DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 77 z 77
  • 1
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
 #1168431  autor: Barciur
 21 mar 2024, 01:25
babciagienia1p pisze:
06 mar 2024, 03:08
1) Wszystkie terytoria zależne Francji i Holandii na Karaibach są traktowane - dla potrzeb roamingu - jak obszar UE. Sprawdzone w praktyce.
Podobnie było w przypadku terytoriów zależnych Wielkiej Brytanii, za czasów jej przynależności do UE.
No z Holandią to niezbyt, bo Aruba i Curacao to terytoria zależne Holandii (a dokładniej rzecz ujmując, państwa składowe królestwa Niderlandów) i tam RLAH nie obowiązuje, nie są też w UE i nie mają euro jako waluty. Wiem, że formalnie to nie to samo, co departamenty Francji, ale warto pamiętać, bo przeciętny turysta może się w geopolitykę nie zagłębiać. ;)

Z ciekawości - na jakim terytorium zaleznym Holandii na Karaibach działa RLAH?
 #1168433  autor: babciagienia1p
 21 mar 2024, 06:46
@Barciur
W holenderskiej części (francuskiej również) wyspy Święty Marcin, czyli Sint Maarten. Przynajmniej tak było w 2016 roku. Nie słyszałam, żeby od tamtego czasu zmienił się status kolonii. Nie sądzę, że to były zasięgi BTS-ów z francuskiej części wyspy... Wtedy nie zwracałam na to uwagi. Wyspa jest mała...

Działał roaming UE, a do tego nawet internet za 0,- (sic!) zł, przygrażynowany według porady @Karlos20 z - bodajże - 2015/2016 roku. Nigdzie nie potrafię odnaleźć jego posta... Dotyczył T-Mobile i usług 2w1, 3w1, 4w1 oraz ekstra internet wygodniej w wersjach "na próbę" na 5 i 30 dni co 183 dni. Później doszedł jeszcze internet strong LTE w wersji na próbę. Wystarczyło kilka kart, żeby mieć wystarczająco dużo kompletnie bezpłatnego internetu, rozmów i SMS-ów przez cały rok. Plus też miał tam roaming UE.

Holenderski Święty Marcin również nie ma euro jako waluty. Tak samo jak na Curaçao, walutą jest gulden Antyli Holenderskich oparty na sztywnym kursie... uwaga!... USD.
Z Aruby i z Curaçao nie mam praktycznych doświadczeń. Może ktoś coś? Jednak wydaje się logicznym, że powinno być tak samo jak na Sint Maarten. Status administracyjny Sint Maarten, Aruby oraz Curaçao jest identyczny... Autonomiczne kolonie wchodzące w skład Królestwa Niderlandów.

----------Edycja_1-----------
Znalazłam. Co prawda, nie jest to właściwy post z dokładnym opisem triku, tylko jakieś echo. To były czasy... Pakiety na próbe działały w roamingu UE i to z ilościami powyżej wynikających z teoretycznej ceny zakupu... @Karlos20 pod koniec strony:
viewtopic.php?f=22&t=84488&start=20
Karlos20 pisze:
19 sty 2016, 14:58
Zapoznajcie się z regulaminami ofert:
> 3w1 na próbę 5 dni: http://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docum ... 009684.pdf
> 3w1 na próbę 30 dni: http://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docum ... 009683.pdf
> 4w1 na próbę 5 dni: http://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docum ... 009681.pdf
> 4w1 na próbę 30 dni: http://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docum ... 009671.pdf
> Internet Ekstra Wygodniej - pakiety MB/GB uzupełniające dla opcji 3w1 / 4w1 - na próbę: http://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docum ... 010721.pdf
Miłej lekturki :)
 #1168443  autor: KC-KARLOS
 21 mar 2024, 09:44
babciagienia1p: wow, jakie fajne archiwum :) Szkoda, że T wszystko wyczyściło swoją magentową miotłą...

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1168498  autor: Barciur
 22 mar 2024, 00:39
babciagienia1p pisze:
21 mar 2024, 06:46
@Barciur
W holenderskiej części (francuskiej również) wyspy Święty Marcin, czyli Sint Maarten. Przynajmniej tak było w 2016 roku. Nie słyszałam, żeby od tamtego czasu zmienił się status kolonii. Nie sądzę, że to były zasięgi BTS-ów z francuskiej części wyspy... Wtedy nie zwracałam na to uwagi. Wyspa jest mała...
Miłej lekturki :)
[/quote]
Wydaje mi się, że to jednak były francuskie, bo wszędzie stoi, że Sint Maarten to osobny operator i nie działa tam pakiet UE. Na wikipedii też znajduję tego potwierdzenie:
The regulations do not apply to areas which are connected to member states but are outside the EU. Saint Martin, an overseas collectivity of France which is part of the EU and has free roaming for EU phones, while in Sint Maarten, a constituent country of the Kingdom of the Netherlands and the other half of the Caribbean island, prices are high,[citation needed] as it is not part of the EU.
Aczkolwiek to tylko wikipedia. No ja na Arubie byłem własnie w 2022 roku i mogę z całą stanowczością potwierdzić, że nie było tam darmowego roamingu - play witał na Holenderskich Antylach i informował, że stawki są wysokie ;)

