DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 87 z 97
  • 1
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 97
 #1158814  autor: marokmon
 15 paź 2023, 23:57
Zgadza się - chodzi mi w sumie kiedy play usuwa numery z odnowy (posiadane pakiety chyba na ten czas nie mają wpływu)?
 #1162482  autor: snorg1
 02 sty 2024, 11:24
Mam takie pytanie
Czy w play od nowa pakiety internetowy są tak jakby osobnymi pakietami ? tzn
przykładowo, kupuje pakiet jednorazowy 1Gb ważny 30 dni, następnie kupuje pakiet 1gb ważny bezterminowo, to razem mi daje 2gb internetu ważny bezterminowo ? czy każdy z pakietów osobno działa , tak jak by był kupiony ?
 #1163024  autor: zalezok
 10 sty 2024, 22:06
Zauważyłem dziwne zachowanie taryfy odNOWA.
Do tej pory było tak że w ostatnim dniu ważności numeru doładowywałem za 5zł celem przedłużenia na rok i od razu aktywowałem pakiet 1GB za 5zł żeby nie zabrali tych 5zł.
1GB jest cały czas na koncie i przez miesiąc czasu był jeszcze pakiet 900-ileśtam mega w roamingu.
Po ostatnim doładowaniu i aktywacji oprócz standardowego 1GB w PL doszło 1,08GB w roamingu oraz mimo że minął miesiąc od doładowania i aktywacji dane roamingowe nie zniknęły. W związku z tym dwa pytania:
1. Czy w przepisach/promocji coś się zmieniło i w roamingu jest teraz (nawet) więcej danych niż w PL?
2. Czy dane w roamingu podlegają tym samym przepisom co dane do wykorzystania w PL?
Tradycyjnie nie ma co pytać przez czat w aplikacji bo albo nie są w stanie zrozumieć o co pytam albo każdy konsultant udziela innej odpowiedzi jak mu się wydaje.
 #1163028  autor: Remington
 10 sty 2024, 22:31
Było pakiet kupować dzień później - zyskiwałbyś miesiąc ważności więcej.

Jeśli mówisz o pakiecie bezterminowym, to zgodnie z RLAH w euroroamingu też powinien być ważny bezterminowo. Ale nie był i wygasał po 3 miesiącach (nie po miesiącu jak piszesz), co było wprost łamaniem zasad RLAH. Może naprawili?
 #1163031  autor: zalezok
 10 sty 2024, 22:46
Remington pisze:
10 sty 2024, 22:31
Było pakiet kupować dzień później - zyskiwałbyś miesiąc ważności więcej.
Ale co ma data zakupu pakietu skoro jest on ważny bezterminowo a raczej tak długo jak ważny jest numer (chyba że wcześniej dojdzie do zużycia tego pakietu)?
Remington pisze:
10 sty 2024, 22:31
Jeśli mówisz o pakiecie bezterminowym, to zgodnie z RLAH w euroroamingu też powinien być ważny bezterminowo. Ale nie był i wygasał po 3 miesiącach (nie po miesiącu jak piszesz), co było wprost łamaniem zasad RLAH. Może naprawili?
U mnie znikał po miesiącu. Może nie dokładnie ale na pewno nie po trzech miesiącach. Regularnie zaglądam do aplikacji i bym zauważył. Będę monitorował pod tym względem.
A skoro znikał za wcześnie to znaczy że wystarczy złożyć reklamację i przywrócą + ewentualne zadośćuczynienie?
 #1163033  autor: Remington
 10 sty 2024, 22:56
Na pewno nie odpuszczać. Unia po to uchwaliła RLAH by było jak w kraju.

