DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #316  autor: Dragon
 19 sty 2005, 18:23
Niedawno wprowadzono Jedna Idee, ale mimo to nie korzysta z niej duzo osob mimo ze wedlug mnie jest rewolucyjna, jak myslicie dlaczego tak sie stalo ?

 #317  autor: WitekT
 19 sty 2005, 18:27
Dlatego, że oferta jest po prostu zbyt skomplikowana - to raz. Dwa - pakiety wydają się być średnio atrakcyjne - jakoś wolę Swojaków, System Plus i Strefę domową w Plusie.

 #325  autor: Irek
 19 sty 2005, 21:19
Jedna Idea to jest dobra oferta, nie mogę na nią nic złego powiedzieć, później POP, a dokładniej pakiety sms za np. 6 groszy, ale tylko do Idei, Era nie ma nic ciekawego w tej chwili, Plus zawsze był denny i taki pozostanie.

 #328  autor: WitekT
 19 sty 2005, 21:58
Oj... Strefa Plus i Swojaki są IMHO nie do przebicia... Pozostałe ceny w gruncie takie same - ok. 75gr brutto za minutę.

 #331  autor: Dragon
 20 sty 2005, 09:09
WitekT pisze:Dlatego, że oferta jest po prostu zbyt skomplikowana - to raz. Dwa - pakiety wydają się być średnio atrakcyjne - jakoś wolę Swojaków, System Plus i Strefę domową w Plusie.
ja nie widze w nich nic skomplikowanego, pakiet jak pakiet, wszedzie te same ceny ktrore sa wedlug mnie atrakcyjne- 75 gr za polaczenie

Mam aktualnie Pakiet (chyba) 30 w plusie, nie wie ktos czy mzona z niego przejsc na te nowe taryfy ?

 #335  autor: art
 20 sty 2005, 09:23
Sam mam 3 aktywacje w sieci IDEA (Nowa Idea Optima 30, Mega 150, IdeaMix) i szczerze powiem ze bylem bardzo zadowolony ale do pewnego czasu... nagle czar prysł! Pewnie kazda z sieci ma jakies wady i nie ma sie co dziwic ale to co teraz wyrbia ze mną idea woła o pomste do nieba! Jezeli z takim podejsciem do klienta IDEA chce budowac pozycje lidera to obysmy mieli jak najmniej liderów tego pokroju!:D... no i ta ich 'Jedna Idea' na poczatku owszem nie powiem uwazalem ze ta taryfa jest swietna ale pozniej doszedlem do wniosku ze to nie ma sensu bo dlczego ktos kto placi miesiecznie 25 pln ma miec ceny uslug na takim smym poziomie jak ktos kto placi 400!... mi tu zalatuje komunistyczną ideologią, za komuny tez kazdy mial byc równy i mieć tyle samo, za tyle samo... no i prosze do czego to doprowadzilo?...

Ja również nie widze nic skomplikowanego w tych pakietch Jednej Idei... jest to poprostu czysto marketingowa gra słów... niby brak abonamentu ale są kwoty deklarowane (kowta deklarowan czy bonament co z roznica na jedno wychodzi)... tak naprawde to poza tym ze poprostu spadly ceny za minute to nic sie nie zmienilo i wszystko jest po staremu szkoda tylko ze zrezygnowali z niekotrych uslug takich jak nieskonczony kpital minut...

Nokia N95 8GB + Abonament w sieci Era (Nowy Komfort)

 #337  autor: Dragon
 20 sty 2005, 09:28
to ze ci ktorzy placa 400zl i 25zl sa tak samo traktowani tez mi sie nie podoba, jedyna roznica to cena telefonow w tych pakietach, ale wedlug mnie do tego za 400zł powiny byc jeszcze jakies damrowe GPRS dodawane, albo cos

 #338  autor: art
 20 sty 2005, 09:38
No wlasnie bo tak jak mowie to jest analogiczne do komunistycznej ideologii gdzie wszyscy mieli byc rowni! :D Odrazu widac ze Idea ma cos wspolnego z TPSA :D

