DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 66 z 69
  • 1
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
 #859600  autor: ja.michal
 02 kwie 2016, 00:20
I raty nie wchodzą w zniżki i okresy darmowe. Raty będą liczone co miesiąc przez 24 miesiące poczynając od pierwszego okresu rozliczeniowego.
 #859619  autor: zielony71
 02 kwie 2016, 07:46
Leo pisze:Reggie: obawiam się, że twoja umowa będzie typu 2+4+18 miesięcy. Życie pokaże co zrobi system z twoją umową. Kolega ZbujMadej wyliczył sobie kalkulację ze skorzystaniem tylko z 1 promocji "Przenoszę numer do Orange" co daje mu umowę 6+18 miesięcy.

Obie promocję są tak pomyślane, żeby klient miał max 6 miesięcy bez płacenia. Niezależnie czy numer ma przeniesiony w chwili zawarcia umowy czy dopiero po 6 miesiącach. Gdyby było jak piszesz to w skrajnym wypadku klient miałby telefon przez 12 miesięcy bez płacenia abonamentu
czyli 6+6+12 miesięcy umowy.
Leo, całkowicie się mylisz co do działania tej promocji. To jest już dawno sprawdzone i można płacić tylko przez 12 miesięcy. Chyba, że wkrótce coś zmienią;-)
 #859621  autor: zielony71
 02 kwie 2016, 07:49
szyman12 pisze:A ja jestem zainteresowany rabatem związku z korzystaniem z Orange Finanse. Z tego co widzę to np. Smart Plan LTE za 69,99 jest obniżony do 39,99. Pytałem się konsultanta i łączy się to z promocją 0 zł przez 6 m-cy.
Podstawą tej promocji jest to, że muszę zapłacić kartą na conajmniej 300 zł. I interesuje mnie co się stanie jak nie spełnię tego warunku. Płacę normalnie przez jeden miesiąc czy już mi się ten rabat likwiduje na cały okres umowy? No i czy jak mam te 6 m-cy za darmo to mogę w tym czasie nie spełniać warunku tego 300 zł? [konsultant nie był mi w stanie odpowiedzieć na te pytania :roll: ]
To jest promocja Orange Open dla klientów usług stacjonarnych i nie ma nic wspólnego z bankiem. W banku można tylko dostać dodatkowe 10 zł rabatu.
 #859632  autor: najs_sc
 02 kwie 2016, 09:30
Powiedzcie mi bo nie wiem co robić. Jestem zdecydowany co do ucieczki z Play, bo obecnie mają nieciekawą ofertę. Zastanawiam się nad dwoma operatorami: T-Mobile lub Orange. W T-Mobile najbardziej kusi Samsung Galaxy S6 w taryfie multi za 60 pln przez 1-szy rok i 100 przez 2-gi z dopłatą 749 złotych.

Druga opcja o której myślę, to Orange i pół roku za darmo a potem 89,99. Tyle, że mają śmieszne ceny urządzeń. Do takiej S6 musiałbym dopłacić 1200 złotych. Moje pytanie jest takie: na jakie rabaty można liczyć przy szalonych dniach w przypadku flagowców typu S6 albo LG G4?

No i którą ofertę Wy byście wybrali.
 #859692  autor: reggie
 02 kwie 2016, 16:40
Leo pisze:obawiam się, że twoja umowa będzie typu 2+4+18 miesięcy. Życie pokaże co zrobi system z twoją umową.
Leo - ja jestem wręcz przekonany, że system Orange jest tak ustawiony, żeby policzyć mi rabat tak, jak napisałeś: 2+4+18, tylko że właśnie po to wysłałem im zgłoszenie, aby BOK grzecznie mi odpisał, że przepraszają za nieprecyzyjne zapisy umowy (w Orange jest to standardem od kilku lat, gdyż przerabiałem to już nie raz) i jednocześnie potwierdzają, że rabat zostanie naliczony według moich wyliczeń, a wtedy wychodzi umowa: 2+6+16.

