DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki LG oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki LG oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #214354  autor: kefir_
 21 sie 2007, 14:06
Zamierzam wziąć w Play Lajt czekoladke xD. Ale chcę wiedzieć czy głośność MP3 jest większa niż w Sagemie myX 6-2 i czy lepiej je odtwarza. Na jednym forum czytałem że jest z tym słabo...

Pozdrawiam [you]

 #214361  autor: ashemar
 21 sie 2007, 14:35
Tragedia, nawet jak podłączyłem moje słuchawki creative od mp3 co mają 112 DB to na LG słuchanie muzyki odpada....w autobusie silnik zagłusza muzykę. A o oryginalnych słuchawkach LG zapomnij, są za ciche, choć mają super wygląd......

 #214422  autor: kefir_
 21 sie 2007, 18:07
To sie chyba na LG nie zdecyduję. Bo MP3 to dla mnie priorytet. Poczekam do września, podobno mają byc nowe telefony i za 1 zł w Lajcie.

Pozdrawiam [you]

 #214449  autor: alexx
 21 sie 2007, 19:49
Priorytet? No jeśli ktoś kupuje telefon po to, żeby słuchać mp3 to chyba samo przeznaczenie telefonu staje się bez sensu. To może lepiej kupić mp3-jkę? Bo wiesz, telefon służy głównie do komunikacji.

Pragnę jeszcze dodać, że termometru, miernika tętna ani latarki w KU800 też nie ma. Czy to też stanowi w twoim przypadku kryterium doboru telefonu?

'Prawie' nie robi prawie żadnej różnicy.

 #214517  autor: saif3r
 21 sie 2007, 22:06
jak chcesz do mp3 to kup cos z serii SE walkman ;)

 #214726  autor: dexter
 22 sie 2007, 16:14
ja mam czekolade i jakos nie narzekam na mp3, moze macie slabej jakosci same piosenki? poza tym nie mozna porownywac odtwarzacza do telefonu bo to nie jest ten sam gatunek!

 #214950  autor: kefir_
 23 sie 2007, 11:15
alexx pisze:Priorytet? No jeśli ktoś kupuje telefon po to, żeby słuchać mp3 to chyba samo przeznaczenie telefonu staje się bez sensu. To może lepiej kupić mp3-jkę? Bo wiesz, telefon służy głównie do komunikacji.
Zle się wyraziłem, moze nie priorytet, ale jest to dla mnie ważne.

Pozdrawiam [you]

 #214980  autor: alexx
 23 sie 2007, 12:27
dexter pisze:moze macie slabej jakosci same piosenki?
Tak, na pewno wszystkie piosenki które mam na kom., [ponad 200] są słabej jakości 8)
dexter pisze:ja mam czekolade i jakos nie narzekam na mp3
Widocznie nie jesteś zbytnio wymagający co do sprzętu :twisted:
kefir_ pisze:Zle się wyraziłem, moze nie priorytet, ale jest to dla mnie ważne.
To gwarantuję ci rozczarowanie, no chyba że uśmiecha ci się codzienne ładowanie telefonu... Napiszesz kilka smsów, pogadasz 10 minut, poprzeglądasz grafiki i już baterie masz na półmetku do wyczerpania, a jak dodasz do tego słuchanie muzy to strach się bać! Tak wygląda właśnie zabawa z KU800. Ale w sumie większość telefonów tak teraz ma... No chyba że mój ma jakąś wyjątkowo słabą baterię, ale raz na dwa dni muszę go naładować [przy umiarkowanym użytkowaniu] bo inaczej zalicza ded'a. Ale i tak się wybieram z nim do serwisu Play...

Ja również wybierałam telefon pod kątem bajerów a teraz staram się z nich w ogóle nie korzystać bo w przeciwnym razie telefon pada mi wcześniej niż przed upływem doby. Chyba wrócę do swojego starego Siemensa ME45 :P Ładowałam go raz na tydzień a tu? Jakaś lipa...

'Prawie' nie robi prawie żadnej różnicy.

 #215054  autor: Zakath
 23 sie 2007, 15:33
alexx pisze:Pragnę jeszcze dodać, że termometru, miernika tętna ani latarki w KU800 też nie ma.
O przepraszam, latarka to jest, i to całkiem skuteczna ;) - lampka doświetlająca aparatu w trybie "zawsze włączone"

 #215132  autor: alexx
 23 sie 2007, 20:21
Odkryłam jeszcze grzejnik, lub jak kto woli - kaloryfer :D Wystarczy 5 minut pograć i już można się ogrzać. Ale mimo to zaczynam lubić ten telefon :D

'Prawie' nie robi prawie żadnej różnicy.

 #215295  autor: dexter
 24 sie 2007, 11:32
200 piosenek jak masz to raczje napewno sa slabej :D

 #215458  autor: alexx
 24 sie 2007, 20:25
dexter pisze:200 piosenek jak masz to raczje napewno sa slabej :D
Co ma piernik do wiatraka?