Tak zgadza sie jedyne profity jakie otrzymujesz przy wyboze wyzszej kwoty zdeklarowanej (abonamentu) to to ze mozesz kupic lepszy telefon za nizszą cene niz ten ktory wybiera nizsza kowtę... szoda ze te ceny są tak czy siak jak z kosmosu:D... moim zdaniem to wogole w obecnej sytuacji nie oplaca sie w idei podpisywac umowy! Lepiej kupic jakis telefon w komisie albo na allegro i wziac w jednej idei umowe na czas nieokreslony gdzie kwota zdeklarowana to 10 pln... wiadomo ze 10 pln to wydzwoni sie szybko wiec warto do tego wziac sobie jakies pkiety ktore obnizaja cene polaczen i smsow w ramach sieci idea... np pakiet smsow za 10 pln i pakiet minut za 20... w ten sposob placisz miesiecznie 40 pln a rozmwisz taniej niz jakbys wzią np telefon u nich z umową na kwote zdeklarowaną 50 pln... to takie moje przemyslenia moge sie mylić ale warto to rozwazyc... :D

Nokia N95 8GB + Abonament w sieci Era (Nowy Komfort)

 #339  autor: Dragon
 20 sty 2005, 09:44
ja bym tego nie wybral, bo lubie miec rozne "gadzety" w telefonach, a w komisie nie kupie za 200zł takiego super. A jak kupie za 800 to mi sie to juz nie bedzie oplacalo :P

 #340  autor: art
 20 sty 2005, 09:46
No w sumie moze masz rację... ja rozwazalem taki wariant swego czasu pewnie dlatego ze mam juz telefon nowy i rczej nie bede go zmienial wiec chyba stąd te moje wnioski że tak to sie opłaca zrobic...

Nokia N95 8GB + Abonament w sieci Era (Nowy Komfort)

 #341  autor: Dragon
 20 sty 2005, 09:50
ale zalezy co kto lubi, jak ktos che tel do dzownienia i sms-ow (czyli chce po prostu tel) to takie rozwiazanie jest dla niego dobre

 #345  autor: WitekT
 20 sty 2005, 11:27
Dragon pisze:to ze ci ktorzy placa 400zl i 25zl sa tak samo traktowani tez mi sie nie podoba, jedyna roznica to cena telefonow w tych pakietach, ale wedlug mnie do tego za 400zł powiny byc jeszcze jakies damrowe GPRS dodawane, albo cos
Nie ma profitów i ceny identyczne? Chyba nie czytacie dokładnie newsów. :) Polecam ten. Dodatkowo chyba w najwyższej premium jest dostępny za darmo złoty numer.

 #349  autor: Dragon
 20 sty 2005, 13:29
aaa, rzeczywisicie, zapomnialem o tym :P no ale mimo wszystko ci ktorzy placa 25 zł i 150 sa traktowani tak samo :P

 #352  autor: WitekT
 20 sty 2005, 13:42
O ile telefon to sprawa dyskusyjna, to jednak 2x pakiet przy 12-miesięcznej umowie to fajna sprawa...

 #355  autor: Dragon
 20 sty 2005, 15:32
pakiet to rzyczywiscie niezla sprawa, ale czy z pakietu np 25zl sa wykorzystywane tylko na rozmowy i sms-y czy na wszystko ? (GPRS, MMS itp)

 #357  autor: WitekT
 20 sty 2005, 16:13
Na wszystko.

 #443  autor: WuWojtas
 24 sty 2005, 10:01
WitekT pisze:Na wszystko.
I to właśnie właśnie wyróżnia Ideę od pozostałych!!! Z kwoty deklarowanej można korzystać w dowolny sposób. Wykorzystać na rozmowy, sms, mms, gprs, csd, a nawet opłaty za numery specjalne 70xx-79xx tez są odliczane od tej kwoty. Teraz, jak się dobrze pakiet dobierze, ciężko go przekroczyć. I nie ma pustego abonamentu, który jest przedpłatą tylko minut i esemesów!

Jedyne, co przyczynia się do niepowodzenia promocji Idei (Jednej Idei) to ceny telefonów. Np. SE k700i w Nowym zimowym Plusie 55 (ab. 67zł) kosztuje 364zł a w Jednej Idei 75 (ab. 75zł) kosztuje 699zł- PARANOJA!

Poza tym, to warto wybrać Ideę :wink:

 #445  autor: WitekT
 24 sty 2005, 10:29
W pakietach w Plusie też wszystko schodzi z kwoty deklarowanej - poza SMSami i połączeniami na numery premium.

 #525  autor: Irek
 28 sty 2005, 14:01
JAK NARAZIE TO JEDNA IDEA DAJE RADE. JA NIE MAM PROBLEMU!