Jeżeli wystawią mi wcześniej fakturę, to właśnie po to mam ich oficjalne potwierdzenie, aby złożyć wtedy reklamację, która nie może zostać odrzucona, bo jeżeli ich prawnicy nie są w stanie precyzyjnie sformułować zapisów umowy i regulaminów, trenerzy właściwie przeszkolić pracowników BOK, a następnie system w prawidłowy sposób naliczać rabaty, to już nie mój problem... :D

Z resztą zaprawiony w bojach z Orange, intensywnie udzielający się na forum i swoim blogu - zielony71 - potwierdził moje obliczenia...
zielony71 pisze:To jest już dawno sprawdzone i można płacić tylko przez 12 miesięcy.
 #860089  autor: Leo
 04 kwie 2016, 23:12
W takim razie jeśli tak to działa to znaczy że można np. przenieść się na 6 miesięcy to T-Mobile bez telefonu za 29,90 zł, od razu podpisać umowę z Orange z przeniesieniem za 6 miesięcy, zakupić w Orange telefon, po przeniesieniu dostajemy 6 miesięcy "odpustu" a na koniec płacimy tylko końcowe 12 miesięcy umowy.
 #860102  autor: surma
 05 kwie 2016, 02:27
O kurczę, bardzo podoba mi się sama idea wyciskania z promocji ile to tylko możliwe. zielony71 - jestem pod ogromnym wrażeniem twojego wkładu ;).

Przy okazji zapytam o ofertę dla siebie.
Numer przenoszony z innej sieci do planu biz Krajowy (SIM only) - 34.99 zł netto - 6 mc za darmo przy przeniesieniu numeru i 15 zł z Orange Open. Wychodzi 19.99 zł/mc za nolimit+4GB internetu.

Czy da się, z i tak już bardzo dobrej oferty, wycisnąć jeszcze więcej? Moźe jakieś kupony, jeżeli takie się niebawem pojawią?
 #860107  autor: zielony71
 05 kwie 2016, 06:29
Wiem, że są kupony na 20% rabatu na oferty firmowe, ale nie wiem czy zadziałają w tej konkretnej ofercie. W ogóle oferty firmowe są gorsze niż indywidualne, a odkąd okazało się, że można zamawiać oferty indywidualne na firmę, to już właściwie przestałem się nimi interesować.
Dodatkowo jeszcze oferty bez telefonu są z reguły gorsze niż z telefonem;-)
 #860176  autor: surma
 05 kwie 2016, 14:03
Wygląda na to, że kupon 20% łączy się z pozostałymi promocjami.

Tym sposobem mam nolimit+4GB za 27.99 zł netto, minus 15 zł z Open (bo jeżeli rozumiem, rabat z Orange Open nie jest widoczny na podsumowaniu zamówienia?) = 12.99 zł i pół roku za darmo za przeniesienie numeru (w tym czasie rabatem -15 zł jest objęta druga usługa).

Dobrze rozumiem? :>

Podsumowanie:
https://i.msurma.net/2016-04-05_13-57-10_45a977a383.png
https://i.msurma.net/2016-04-05_14-23-01_ee0d158815.png
 #860203  autor: kris09
 05 kwie 2016, 15:13
Witam,

czy jest ktoś tutaj kto posiada do odsprzedania kody zniżkowe na abonament dla przenoszących numer ?

