DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?

Który prepaid najlepszy jako komórka "domowa"??

POP
3
14%
SAMI SWOI
7
33%
ORANGE GO
Brak głosów
0%
HEYAH
1
5%
TAK TAK
7
33%
SIMPLUS
3
14%
 #53786  autor: repsol
 13 lut 2006, 23:06
...który prepaid wybrac??

Otóż planuje rezygnacje z telefonu stacjonarnego na rzecz tel na karte, tylko ze mam problem którego opa wybrać :?

Jako że komórka będzie "domowa" więc 95% będzie z niej wykonywanych rozmów, niewiele, rachunki za tel stacjonarny wachaly się między 35 - 45 złotych (naszczęście nie TP sa ;))

Na chlopski rozum wypadało by wziąśc Samych Swoich, 24 gr za minute, proste i uczciwe zasady.

Ale jakby się tak przyjrzec innym ofertom to przy wykorzystywaniu pakietów to wychodzi chyba podobnie, tyle że trzeba pamiętać żeby co miesiąc aktywować te pakiety. Kolejny minus to nietrwałośc promocji: niepweny EASY w Simplusie, niepewne Masz Gadane w POPIe, chyba najbardziej pewne jest w Tak Taku.

Pozatym znalazłem w szufladzie zakurzoną karte Popa i i wacham się czy jej nie wykorzystać jako "domówkę". Ale jak wyżej wspomniałem promocje Popa są mocno niepewne :? Ale za to w POpie jest ten program Profit, co daje szansę odzyskiwania cześci kasy. Jak się nie myle inni operatorzy nie mają takich programów :?

Co byście wybrali?? Podpowiedzccie, bo mysle ze wiele osób się zastanawia nad porzuceniem stacjonarek na rzecz komórek ;-)

 #53794  autor: kulboj
 13 lut 2006, 23:36
Co tu Ci doradzić? :lol:
Mi tam do dzwonienia po stacjonarnych wspaniale spisuje się ss.
W dodatku,może coś się u nich jeszcze zmieni na plus (patrz strona główna)
Warto też zrobić sobie małą symulacje,na jakie numery komórkowe najwięcej dzwonisz i wtedy wybrać właściwego operatora.

 #53799  autor: repsol
 13 lut 2006, 23:52
kulboj pisze:na jakie numery komórkowe najwięcej dzwonisz i wtedy wybrać właściwego operatora.
na komórkowe z tego fona bedzie 2% ;-)

 #53809  autor: bigman
 14 lut 2006, 04:21
repsol pisze:
kulboj pisze:na jakie numery komórkowe najwięcej dzwonisz i wtedy wybrać właściwego operatora.
na komórkowe z tego fona bedzie 2% ;-)
Wiec najlepiej chyba Sami Swoi. Przy okazji nie bedziesz musial zawracac sobie glowy z roznymi promocjami czy pakietami.

P.s. Wiem ze watek dotyczy prepaidow, jednak przemysl oferte abonamentowa Plus-a i jego "Strefe Plus". Jesli nie chcesz sie wiazac umowa to wez wolny abonament (aktywacja chyba 100zl) do tego najnizszy plan taryfowy i mozesz rezygnowac kiedy chcesz. Innym rozwiazaniem jest tez "Super karta" i umowa na 6 m-cy ale nie wiem czy to dalej aktualne. Oczywiscie w obu przypadkach sluchawki nie dostaniesz - do zalatwienia sobie we wlasnym zakresie.

 #53810  autor: Pawrzes
 14 lut 2006, 06:58
Ja też myślę że jeśli zdecydowana większość połączeń będzie wykonywana na telefony stacjonarne to najlepszym rozwiązaniem będzie Sami Swoi - oferta stała bez pakietów korzystną zdrapką 40 PLN wydłużającą poł.wych. do 3 miesięcy.
Jesli zaś zaczniesz wykonywać więcej połączeń do sieci komórkowych i do Ery to polecam niezawodny Tak Tak - pakiety ale które nigdy nie przepadają bo nie mają terminu ważności oraz sumowanie ważności konta na wychodzące do 12 miesięcy.
Innym rozwiązaniem może być Swobodny Kontrakt w taryfie Era Nowy Komfort - zestaw Darmowe weekendy - (2000 min.) do Ery, Heyah i stacjonarne za 30 zł miesięcznie - umowa min. na 30 dni robocze bez telefonu.

