W sumie sensowna teoria. Orange poprzez Cellnex nowe 500 stacji, TM własnymi środkami kolejne 500 i Networks zyskuje 1000 nowych lokalizacji. Ciekaw jestem kiedy zobaczymy nowe pozwolenia radiowe.
Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował w ubiegłym tygodniu trzy wnioski T-Mobile Polska o zmianę treści decyzji rezerwacyjnych na pasmo 2600 MHz z 2016 r. W kwietniu wnioski o bardzo podobnej treści złożył także Orange Polska. Obie firmy wniosły do regulatora o zniesienie obowiązku uzyskiwania pozwoleń radiowych na urządzenia pracujące w tym paśmie (poza terenami przygranicznymi). Dzięki temu będą mogły rejestrować je poprzez deklaratywny wpis do rejestru urządzeń radiowych nie wymagających pozwolenia, a nie poprzez procedurę uzyskiwania pozwoleń radiowych.
https://www.telko.in/t-mobile-i-orange- ... nadajnikowUproszczona metoda rejestrowania urządzeń radiowych dostępna jest w Polsce o wielu lat. Pierwsze wpisy pochodzą z 2016 r. Do tej pory jednak korzystały z niej tylko Polkomtel i P4. T-Mobile i Orange działały w trybie pozwoleń radiowych, chociaż ich wydanie związane z jest z kosztem ok. 2 tys. zł za każde (zgłoszenia urządzeń działających bez pozwolenia są zwolnione z opłat).