DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
 #123229  autor: Kaczy
 12 lis 2006, 11:45
Czy ktoś się orientuje jak skonfigurować telefon i do jakiego urządzenia podłączyć komórkę, aby mieć w pełni funkcjonalny faks?
Czy sa jakieś specjalne faksy, do których da się wsadzic kartę sim, ewentualnie czy da się to jakoś "podłączyć" do kompa :)

...::: Made for loneliness :::...

 #123267  autor: lookass
 12 lis 2006, 13:32
wiec wydaje mi sie jezeli podlaczysz kome do kompa ewentualnie bezposrednio do drukary jezeli ma wejscie usb to mozesz uzyskac w pelni fax oczywiscie + konfiguracja telefonu wiem ze w erze da sie zamowic w abo usuge za 31 zl cos takiego i jest to wtedy w pelni fax
wiecej nie pomoge bo nie wiem ;p
pozdrawiam :smt006

 #123271  autor: Kaczy
 12 lis 2006, 13:35
Oki, to jaki program faksowy zainstalować w kompie i jaki nalezy mieć telefon?
Ew. jakie modele dają możliwość wysyłania faksów?

...::: Made for loneliness :::...

 #123277  autor: rafcyk
 12 lis 2006, 13:47
Kaczy, Chyba D@rio korzysta z tej usługi w Plusie, może on pomoże.

Siemens C25 -> Nokia 3310 -> Nokia 6210 -> SE T630 -> Motorola V3 -> SE K750i -> Nokia 6131 -> Nokia 6300 -> Nokia E51 -> HTC Diamond -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy I5800 -> HTC Wildfire -> Blackberry 9300 -> Nokia E6 -> Samsung Galaxy S2

 #123319  autor: Dragon
 12 lis 2006, 15:42
cala seria Communicator umozliwia odbieranie faksow (pamietam ze 2 lata temu ta usluga kosztowala 60zl miesiecznie (w Erze) nie wiem jak jest teraz)

 #123321  autor: Kaczy
 12 lis 2006, 15:46
Dragon pisze:cala seria Communicator umozliwia odbieranie faksow
No to o nich wiem. Ale tutaj odbieranie odbywa się na wyświetlacz terminala.
A mi raczej chodzi o odbieranie faksów na drukarkę i ew. ich wysyłkę.

...::: Made for loneliness :::...

 #123372  autor: slawus
 12 lis 2006, 20:53
Żeby wysłać fax z komputera z Win XP przez telefon trzeba zainstalować "usługę faxowania", która to usługa standardowo się nie instaluje. Ja próbowałem kiedyś z Nokią 6310i i się udało.
Jeżeli chcesz też odbierać faxy, to musisz mieć włączoną usługę u operatora (w Plusie jest to Fax Plus, nie wiem jak u innych operatorów), kosztuje to miesięcznie w taryfach Godziny 12,20 pln miesięcznie. Dostajesz wtedy osobny numer do odbierania faxów, tzw. skrzynkę faxową. Później z tej skrzynki możesz odebrane faxy przerzucić do tego programu faxowego na komputer i wydrukować...... tak to z grubsza wygląda.

 #123392  autor: b@sho
 12 lis 2006, 22:14
prostrzej metody nie ma??

'When you meet your God, tell him to just leave me alone.'

 #123429  autor: slawus
 12 lis 2006, 23:44
Ja przynajmniej prostrzej metody nie znam.
Jeszcze dodam tylko, że ten dodatkowy numer do odbioru faxów jest przydzielany do tej samej karty sim, którą normalnie używamy. Czyli mamy 2 numery do jednej karty sim, jeden głosowy i jeden fax.

 #123438  autor: nstn
 12 lis 2006, 23:57
slawus pisze:Żeby wysłać fax z komputera z Win XP przez telefon trzeba zainstalować "usługę faxowania", która to usługa standardowo się nie instaluje. Ja próbowałem kiedyś z Nokią 6310i i się udało.
Jeżeli chcesz też odbierać faxy, to musisz mieć włączoną usługę u operatora (w Plusie jest to Fax Plus, nie wiem jak u innych operatorów), kosztuje to miesięcznie w taryfach Godziny 12,20 pln miesięcznie. Dostajesz wtedy osobny numer do odbierania faxów, tzw. skrzynkę faxową. Później z tej skrzynki możesz odebrane faxy przerzucić do tego programu faxowego na komputer i wydrukować...... tak to z grubsza wygląda.
Może metoda nie jest najprostsza, ale ciekawa. Musze sie dowiedzieć jak jest w mojej Erze.

