DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
 #115619  autor: imsai
 21 paź 2006, 12:53
Większość telefonów komórkowych pozwala na wysyłanie SMSów w różnych formatach (Tekst, Pager, eMail, Fax...).

W jaki sposób można wykorzystać te możliwości?

Mój aparat po ustawieniu "bramki email" w opcjach "wiadomości tekstowych" wysyła SMSy w type eMail na adresy poczty elektronicznej.

 #115722  autor: oprych
 21 paź 2006, 18:55
Też się podpinam do tego pytania, a swoją drogą posiada ktoś jeszcze pager?

..Serj, i tak pokrzyżowaliśmy ci plany...

 #115733  autor: Kaczy
 21 paź 2006, 19:23
imsai pisze:Większość telefonów komórkowych pozwala na wysyłanie SMSów w różnych formatach (Tekst, Pager, eMail, Fax...).
Wydaje mi się, że ta opcja będzie tylko działała w telefonach, które mają takie mozliwości wykorzystania.
Z tego co się orientuję to z Nokii 9300 (czy jakiegoś innego komunikatora) da się wysyłać faksy.
No i kolejną ważną rzeczą jest to, zeby sieć wspierała obsługę tego typu.
W Polsce to wiem, że z Plusa da się wysyłać faksy z komórki.

...::: Made for loneliness :::...

 #115791  autor: oprych
 21 paź 2006, 22:04
a pager? Te funkcje wysłania smsa na meil czy fax, pamietam nawet w "cegłowatych" motorolach

..Serj, i tak pokrzyżowaliśmy ci plany...

 #116000  autor: imsai
 22 paź 2006, 13:18
Kaczy pisze:W Polsce to wiem, że z Plusa da się wysyłać faksy z komórki.
Jak z wykorzystaniem SMS można to zrobić?

 #116141  autor: nstn
 22 paź 2006, 20:15
ciekawe czy z Ery i Plusa tez sie da?

"Nic nie boli tak jak życie"

 #116169  autor: Kaczy
 22 paź 2006, 22:24
imsai pisze:
Kaczy pisze:W Polsce to wiem, że z Plusa da się wysyłać faksy z komórki.
Jak z wykorzystaniem SMS można to zrobić?

Ehh... a nie wiem. Ale znajomy, który ma Communicatora mówi, że bez problemu ze swojego telefonu wysyła i odbiera faksy :)

...::: Made for loneliness :::...

 #116244  autor: D@rio
 23 paź 2006, 11:43
Kaczy pisze:Z tego co się orientuję to z Nokii 9300 (czy jakiegoś innego komunikatora) da się wysyłać faksy.
ale przy użyciu specjalnej aplikacji a nie jednej zmiany w ustawieniach.

Te nazwy to tylko taki bajer. Nawet jak sobie ustawimy jako fax to i tak wszystko pójdzie jako SMS. Fax to fax, e-mail to e-mail a sms to sms. Trudno to jakoś wszystko razem połączyć. Do każdej z tych funkcji jest potrzebne oddzielne narzędzie wysyłki. Tamto, to tylko model nazewnictwa. Sam też się tym bawiłem nie raz - i niczego nowego nie odkryłem.
Kaczy pisze:W Polsce to wiem, że z Plusa da się wysyłać faksy z komórki.
z każdej sieci się da. z Orange, z Ery też. Baa...nawet z POP'a się da tylko trzeba to wszystko odpowiednio skonfigurować.
Kaczy pisze:Ehh... a nie wiem. Ale znajomy, który ma Communicatora mówi, że bez problemu ze swojego telefonu wysyła i odbiera faksy
ja mam N70 i też bez problemu (już teraz...uff ;) ) wysyłam i odbieram fax'y. ;) nawet z 6310i można wysyłać. Ważne tylko aby mieć odpowiedni software i aby telefon miał funkcjonalność modemu...

Obrazek

 #116248  autor: imsai
 23 paź 2006, 11:52
D@rio pisze:Te nazwy to tylko taki bajer. Nawet jak sobie ustawimy jako fax to i tak wszystko pójdzie jako SMS. Fax to fax, e-mail to e-mail a sms to sms.
Chyba nie masz racji.

W przypadku ustawienia bramki email w opacjach SMS w telefonie, próba wyslania SMSa na adres e-mail w formacie innym niż "Email" powoduje wyświetlenie na ekranie informacji "Podany typ SMS nie może być użyty dla tej wiadomości".

 #116253  autor: D@rio
 23 paź 2006, 12:14
imsai pisze:Chyba nie masz racji.

W przypadku ustawienia bramki email w opacjach SMS w telefonie, próba wyslania SMSa na adres e-mail w formacie innym niż "Email" powoduje wyświetlenie na ekranie informacji "Podany typ SMS nie może być użyty dla tej wiadomości".
z e-mail'em nie testowałem bo od e-mail'a to ja mam specjalną aplikację a więc po co sobie tak utrudniać życie.

