki abyś się przyzwyczaił do tych numerów ;)

Pozdrawiam.

Obrazek

 #84187  autor: Irek
 04 lip 2006, 21:02
mol80 pisze:Tam gdzie PIN powinien być także podany PIN2, tak samo numer PUK i PUK2
Chyba tylko Era udostępnia PIN2.

 #84188  autor: Klusek
 04 lip 2006, 21:04
IreQ pisze: Chyba tylko Era udostępnia PIN2.
Nie tylko, w Idei vel Orange PIN2 to standardowo 9999 :)

Obrazek
Obrazek

 #84190  autor: Irek
 04 lip 2006, 21:07
Klusek pisze:
IreQ pisze: Chyba tylko Era udostępnia PIN2.
Nie tylko, w Idei vel Orange PIN2 to standardowo 9999 :)
Ano możliwe w Orange nie był mi potrzebny nigdy ;)

 #84251  autor: Kaczy
 04 lip 2006, 23:35
Potwierdzam co do Idei/Orange z tym PIN`em 2. :-D

...::: Made for loneliness :::...

 #84947  autor: Szalony
 09 lip 2006, 15:26
D@rio pisze:Niestety kodu PIN2 nie uzyskasz w usłudze Simplus. Jest to uwarunkowane względami bezpieczeństwa ponieważ platforma AoC i kontrola stanu kont oraz naliczana odbywa się właśnie w taki sposób iż gdyby PIN2 był udostępniany klientom mogłoby dojśc do naruszeń. Z tego powodu, kody PIN2/PUK2 są niedostępne w Polkomtel S.A.
Przykro mi ale jedyny sposób to taki abyś się przyzwyczaił do tych numerów ;)

Pozdrawiam.
Tak ale na nowej Platwormie juz Plus moglby udostepnic Pin/Puk2 bo wzgledy bezpieczenstwa odpadaja - gdyz nie ma powrotu na stara platforme :!: Ciekawe kiedy Plus pojdzie po rozum do glowy :!: Mam simplusa i dziecko - ze wzgledow bezpieczenstwa mysle by numer do tak-tak przeniesc(wybieranie ustalone )

Era Aleksandrow Lodzki - czesc miasta zasieg zenujacy w budynkach byl przez 10lat - http://szalony2007.republika.pl/era.png . Teraz jest tak - http://img163.imageshack.us/img163/5237 ... ot0100.png Wkoncu :) Widac roznice :)

 #84963  autor: D@rio
 09 lip 2006, 17:35
Szalony pisze:
D@rio pisze:Niestety kodu PIN2 nie uzyskasz w usłudze Simplus. Jest to uwarunkowane względami bezpieczeństwa ponieważ platforma AoC i kontrola stanu kont oraz naliczana odbywa się właśnie w taki sposób iż gdyby PIN2 był udostępniany klientom mogłoby dojśc do naruszeń. Z tego powodu, kody PIN2/PUK2 są niedostępne w Polkomtel S.A.
Przykro mi ale jedyny sposób to taki abyś się przyzwyczaił do tych numerów ;)

Pozdrawiam.
Tak ale na nowej Platwormie juz Plus moglby udostepnic Pin/Puk2 bo wzgledy bezpieczenstwa odpadaja - gdyz nie ma powrotu na stara platforme :!: Ciekawe kiedy Plus pojdzie po rozum do glowy :!: Mam simplusa i dziecko - ze wzgledow bezpieczenstwa mysle by numer do tak-tak przeniesc(wybieranie ustalone )
no coż...trudno się z Tobą niezgodzić ;) ale Plus to Plus :) tutaj pewne operacje działają w "opóźnionym" tempie :-)

A co ma przepraszam wybierane ustalone do Simplusa czy TakTak? Przecież wybieranie ustalone to funkcja aparatu. Będzie działąła w TakTak'u czy w Simplusie na Nowej Platformie.

Obrazek

 #84967  autor: orB
 09 lip 2006, 17:56
@Szalony: zapewne chodzi Ci o wybieranie jednym przyciskiem. To nie jest to samo co wybieranie ustalone. Przenieś kontakt do pamięci telefonu i wejdź w jego właściwości/edycję i zobacz czy nie można mu nic przypisać.

 #84968  autor: D@rio
 09 lip 2006, 18:02
orB pisze:@Szalony: zapewne chodzi Ci o wybieranie jednym przyciskiem. To nie jest to samo co wybieranie ustalone. Przenieś kontakt do pamięci telefonu i wejdź w jego właściwości/edycję i zobacz czy nie można mu nic przypisać.
To nie jest to samo ;) Jestem tego pewien. To o czym Ty mówisz to się nazywa "wybieranie skrócone"....

Obrazek

 #84972  autor: orB
 09 lip 2006, 18:33
Więc po co naszemu Szalonemu koledze wybieranie ustalone? :P Skoro jest od tego osobna funkcja? ;)

 #84975  autor: Klusek
 09 lip 2006, 19:00
orB pisze:Więc po co naszemu Szalonemu koledze wybieranie ustalone? :P Skoro jest od tego osobna funkcja? ;)
Widzę, że nie kumacie o co chodzi, aż musiałem przerwać oglądanie filmu żeby to napisać :) Wybieranie ustalone (funkcja może się różnie nazywać w zależności od telefonu) to funkja polegająca na tym, że z telefonu w którym ta funkcja jest aktywna można dzwonić tylko pod wybrane numery zapisane na karcie SIM, nie można dzwonić nawet pod numery które ręcznie wklepiemy do telefonu. Sęk w tym, że żeby móc korzystać z funkcji, definiować i zmieniać numery telefonu musimy posiadać właśnie nieszczęsny PIN2 :) Czy teraz już wszystko jasne? :)

Obrazek
Obrazek

 #84976  autor: D@rio
 09 lip 2006, 19:33
Dokładnie. Wszystko Klusek Wam to profesjonalnie wyjaśnił. Taka jest różnica między wybieraniem skróconym a wybieraniem ustalonym.

Obrazek

 #84981  autor: orB
 09 lip 2006, 20:58
Ahaa dzięki wielkie Klusek :wink:

 #92703  autor: nstn
 06 sie 2006, 21:56
Z ciekawości zadzwoniłem właśnie do Biura Obsługi Abonenta sieci Era (nr 602 900 =>1.22zl) i poprosiłem o swój PIN2, PUK oraz PUK2. Przekazano mi jedynie kody PUK oraz PUK2. PIN2 nie został mi udostępniony. Fakt faktem posiadam go (=znam) od momentu zakupu karty SIM, ale troche mnie to zdziwilo że nie chcieli mi go udostepnić.

 #99295  autor: jacguszi
 27 sie 2006, 18:47
*123* to początek zasilenia metodą na 123 ale ten drugi nr to juz nie wiem do czego służy.To dziwne że nie możesz go usunąć bez PIN2.Mnie sie to udało bez PIN2 ale są różne karty sim w sim+ i może dlatego.Na niektórych starszych da się np. wyłączyć żadanie kodu PIN na tych nowszych już nie.