DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #991197  autor: Korzonek
 30 kwie 2018, 11:02
Chciałbym wziąć w Play Perfect Box bo wydaje mi się to ciekawą ofertą za dwie SIM i internet do biura. Na stronie jest informacja, że oferta jest tylko do końca maja, więc może ktoś wie:
- co z tą ofertą od czerwca? Zniosą ją całkowicie, cz może uatrakcyjnią, np. dokładając w tej samej cenie jeszcze coś? Warto czekać, czy lepiej łapać to co jest?
- mam teraz działalność gospodarczą, ale w najbliższych miesiącach będę musiał ją zamknąć, czy wtedy mogę przepisać ten abonament na inną firmę (czyli na moją ślubną, która też ma DG). Czy ktoś przerabiał w praktyce taką cesję? Jakie są koszty, czy w Play robią jakieś problemy?
 #991201  autor: krecik6667
 30 kwie 2018, 11:21
cesja na spokojnie. dobrze, zeby nie bylo zaleglosci. docelowa firma musi byc aktywna i musi byc obu wlascicieli z dowodami. cesja minimum 29,99 za grupe, lub za kazdy numer. co od czerwca? nie wiadomo
 #991358  autor: Nikita_Bennet
 01 maja 2018, 15:23
ale jak zamkniesz/zawiesisz działalność to wg mnie nie zmieni się Ci nic w umowie na telefon. Czy gdzieś jest napisane że masz prowadzić DG? Po prostu zostanie na Twoją zawieszoną/zamkniętą firmę no chyba że zależy Ci przenieść na DG żonki.
Ta taryfa jest już od jakiegoś czasu. Super tania nie jest bo mam to samo płacąc 50-55 zł/miesiąć (2xsim w play +RBM). Myślę że po maju niewiele się zmieni.
 #991443  autor: Morvius
 02 maja 2018, 11:17
Taryfa perfect Box dla firm z rabatem dla MNP kosztuje 50zł za 3 karty, tj. 1xmnp/new+ 1x mnp/new+ karta główna 100GB @. Cena 65zł jest kwotą bez rabatu np. na same nowe karty. Dlaczego o tym piszę? Ponieważ kupując kartę w sieci innej niż Play, rejestrując na firmę i przenosząc do Play już uzyskujesz 15zł zniżki. Takie mini kombinowanie z korzyścią dla klienta. :) Pamiętaj o darmowym TIDAL-u. Wracając do cesji, wszystko załatwiasz w salonie od ręki. Idziesz tylko z szanowną małżonką do salonu i dokonujesz zmiany. Pewnie będzie potrzebowała jakiś dokumentów na potwierdzenie swojej działalności a reszta z GUS-u albo CEIDG. Swoją drogę ja w Play dwa razy nie pytają czy firma działa, mimo zawieszenia czy wyrejestrowania abonament możesz dalej przedłużać. Oczywiście w taryfach bez urządzeń, gdy jest potrzebne urządzenie tu już wszystko musi być funkcjonujące.

Przypomnę, że Play ma coś takiego jak gwarancja niezmienności ceny. Tzn jak dziś biorę Abo na 100zł mimo, że umowa zakończona to dalej obowiązuje kwota 100zł. Play nie praktykuje już systemów ratalnych a kwota urządzenia jest normalnie wpisana do abonamentu, nazywana pakiet smartfon. Dzięki temu użytkownik ma możliwość rozliczenia się u księgowej nawet z części kwoty za urządzenie to po raz, a dwa jeżeli bierzemy abonament bez urządzenia i po umowie na przedłużenie okazuje się, że żadna sieć nie posiada niczego lepszego, wówczas możemy pozostać na tej samej umowie na czas nieokreślony np. za 25zł i nikt do nas pretensji o to mieć nie będzie. :wink:

Klasyczny obserwator wątku.
 #991530  autor: Korzonek
 02 maja 2018, 23:42
Dzięki za pomoc. Z moich obliczeń wynika, że po wszystkich rabatach za 2xSIM no limit i 1xSIM do Internetu 100 GB zapłacę 50zł + VAT, czyli 61,50. Jeżeli normalnie za 2xSIM no limit płacę obecnie w prepaid 50 zł to mi wychodzi, że za sim do Internetu zapłacę jedynie 11,50 zł. Jedyne co znalazłem taniej to a2mobile 2xSIM no limit 39,98 zł i 1xSIM do Internetu (ale tylko 15 GB potem lejek) 9,99 zł czyli w sumie 49,97 zł. Różnica w sumie niewielka, więc mój wybór padł jednak na Play i po majówce kopsnę się do salonu.
 #991564  autor: Nikita_Bennet
 03 maja 2018, 13:10
W play masz jednak zasięg 3 sieci a w a2mobile chyba tylko plusa. Wyjedziesz gdzieś dalej na zadupia i w play się przełączy i będziesz dalej mógł dzwonić (bez lte bo tam cuda się czasem dzieją) a w plusie jesteś bez zasięgu. W sumie to ważniejsze żeby ludzie mogli się do Ciebie dodzwonić. Szczególnie jak masz działalność.
W play masz tak jak przedmówca pisał - gwarancje ceny po zakończeniu umowy co jest ważne, nie pasuje to wisisz na bezterminówce. Ja po długim weekendzie też planuję jeden numer zmigrować do plusa/tmoblie i przenieść do play w tej taryfie, no chyba że wymyślą coś lepszego.