DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 291 z 533
  • 1
  • 289
  • 290
  • 291
  • 292
  • 293
  • 533
 #986911  autor: Ubinoob
 03 kwie 2018, 14:18
Albo porozrzucają różne ustawienia i nie będzie jednolitej konfiguracji kart sim, tak jak w tej chwili są skonfigurowane sąsiednie komórki (niektóre stacje TM, niektóre O, niektóre Plus). Obecnie jest trochę bałagan, bo często wychodząc z zasięgu sieci macierzystej spadam np. do Orange (bo taka komórka sąsiednia na danej stacji) i siedzę w tym O do czasu następnego "odświeżenia" karty, czyli próby powrotu do macierzystego.. W tym momencie liczą się priorytety z karty, czyli wypadam na TM. Niby wprowadzili EPMLN, które umożliwia tworzenie takiej "listy" dynamicznie, ale albo moja karta jest za stara, albo to po prostu nie działa. Pomijam cyrki jakie się dzieją w przypadku szczątkowego zasięgu Play (rzucanie po wszystkich operatorach i ciągłe powroty na moment do macierzystego).
 #986959  autor: lordbyd
 03 kwie 2018, 18:09
Sprawdzałem na karcie VM z dostępem do Plusa i nie ma możliwości zalogowania do LTE.
Na tej karcie na liście operatorów ostatnie jest Orange
 #986961  autor: adacomp
 03 kwie 2018, 18:42
lordbyd pisze:Sprawdzałem na karcie VM z dostępem do Plusa i nie ma możliwości zalogowania do LTE.
Na tej karcie na liście operatorów ostatnie jest Orange
Virgin to osobna firma przecież i nie ma nic wspólnego w P4 oprócz tego że działa na ich nadajnikach.
Ricki1980 pisze:Ważne, że działa.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Prędkość zabójcza aż 3Mbit/s podobnie jak w LTE Orange i 3G W3 :D
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2018, 19:08 przez f0ku5, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Proszę o używanie funkcji edycji zamiast pisania paru postów pod rząd.
 #986966  autor: pakierhakierxd
 03 kwie 2018, 18:53
Da się przeżyć YouTube w HD działa

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Gorzej było jak byl lejek 1.5 wtedy już tylko 480 p

Pozdrawiam :)
 #986974  autor: habish
 03 kwie 2018, 19:41
Ciekawe którą sieć SIM Playa wybierze mając do wyboru L800 Orange lub L1800 Plusa.
Jeśli pierwszeństwo ma Orange i wybierze L800 to spoko, jeśli jednak będzie odwrotnie.....
 #986987  autor: harys
 03 kwie 2018, 21:03
Patryk7588 pisze:Ciekawe którą sieć SIM Playa wybierze mając do wyboru L800 Orange lub L1800 Plusa.
Jeśli pierwszeństwo ma Orange i wybierze L800 to spoko, jeśli jednak będzie odwrotnie.....
To jest dość ciekawe zagadnienie.
Ciekawe czy w takim przypadku zadziała priorytet dotyczący wyboru zawsze wyższego pasma czy preferencje związane z wyborem tylko partnera roamingowego.
Tak czy inaczej tą decyzją Play zapewnił sobie najlepszy zasięg LTE w PL.L800 Orange+L900 Plusa będzie już zapewniało zasięg praktycznie wszedzie
 #987008  autor: kozien70
 03 kwie 2018, 23:28
Patryk7588 pisze:Ciekawe którą sieć SIM Playa wybierze mając do wyboru L800 Orange lub L1800 Plusa.
Jeśli pierwszeństwo ma Orange i wybierze L800 to spoko, jeśli jednak będzie odwrotnie.....
@Patryk - nie liczyłbym na to, że gros ruchu roamingowego LTE będzie leciało przez Orange. Myślę, że będzie tak samo jak jest teraz: zależne od lokalizacji i być może w jakimś stopniu od konkretnej karty. Ostatnio podczas mojej podróży z Małopolski przez Kraków do Warszawy karta Play w jakiejś 1/4 roamingu była w 3G T-mobile, stosunkowo rzadko pojawiało się na niej LTE Orange, a większą część trasy z uporem wybierała roaming 3G Plusa, mimo że LTE Orange było wtedy cały czas dostępne (korzystałem z niego na drugim telefonie na natywnej karcie pomarańczy). Dziwne, bo naturalnym wydawałoby się, że powinna wybierać najwyższą możliwą technologię czyli LTE Orange, a tymczasem wolała 3G Plusa. Widać wyborem partnera roamingowego przez telefon z kartą Play rządzą inne reguły, niż tylko wybór najlepszej możliwej technologii.
 #987012  autor: ja.michal
 04 kwie 2018, 02:07
kozien70 pisze: karta Play w jakiejś 1/4 roamingu była w 3G T-mobile, stosunkowo rzadko pojawiało się na niej LTE Orange, a większą część trasy z uporem wybierała roaming 3G Plusa, mimo że LTE Orange było wtedy cały czas dostępne (korzystałem z niego na drugim telefonie na natywnej karcie pomarańczy)
Prawdopodobnie chodzi o coś innego. Pamiętasz kwestię LTE Orange i konfiguracji przed i po wprowadzeniu VoLTE? U mnie dopiero po włączeniu usługi VoLTE (nawet nie samego VoLTE u operatora) telefon trzymał się LTE. Sądzę, że tutaj będzie podobnie, ale kwestia roamingu krajowego jako takiego nie pozostaje bez znaczenia.