Tak samo tutaj: https://www.t-mobile.pl/c/informacje-i- ... icje-stref
Strefa Roamingowa 1A: kraje Unii Europejskiej oraz inne wybrane kraje i terytoria: Austria, Azory, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Gibraltar, Grecja, Gujana Francuska, Gwadelupa, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Madera, Malta, Martynika, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Reunion, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Watykan, Węgry, Włochy, Wyspy Kanaryjskie.
Wyszczególnione są terytoria francuskie, ale nie ma holenderskich (chociaż Saint Martin nie jest wyszczególniony, a po francuskiej stronie jednak obowiązuje ;) )

W każdym razie - ciekawi mnie to, bo jednak na Arubie mogę zapewnić, że RLAH nie było, a wg informacji internetowych na Sint Maarteen też, ale jak widać, info są sprzeczne. Może ktoś pojedzie i da znać :D
 #1168499  autor: babciagienia1p
 22 mar 2024, 03:36
@Barciur
Faktycznie ciekawe. Wydawało mi się, że na Sint Maarten był roaming UE i to bez żadnych wyjątków, jeśli chodzi o lokalizację. Bardzo charakterystycznym miejscem jest plaża, na której lądujące samoloty prawie zaczepiają kołami o głowy co wyższych plażowiczów (jak ktoś odważy się stać)...
Być może są różne odstępstwa u różnych operatorów.

Masz rację. Najlepiej, żeby ktoś potwierdził aktualną sytuację...
 #1169205  autor: MariuszY
 05 kwie 2024, 12:50
Czy ktoś z Was orientuje się w sposobie rozliczania roamingu w zasadach FUP?
Chodzi o to czy:
1. wszyscy operatorzy stosują jedną metodologię?
2. więcej w UE niż w PL oznacza więcej wykorzystanych min./sms/danych czy uwzględniany jest czas zalogowania do operatora obcego, tudzież czas pomiędzy ostatnim zalogowaniem w PL i kolejnym po powrocie do PL?
3. czy naruszając jedną składową zasad FUP (min/sms/dane) dopłaty obowiązują tylką tą składową czy wszystkie usługi?
Gdyby ktoś mógł to wyjaśnić. Z góry dziękuję. :smt006
 #1169208  autor: Remington
 05 kwie 2024, 13:07
ad. 1. Powinni, ale nie stosują, różnią się detalami właśnie tego jak rozumieją to o co pytasz w punktach 2 i 3. W ramach W4 jakoś to teraz się unormowało. No i pamiętajmy, że FUP-a we Flex jeszcze nikt nie ujrzał... Podobnie chyba w Lyca.

ad. 2. Liczy się więcej korzystania i o ile kiedyś widziałem istotne różnice obecnie chyba wszyscy z W4 to stosują.

ad. 3. Tylko na nią.
 #1169212  autor: MariuszY
 05 kwie 2024, 13:34
Remington pisze:
05 kwie 2024, 13:07
Liczy się więcej korzystania i o ile kiedyś widziałem istotne różnice obecnie chyba wszyscy z W4 to stosują.
Czy wobec tego, ujmując obrazowo i zakładając 4-miesięczny okres rozliczania, przy pobycie ciągłym w UE przez 3 miesiące, jeśli w miesiącu poprzedzającym i podobnie w miesiącu po powrocie (w każdym z nich) zużyję więcej minut/sms/danych w PL niż podczas całego pobytu za granicą to zasady FUP zostaną zachowanę i operatorzy nie powinni doliczać dodatkowych opłat?
Trochę to grozi patologią, bo np. mając pakiet NL mogę celowo nastukać kilkakrotnie więcej niż zwykle minut/sms/danych PL przed wyjazdem i po powrocie, żeby nie dać operatorowi podstawy do dopłat. Oczywiście mam na myśli sztuczny ruch, ale przecież ten nie tak łatwo będzie w tym przypadku udowodnić.
 #1169728  autor: Window
 16 kwie 2024, 12:09
Zmiany w Roamingu nie ominęły też FONII
Obrazek

Obrazek
 #1169729  autor: KC-KARLOS
 16 kwie 2024, 12:27
Window: bo dostali komunikat od Plusa, proste. Zmiany są od 15.05.2024. Czekamy na dokumenty od operatorów (Orange jeszcze się ociąga).

UPDATE: oki, Orange, też już o tym informuje > https://www.orange.pl/view/roaming - informacje i dokumenty w UE.
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2022/612 z dnia 6 kwietnia 2022 r. w sprawie roamingu w publicznych sieciach łączności ruchomej wewnątrz Unii, informujemy, że 15 maja 2024 zmianie ulegną Cenniki usług w roamingu dla klientów indywidualnych ofert na abonament. Zmiany polegają na:

a. Zwiększeniu Limitów GB w roamingu w Strefie 1 wynikających z Polityki Uczciwego Korzystania w poszczególnych planach taryfowych.
b. Obniżeniu do 0,11 zł brutto opłat dodatkowych za minutę wykonanego połączenia głosowego w Strefie 1, które mogą zostać doliczone w przypadku ich wykorzystywania niezgodnie z Polityką Uczciwego Korzystania z roamingu w Strefie 1.
c. Obniżeniu do 0,02 zł brutto opłat dodatkowych za wysłaną wiadomość SMS w Strefie 1, które mogą zostać doliczone w przypadku ich wykorzystywania niezgodnie z Polityką Uczciwego Korzystania z roamingu w Strefie 1.
d. Obniżeniu do 0,00825 zł brutto opłaty za każdy MB transmisji danych w Strefie 1 po wykorzystaniu na danym numerze Limitu GB w danym okresie rozliczeniowym. Dzięki temu cena 1 GB (1024 MB) od 15 maja 2024 wyniesie tylko 8,45 zł brutto.
e. Obniżeniu do 0,00825 zł brutto opłat dodatkowych za każdą wysłaną wiadomość MMS ze Strefy 1, które mogą zostać doliczone w przypadku ich wykorzystywania niezgodnie z Polityką Uczciwego Korzystania z roamingu w Strefie 1.

Wypowiedzenia umowy można dokonać do dnia wejścia w życie zmian, tj. do 15 maja 2024 r.

Powyższe zmiany stanowią obniżkę cen i zostaną dokonane automatycznie w dniu 15 maja 2024 r. W przypadku braku akceptacji zmian w Cenniku, przysługuje Państwu prawo do rozwiązania umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych w ofercie na kartę. Wypowiedzenia umowy można dokonać do dnia wejścia w życie zmian, tj. do 15 maja 2024 r.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1169741  autor: Window
 16 kwie 2024, 15:50
@Karlos20 i tak dobrze że poinformowali a nie tak jak lycamobile że nawet nie informuje sms ani na stronie o zmianach.
 #1169742  autor: KC-KARLOS
 16 kwie 2024, 15:52
Window: bo to ich prawny obowiązek.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1170082  autor: RicoExus
 22 kwie 2024, 13:42
Witam Panowie. Mam pytanie czy może ktoś się orientuję, czy w ofercie na kartę Virgin Mobile z aktywnym pakietem Gigamaks lub Giga czad sieć 5G dostępna jest w roamingu zagranicznym np. w EU ?
 #1170083  autor: KC-KARLOS
 22 kwie 2024, 13:53
RicoExus: tak, w wybranych sieciach. Skontaktuj się z konsultantem, po więcej informacji (również, aby roaming działał lepiej, bo domyślnie może działać tylko na jednej sieci w danym kraju).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1170088  autor: RicoExus
 22 kwie 2024, 16:34
Karlos20 pisze:
22 kwie 2024, 13:53
RicoExus: tak, w wybranych sieciach. Skontaktuj się z konsultantem, po więcej informacji (również, aby roaming działał lepiej, bo domyślnie może działać tylko na jednej sieci w danym kraju).
Ok: Dzięki za odpowiedź :smt006
 #1170161  autor: Nego
 23 kwie 2024, 16:52
Witam. W play24 w taryfie Odnowa zniknęły pakiety dla roamingu (internet)Nie zdążyłem uzbierać, a były bez terminu ważności. Teraz nie ma żadnych w tej taryfie jesli chodzi o pakiety neta w UE. Coś ktoś wie?
 #1170164  autor: Nego
 23 kwie 2024, 17:36
Pojawiły się ponownie. Może to były jakieś porządki od strony operatora Sorry za zamieszanie
  • Strona 77 z 77
  • 1
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 1
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77