Najlepiej pls o info na prv
 #860210  autor: PetMat
 05 kwie 2016, 16:11
Witam. Mam pytanie dotyczące Szalonych dni i telefonu P8, chce przenieść numer z TM i jeżeli dobrze rozumiem dostałbym ten telefon za 69,- w abonamencie za 89,- i dodatkowo 6 misiecy za 0 zł. Umowa kończy mi się w sierpniu. Czyli przenoszę numer, dostaję telefon, dosierpnia płace rachunki wTM, od sierpnia obowiązuje mnie umowa w Orange przez 24 m-ce z czego pierwsze 6 m-cy za 0 zł ?.
 #860222  autor: Leo
 05 kwie 2016, 17:07
Teoretyczny warrant to 5 miesięcy tymczasowego + 1 miesiąc gratis po przeniesieniu + 18 płatnych. Optymistyczny wariant to 5 miesięcy tymczasowego + 6 miesięcy gratis + 13 płatnych.

Błędem Orange jest nie przedstawianie klientowi symulacji opłat za okres obowiązywania umowy przed jej podpisaniem. Tak było kiedyś teraz tego nie ma.
 #860275  autor: PetMat
 05 kwie 2016, 20:27
Leo pisze:Teoretyczny warrant to 5 miesięcy tymczasowego + 1 miesiąc gratis po przeniesieniu + 18 płatnych. Optymistyczny wariant to 5 miesięcy tymczasowego + 6 miesięcy gratis + 13 płatnych.

Błędem Orange jest nie przedstawianie klientowi symulacji opłat za okres obowiązywania umowy przed jej podpisaniem. Tak było kiedyś teraz tego nie ma.
Czyli de facto podpisując teraz przeniesienie do Orange i mając aktywny numer w TM do sierpnia podpisuje umowe na 19 m-cy od sierpnia w Orange z czego teoretycznie 1 miesiąc będzie za 0 zł.

Umowa na 24 miesiace Smart Plan LTE 89,99 zł i Huawei P8 za 69 zł, dla przenoszących numer 6 miesięcy abonamentu za 0 zł
Właśnie wypełniłem dane do przejście do Orange i i wychodzi :
koszty do przejścia na ofertę docelową - koszty miesięczne z e-fakturą 0 zł
koszty po przejściu na ofertę docelową - koszty przez pierwsze 6 miesięcy 0 zł
koszty w kolejnych miesiącach 89,99 zł

Czyli 13 (płatne miesiące) x 89,99 + 69 za P8 + 30 za aktywację - 1200 (cena rynkowa telefonu) / 19 (tyle miesięcy faktycznie bedę w Orange) wychodzi 3,63 miesięcznie za no limit i 5GB internetu. Zakładając optymistyczny wariant. Czy w umowie jest gdzieś zaznaczone od jakiej daty biegną te 24 m-ce ? Od daty podpisania umowy czy od daty przejścia na ofertę docelowa ?
 #860298  autor: Leo
 05 kwie 2016, 22:31
Nie ma umów w Orange na 19 miesięcy. Pierwsza umowa z operatorem może być max na 24 miesiące i jeżeli zakupisz również telefon to będzie to umowa na 24 miesiące. Umowa biegnie od chwili jej podpisania i już na numerze tymczasowym niezależnie czy go używasz czy nie.
 #860303  autor: PetMat
 05 kwie 2016, 22:49
Leo pisze:Nie ma umów w Orange na 19 miesięcy. Pierwsza umowa z operatorem może być max na 24 miesiące i jeżeli zakupisz również telefon to będzie to umowa na 24 miesiące. Umowa biegnie od chwili jej podpisania i już na numerze tymczasowym niezależnie czy go używasz czy nie.
Tak, wiem, ale te 19 miesięcy wynika z tego że np. podpisuje umowe jutro 05.04.2016 , umowa na 24 miesiące, konczy się 05.04.2018. Do przejścia na umowę docelową (05.09.2016 ,koniec umowy z TM) mam 0zł i od tej daty praktycznie dopiero przechodzę do Orange, czyli zostało mi 19 miesięcy umowy.
Jeżeli źle kombinuje proszę o sprostowanie.
 #860308  autor: Leo
 05 kwie 2016, 22:56
Dobrze liczysz bo okres numeru tymczasowego czyli do przeniesienia jest wliczany do 24 miesięcznego okresu zastrzeżonego. Inaczej mówiąc umowa w Orange biegnie a korzystasz z nowego telefonu w innej sieci (Simlock gratis). Problem w interpretacji dwóch różnych promocji to jest czy dwa 6-cio miesięczne rabaty na abonament łącza się czy też nie.
 #860316  autor: reggie
 05 kwie 2016, 23:46
PetMat pisze:Jeżeli źle kombinuje proszę o sprostowanie.
Dobrze liczysz i kombinujesz, ale gdyby chciało Ci się cofnąć 3 strony wstecz w tym wątku i poczytać moje wpisy z Leo i zielony71, to miałbyś gotowe odpowiedzi na nurtujące Cię pytania...
Sam przerabiałem to samo miesiąc temu przeniesienie numeru z T-Mobile do Orange.

