DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #1094981  autor: mirekK
 11 maja 2020, 13:42
Powoli rozglądam się za kolejnym telefonem. Piszę w dziale Samsung jako kontynuacja wątku:
viewtopic.php?p=1086463#p1086463
Chciałem dowiedzieć się czegoś czego niema w specyfikacji o S9 :)
Oczywiście pod kątem tego konkretnie modelu i jego przypadłości, a nie gdzie kupić. Software-owo za bardzo mnie nie interesuje bo i tak wgram tradycyjnie LineageOS.
Martwi i zastanawia jak ochronić prostym silikonopodobnym etui boczną krawędź wyswietlacza.. co prawda są etui 2-3 częściowe, ale przez nie tel jest jeszcze większy. Szkło 3D też zapewne nie rozwiąże problemu.
 #1095080  autor: mirekK
 12 maja 2020, 10:54
I tak po wstępnym rozeznaniu mnóstwo ofert ze zbitym/uszkodzonym wyświetlaczem. Wg właścicieli to oczywiście pełnosprawny towar. Efekt strata czasu na przeglądanie śmieciowych ofert.
Osobiście uważam, że szklany i zakrzywiony ekran tak jak śliska nieporęczna obudowa to działania celowe, żeby przymusić użytkownika do ponownego zakupu w jak najszybszym czasie. Oczywiście można dokupić futerał, ale sensowna wydaje się opcja jedynie takiego, w którym całkowicie zamyka się tego typu telefon wewnątrz. A to przecież podnosi wagę, i tak spore gabaryty oraz przysłania antenę = zwiększa moc nadawania/promieniowania = szybsze zużycie energii. Typowa ramka case plecki czy jak to zwą (używam od ok 10 lat we wszystkich smartfonach) nie chronią w tym beznadziejnym przypadku bocznej krawędzi ekranu.