DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 5 z 24
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 24

 #485460  autor: Niebo
 28 cze 2011, 23:15
Nie spinajcie się tak, bo ktoś sobie zażyczy jeszcze roamingu PTC...
Play ma pecha. Nie może ze swym partnerem, bo nie wyrabia, oni nie potrafią skonfigurować więc nie mają, i muszą korzystać z trzeciego. U nas na ścianie zachodniej najlepiej ma Polkomtel, gdyż on jest najdłuższy w moich rejonach stażem...
Jak się ciesze, że korzystam z "poważnego" operatora...

*- Oczywiście techniką, i myślę, że państwo wiedzą o czym ja mówię (PTC).

 #485461  autor: mkowalski
 28 cze 2011, 23:17
rogmaniek pisze:
mkowalski pisze:A to, że część klientów ma taką możliwość jest spowodowane niezależnymi problemami. Równie dobrze Play mógł nie uruchamiać roamingu Orange i zostawić użytkowników samym sobie. Wtedy bylibyście zadowoleni? Bo na chwilę obecną jest tak, że są marudzenia "bo on ma, a ja nie".
Takie jest moje zdanie, a Twoje jest wyżej. I ok. Także proszę to uszanować. Bo ja Twoją opinię szanuję. A Twoje, w/w argumenty, mnie nie przekonują. Taka jest moja opinia, w tej kwestii.
Szanuję każdą opinię i każdy ma prawo mieć własne zdanie na ten, bądź co bądź kontrowersyjny temat ;)
rogmaniek pisze:
mkowalski pisze:Nie było zasięgu na wschodzie - było marudzenie (fakt, uzasadnione). Jest zasięg na wschodzie, ale w roamingu Orange - jest marudzenie, bo Ci z zachodu mają tylko roaming Polkomtela.
Przecież zasięg był, a wiemy, o co chodziło.
Właśnie problem był taki, że nie dało się korzystać z częstotliwości należących do Playa. W praktyce było to więc "okrojenie" sieci o połowę.
rogmaniek pisze:Nie chciałem tego wcześniej cytować, ale chyba muszę. Taki argument typu: "to kup se Orange", moim zdaniem, jest bardzo "płytki", delikatnie pisząc. Nie spodziewałem się tego po Tobie.
Tu masz całkowitą rację, taki argument to żaden argument. Przepraszam. Ale wcześniej już o tym pisałem - zasięg też jest częścią walki o klienta. Nie możemy wymagać udostępniania nam zasięgu każdego istniejącego operatora.

Załóżmy taką sytuację - jest wioska X, w której Orange ma pełne pokrycie, a inni operatorzy praktycznie żadne. W związku z tym większość mieszkańców to klienci Orange. W pewnym momencie Play uruchamia w wiosce X roaming krajowy z Orange - jaki jest efekt? Play zyska wielu klientów kosztem Orange. Dla Centertela będzie to podwójna strata - po pierwsze stracą klientów, po drugie "obcy" będą zajmowali ich własne pasmo.

 #485468  autor: rogmaniek
 28 cze 2011, 23:26
Niebo pisze:Play ma pecha. Nie może ze swym partnerem, bo nie wyrabia, oni nie potrafią skonfigurować więc nie mają, i muszą korzystać z trzeciego.
Pomijając już kwestię zagłuszania sieci P4, przez ukraińskich operatorów. Tu już nie tylko chodzi o konfigurację, moim zdaniem, ale również o zasoby radiowe. Ale, pod tym względem, P4 sobie samo jest winne, nie biorąc 50 kanałów 900MHz'ów, tylko 25. Do tego, w 2005r., w ostatniej chwili zrezygnowali z udziału w przetargu na GSM/DCS 1800MHz. Twierdzi wtedy, że nic z tym pasmem nie zrobią. A okazuje się, że nawet można mieć LTE. Oczywiście, w następnym przetargu, o w/w częstotliwości, nie brali nawet udziału. A Prezes, w jednym z wywiadów, "nagle" stwierdził, że 1800MHz bardzo by się im przydało. Szkoda, że tak późno to zrozumieli...

POZdrawiam.

[ Dodano: 2011-06-28, 23:49 ]
mkowalski pisze:Szanuję każdą opinię i każdy ma prawo mieć własne zdanie na ten, bądź co bądź kontrowersyjny temat
Ok, choć to, w ostatnich wypowiedziach, nie było zbyt, moim zdaniem "widoczne" :smt012
mkowalski pisze:rogmaniek napisał/a:
mkowalski napisał/a:
Nie było zasięgu na wschodzie - było marudzenie (fakt, uzasadnione). Jest zasięg na wschodzie, ale w roamingu Orange - jest marudzenie, bo Ci z zachodu mają tylko roaming Polkomtela.


Przecież zasięg był, a wiemy, o co chodziło.


Właśnie problem był taki, że nie dało się korzystać z częstotliwości należących do Playa. W praktyce było to więc "okrojenie" sieci o połowę.
Może czepiam się szczegółów, ale jednak słowa: "nie było zasięgu na wschodzie", to jednak, moim zdaniem, naciągnięcie rzeczywistości. My wiemy, o co chodzi, ale ktoś nieobeznany w tematyce, mógłby być trochę zdziwiony :smt047
mkowalski pisze:rogmaniek napisał/a:
Nie chciałem tego wcześniej cytować, ale chyba muszę. Taki argument typu: "to kup se Orange", moim zdaniem, jest bardzo "płytki", delikatnie pisząc. Nie spodziewałem się tego po Tobie.


Tu masz całkowitą rację, taki argument to żaden argument. Przepraszam. Ale wcześniej już o tym pisałem - zasięg też jest częścią walki o klienta. Nie możemy wymagać udostępniania nam zasięgu każdego istniejącego operatora.
Ok. Dobrze, że na forum są Osoby/Forumowicze, którzy są- po prostu- w porządku :smt023 A wracając do poruszanych kwestii, zgadzam się z Tobą, odnośnie zasięgu, o czym pisałem w jednym z wcześniejszych postów.

Nadal jednak uważam, że w innych regionach Polski, w tym w Wielkopolsce, Polkomtel też ma sieć GSM przeciążoną. Dlatego sądzę, że, jako Klient P4, powinienem mieć również możliwość zalogowania się do sieci Centertela, bez "kombinowania" z wyjazdami na drugą cześć Polski. Oczywiście P4 zrobi, co zechce. Pewnie, póki sieć Polkomtela "nie padnie", w Wielkopolsce, to nie będę mieć dostępnego roaming'u Orange. Choć może to się zmieni, bo dziś miałem info od kilku znajomych mających Play'a, że w POZnaniu* nie mogli wykonywać połączeń, przez jakiś czas. Ja mogłem. Nie mogli Ci, którzy ręcznie ustawili sobie zasięg operatora Plusa. Ale to już inna kwestia, że ludzie w dużych miastach, mimo dobrego zasięgu własnej sieci, manualnie wybierają i tak Polkomtela...

POZdrawiam.


[ Dodano: 2011-06-28, 23:52 ]
mkowalski pisze:Załóżmy taką sytuację - jest wioska X, w której Orange ma pełne pokrycie, a inni operatorzy praktycznie żadne. W związku z tym większość mieszkańców to klienci Orange. W pewnym momencie Play uruchamia w wiosce X roaming krajowy z Orange - jaki jest efekt? Play zyska wielu klientów kosztem Orange. Dla Centertela będzie to podwójna strata - po pierwsze stracą klientów, po drugie "obcy" będą zajmowali ich własne pasmo.
Ale równie dobrze, możemy tę sytuację odwrócić. Załóżmy, że w innej wsi tylko Polkomtel ma zasięg? I wtedy, to dla operatora Plusa, też będzie podwójna strata.

POZdrawiam.

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #487845  autor: Spacedust
 09 lip 2011, 00:34
Skoro roaming potwierdzony to wpisujcie w jakich miastach Wam się udało połączyć z Orange ;)

 #487849  autor: mkowalski
 09 lip 2011, 01:02
Spacedust pisze:Skoro roaming potwierdzony to wpisujcie w jakich miastach Wam się udało połączyć z Orange
Gdzieś już to było napisane - logowanie jest aktywne dla wybranych kart SIM. W związku z tym w całym kraju uda się zalogować do sieci Orange ;)

 #487950  autor: joxar1
 09 lip 2011, 15:40
U mnie to wygląda tak:

http://www.youtube.com/watch?v=qYnsz0_7 ... r_embedded

Telefon po zalogowaniu się (jednak sieć go "nie wpuszcza") czym prędzej ucieka do PLAY, a przy ponownych poszukiwaniach brakuje Orange (czasem tylko GSM, czasem GSM i 3G) na liście operatorów.

 #487952  autor: remi89
 09 lip 2011, 15:47
Na telepolis piszą co innego, jeszcze co innego mówi gruszka w rozmowie. A u mnie jak nie było możliwości zalogowania się do Orange tak nie ma. Po wybraniu ręcznym sieci Orange wyskakuje "Nie zarejestrowany".

P@weŁ

 #487954  autor: kowcio
 09 lip 2011, 15:48
Bo w Świdnicy nie ma być roamingu Orange :roll:

 #487962  autor: Spacedust
 09 lip 2011, 16:21
joxar1 pisze:U mnie to wygląda tak:

http://www.youtube.com/watch?v=qYnsz0_7 ... r_embedded

Telefon po zalogowaniu się (jednak sieć go "nie wpuszcza") czym prędzej ucieka do PLAY, a przy ponownych poszukiwaniach brakuje Orange (czasem tylko GSM, czasem GSM i 3G) na liście operatorów.
U mnie też się loguje do Orange jako SOS po chwili znów jest wyszukiwanie sieci i po chwili znów Orange SOS.