Pozdrawiam

 #53943  autor: Irek
 14 lut 2006, 19:57
Jak ktoś dzwoni tylko na stacjonarki to chyba SS z uwagi na najtańsze połączenia do tych sieci!

"And one more thing..."

 #53981  autor: repsol
 14 lut 2006, 21:45
OK SS są godne uwagi, ale na tej karcie sim POPa jest już 500 puktów profit, za kazde 50 zl dostaje sie dodatkowe 50 wiec po 3 miesiącach mam 20 minut za free rozmow i cześc kasy się zwraca :P Pozatym moge sobie przskoczyc na Orange Go i tam jest za 6 zł miesiąc rozmów po 30 gr (w popie za 12 zł jest 40 min)

Heyah, SIm+ już odrzuciłem.

 #54006  autor: foxy
 14 lut 2006, 23:56
Co do SS to mogę się wypowiedzieć bo troche dla Polkomtela się pracowało :)

No cóż:
* starter 9,99 na koncie masz 9 zł na start 3 zł i po 24h powinno przyjść dodatkowe 6zł, LUB starter za 16 zł i na koncie masz 3zł + 13zł po 24h. Powinno bo czasem nie przychodzi i wtedy trzeba zadzwonić do biura obsługi 8877, ale czasem to nic nie daje....
*Doładowania są 10zł/7dni 20zł/30dni 40zł/90dni 80zł/210dni 160zł/240dni
*Rozmowy nie zaprzecze tanie są, z reguły SS biorą ludzie którzy właśnie rezygnują ze stacjonarek. Minuta 24 gr z naliczniem sek. do sieci stacjonarnych, SS są niewątpliwie konkurencyjne, za 4 sekundy zapłacimy jak prosto wyliczyć 1gr.

PLUSY
+Zasięg Plusa
+24 gr na stacjonarki z naliczniem 1s/1s
+"Tani" roaming w porównaniu z innymi sieciami
+Zestawy z telefonami w niewygórowanej cenie
+Logiczne doładowania
+Możliwość zrobienia "debetu" na koncie
+MMS za 40 gr
+Usługa Pay4Me


MINUSY
-Problemy z zestawami startowymi (dodatkowe 6 lub 13 po 24h)
-Biuro obsługi 8877 pozostawia wiele do życzenia
-24gr za SMS
-W przypadku debetu książka zostaje zablokowana
-Wysłanie SMS na stacjonarke wymaga troche zachodu


Jeśli interesuję jeszcze kogoś SS to odpowiem na pytania :)

 #54011  autor: togom
 15 lut 2006, 01:05
w simplusie masz 25 gr do sieci i 25 gr na stacjonarne i nieco prostrze warunki- ja skasowałem właśnie stacjonarny u moich rodziców,bo w tpsa płacili miesięcznie 50 zł abonamentu w tym 60 min gadania ,a w simplusie za 50 zł mają 200 min.Z tym ,ze im dokupiłem stacjonarny GSM(NA KARTĘ SIM)bo starsi ludzie miewają problemy a malutką klawiaturą komórki.
Ale czy to plus ,czy SS , czy inna sieć,to gdyby co, to numer zawsze mozesz przenieść z sieci do sieci.Dobrze,ze podchodzisz do problemu bez sentymentów - racjonalnie.

togom

 #54017  autor: D@rio
 15 lut 2006, 02:21
A może pomyślałbyś o DomPlus? ;)

P.S
Ewentualnie abo Plus'a jest bardzo atrakcyjne (StrefaPlus, DWiW itp.) :)

 #54021  autor: xlord
 15 lut 2006, 08:24
foxy pisze:... za 4 sekundy zapłacimy jak prosto wyliczyć 1gr.
...
Sprostowanie:
4 sek. kosztują dokładnie 1,6 grosza, czyli po zaokrągleniu (zgodnie z zasadami) 4 sekundy kosztuja 2 grosze.
Jedna sekunda to 0,4 grosza.

Pozdrawiam