Co do ważności konta to liczona jest od okresu rozliczeniowego (miesięcznego), w którym doładowałeś konto lub kupiłeś pakiet. Z Twojego opisu wynika, że doładowanie i zakup robiłeś w ostatnim dniu okresu ważności konta (i zarazem okresu rozliczeniowego). Gdybyś pakiet kupił dzień później, ważność konta byś miał o jeden miesiąc (okres rozliczeniowy) dłuższą.
 #1163037  autor: zalezok
 10 sty 2024, 23:14
Remington pisze:
10 sty 2024, 22:56
Na pewno nie odpuszczać. Unia po to uchwaliła RLAH by było jak w kraju.
Najpierw poczekam max 4 miesiące żeby sprawdzić kiedy dane roamingowe znikną a następnie pójdzie opcjonalna reklamacja.
Remington pisze:
10 sty 2024, 22:56
Na pewno nie odpuszczać. Unia po to uchwaliła RLAH by było jak w kraju.

Co do ważności konta to liczona jest od okresu rozliczeniowego (miesięcznego), w którym doładowałeś konto lub kupiłeś pakiet. Z Twojego opisu wynika, że doładowanie i zakup robiłeś w ostatnim dniu okresu ważności konta (i zarazem okresu rozliczeniowego). Gdybyś pakiet kupił dzień później, ważność konta byś miał o jeden miesiąc (okres rozliczeniowy) dłuższą.
Doładowuję zdrapką/wydrukiem z terminala zakupionym nieco wcześniej ale doładowanie i zakup pakietu dokonuję w ostatnim dniu ważności konta.
Ale czy zakup pakietu dzień później nie spowodowałby znikniecie zakupionych pakietów w poprzednich doładowaniach czyli w moim przypadku rok i dwa lata wcześniej? Telefon z karta jest do odbierania sms aktywacyjnych, podawania w sklepach internetowych itp. więc leży w szufladzie z wyłączoną transmisja danych więc pakiety nie poznikały.
 #1163039  autor: Remington
 10 sty 2024, 23:26
Pakiety bezterminowe są ważne jeśli dobrze pamiętam coś około 20 lat, więc nie musisz się obawiać, że przez ten jeden dzień coś wygaśnie.

Dzień po doładowaniu zaczyna się nowy okres i kupując wtedy pakiet nową ważność konta będą liczyć od końca tego nowego okresu.
 #1163093  autor: zalezok
 11 sty 2024, 23:36
Remington pisze:Dzień po doładowaniu zaczyna się nowy okres i kupując wtedy pakiet nową ważność konta będą liczyć od końca tego nowego okresu.
To świetny pomysł na wydłużenie roku ważności konta dodatkowo o 1 miesiąc. Czy zakup pakietu ma być dokładnie dzień po doładowaniu a nie w ciągu tych 30 dni gdy jeszcze nie pobiorą 5zł za brak aktywności?
 #1164887  autor: kszaq
 31 sty 2024, 12:41
Przeglądałem regulaminy odNowy w poszukiwaniu pewnej informacji i wygląda na to, że pakiet "Solo Mini" jest od 1.01.2024 r. ważny przez miesiąc, co może stanowić świetną alternatywę dla Faktu.
Nowy regulamin (link wyciągnięty bezpośrednio ze strony https://www.play.pl/pomoc/dokumenty/cen ... regulaminy):
https://media-play.pl/binaries/content/ ... 25.06.2020

Czy ktoś z Was miał już okazję w tym roku aktywować ten pakiet i może potwierdzić miesięczną ważność?
 #1164916  autor: kszaq
 31 sty 2024, 15:07
Owszem, tylko obawiam się, że osoba aktualizująca regulaminy na Nowy Rok (zmiana ilości GB do użycia w UE) mogła się "walnąć" i skorzystać ze złej formatki, na co może wskazywać stopka regulaminu oraz fakt, że na stronie Play ten pakiet ma nadal ogłoszoną ważność 10 dni.
 #1164918  autor: babciagienia1p
 31 sty 2024, 15:13
Dotyczy utrzymania SD w odNOWie
babciagienia1p pisze:
31 sty 2024, 14:03
...Tak na czuja, wydaje mi się, że można też robić trik doładowanie 6,- zł w pierwszym miesiącu, wykupienie pakietu za 5,- zł w drugim miesiącu, poddanie się karze w trzecim miesiącu, doładowanie za 6,- zł w czwartym miesiącu. Wyjdzie wtedy 6,- zł co trzy miesiące, zamiast 5,- zł co dwa miesiące, ale nie jestem tego pewna...