 #487973  autor: remi89
 09 lip 2011, 17:18
Z tego wywiadu wynika że krajowy roaming z Orange działa na cały kraj (obejrzyj od 5:30), nie tylko w okolicach Przemyśla. Zaś na telepolis jest info że tylko regionalnie, ponieważ zostały im zaktualizowane karty SIM. To w końcu komu tu wierzyć Rzecznikowi czy serwisowi?

P@weŁ

 #487974  autor: joxar1
 09 lip 2011, 17:20
Użytkownikom. Jak widać, roaming jest dla tych, którzy byli w tamtych stronach oraz dla kolegi z Poznania :P

 #487976  autor: remi89
 09 lip 2011, 17:28
Dziwny ten Play, po co gadają głupoty. Mi niestety nie będzie dane być w okolicach Przemyśla, ale niedługo jadę na wielkopolskę to sprawdzę czy tam działa.

P@weŁ

 #487989  autor: rogmaniek
 09 lip 2011, 18:41
remi89 pisze:ale niedługo jadę na wielkopolskę to sprawdzę czy tam działa.
Niestety, ale mi nadal nie udaje się zalogować do sieci Centertela. Chociaż coś tam musieli zmienić/skonfigurować, bo najdłużej próbuje się zalogować do Orange. Gdy wybieram sieć PTC lub Aero2, to telefon bardzo szybko wyrzuca komunikat: "brak dostępu". A w przypadku Centka, w/w komunikat, pojawia się dopiero po kilku sekundach.

POZdrawiam*

[ Dodano: 2011-07-09, 18:46 ]
Tylko uściślę, że oczywiście do sieci Polkomtela, Nokia 6220 classic, loguje się szybko i za pierwszym razem :smt047

POZdrawiam*

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #488011  autor: mkowalski
 09 lip 2011, 20:02
remi89 pisze:Z tego wywiadu wynika że krajowy roaming z Orange działa na cały kraj (obejrzyj od 5:30), nie tylko w okolicach Przemyśla. Zaś na telepolis jest info że tylko regionalnie, ponieważ zostały im zaktualizowane karty SIM. To w końcu komu tu wierzyć Rzecznikowi czy serwisowi?
remi89 pisze:Dziwny ten Play, po co gadają głupoty. Mi niestety nie będzie dane być w okolicach Przemyśla, ale niedługo jadę na wielkopolskę to sprawdzę czy tam działa.
Nie, Play nie "gada głupot"! Mają rację, że roaming Orange działa na terenie całego kraju.

Sprawa wygląda tak, że część kart dostała aktualizację dającą im dostęp do sieci Orange na terenie całego kraju. Z tym, że aktualizację przesłano do kart "wschodnich" - nie wiadomo jednak w jaki sposób je wybrano. Jeśli jednak nasza karta dostała dostęp do Orange, to będzie działać w tej sieci na terenie całego kraju.

 #488046  autor: Spacedust
 09 lip 2011, 23:01
mkowalski pisze:
remi89 pisze:Z tego wywiadu wynika że krajowy roaming z Orange działa na cały kraj (obejrzyj od 5:30), nie tylko w okolicach Przemyśla. Zaś na telepolis jest info że tylko regionalnie, ponieważ zostały im zaktualizowane karty SIM. To w końcu komu tu wierzyć Rzecznikowi czy serwisowi?
remi89 pisze:Dziwny ten Play, po co gadają głupoty. Mi niestety nie będzie dane być w okolicach Przemyśla, ale niedługo jadę na wielkopolskę to sprawdzę czy tam działa.
Nie, Play nie "gada głupot"! Mają rację, że roaming Orange działa na terenie całego kraju.

Sprawa wygląda tak, że część kart dostała aktualizację dającą im dostęp do sieci Orange na terenie całego kraju. Z tym, że aktualizację przesłano do kart "wschodnich" - nie wiadomo jednak w jaki sposób je wybrano. Jeśli jednak nasza karta dostała dostęp do Orange, to będzie działać w tej sieci na terenie całego kraju.
No to pozostaje czekać aż roaming będzie ogólnokrajowy.

 #488050  autor: maciek764
 09 lip 2011, 23:14
Nie będzie.

 #488056  autor: mkowalski
 09 lip 2011, 23:24
Uściślijmy - roaming z Orange jest ogólnokrajowy (działa na terenie całego kraju), ale nie jest ogólnodostępny (działa tylko dla wybranej grupy klientów).

 #488090  autor: Claudec
 10 lip 2011, 10:05
mkowalski, nie trudź się, jak ludzie nie potrafili zrozumieć czytając newsa na telepolis, to twoje słowa również będą zbyt ciężkie do zrozumienia :P
  • Strona 5 z 24
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 24
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 24