DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki LG oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki LG oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #1006362  autor: Snakuu
 06 sie 2018, 16:18
Witam!
Przez ostatnie 2 lata użytkowałem LG G5. Zastąpił mi on Nexusa 5, z którego byłem bardzo zadowolony, dlatego zdecydowałem się kolejny raz na LG.
G5 również spełniła moje oczekiwania, widoczny był przeskok na powiedzmy nową generacje telefonu, bardzo dobre aparaty, głośnik, odpowiadająca mi nakładka, no w skrócie wszystko było ok.
Właśnie dzisiaj odebrałem od kuriera następce mojej G5, ze względu na zaufanie i już pewnego rodzaju przywiązanie do marki, padło na V30. G6 odrzuciłem na wstępie, ponieważ posiada ten telefon moja mama i różnice między nim, a G5 są moim zdaniem bardzo mało znaczące w codziennym użytkowaniu.
Przed zakupem zapoznałem się z zaledwie kilkoma recenzjami, z których wynikało, iż ten telefon jest bardzo dobry. Natomiast patrząc na recenzje G6, bardzo często wspominano, iż jest to w gruncie rzeczy praktycznie to samo co G5.
Na wstępie ucieszyłem się, gdy zdałem sobie sprawę, że 6 cali nie jest wcale takie straszne (kolega miał nexusa 6, gigantyczne bydle), a sam telefon prezentował się bardzo atrakcyjnie. Aczkolwiek po głębszym zapoznaniu się z telefonem, zastanawiałem się, czy mój zakup był w ogóle zasadny. Szczerze mówiąc nie dostrzegłem w tym telefonie żadnego przeskoku generacyjnego, a nawet poczułem naprawdę ogromne zdziwienie, gdy zdałem sobie sprawę, że pod pewnymi względami V30 ustępuje G5... Przede wszystkim przedni aparat w V30 to moim zdaniem nieporozumienie, absolutnie nie zdawałem sobie sprawy, iż w nowszym telefonie z tej samej półki coś takiego jak aparat może zostać "cofnięte w rozwoju". Nie chcę brzmieć bardzo jednostronnie, ponieważ system audio, praca baterii, wodoodporność czy zastosowanie OLED jest jak najbardziej na plus, ale szczerze mówiąc spodziewałem się większego efektu "wow", szczególnie w kwestii aparatu, który zdaje się być jednym z podstawowych wyznaczników klasy telefonu. Być może tu popełniłem błąd, że tych recenzji jednak było za mało, a zaufanie do marki za duże.
Zwracam się tutaj do Was w kwestii może podobnego doświadczenia z V30, a być może zupełnie odwrotnego i jednak ktoś odnalazł inne atuty tego telefonu, które mogłyby mnie mile zaskoczyć. Wracając jeszcze na sam koniec do aparatu, w ustawieniach pozmieniałem parę rzeczy, które moim zdaniem troszke poprawiły jego działanie, aczkolwiek, może również i w tej kwestii ktoś ma coś do dodania względem tego co już powiedziałem.