DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #52868  autor: Rogal
 10 lut 2006, 13:57
Weszła w życie nowelizacja Prawa telekomunikacyjnego, która wprowadza możliwość przenoszenia numerów dla użytkowników prepaidów. "Od dziś usługa przenoszenia numerów przy zmianie operatora dla prepaidów powinna być świadczona i powinna być wykonywana w identyczny sposób, jak przenoszenie numerów dla klientów abonamentowych" - powiedział w czwartek agencji PAP rzecznik Urzędu Komunikacji Elektronicznej Jacek Strzałkowski. Podkreślił, że jedną możliwą odmową wykonania usługi przez operatora jest powołanie się na decyzję UKE o opóźnieniu wejścia w życie przenoszenia numerów dla prepaidów. "Do tej pory żaden z operatorów nie złożył wniosków o jej wydanie" - powiedział Strzałkowski.

Wniosek zamierza złożyć Polkomtel. "Musimy przygotować się do wprowadzenia tej usługi" - wyjaśniła rzecznik spółki Elżbieta Sadowska. Inaczej chce postąpić PTC, która na razie nie ma zamiaru składać wniosku o odroczenie terminu wdrożenia usługi, bowiem - jak twierdzi rzecznik zarządu operatora Witold Pasek - nie ma jeszcze rozporządzenia, które określałoby techniczne warunki wykonania usługi. Jak zaznaczył, nie można w tej sytuacji zastosować aktualnie obowiązującego rozporządzenia określającego warunki wykonania usługi tylko dla telefonów abonamentowych. PTK Centertel złożył w czwartek wniosek o odroczenie obowiązku świadczenia usługi.


Zródło: PAP

 #52870  autor: Kaczy
 10 lut 2006, 14:01
No to sobie jeszcze trochę poczekamy.


Jak na mój gust to przed wakacjami nie ma co liczyć na przenoszenie pre-paidów :smt011

...::: Made for loneliness :::...

 #52874  autor: xlord
 10 lut 2006, 14:19
Jak na moj gust to najbardziej obgryzione pazurki maja w Polkomtelu, a nowa platforma pojawia sie w ich nocnych koszmarach :D

Pozdrawiam

 #52880  autor: kulboj
 10 lut 2006, 15:43
Wiadomo,że będą przeciągać sprawę w nieskończoność.
Może na początek dali by chociaż migracje wewnątrzsieciową - czyli z heyi do tak taka,z ss do simplusa i w drógą stronę.

 #52883  autor: Irek
 10 lut 2006, 15:49
Jaki sens ma taka migracja? Jak dla mnie żaden. Przykładowo jesli zachowanie numeru będzie wiązło się z odpłatnością tak jak w przypadku postpaidów to jest to lekko bez sensu. Czy dla użytkowników prepaid ma znaczenie zachowanie swojego dotychczasowego numeru? Wątpię! Fakty mówią same za siebie. Zainteresowanie przenośnością numerów jest znikome, ta sama sytuacja powtórzy się w przypadku prepaidowców. Zawsze można sobie kupić nowy starter i już po sprawie!

"And one more thing..."

 #52885  autor: kulboj
 10 lut 2006, 15:57
Niektórzy mają syntyment do numeru :lol:
Oczywiście,jeżeli za przeniesienie numeru operator zażyczy sobie grubą kasę,to nie będzie chętnych.Ale jeżeli wprowadzi przyzwoitą kwotę,to ja bym się zastanowił.
Znikome zainteresowanie przenośnością w tej chwili to pierwsze - cena i drugie - techniczne psikusy jakie mogą nas spotkać.

 #52887  autor: Irek
 10 lut 2006, 15:59
Mniej niż 100 pln nie będzie raczej więcej lub tyle samo co w postpaidzie!

"And one more thing..."

 #52890  autor: rafcyk
 10 lut 2006, 16:03
A ja to sie najbardziej obawiam, ze z tym calym przenoszeniem to beda tylko klopoty i problemy. Ci ktorzy sie przeniesli w postpaid moge juz bez problemu telefonowac, sms i korzystac z wszystkich uslug dodanych?

 #52891  autor: Irek
 10 lut 2006, 16:06
Nie znam nikogo kto się przeniosił. Nie mam pojęcia. Z tego co słyszałem jednym uchem jakieś problemy były z przenoszeniem numerów do Ery. Nie mogli wysyłać smsów i mmsów. Teraz nie wiem jak jest. Niech się wypowie ktoś kto przenosił numer, pewnie długo taki na forum się nie znajdzie!

"And one more thing..."