"Nic nie boli tak jak życie"

 #123451  autor: D@rio
 13 lis 2006, 00:40
Kaczy pisze:Czy ktoś się orientuje jak skonfigurować telefon i do jakiego urządzenia podłączyć komórkę, aby mieć w pełni funkcjonalny faks?
telefon musi mieć wbudowany modem. Podłączasz bo przez kabel czy IrDę albo 'siwozębnego' instalujesz sterowniki, instalujesz drukarkę-fax w systemie, podłaczasz ją pod ten modem i wysyłasz fa'xy ;) Oczywiście telefon podłączasz do komputera. Później włączasz wysyłkę bądź odbieranie (lub to i to) w konsoli fax'owania systemu Windows i można korzystać :) to tak z grubsza...w paru słowach ;)
Kaczy pisze:Czy sa jakieś specjalne faksy, do których da się wsadzic kartę sim, ewentualnie czy da się to jakoś "podłączyć" do kompa
ja o takich urządzeniach nie słyszałem. Wszystko robi komp...
lookass pisze:ewentualnie bezposrednio do drukary jezeli ma wejscie usb to mozesz uzyskac w pelni fax oczywiscie + konfiguracja telefonu wiem ze w erze da sie zamowic w abo usuge za 31 zl cos takiego i jest to wtedy w pelni fax
do drukary nie. Do tego jest jeszcze oprogramowanie potrzebne. Zresztą, drukara jest podłączona do kompa i np. fax'y odebrane się odrazu automatycznie drukują na drukarce jeśli tak sobie to ustawimy ;)
Kaczy pisze:Oki, to jaki program faksowy zainstalować w kompie i jaki nalezy mieć telefon?
Ew. jakie modele dają możliwość wysyłania faksów?
Każdy który ma wbudowany modem generalnie, np. Nokia N70 ;)
Program, standardowy WinFax wystarczy spokojnie...
Dragon pisze:cala seria Communicator umozliwia odbieranie faksow (pamietam ze 2 lata temu ta usluga kosztowala 60zl miesiecznie (w Erze) nie wiem jak jest teraz)
no tak, ale to jedyna seria która ma możliwość odbioru/wysyłki bez udziału komputera ;)
slawus pisze:Później z tej skrzynki możesz odebrane faxy przerzucić do tego programu faxowego na komputer i wydrukować...... tak to z grubsza wygląda.
niekoniecznie, ja korzystam z FaxPlus'a ;) jeśli odrzucimy połączenie, to wtedy je odbierze skrzynka, i w każdym momencie można sobie te fax'y ściągnąć później. Natomiast, jeśli telefon jest podłączony do kompa, wystarczy zaakceptować połączenie i fax się Nam automatycznie odbierze (sygnalizacja na display'u: FAX CALL). Jeśli nie - fax się zachowa w skrzynce faxowo-głosowej ;) Oczywiście, jeśli nie chcemy to fax się nie wydrukuje, tylko wyświetli na ekranie w postaci pliku TIFF :-)
slawus pisze:. Czyli mamy 2 numery do jednej karty sim, jeden głosowy i jeden fax.
no i jest to bardzo wygodne ;) a powiem więcej nawet - na ten drugi numer można odbierać śmiało SMS'y :-D
nstn pisze:Może metoda nie jest najprostsza, ale ciekawa. Musze sie dowiedzieć jak jest w mojej Erze.
tak samo jak w Plusie. Wszędzie metoda będzie analogiczna.

P.S
A nie wiem czy wiecie, ale fax'y można wysyłać nawet z POP'a ;)
aha...i najważniejsze - za wysyłkę fax'u płacimy normalnie, jak za połączenie głosowe. Na bilingu takie połączenie ma znaczek FX - FAX CALL :-)

Proszę zadawać pytania - chętnie odpowiem.

Obrazek

 #123512  autor: slawus
 13 lis 2006, 11:12
D@rio pisze: Proszę zadawać pytania - chętnie odpowiem.

Każdy który ma wbudowany modem generalnie, np. Nokia N70 ;)
Program, standardowy WinFax wystarczy spokojnie...
Czyli np. Nokia 6610, która ma modem a niby nie obsługuje faxu też zadziała?
Zawsze mnie to ciekawiło :)

 #123532  autor: nstn
 13 lis 2006, 13:34
D@rio pisze:A nie wiem czy wiecie, ale fax'y można wysyłać nawet z POP'a ;)
aha...i najważniejsze - za wysyłkę fax'u płacimy normalnie, jak za połączenie głosowe. Na bilingu takie połączenie ma znaczek FX - FAX CALL
Tzn jak płacimy? Za ilość przesłanych danych czy czas? Bo przecież voice to czas.

"Nic nie boli tak jak życie"

 #123534  autor: Kaczy
 13 lis 2006, 13:37
nstn pisze:zn jak płacimy? Za ilość przesłanych danych czy czas?

Za czas. To logiczne :) W końcu TPSA jak ma faksy to nie kasuje za ilość przesłanych danych tylko za czas przesyłania kartek :)

...::: Made for loneliness :::...

 #123590  autor: D@rio
 13 lis 2006, 17:56
nstn pisze:
Tzn jak płacimy? Za ilość przesłanych danych czy czas? Bo przecież voice to czas.
za czas - dokładnie.
slawus pisze:Czyli np. Nokia 6610, która ma modem a niby nie obsługuje faxu też zadziała?
Zawsze mnie to ciekawiło
hmmm...nie wiem, nie testowałem tego na 6610 ;)

Obrazek

 #123663  autor: b@sho
 13 lis 2006, 21:55
a mozesz D@rio cos wiecej o przesylanie faksow w popie powiedziec?? trzeba miec jakis specjalny tel czy wysstarczy zwykla sluchawka?? trzeba wlaczyc us;uge u nich czy od razu mozna te faksy przesylac?? i ile czasu jedna strona faksu moze leciec??

'When you meet your God, tell him to just leave me alone.'

 #123744  autor: D@rio
 13 lis 2006, 23:31
b@sho pisze:a mozesz D@rio cos wiecej o przesylanie faksow w popie powiedziec??
a coś chcesz konkretnie wiedzieć?
b@sho pisze:trzeba miec jakis specjalny tel czy wysstarczy zwykla sluchawka??
nie no, z Nokii 3310 to sobie fax'ów nie powysyłasz. Musi mieć modem i obsługiwać wysyłanie fax'ów.
b@sho pisze: trzeba wlaczyc us;uge u nich czy od razu mozna te faksy przesylac??
to zależy od sieci. W Plusie trzeba oddzielnie włączać wysyłkę i oddzielnie odbiór. Znowu w POP'ie - wysyłka fax'ów jest standardowo dostępna dla wszystkich.
b@sho pisze: i ile czasu jedna strona faksu moze leciec??
tak pi razy oko - 30 - 40 sekund.

Obrazek

 #123746  autor: b@sho
 13 lis 2006, 23:32
czyl iw popie nic nie musze aktywaowac, a motka e398 obsluzy faksy?? w opcjach ma cos takiego

'When you meet your God, tell him to just leave me alone.'

 #123750  autor: D@rio
 13 lis 2006, 23:35
b@sho pisze:czyl iw popie nic nie musze aktywaowac, a motka e398 obsluzy faksy?? w opcjach ma cos takiego
sprawdż w specyfikacji technicznej, bo tak to nie pamiętam jak to jest z Motorolami. Nie szukaj tego w opjach telefonu, tam raczej tego nie będzie. Nawet jakichś specjalnych ustawień fax'owych w menu nie ma moja N70. Poprostu, wsio się w kompie konfiguruje.

Obrazek

 #123753  autor: b@sho
 13 lis 2006, 23:37
dobra to poszukam jutro, dzieki za info... a jeszcze jedno jakis programik do tego faksowy potrzebny??

'When you meet your God, tell him to just leave me alone.'