'Prawie' nie robi prawie żadnej różnicy.

 #216107  autor: tristan
 26 sie 2007, 22:31
To że odbija się to na jakości (także głośności) dźwięku. Zakładając że korzystasz ze standardowej karty pamięci, która była w zestawie wychodzi średnio 2,5 MB na piosenkę a to dość mało. Ale rzeczywiście ja mam raczej głośne mp3 bo sam robiłem a i tak w ruchu ulicznym słabo słychać. Nie wiem czy to wina telefonu czy dołączonych słuchawek bo jeszcze nie testowałem na innych [słuchawkach]. Ale cóż telefon mam do dzwonienia a to że odtwarza muzykę to miły dodatek.

 #216371  autor: alexx
 27 sie 2007, 19:00
To że odbija się to na jakości (także głośności) dźwięku. Zakładając że korzystasz ze standardowej karty pamięci, która była w zestawie wychodzi średnio 2,5 MB na piosenkę a to dość mało.
Dalej nie wiem o co ci chodzi. Przecież każda piosenka ma swoją wagę i bez względu na to ile ich mam, ich jakość będzie jednakowa. Zgodnie z tym co piszesz, wychodzi na to, że jeśli będę mieć 10 piosenek w formacie mp3 to będą mi się one odtwarzać w lepszej jakości niż gdybym miała ich 50 na telefonie xD Trochę to mało logiczne i nigdzie technicznego uzasadnienia twojej teorii nie dostrzegam.

To co piszesz, zrozumiałam tak: jak kończy mi się pamięć na karcie to nagle piosenki zaczynają się jakościowo pogarszać na rzecz innych piosenek, na które teoretycznie nie mam już miejsca. Z racji tego, piosenka, która miała np 4 MB nagle 'chudnie' do rozmiaru 2 MB aby zmieściła się inna tracąc tym samym na jakości...

No ale dodam jeszcze, że właśnie okroiłam nieco swoją kolekcję mp3jek na telefonie, zostało mi ich jakieś 40 utworów i wyobraź sobie, że różnicy w odtwarzanym dźwięku kompletnie nie dostrzegam. Dziwne, nieprawdaż?

'Prawie' nie robi prawie żadnej różnicy.

 #216915  autor: tristan
 29 sie 2007, 15:15
Nie. To że trzymasz mniej mp3jek na telefonie nie poprawia automatycznie ich jakości, bo plik nie zmieni swojego rozmiaru. Plik nie może chudnąć. Raz skompresowana piosenka będzie miała ciągle taką samą jakość do końca świata. Chodziło mi o to, że im lepszej jakości mp3 sie robi, tym sama wielkość pliku będzie większa i mniej sie ich zmieści na karcie pamięci czy w odtwarzaczu mp3.

 #217015  autor: alexx
 29 sie 2007, 20:14
Heh, no więc właśnie :) Dzwonek mp3 (czyt. obcięta mp3jka) wynosi koło 300 KB więc nie ma co wyliczać ile średnio ważą poszczególne pliki. Moim zdaniem i tak jakość odtwarzanych plików dźwiękowych pozostawia wiele do życzenia. No ale to jest telefon a nie odtwarzacz mp3. Ta funkcja jest raczej symboliczna no ale widać w innych telefonach mogli się bardziej postarać :P

No ale w końcu cię zrozumiałam, trzeba było tak od razu! >:P Pzdr.

'Prawie' nie robi prawie żadnej różnicy.

 #230364  autor: G4JOS
 29 paź 2007, 23:23
wystarczy podłączyc słuchaweczki creative i ładnie śmiga ;)

 #230391  autor: rembrant
 30 paź 2007, 11:41
Polecam technicsy. I do koma i do zwyklego odtwarzacza mp3, sa swietne :) A na moim LG dzwiek na sluchawkach jest czysty i wyrazny. Glosnik zewnetrzny moglby byc troche bardziej podkrecony, ale w zasadzie i tak sie na nim niczego nie slucha.

 #230409  autor: G4JOS
 30 paź 2007, 15:04
na głośniku jedynie słucha się jak ktoś do Ciebie dzwoni xD dzisiaj kupiłem "technicsy" bardzo ładny, czysty dźwięk ;)) POLECAM!

 #230556  autor: rembrant
 31 paź 2007, 13:55
hehe, no tak, ale mi chodzi o takie sluchanie mp3 lub mp4 sluzsze. Na dzwonek te glosniczki calkowicie starczaja.
Ktory model masz? Ostatnio czlowiek w sklepie z naglosnieniem powiedzial mi, ze Technics przestaje wypuszczac nowe partie sluchawek, bo przejela go inna firma :/ Wiec to ostatnia okazja do kupienia, bo potem pewnie sie zrobi szajs.