DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

 #188716  autor: D@rio
 02 cze 2007, 18:01
pyp pisze:Jest to kwestia taka że być może telefony 3G mają automatycznie ustawiane 3G jako sieć, i wszyscy nawet nieswiadomie korzystają z UMTS a nie GSM.
bo tak jest. Generalnie każdy ma automatycznie i wtedy telefon wybiera 3G.
pyp pisze:Osoby które nie korzystają z Wideopołaczeń lub szybkiego internetu, lepiej niech poprzełaczają się na GSM żeby nie blokować UMTS`u.
to też prawda.
pyp pisze: Bo innego wytłumaczenia nie ma, no chyba że Orange ma jakieś techniczne problemy z 3G.
a to jest nawet pewne... ;)

Obrazek

 #188723  autor: PingNoMore
 02 cze 2007, 18:36
A może być tak, że telefon przełącza się z UMTS na GSM i wtedy jajca się dzieją

 #188856  autor: pyp
 03 cze 2007, 11:38
D@rio pisze:Generalnie każdy ma automatycznie i wtedy telefon wybiera 3G.
Zwróciłem na to uwage wtedy kiedy byłem we Wrocławiu i na telefonie brata koło kresek zasięgu widnieje 3G. Powiem mu tez żeby to zmienił, bo chcociaż ma w Plusie, to też lepiej żeby nie zapychał, bo korzysta tylko z normalnych połączeń...
PingNoMore pisze:A może być tak, że telefon przełącza się z UMTS na GSM i wtedy jajca się dzieją
To znaczy jakie jajca... przełaczy się i po krzyku ? czy nie ? bo telefon chyba nie wybuchnie ;-)

Pozdrawiam - pYp

 #189089  autor: PiKi
 03 cze 2007, 19:04
pyp pisze:Powiem mu tez żeby to zmienił, bo chcociaż ma w Plusie, to też lepiej żeby nie zapychał, bo korzysta tylko z normalnych połączeń...
Tym bardziej że i bateria szybciej się wyczerpuje.... :P

V2288 -> 3310 -> 3330 -> CMD J70 -> 3410 -> 6100 -> T630 -> k700i + patch -> k550i

 #189092  autor: PingNoMore
 03 cze 2007, 19:27
pyp pisze:To znaczy jakie jajca... przełaczy się i po krzyku ?
No chyba właśnie zrywa połączenia.

 #189239  autor: pyp
 04 cze 2007, 13:09
PingNoMore pisze:No chyba właśnie zrywa połączenia.
No możlwie że tak jest... Był własnie o tym na telepolis.pl podobny artykuł że w Jeleniej górze ktoś miał problemy z połączeniami bo się zrywały połączenia. Czyli żeby takich problemów nie było trzeba ustawić w telefonie domyslna siec GSM i wtedy nie powinno przełączać na 3G. Ale czy tak wogule mozna tak zrobić ?

Pozdrawiam - pYp

 #189293  autor: Irek
 04 cze 2007, 15:40
Powiem wam tak pomijając fakt jakie są to połączenia ostatnio to jest nagminne. Szczególnie przy długich trwających około 20 lub 30 minut. Od piatku do niedzieli rozmawiałem przez telefon w Orange jakieś 4 godziny. Siedem razy połączenie zostało zerwane.

"And one more thing..."

 #189510  autor: pyp
 05 cze 2007, 10:58
IreQ pisze:Szczególnie przy długich trwających około 20 lub 30 minut. Od piatku do niedzieli rozmawiałem przez telefon w Orange jakieś 4 godziny. Siedem razy połączenie zostało zerwane.
No to pieknie... I Orange o tym nie wie ? ze odwala taką puszerkę ? Niech to naprawią czym prędzej bo wkońcu inni uzytkownicy będą dostrzegac ten problem (uciązliwy)

Pozdrawiam - pYp

 #189582  autor: Vieslav
 05 cze 2007, 14:59
Ja wczoraj rozmawiałem od 21:30 do północy i ani razu nie zerwało... No ale wiadomo, Lublin mniejszy niż Warszawa.

 #189584  autor: PingNoMore
 05 cze 2007, 15:06
pyp pisze:Czyli żeby takich problemów nie było trzeba ustawić w telefonie domyslna siec GSM i wtedy nie powinno przełączać na 3G. Ale czy tak wogule mozna tak zrobić ?
W moim Samsungu Z300 mogę sobie ustawić tryb pracy sieci: Automatycznie, GSM 900/1800, GSM 1900, UMTS. W noki 6630 nie można tego ustawić, przynajmniej z tego co wiem

 #189603  autor: GSM_Maniak
 05 cze 2007, 16:17
W Noki 6630 można wybrać tryb GSM lub Podwójny, czyli GSM i UMTS. :)

 #189779  autor: pyp
 05 cze 2007, 23:59
W Noki 6280 sprawdzałem i można ustawić sieć. Albo GSM albo UMTS. A ktos wie jak jest np. w przypadku SE K800i ?

