DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 263 z 506
  • 1
  • 261
  • 262
  • 263
  • 264
  • 265
  • 506
 #1129472  autor: babciagienia1p
 19 mar 2022, 22:18
@asdaf
Usługę, o której pisał @kazik20.
kazik20 pisze:
19 mar 2022, 22:00
EDIT: A już wiem https://www.orange.pl/omnibook/usluga-o ... -na-karte#

----------Edycja--------------
@asdaf
Dziękuję za pomoc. Dzięki Tobie znalazłam RWK za 6,- zł. SMS START na numer 8002.
Pozostaje pytanie czy da się ominąć dziesięcioprocentowy haracz za odblokowanie po doładowaniu.
 #1129499  autor: KC-KARLOS
 20 mar 2022, 20:05
unnameduser:
Opłata będzie pobierana po upływie 31 dni od ostatniej aktywności Abonenta, rozumianej jako wykonanie połączenia wychodzącego (minuty/SMS/MMS/internet) lub zakup usługi dodanej lub pakietu.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1129507  autor: KC-KARLOS
 20 mar 2022, 21:23
Przekonamy się od 4 kwietnia, jak to zaczną liczyć. Czyli od 4 kwietnia wstecz - nieaktywność numeru od początku marca, albo pobór "kary" nastąpi od 5 maja.
Plus daninę zaczął liczyć za brak aktywności miesiąc wstecz (nawet informuje na 10 dni przed poborem opłaty, pomimo, iż saldo konta jest zerowe, a Ty korzystasz z pakietów otrzymanych za darmo). Play liczy wg okresu rozliczeniowego (stały dzień początku okresu, jak w abonamentach czy w usługach cyklicznych) - nie było aktywności - pobiorą opłatę.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1129545  autor: babciagienia1p
 21 mar 2022, 19:53
asdaf pisze:
19 mar 2022, 22:45
Zapoznaj się z tym artykułem https://www.google.com/amp/s/www.telepo ... e-na-karte i spróbuj może zadziała.

Zadziałało. Dziękuję. Zamiast 25,- zł (doładowanie + haracz) przywróciłam środki za 3,- zł.
Swoją drogą to granda, że w podstawowej usłudze pobierają dodatkową prowizję, oprócz doładowania, za przywrócenie, na konto główne, zablokowanych pieniędzy użytkownika. Nie spotkałam się z tym u innych operatorów. Zwykle wystarczało samo doładowanie. Temat dla UOKiK-u?

PS. Ktoś kiedyś wspominał tutaj o sumieniu w kontekście korzystania z promocji operatorów...
 #1129548  autor: Remington
 21 mar 2022, 20:49
babciagienia1p pisze:
21 mar 2022, 19:53
Swoją drogą to granda, że w podstawowej usłudze pobierają dodatkową prowizję, oprócz doładowania, za przywrócenie, na konto główne, zablokowanych pieniędzy użytkownika. Nie spotkałam się z tym u innych operatorów. Zwykle wystarczało samo doładowanie. Temat dla UOKiK-u?

Nic z tych rzeczy. Przepadanie środków po okresie ważności jest zgodne z prawem, jedynie dobrą wolą operatora jest, że w ogóle pozwala je odzyskać.

Przepisy mają uregulować zasady zwrotów, gdy dochodzi do rozwiązania umowy w wyniku zmiany operatora. Ale kartonowe państwo nadal ich nie uchwaliło (żeby nie było: poprzednicy nie byli w tej kwestii lepsi).
 #1129550  autor: babciagienia1p
 21 mar 2022, 21:03
@Remington
Konto było jeszcze w okresie ważności na połączenia przychodzące (75 dni do końca okresu pasywnego). To nie to samo co zwrot środków na konto bankowe przy zmianie operatora. U znanych mi operatorów (TM, Plus, Play i pochodne) nie zauważyłam dziesięcioprocentowej prowizji po odblokowaniu środków w wyniku doładowania.
 #1129552  autor: babciagienia1p
 21 mar 2022, 21:20
@Remington
Nie jest to takie proste.
Właścicielka numeru, dopóki chodziła, sumiennie doładowywała numer za 50,- zł co trzy miesiące. Teraz już nie chodzi i jest z nią utrudniony kontakt. Sama już nie zadzwoni. Trzeba pomagać. Trochę środków uzbierało się zanim przeszliśmy na RWK.. Nawet próba wymiany starej karty SIM na 3w1, żeby ktoś inny wykorzystał pieniądze np. na internet, spełzła na niczym. Nie ma dostępu do PUK-u (wymiana przez zakup nowego startera), a w salonie nie ma szans na wymianę nawet jak córka przyniesie wszystkie dokumenty, telefon, kartę, rachunki za telefon stacjonarny (nb. też w Orange). Pozostaje pełnomocnictwo notarialne, ale pewnie wizyta notariusza u osoby leżącej słono kosztuje. Przycinanie karty SIM troszeczkę ryzykowne, bo jak padnie, to zupełny klops.
Akurat tak się składa, że wśród rodziny i znajomych nikt nie ma telefonu w Orange, żeby zacząć czyścić konto przelewami SMS.
 #1129557  autor: Remington
 21 mar 2022, 22:19
Szacun, pomagać warto.