W czasach kiedy forum było prężne i pełne kolorytu, udzielał się tutaj pewien użytkownik, który - według mnie - doskonale orientował się w niuansach większości ofert i potrafił pomagać w kreatywnym ich wykorzystywaniu, jednocześnie motywując innych do twórczych poszukiwań. Niestety, po osiągnięciu 2999 postów, wystrzelił z forum w kosmos. Jest niepoprawnym uparciuchem. Nie chce wrócić...
Mamy trochę szczęścia, że porusza się szybciej niż wynosi prędkość światła...
Właśnie potwierdził mi, z hiperprzestrzeni, że mój tok rozumowania jest - na dzisiaj - prawidłowy. Można bawić się w 6,- zł co trzy miesiące.
:smilebox:
 #1164919  autor: Remington
 31 sty 2024, 15:19
kszaq pisze:
31 sty 2024, 12:41
Przeglądałem regulaminy odNowy w poszukiwaniu pewnej informacji i wygląda na to, że pakiet "Solo Mini" jest od 1.01.2024 r. ważny przez miesiąc, co może stanowić świetną alternatywę dla Faktu.
Nowy regulamin (link wyciągnięty bezpośrednio ze strony https://www.play.pl/pomoc/dokumenty/cen ... regulaminy):
https://media-play.pl/binaries/content/ ... 25.06.2020

Czy ktoś z Was miał już okazję w tym roku aktywować ten pakiet i może potwierdzić miesięczną ważność?

Tak zapamiętałem ten pakiet - jako jednorazowy i 10-dniowy:
https://www.play.pl/resources/pdf/2020/ ... 6.2020.pdf
 #1164923  autor: kamaz222
 31 sty 2024, 16:11
Remington pisze:
31 sty 2024, 15:19
kszaq pisze:
31 sty 2024, 12:41
Przeglądałem regulaminy odNowy w poszukiwaniu pewnej informacji i wygląda na to, że pakiet "Solo Mini" jest od 1.01.2024 r. ważny przez miesiąc, co może stanowić świetną alternatywę dla Faktu.
Nowy regulamin (link wyciągnięty bezpośrednio ze strony https://www.play.pl/pomoc/dokumenty/cen ... regulaminy):
https://media-play.pl/binaries/content/ ... 25.06.2020

Czy ktoś z Was miał już okazję w tym roku aktywować ten pakiet i może potwierdzić miesięczną ważność?

Tak zapamiętałem ten pakiet - jako jednorazowy i 10-dniowy:
https://www.play.pl/resources/pdf/2020/ ... 6.2020.pdf

Na stronie Play również jest napisane, że 10 dni. Także raczej błąd w regulaminie


Obrazek
 #1164936  autor: darekka
 31 sty 2024, 18:22
Koledzy jeśli Regulamin mówi o ważności pakietu 31dni to nic Was innego nie interesuje i gdyby okazało się, ze pakiet działa z innymi ważnościami niż stanowi regulamin jak nadrzędny dokument obowiązujący obie strony to reklamacyjnie dostaniecie minimum zwrot kasy(ja bym się domagał miesięcznej ważności za, którą zapłaciłem zgodnie z regulaminem)-łaski nie robią.

Zresztą pkt 5 jasno i jednoznacznie mówi o ważności "miesiąc"(powtórzone jest to wielokrotnie) i dodatkowo opisuje nawet sytuacje gdy dany dzień w danym miesiącu nie wystąpi np. 31dzień miesiąca więc tu żadnego błędu nie ma i usługa działa miesiąc i jest cykliczna-jednie pakiet 10GB jest przyznawany zawsze 1dnia miesiąća i jest ważny do jego końca.
Ostatnio zmieniony 31 sty 2024, 18:28 przez darekka, łącznie zmieniany 1 raz.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
  • Strona 87 z 97
  • 1
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 97
  • 1
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 97