 #52893  autor: kamil1221
 10 lut 2006, 16:07
jesito pisze:Mniej niż 100 pln nie będzie raczej więcej lub tyle samo co w postpaidzie!
Jak by cena przenoszenia numerow "na karte" byla by w cenie przecietnego doladowania, czyli ok. 20-30 zł to nie bylby to az taki glupi interes.
I naprzyklad by polowa tej sumy na przenoszenie stala sie doladowaniem - ale to juz mniej prawdopodobne. :wink:

 #52894  autor: Irek
 10 lut 2006, 16:10
Za tanio, nie opłaca się to operatorom. Wiesz co by się stało jak by nagle ileś tysięcy klientów chciało przenieść numer. Przykładowo z Simplusa do POPa? Maniana na całej linii. :lol:

"And one more thing..."

 #52896  autor: kamil1221
 10 lut 2006, 16:24
Ale nie powiesz ze to jest zly pomysl ??
No moze niech bedzie te 50 zl.
Ale by byla emigracja z simplusa do innych sieci az strach sie bac - polkomtel by zbankrutowal !! - nawet Vodafon mu by nie pomogł <hihi>.

 #52922  autor: Btk_Tomas
 10 lut 2006, 17:30
Moim zdaniem przy przenoszeniu pre paida operatorzy będą chcieli maksymalnie skroić z kasy uzytkowników. Jezeli w post paid cena przeniesienia wynosi 100 złotych to w pre paid bedzie to conajmniej 150 zł.

 #52975  autor: Klusek
 10 lut 2006, 19:55
Pomimo, że ustawa nie precyzuje ceny za usługę przeniesiania numeru to jest w niej zapis, że usługa nie może mieć "zniechęcającej ceny", więc myślę, że 150 to już jest przesada, zastanowiłbym się nawet nad tą 100. Ale poczekamy zobaczymy.

Obrazek
Obrazek

 #52976  autor: kulboj
 10 lut 2006, 20:03
Jeżeli cena przeniesienia numeru oscylowała by w granicach 30-50zł,to myślę,że wielu ludzi by się skusiło.Ja bym bez wachania dał 50 zł,ale pod warunkiem,że będzie to załatwione szybko i bez żadnych technicznych niespodzianek.Tak jak wcześniej pisałem tańsze mogłoby być przenoszenie wewnątrz tego samego operatora.Rozumiem,że za tanio być nie może bo by było niezłe zamieszanie.No i pewnie jeśli już ta przenośność wejdzie w życie to raczej tylko dla tych zarejestrowanych pre-paidów.

A jeszcze mam pytanie,tak z czystej ciekawości.
Czy ta przenośność dla abo dotyczy również mixów?
Domyślam się,że tak,ale operatorzy mogą stosować różne sztuczki :lol:

 #52996  autor: rafcyk
 10 lut 2006, 20:44
Moim zdaniem powinno byc w granicach 100zl-150zl. Jesli komus naprawde bedzie zalezalo jest w stanie poswiecic taka kwote. Kwota napewno bedzie zniechecala gowniarzy, ktorzy by 3x w roku zmieniali siec ;/

 #53061  autor: xlord
 10 lut 2006, 23:42
Szybka kalkulacja.
Przenosimu numer, ktory kosztuje w postpaid 120 PLN.
Przecietny uzytkownik ma do 200 numerow w swojej ksiazce adresowej, wiec mnozac 200x0,20=40PLN - tyle zaplaci za wyslanie smsa o zmianie numeru na nowy do kazdego z ksiazki.
Nawet majac 500 smsow do wyslania koszt wynosi 100 PLN.
Stad bierze sie znikoma przenoszalnosc numerow - brak oplacalnosci takiego przedsiewziecia.
Wyjatek moga stanowic klienci biznesowi, ale tych, ktorym sie to oplaci jest garstka.
Polecam przeliczyc nim sie wejdzie w taki interes.

Pozdrawiam

 #53063  autor: Klusek
 10 lut 2006, 23:49
Widać jestem nieprzeciętny, bo mam w książce coś koło 60 numerów :) Z czego wystarczyło by, żebym o zmianie poinformował 10 do 20 osób a z resztą miał bym spokój ;) Do wysyłania smsów o zmianie numeru zawsze można wykorzystać bramki.
Ostatnio zmieniony 10 lut 2006, 23:52 przez Klusek, łącznie zmieniany 1 raz.

Obrazek
Obrazek

 #53064  autor: Kaczy
 10 lut 2006, 23:51
Spoko Klusek, ja też mam zbliżoną liczbę kontaktów. :smt005 :smt005

A co do słów xlorda, to wątpię, żeby klienci biznesowi używali pre-paidów.

...::: Made for loneliness :::...

 #53073  autor: iSiO
 11 lut 2006, 00:14
A co do słów xlorda, to wątpię, żeby klienci biznesowi używali pre-paidów.
Oj wiesz mi sa tacy "biznesmeni" którzy używaja tylko pre-paidów... :twisted: