DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 3 z 29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 29

 #713135  autor: Halset
 26 kwie 2014, 00:22
Podlaskie już dawno zmodernizowane, a rozmowy na pewno w Plusie prowadzone są w lepszej jakości.
Podlaskiego nie odwiedzałem więc może masz rację. Wiem tylko tyle od znajomego, że po modernizacji Orange lepiej chodzi jak TM. A np na Śląsku lepiej TM jak O.
Nawet w Trójmieście na różnych osiedlach to inaczej wygląda.
Skoro ilość pasma nie ma znaczenia, to po co operatorzy wydają setki tysięcy, a nawet miliony na ich zakup? Czym jest "wykorzystywanie pasma"? Anteny powinny świecić?
Bardzo ciekawe. Ani TM ani O żadnych częstotliwości nie pozyskały na UMTS ani na GSM a przez większą ilość stacji bazowych powiększyli pojemność sieci. Co przed modernizacją sieć O się zapychała na danych, obecnie tego nie ma. Więc jak wytłumaczysz swoją teorię?
Już nie pisz o tej świetnej jakości Orange porównywalnej do jakości HD Voice Play, bo zaraz będę potrzebował pomocy lekarza. To tak jakby porównywać EDGE do UMTS.
To najwyższy czas iść na badania.
Tutaj co najmniej ze stu potwierdzi, że jak dzwoni do Play to od razu w słuchawce wie, że gada do sieci P4. Dziwne?
Play obecnie również jest przeciążoną siecią i nie zawsze HDVoice działa.
To jest ta właśnie różnica, jak w O między FR a HR.
I to jest ta różnica, gdy gadasz po TM i gadasz po P4.
Tak samo np filmik - co z tego, że masz kodek Xvid jak wystarczy inna rozdziałka czy bitrate i masz różną jakość
Nie jestem żadnym wyznawcą sieci O, bo nie mam na dzień dzisiejszy z nimi do czynienia.
Testuje sobie od czasu z kilkoma znajomi na różnych telefonach w różnych regionach i każdy twierdzi, że najgorszą jakość ma Play. O jest prawie na równi z Plusem, czasami nawet lepiej.
A najlepszą jakość ma właśnie TM.
Jakiś czas temu prowadziłem mini-polemikę z Halsetem-wyznawcą-Orange, ale osłabłem, bo to tzw. groch o ścianę. Już nawet nie pisałem po wizycie w Gdańsku/Helu/Władysławowie, że Plus działał mi tam wszędzie bardzo dobrze (a net na 3G w samym Gdańsku, Na Zboczu, wręcz rewelacyjnie), bo bałem się, że mnie znajdzie i rodzinę wymorduje...
Co ja zrobię, że gdzie się nie ruszę w PL, to Orange gorsze nie tylko od Plusa, ale i od Play OCZYWIŚCIE!
Gdzie ja to pisałem?
Mówiłem o pasie nadmorskim a nie o półwyspie helskim. Tam Orange nie działa dobrze. Tam dobrze działał TM, bo wielu znajomych mam z tego regionu i wszyscy do dzisiaj są w tej sieci, właśnie przez dobrą jakość
Plusa bardzo obniżył loty, bo taka jest prawda. I na półwyspie też nie działa świetnie, tak jak powinna.
Ciekawa rzecz. Mam co pół roku badania słuchu (mam taki charakter pracy, więc muszę go mieć bardzo dobry) i są oczywiście rejony, gdzie Play chodzi lepiej ale to kropla w morzu, gdzie Orange chodzi lepiej. Więc, sorry ale chyba najwyższy czas na badania ;)
Czasami jak czytam co niektórych, mam wrażenie, że Play przez swoje niskie ceny im świat uratował (byłe niskie ceny aby być dokładnym)
Kluczem jest pojemność. O ile w Plusie wystarczy jedna stacja GSM900 na pokrycie nawet 30 km (z rozmowami w dobrej jakości), to w Orange przy ich ilości pasma każda rozmowa byłaby zrzucana do HR. Ewentualnie w ogóle nie zostanie zestawiona
Nie do końca. Każda antena, w tym właśnie GSM900 może jednocześnie tylko pewną ilość przeprowadzić rozmów. Pasmo tu nic nie ma do tego. Każda inna sieć, mająca dwie stacje bazowe do jednej w Plusie, ma większą pojemność.