Bardziej w tym całym roamingu krajowym LTE ciekawe jest jak będzie wyglądać sprawa VoLTE w Play. Czy będzie działał wyłącznie na zasięgu macierzystym Play ze względu na potrzebę jakichś elementów sieciowych czy LTE to jednak jest tylko nośnik dla warstwy IP i przy VoLTE będzie obojętne czy będzie to zasięg macierzysty czy roamingowy. A może będzie działać w roamingu krajowym, ale bez specyficznych ustawień sieciowych jak np. QoS w przypadku VoLTE a w konsekwencji problemy z VoLTE?

Jeżeli VoLTE będzie działało w roamingu krajowym to Play robi się bardzo sensownym operatorem do wyboru. Do rozmów VoLTE nie potrzeba kosmicznych prędkości, jak dobrze pamiętam to coś koło 40 kbit/s. Trzeba pamiętać, że można zlecić w Play wyłączenie poszczególnych partnerów roamingowych. Wprawdzie doświadczenie sprzed kilku lat, ale roaming krajowy działał najlepiej jak był tylko jeden partner.
 #987454  autor: bobix
 06 kwie 2018, 09:43
Zleciłem włączenie dostępu do roamingu plusa. Wczoraj do mnie dzwoni konsul i powiadamia że włączone. Dodatkowo pyta czy mam preferencje co do kolejności sieci to mi ustawi Zaczęli pytać niedawno?
 #987568  autor: Benjamin Linus
 06 kwie 2018, 20:04
Czy jest możliwość sprawdzenia czy działa już nowa stacja?

Pamiętam , iż w nokiach w menu service była opcja był że tel pokazywał nowe BTS uruchomione trybie testowym.
 #987582  autor: umcusumc
 06 kwie 2018, 21:24
Jestem właśnie na Korfu i jest Wielkanoc. Kto był, to wie jak to wygląda w greckiej wersji - masa ludzi. Przy czym moja karta głównie loguje się do operatora Wind GR. Druga SIM trochę skacze, dwa razy zalogowała się nawet do Albanii (co mnie będzie kosztowało ponad 5 zł). No ale nie o tym miałem... Pomijając dziury w zasięgu w takich nieszczególnych miejscach (gdzie powinienem wjechać terenówką a nie Polo), nie miałem problemów z netem. Nawet w Kerkirze, gdzie jak wspomniałem, w okolicach starego miasta był ogrom ludzi. Po czym zobaczyłem 3 dostawczaki ładnie wypoziomowane z radioliniami.
Można? Można. Mam zbliżenia, ale to jak dorwę się do komputera.ObrazekObrazekObrazek
 #987605  autor: 3G
 06 kwie 2018, 23:17
Ooo, podoba mi się to :) Tylko nie bardzo wiem co ma wspólnego z rozbudową sieci Play ;)

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #987617  autor: dagonPL
 07 kwie 2018, 05:57
I to jest prawdziwa sieć "mobilna" :)

Twitter @FonRuchalFest
 #987629  autor: umcusumc
 07 kwie 2018, 10:31
3G pisze:Ooo, podoba mi się to :) Tylko nie bardzo wiem co ma wspólnego z rozbudową sieci Play ;)
W kontekście doraźnego radzenia sobie podczas imprez masowych - coś ma. Ciekawe, jak to prawnie jest rozwiązane w Grecji. W Polsce widziałem tylko przenośne BTSy (takie wieże na kilkanaście metrów). Ostatnio Plus takie miał na pokazach lotniczych w Radomiu, tylko nie wiem czy to faktycznie było na 2 dni czy to była taka permanentna prowizorka ;)
  • Strona 291 z 533
  • 1
  • 289
  • 290
  • 291
  • 292
  • 293
  • 533
  • 1
  • 289
  • 290
  • 291
  • 292
  • 293
  • 533