Pozdrawiam - pYp

 #190255  autor: bigman
 07 cze 2007, 17:04
pyp pisze:W Noki 6280 sprawdzałem i można ustawić sieć. Albo GSM albo UMTS. A ktos wie jak jest np. w przypadku SE K800i ?
W K800i mozesz wybrac sobie pomiedzy "GSM/UMTS" albo "GSM".

 #190296  autor: pyp
 07 cze 2007, 19:54
bigman pisze:W K800i mozesz wybrac sobie pomiedzy "GSM/UMTS" albo "GSM".
To dobrze ze mozna wybierac... Zreszta chyba wkazdym telefonie 3G można tak zrobić... Dzięki za info

Pozdrawiam - pYp

 #190415  autor: D@rio
 08 cze 2007, 06:13
Mulder pisze:Ja wczoraj rozmawiałem od 21:30 do północy i ani razu nie zerwało... No ale wiadomo, Lublin mniejszy niż Warszawa.
ale tak samo ma problemy z siecią radiową. Obciążenie tej sieci już przechodzi wszelkie możliwe pojęcie. U mnie "EDGE" Orang'owskie to 60 - 80 kb/s . Poprostu, porażka...
W szczycie o "sieć zajęta" też zbytnio nie trzeba się starać, zwłaszcza w centrum lub na miasteczku akademickim...

Obrazek

 #190523  autor: Vieslav
 08 cze 2007, 12:05
"Sieć zajęta" to ja jeszcze nie widziałem, ale muszę przyznać że Lublin a miejsce gdzie ja mieszkam (okolice) to niebo a ziemia. W Lublinie połączenie gprs mi zrywa co 10 minut, w szczycie to można zapomnieć o przeglądaniu czegokolwiek, transfer może 1kB/s. Ze złą jakością połączeń w szczycie się nie spotkałem ale czasem jak chciałem wieczorem dłużej pogadać to po 20 minutach nie słyszałem drugiej osoby. U mnie na wsi takie jaja się nie dzieją. Gprs chodzi przyzwoicie, rozmów nie zrywa. Acha, czasem jeszcze na LSMie jak próbowałem gdzieś zadzwonić to najpierw słyszałem przerywany sygnał a po ponownym połączeniu na wyświetlaczu nie pisało "Lublin" tylko "Konopnica".

 #190811  autor: pyp
 09 cze 2007, 00:03
Mulder pisze:"Sieć zajęta"
W mojej miejscowości to taki termin na wyświetlaczu telefonu wystepuje tylko w swieta boznarodzeniowe lub przy jakimś szczególnym obciążeniu. Własnie widze że jest to włąsnie wina dużych miast. Niby to aglomeracje i wogule a tu... Padaka :( W mniejszych miescianch jest poprostu mniej osób !

Pozdrawiam - pYp

 #190859  autor: Vieslav
 09 cze 2007, 08:54
Ja niezłego zonka złapałem w tego sylwestra. Już sobie myśle, żeby nie brać koma bo przecież i tak nie da się nigdzie dodzwnić a tu o północy poszło mi bez problemu 10 smsów a potem (chyba o 00:05) zadzwoniła koleżanka i dobre 10 minut gadaliśmy. "Sieć zajęta" miałem chyba 2 razy o 00:30, ale było o niebo lepiej niż rok temu, kiedy to od 20:00 aż do rana wogóle nie szło korzystać z koma.

 #190925  autor: pyp
 09 cze 2007, 12:26
Mulder pisze:Ja niezłego zonka złapałem w tego sylwestra
Ja tak samo, myslałem że nie da się dodzwonic, bo bedzie wszystko przepełnione, a spokojnie mogłem telefony wykonywać... A byłem we wrocławiu na Rynku, więc tam bardzo duzo osób było i zapewne co druga osoab korzystała z tela o tej porze !! Po przed ostatnim sylwetrem wzieli się do roboty, i musieli zwiększyc wydajność żeby poprawić jakosć korzystanaia z sieci w ten dzien.

Pozdrawiam - pYp

 #191805  autor: Vieslav
 11 cze 2007, 21:03
Od wczoraj Orange normalnie mnie rozwala! Myślę sobie, przy niedzieli, wolne, to sobie pogadam troche... Dzwonie, mija 15 minut, nagle rozłączyło. Pomyślałem, że może drugiej osobie padła bateria, ale nie. Dzwonie drugi raz, 5 minut i rozłączyło. Dzwonie 3 raz, tym razem 3 minuty. No więc dałem sobie spokój i dzwonie na biuro obsługi problem zgłosić. Dzisiaj dostaje smsa "bla bla bla... problem spowodowany jest słabym zasięgiem w miejscowości xxx, w najbliższym czasie nie planujemy rozbudowy sieci w tym rejonie więc proponujemy korzystanie z telefonu na zewnątrz lub w pobliżu okna". I nie byłoby w tym nic dziwnego, no bo w końcu mojej wiochy nawet na mapie nie ma, ale zasięg na Nokii 1600 mam max a rozmawiam przez słuchawki więc widzę. No trudno, zobaczymy jak dzisiaj będzie.