 #713143  autor: zajadacz
 26 kwie 2014, 02:24
Halset pisze:Nie do końca. Każda antena, w tym właśnie GSM900 może jednocześnie tylko pewną ilość przeprowadzić rozmów. Pasmo tu nic nie ma do tego. Każda inna sieć, mająca dwie stacje bazowe do jednej w Plusie, ma większą pojemność.
Bzdura. Zależy ile sektorów ma stacja i ile TRX-ów jest przypisanych pod sektor. Dwie stacje GSM każda po 3 sektory z jednym TRX mają mniejszą pojemność niż jedna stacja po 3 sektory z dwoma TRX na sektor. Pojemność dwóch stacji jest mniejsza dokładnie o jedną szczelinę czasową na sektor.
Inaczej jest w UMTS, gdzie pojemność sieci można zwiększyć jedynie przez dodanie dodatkowej stacji (przy założeniu istnienia tylko jednej nośnej).

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE

 #713300  autor: Halset
 26 kwie 2014, 15:33
No to byłem w błędzie ;)

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"

 #713334  autor: ciekawy
 26 kwie 2014, 16:51
Halset pisze:No to byłem w błędzie ;)
Halset,
ile ty masz lat ?
zawsze kiedy jesteś w błędzie myślisz że masz racje, potem inni wszystko muszą ci tłumaczyć, a potem jak zwykle wychodzi że byłeś w błędzie,
Orange może się wstydzić, że na tym samym zasięgu co T działa zwyczajnie gorzej, może pora żeby wymienili kompy i oprogramowanie które przepuszcza połączenia

[ Dodano: 2014-04-26, 16:55 ]
KA pisze:Brawo Flash! Jakiś czas temu prowadziłem mini-polemikę z Halsetem-wyznawcą-Orange, ale osłabłem, bo to tzw. groch o ścianę. Już nawet nie pisałem po wizycie w Gdańsku/Helu/Władysławowie, że Plus działał mi tam wszędzie bardzo dobrze (a net na 3G w samym Gdańsku, Na Zboczu, wręcz rewelacyjnie), bo bałem się, że mnie znajdzie i rodzinę wymorduje...
Co ja zrobię, że gdzie się nie ruszę w PL, to Orange gorsze nie tylko od Plusa, ale i od Play OCZYWIŚCIE!
to prawda, Orange powinno coś z tym zrobić bo od zawsze było siecią po Plus i T,a teraz jest siecią po Play, dziwne, że Orange tego nie poprawia

 #713338  autor: Halset
 26 kwie 2014, 16:56
ciekawy pisze:
Halset pisze:No to byłem w błędzie ;)
Halset,
ile ty masz lat ?
zawsze kiedy jesteś w błędzie myślisz że masz racje, potem inni wszystko muszą ci tłumaczyć, a potem jak zwykle wychodzi że byłeś w błędzie,
Orange może się wstydzić, że na tym samym zasięgu co T działa zwyczajnie gorzej, może pora żeby wymienili kompy i oprogramowanie które przepuszcza połączenia
Jak zwykle? Pierwszy raz się pomyliłem.
To jest kropla wody w tym, ile Ty ściem napiszesz tu na i Głównej stronie.
Nie działa zwyczajnie gorzej. To zależy od regionu. Zwyczajnie gorzej działa Play, o czym nawet artykuł napisał Witek na Stronie Głównej i o czym sami właściciele razem z Gruszką na czele o tym wiedzą.
Tylko tacy fanboje jak Ty myślą inaczej.

 #713341  autor: ciekawy
 26 kwie 2014, 17:05
Halset,
nie nazywaj mnie fanbojem bo to miano należy się tobie fanboju Orange, piszesz jakie to Orange jest super,a nawet nie potrafi dorównać Play-owi, Play od dawna ma lepszej jakości rozmowy niż Orange,
tak, jak zwykle, gdyby admini nie kasowali postów w których głupio piszesz i na które ci ludzie odpowiadają to inni mogliby to sobie poczytać co to znaczy że jak zwykle byłeś w błędzie,
nie odpisuj już na ten post bo szkoda czasu na rozmowe z tobą,potem jakiś twój znajomy admin skasuje posty żebyś mógł napiać "Jak zwykle?"

 #713346  autor: Halset
 26 kwie 2014, 17:26
Halset,
nie nazywaj mnie fanbojem bo to miano należy się tobie fanboju Orange, piszesz jakie to Orange jest super,a nawet nie potrafi dorównać Play-owi, Play od dawna ma lepszej jakości rozmowy niż Orange,
W hejtowaniu jesteś mistrzem. I sorry ale jak aż tak dobry w tym nie jestem. Więc pass.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"

 #713360  autor: cyanoone
 26 kwie 2014, 18:01
Panowie po co się kłócić i niszczyć sobie nerwy? Niech każdy płaci komu chce. Wybór operatora jest indywidualną sprawą każdego klienta.
Pozdrawiam ;-)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)

 #713364  autor: Halset
 26 kwie 2014, 18:09
A i jeszcze jedno - albo masz braki @ciekawy w nauce albo brak Ci kultury, ponieważ zaimki osobowe się pisze z dużej litery.

Edit
Albo po prostu masz takie braki, że nie wiesz co to zaimek osobowy ;)
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2014, 18:23 przez Halset, łącznie zmieniany 1 raz.

 #713370  autor: ciekawy
 26 kwie 2014, 18:19
albo taki jest styl tego nicku

 #713376  autor: pipawolowa
 26 kwie 2014, 18:40
Drogi Panie Moderatorze zamknij ten wątek (tutaj zaraz się krew poleje).

"Fantazja jest ważniejsza od wiedzy." A Einstein

 #713504  autor: janekt
 27 kwie 2014, 00:00
Halset, ciekawy- po co takie emocje? To jest poważne forum telekomunikacyjne, a mam wrażenie, że jestem w jakiejś piaskownicy. Trollowanie to nie jest dobry pomysł na nabijanie sobie licznika z liczbą napisanych postów- wiadomo, każdy chciałby mieć jak najwięcej, ale bez przesady,
Proszę, chociaż dzisiaj "zawieście broń". Jest kanonizacja Jana Pawła II, bez którego być może nie moglibyście tutaj swobodnie pisać. Dzień szczególny, wyjątkowy, nigdy więcej się nie powtórzy. Szkoda, gdyby został zmarnowany na dalsze spory...

JanekT

 #713594  autor: Ricki1980
 27 kwie 2014, 12:16
Mogę potwierdzić, że w DCS Play działa HD Voice. Xperia Z1 spisuje się świetnie. Stary muzealny SGS 2 tylko w UMTS, ale to w nim można podglądać w menu serwisowym jaki kodek jest używany i tylko do tego nadaje się świetnie.

Do grona telefonów działających w GSM z HD Voice mogę dodać Moto G i Xperie U.

 #713621  autor: ciekawy
 27 kwie 2014, 13:09
janekt,
masz racje, dawno bym odpuścił gdyby mnie nie obrażał i nie wmawiał że każda sieć według niego jest lepsza niż Play, on nie rozumie że ludziom którzy świadomie wybrali Play ta sieć odpowiada,

Ricki1980,
dobrze wiedzieć

 #713632  autor: Halset
 27 kwie 2014, 13:34
Ricki1980 pisze:Mogę potwierdzić, że w DCS Play działa HD Voice. Xperia Z1 spisuje się świetnie. Stary muzealny SGS 2 tylko w UMTS, ale to w nim można podglądać w menu serwisowym jaki kodek jest używany i tylko do tego nadaje się świetnie.

Do grona telefonów działających w GSM z HD Voice mogę dodać Moto G i Xperie U.
Ciekawe jak to działa?
Jak pisał @MaciejM
W Warszawie i w Białymstoku wymuszałem pasmo GSM1800 w Play. Zasięg nawet dobry, rozmowy dobrej jakości pod warunkiem, że się nie przemieszczamy.

Podczas przemieszczania trzaski, szumy, a nawet zerwanie połączenia. Handoveru z GSM1800 do roamingu nie zrobili.
to się wszystkiego można spodziewać.

Jeszcze tylko brakuje potwierdzenia tego, co piszą inni, że na roamingu TM net działa do 15Mb/s i tego, aby na roamingu TM puścił po HDVoice :smt101

 #713636  autor: ciekawy
 27 kwie 2014, 13:39
Halset,
a co ci znowu przeszkadza gdyby T puścił po roamingu HD Voice dla PLAY ?
LTE PLAY ma zagwarantowane w umowie roamingowej z T,fajnje, co ?

 #713645  autor: Halset
 27 kwie 2014, 13:57
ciekawy pisze:Halset,
a co ci znowu przeszkadza gdyby T puścił po roamingu HD Voice dla PLAY ?
LTE PLAY ma zagwarantowane w umowie roamingowej z T,fajnje, co ?
Mi nie przeszkadza. Ale TM na tym więcej straci niż zyska. Net tej samej prędkości roamingu, co abonent TM. HDVoice po całej sieci w 2g i 3g w TM dla ich klienta - to samo Play?
Itd.
Oferty w TM zazwyczaj są ciut droższe a jakość TM była zawsze lepsza poprzez swoją infrastrukturę.
Więc w jaki sposób klientów będą utrzymywać w swojej sieci, jak w Play będzie miał więcej pasma LTE, jakość połączeń podobna, takich naganiaczy jak Ty itd?
To by świadczyło, że TM sobie sam kopie dołek.
Dlatego póki to nie będzie oficjalnie, w bajki nie wierzę.

Co do LTE - nie powtarzaj bajek. Nikt tego oficjalnie nie powiedział. To tylko domysły dziennikarzy.

 #713654  autor: ciekawy
 27 kwie 2014, 14:05
Halset,
jeśli ktoś tu jest naganiaczem to ty o czym może świadczyć służbowa komórka w T,
PLAY należałyby się dobre warunki,w końcu za ten zasięg PŁACI,nie dostaje go za darmo,a T na tym zarabia, nie ma tu nic dziwnego w takim układzie

 #713659  autor: tMati
 27 kwie 2014, 14:13
Panowie, dopóki nie poznamy szczegółów umowy między T-mobile i Play, to możemy tylko gdybać.
Zgadzam się z Halset, że umowa w takiej formie byłaby samobójem dla T-mobile i nie sądzę by HDvoice poszło po roamingu, prędzej mogliby się dogadać i zrobić HDvoice w połączeniach między sieciami.

 #713665  autor: Halset
 27 kwie 2014, 14:23
Nr telefonu w TM nie jest mój i nie używam go poza sprawami służbowymi.
A Ty masz Play i używasz go 24h na dobę. Więc to Ty jesteś naganiaczem
PLAY należałyby się dobre warunki,w końcu za ten zasięg PŁACI,nie dostaje go za darmo
Nie rozmieszaj mnie :) Każdy pracownik Play używa tego argumentu. Szkolenia widzę, nie idą na darmo.
Ale to jest kropla w morzu nakładów finansowych TM. Prawie 4,5 mld złotych kosztuje całe N! czyli ponad 2mld na jedną sieć. Do tego trzeba to jeszcze utrzymać. Play płaci za możliwość korzystania a nie za wszystkie walory TM.
I ten argument płacenia za roaming to drugi największy bełkot naciągaczy i pracowników sieci Play. Pierwszy to zasięg 4 sieci i wciskanie kitów, że Play ma najlepszy zasięg.

Dla mnie koniec OT. Nie mam zamiaru pisać z betonem na tym forum jakim jest @ciekawy.
Kończę to śmiecenie w wielu tematach bo mam ciekawsze zajęcia. I przepraszam za burdel w tematach.

***************************************************************************
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2014, 17:06 przez Halset, łącznie zmieniany 4 razy.
  • Strona 3 z 29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 29