Krótko:
1. Umowę będziesz miał na 24 m-ce od 05.04.2016r. do 05.04.2018r.
2. Otrzymasz nr tymczasowy z rabatem 0zł max przez 6m-cy (tutaj bardzo ważna kwestia nie aktywuj tego numeru AKTPLAN na 351, bo wtedy zacznie od razu działać "oferta docelowa").
3. Od dnia przeniesienia numeru (przejścia na "ofertę docelową") dostajesz rabat 6 m-cy za 0zł za przeniesienie numeru (tutaj widzę mały haczyk, bo regulamin promocji był ważny do 31.03.2016r. więc sugerowałbym się dopytać w Orange BOK co z Twoją umową z 05.04.2016r.
http://www.orange.pl/binaries/o/map/ak/ ... esiecy.pdf
4. W T-Mobile dowiedz się do kiedy masz okres rozliczeniowy bo na pewno nie do dnia końca umowy (05.09.2016r.), a przeniesienie numeru nastąpi właśnie z ostatnim dniem cyklu rozliczeniowego.
5. Ważne jest, jaki cykl rozliczeniowy będziesz miał w Orange, bo rabat na ofercie docelowej obowiązuje na pełne 6 m-cy, a tutaj też cykl rozliczeniowy rozpocznie się później niż samo zawarcie umowy.
6. Płacisz zatem Orange (trochę teoretyczne wyliczenie): 24-6-5=13m-cy (może nawet udać się za 12 m-cy, w zależności od tego, jak rozłożą się ww. cykle rozliczeniowe w obydwu sieciach).
Resztę masz opisaną 3 strony wcześniej...
 #860335  autor: PetMat
 06 kwie 2016, 08:03
Ok, dzięki za wyjaśnienie. Ciekawe co na taką ofertę SUK w TM, ale nie spodziewam się cudów, więc zostanie przejście do Orange.
 #860352  autor: miarek
 06 kwie 2016, 09:42
PetMat pisze: Jeżeli źle kombinuje proszę o sprostowanie.
Fragment regulaminu promocji:
4. Promocja polega na udzieleniu 100% rabatu na Kwotę abonamentu na 6 pełnych okresów rozliczeniowych. Rabat zostanie przyznany najpóźniej następnego dnia po aktywacji numeru abonenckiego w przypadku zawarcia Umowy. W przypadku działania rabatu w czasie niepełnego okresu rozliczeniowego rabat przyznawany jest od dnia włączenia rabatu, do końca danego okresu rozliczeniowego oraz na kolejne 6 pełnych okresów rozliczeniowych.
5. W przypadku skorzystania z promocji „Przenoszę Numer do Orange” rabat w ramach niniejszej Promocji zostanie aktywowany w ciągu 3 dni roboczych od dnia zawarcia Umowy. Rabat ten nie łączy się z rabatami na kwotę abonamentu wynikającymi z promocji „Przenoszę Numer do Orange”, co oznacza, że rabaty wynikające z promocji „Przenoszę numer do Orange” nie zostaną przyznane.
  • Strona 66 z 69
  • 1
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 1
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69