PUK nie da się przez Mój Orange (www) podejrzeć? Do niego wystarczy email i hasło z SMS-a. Ja przynajmniej tą drogą bym próbował wymiany.

Albo zmiana operatora kurierem, ewentualnie na nju prepaid i potem wystąpienie o zwrot środków z salda Orange (opłata 20 zł).
 #1129561  autor: asdaf
 22 mar 2022, 02:39
A nie można zadzwonić do BOK i zapytać o PUK? Oczywiście będą zadawać pytania weryfikacyjne typu: stan konta i jego ważność, kiedy było ostatnie doładowanie i jego kwota, PESEL właścicielki, nazwisko rodowe matki :)
 #1129562  autor: babciagienia1p
 22 mar 2022, 05:11
@Remington @asdaf
Dziękuję za pomoc.
Do zainstalowania apki też jest potrzebny PUK. W przypadku braku na czacie pojawiały się pytania bardzo trudne - np. stan konta i tu były wtopy, bo nie wiadomo czy 0,00 zł po blokadzie czy kwota zablokowana, czy była nadpłata po ostatniej fakturze za stacjonarny itp. Pytania narastały lawinowo po błędnej odpowiedzi o stanie konta. Sporo trudnych, np. kiedy było ostatnie doładowanie. Było dawno, przed przejściem na RWK (początkowo bezpłatne) . Nie można zainstalować apki na tenże numer, bo stara standardowa karta SIM jest duża (w urządzeniu do apki może być karta z innej sieci lub Wi-Fi) i nie wystarcza SMS weryfikacyjny, pytają o PUK lub mnóstwo pytań weryfikacyjnych.
Tak czy inaczej PUK będzie do zdobycia telefonicznie na rympał. Zadzwonię sama mając dane przed sobą.
Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Oczywiście najłatwiej było doładować + prowizja 20,- zł. Dzięki @asdaf i forum udało się przywrócić za 3,- zł. Teraz pojedziemy na RWK za 6,- zł rocznie i 0,01 zł miesięcznie za aktywność. Przy okazji nabędę trochę doświadczenia z Orange, bo w tej kwestii u mnie zupełna terra incognita.
 #1129569  autor: babciagienia1p
 22 mar 2022, 09:42
@asdaf
Już odzyskałam PUK bez doładowywania (tel. do Maxa z innej sieci i ciągła odpowiedź "nie rozumiem" - w końcu odebrał konsultant i przepytał po ludzku o wszystko co możliwe). Wcześniej odblokowałam konto za 3,- zł dzięki SMS-owi AKT7 na numer 80199. Zainstalowałam apkę na e-mail, login i PIN. Teraz mam chwilę na zastanowienie się co dalej.
Zostać w OFnK i płacić 6,12 zł rocznie, wymienić kartę SIM na 3w1 za 15,- zł, przenieść numer do innej taryfy via kurier, przelać środki na nowy starter 3w1 z innym numerem Orange, przenieść numer via kurier do innej sieci?
Numer będzie praktycznie nieużywany lub używany bardzo rzadko, ale właścicielka miała go "od zawsze" i gdzieś może być jeszcze "zaszyty", więc warto go na razie zachować.
Jeszcze raz dziękuję.
Ostatnio zmieniony 22 mar 2022, 20:27 przez babciagienia1p, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1129578  autor: kazik20
 22 mar 2022, 13:57
No, dosyć ciekawa ta nowa promocja, ale ostatnio kumulacja tych promek w jednym czasie taka, że mi się już nie chce aktywować kolejnych, bo mam aktualnie zasoby w pełni wystarczające. Na majówkę kolejne by się przydały. Zwłaszcza nolimit rozmowy.
  • Strona 263 z 506
  • 1
  • 261
  • 262
  • 263
  • 264
  • 265
  • 506
  • 1
  • 261
  • 262
  • 263
  • 264
  • 265
  • 506