• Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
 #503966  autor: Leogict
 17 wrz 2011, 22:28
Witam,

Piszę pracę inżynierską na temat "Lokalizacja użytkowników sieci ruchomych na potrzeby systemu powiadamiania ratunkowego", dłuższy opis: "Przedstawić techniczne metody lokalizacji użytkowników sieci ruchomych na potrzeby systemu powiadamiania ratunkowego. Ocenić dokładność lokalizacji i czas niezbędny do przekazania informacji lokalizacyjnych do PLI CBD."

I teraz o co chodzi - byłem u promotora ale nie podał mi żadnych źródeł z których mam korzystać (powiedział tylko żeby poszukał "debaty UKE" mniemam że to to: http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?pla ... &page=text ale informacje tam zawarte są bardzo biedne).

Proszę o podanie źródeł które mogą być przydatne do pisania tej pracy - pozycje książkowe, artykuły, strony internetowe, materiały firmowe itp. Wszystko może się przydać.

Rozpocząłem sam poszukiwania w dwóch miejscach: w "Przeglądzie telekomunikacyjnym" i w materiałach konferencyjnych z Krajowej Konferencji Radiokomunikacji, Radiofonii i Telewizji KKRRiT, z "Przeglądu Telekomunikacyjnego" zaklasyfikowałem takie artykuły:
2-3/2011
J. KOŁAKOWSKI
Ocena odbiorników z detekcją progową wykorzystywanych w ultraszerokopasmowych systemach lokalizacyjnych

6/2010
J. STEFAŃSKI
Analiza i badania pomiarowe dokładności lokalizowania terminali ruchomych w sieciach komórkowych

2-3/2010
J. STEFAŃSKI
Naziemne systemy radionawigacji morskiej i lotniczej

6/2009
J. KOŁAKOWSKI
Wpływ detekcji progowej na błędy określenia położenia obiektu w ultraszerokopasmowym systemie lokalizacyjnym

2-3/2009
W. MICHALSKI
Problemy sieciowe związane z obsługą wywołań alarmowych

6/2006
J. STEFAŃSKI
Metody i standardy pozycjonowania terminali w systemach komórkowych

10/2005
R. SZUMNY
Metody lokalizacji terminali radiowych we wnętrzach budynków

4/2004
B. KNAPEK
Techniki lokalizacji terminali sieci komórkowych

5/2003
M. MIERNIK
Metody i procedury lokalizacji abonenta w sieciach komórkowych GSM2+/3G
Co do KKRRiT to na dniach przejrzę spisy treści i też zaklasyfikuję kilka artykułów pod kątem tematu.

Proszę o podanie innych źródeł o lokalizacji abonenta w sieciach ruchomych i o PLI CBD, ewentualnie o nakierowanie mnie gdzie mogę znaleźć interesujące mnie informacje.

Z góry bardzo dziękuję.
Pozdrawiam.

 #504982  autor: ppp1ppp
 23 wrz 2011, 20:04
Może lepiej zmień temat pracy, skoro nie masz literatury niezbędnej do jej napisania.

 #504987  autor: ŁB
 23 wrz 2011, 20:25
Z tego co kojarzę na KKRRiT 2010 w Krakowie był referat o wykorzystaniu możliwości lokalizacji abonenta w sieci GSM dla potrzeb ratownictwa na morzu, wygłaszany chyba przez kogoś z Politechniki Gdańskiej. Z tego co pamiętam przy okazji autor omawiał wybrane aspekty związane z istniejącymi algorytmami. Warto też przejżeć poprzednie zeszyty konferencyjne z referatami.