DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Motorola i Lenovo oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Motorola i Lenovo oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #799772  autor: Anthrax
 03 maja 2015, 20:17
Witam.

Obecnie w Polsce praktycznie nie ma możliwości zakupu Motoroli, co zmusza do poszukiwania sprzętu poza granicami naszej RP.
Czy opłaca się taka operacja? (np. zakup na E-Bay). Jak wygląda ewentualna realizacja gwarancji?
 #800763  autor: Golarz Filip
 08 maja 2015, 16:40
Generalnie zasada u prawie wszystkich obecnych u Nas producentów słuchawek, jest taka: jeśli model został kupiony na terenie UE i jednocześnie ten model występuję w PL, centrum serwisowe powinno go przyjąć, oczywiście na ważnej gwarancji.
Z Motorolą u Nas jest, jak wspomniałeś- kompletne zero, czyli ewentualna naprawa na gwarancji to przymus odesłania do kraju kupna.

Co do kupna sprzętu spoza UE, tu się zaczyna bardzo pod górkę. Generalnie większość marek na terenie UE nie dotknie się naprawy sprzętu kupionego np. w USA czy Chinach.
Trzeba odsyłać na własną rękę.

Co do opłacalności całej operacji- to wszystko zależy do czego masz odniesienie. W przypadku Motki nie masz punktu, bo jak wspomniałeś- na dziś nie ma ich w Polsce.
Taki np.smartfon One+ lepiej kupić z wysyłką z Niemiec niż bezpośrednio w Polsce ( nawet licząc koszty kurierskie ).
Jak znów Nasza waluta się umacnia, zakupy na innych rynkach się zwyczajnie opłacają. Może wskaż konkretnie jakie modele Cię interesują, gdzie byś chciał kupić i wtedy łatwiej będzie coś podpowiedzieć.
 #800775  autor: user_delete27
 08 maja 2015, 17:17
Golarz Filip pisze:Z Motorolą u Nas jest, jak wspomniałeś- kompletne zero, czyli ewentualna naprawa na gwarancji to przymus odesłania do kraju kupna.
Poważnie? Motorole (smartfony) można kupić w większości sklepów z elektroniką, chociażby w Euro.
Gwarancja? http://serwisy.info.pl/serwis_motorola.php
Zakup z US wiąże się z ryzykiem ponieważ w stanach telefony pracują w innych zakresach.
 #800886  autor: Anthrax
 09 maja 2015, 12:58
Golarz Filip pisze:Może wskaż konkretnie jakie modele Cię interesują, gdzie byś chciał kupić i wtedy łatwiej będzie coś podpowiedzieć.
Najbardziej interesuje mnie Motorola Droid UltraXT1080, względnie RAZR Maxx HD. Inna sprawa, że trochę modele mogą być mylące, powiem w ten sposób: każda Motorolka dotykowa z baterią pow. 3000 mAh :)
 #818765  autor: muriela27
 23 sie 2015, 01:12
Ja to się kompletnie na tym nie znam, ale mój mąż chętnie kupuje elektronikę i różne gadżety w USA i bardzo sobie to chwali. Podobno u nas wielu rzeczy nie można dostać, więc pozostaje import z USA. Ostatnio poszedł na łatwiznę i zaczął korzystać z udogodnienia, jakim jest platforma logistyczna USBOX https://www.usbox.pl/jak-zamawiac/ - nie musi się martwić cło i przesyłka dolatuje naprawdę szybko.