Generalnie od e-mail'i są też specjalne, operatorskie numery SMS, które przy odpowiedniej konstrukcji są konwertowane na e-mail'e oraz tzw. forma skrócona wysyłki e-mail zawarta w kartach PlusMega/SimExtra/SimInterlligentOrange.

Obrazek

 #116256  autor: nstn
 23 paź 2006, 12:22
D@rio pisze:ja mam N70 i też bez problemu (już teraz...uff ;) ) wysyłam i odbieram fax'y. ;) nawet z 6310i można wysyłać. Ważne tylko aby mieć odpowiedni software i aby telefon miał funkcjonalność modemu...
na przykład jaki software?? podaj nazwe programu.

"Nic nie boli tak jak życie"

 #116257  autor: imsai
 23 paź 2006, 12:26
D@rio pisze:od e-mail'a to ja mam specjalną aplikację a więc po co sobie tak utrudniać życie.

Ale komunikujesz się za jej pośrednictwem GPRSem, czy tak?
są też specjalne, operatorskie numery SMS, które przy odpowiedniej konstrukcji są konwertowane na e-mail'e oraz tzw. forma skrócona wysyłki e-mail zawarta w kartach PlusMega/SimExtra/SimInterlligentOrange.
Aplikacje na kartach nie pozwalają korzystać z książki telefonu ani ze słownika T9, niestety, a wysłane w ten sposób SMSy nie są zapisywane w archiwum. :-)

 #116345  autor: D@rio
 23 paź 2006, 21:05
nstn pisze:
na przykład jaki software?? podaj nazwe programu.
np. WinFax czy NortonFax + kabelek i jazda ;)

Pozatym, z Orange MultiBox Platinum też można wysyłać fax'y :-)
imsai pisze: Ale komunikujesz się za jej pośrednictwem GPRSem, czy tak?
GPRS/EDGE/UMTS.

Obrazek

 #116429  autor: Kaczy
 23 paź 2006, 23:35
D@rio pisze:nawet z 6310i można wysyłać. Ważne tylko aby mieć odpowiedni software i aby telefon miał funkcjonalność modemu...
Ale ja tutaj mówiłem o odbieraniu faksu na telefon- na jego wyświetlacz, a nie na kompa :-D

...::: Made for loneliness :::...

 #116437  autor: D@rio
 23 paź 2006, 23:47
Kaczy pisze:
Ale ja tutaj mówiłem o odbieraniu faksu na telefon- na jego wyświetlacz, a nie na kompa
tak to sie tylko da na Communicatorze i chyba na Nokii E70 (ale nie jestem pewny). Można także skorzystać z funkcjonalności poczty glosowej sieci Plus - tryb fax'owy (dodatkowo aktywowany). Wtedy każdy fax może zostać odebrany, przechowany albo odczytany dzięki technologii TextToSpeech.

Obrazek

 #118542  autor: ganc2
 28 paź 2006, 23:48
Wszystko zależy od centrum SMS. Można użyć opcji "odpowiedź bezpośrednio" i wtedy czasem przejdzie coś, co normalnie sie nie wyśle :-D

 #118547  autor: kameT
 28 paź 2006, 23:52
A pamiętacie ten magiczny sposób na wysyłanie e-maila za pomocą smsa.
Wiem, że to było jakoś tak:
adres e-maila#temat#treść e-maila i wysyłało się na jakiś nr.
Ale jaki? Zna ktoś?

3510i --> T630i--> 6230i --> 6230i / 3310 --> 6230i / 6060
--> 6300 / 6230i --> 6300 / W580i --> N82 / 6300 --> N82/ 6303 --> S8500(Wave) / N82 .
"The future starts today, not tomorrow!"

 #118553  autor: ganc2
 28 paź 2006, 23:56
6654? 6652?

 #118562  autor: przemek910
 29 paź 2006, 00:01
kameT pisze:A pamiętacie ten magiczny sposób na wysyłanie e-maila za pomocą smsa.
Wiem, że to było jakoś tak:
adres e-maila#temat#treść e-maila i wysyłało się na jakiś nr.
Ale jaki? Zna ktoś?
+48602969696 (dla Ery)

Im więcej wykrzykników na końcu posta, tym głupsza osoba pisząca...

 #118565  autor: ganc2
 29 paź 2006, 00:04
Posiadając telefon w sieci Heyah można wysłać wiadomość e- mail korzystając z jednego z następujących sposobów:

- poprzez usługę go-Card, wybierając dalej opcję Komunikacja i Wyślij e-mail. Koszt wysłania takiego SMS wynosi 0,61 PLN z VAT,

- poprzez wysyłanie wiadomości SMS na adres e-mail,

- poprzez klienta e-mail korzystającego z GPRS/EDGE/CSD