DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Motorola i Lenovo oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Motorola i Lenovo oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #77015  autor: celam13
 30 maja 2006, 00:12
Witam. Dostalem Motke t720 ze stanów ale wogole nie moge znalesc wejscia na sim. Telefon byl chyba w sieci Verizon i byl na abonament. Wyglada na to jakby telefon mial numer wgrany w pamiec. Nie wiem czy we wszystkich telefonach z USA tak jest czy tylko moj jest jakis dziwny. Nie wiem co z tym fantem zrobic, a szkoda telefonu. Z gory dzieki za jakies informacje. Pozdrawiam.

PS. Myslalem zeby kupic uchwyt na sim i go gdzies przylutowac a potem wgrac nowy soft. Co Wy o tym sadzicie?
Ostatnio zmieniony 31 maja 2006, 17:14 przez celam13, łącznie zmieniany 1 raz.

 #77016  autor: l3p
 30 maja 2006, 00:14
Z tego co sie orientuje to w Stanach sa niektore telefony, ktore nie maja wejscia na SIM poprostu sa bez tego a numer jest takjakby wgrany w fon.

[ Dodano: 2006-05-30, 00:15 ]
aha jeszcze jedno moim zdaniem w ten model nie oplaca sie pakowac pieniedzy, gdyz on jest troszke starawy i funkcje tez nie te.
 #77020  autor: Cubus1981
 30 maja 2006, 01:36
celam13 pisze:Witam. Dostalem Motke t720 ze stanów ale wogole nie moge znalesc wejscia na sim. Telefon byl chyba w sieci Verizon i byl na abonament. Wyglada na to jakby telefon mial numer wgrany w pamiec. Nie wiem czy we wszystkich telefonach z USA tak jest czy tylko moj jest jakis dziwny. Nie wiem co z tym fantem zrobic, a szkoda telefonu. Z gory dzieki za jakies informacje. Pozdrawiam.
Niektóre telefony z USA nie posiadają karty sim.
Wydaje mi się że jedyną rzeczą jaką możesz zrobić to go sprzedać, chyba że wybierasz się do USA.
celam13 pisze: PS. Myslalem zeby kupic uchwyt na sim i go gdzies przylutowac a potem wgrac nowy soft. Co Wy o tym sadzicie?
Nie warto się w to bawić. Za drogo cie wyjdzie. A poza tym wydaje mi sie to niewykonalne.
Następną kwestią jest pasmo GSM 900 nie wiadomo czy jest odblokowane w twoim telefonie. A co za tym idzie nie zawsze i nie wszedzie możesz miec zasięg.

7663V5M: T8100, 2GB RAM, 160GB 5400rpm HD, 14.1in 1440x900 LCD, 128MB nVIDIA Quadro NVS 140M, CDRW/DVDRW, Intel 802.11agn wireless, Bluetooth, Modem, 1Gb Ethernet, UltraNav, Secure chip, 6c Li-Ion, XP Prof. ENG

 #77059  autor: celam13
 30 maja 2006, 15:08
Pomyslalem jeszcze ze moze zrobic tak, ze kupie motke z rozwalonym wyswietlaczem a wymienie tylko plyte glowną z dobrym wyswietlaczem, zawsze to taniej bedzie niz mialbym kupowac nowy telefon. Mam 2 telefony bez wejscia na sim, jeden to T720 a drugi T730 (prawie identyczny jak 720), tylko nie wiem czy plyta glowna np. od 722i bedzie pasowac do wyswietlacza np. z mojego T730.

 #81518  autor: duchski
 24 cze 2006, 09:52
celam13 pisze:Pomyslalem jeszcze ze moze zrobic tak, ze kupie motke z rozwalonym wyswietlaczem a wymienie tylko plyte glowną z dobrym wyswietlaczem, zawsze to taniej bedzie niz mialbym kupowac nowy telefon. Mam 2 telefony bez wejscia na sim, jeden to T720 a drugi T730 (prawie identyczny jak 720), tylko nie wiem czy plyta glowna np. od 722i bedzie pasowac do wyswietlacza np. z mojego T730.

Ta motka nie jest GSM tylko CDMA: inna technologia, inne pasma, nie ma SIMa.
Nie ma szans zeby chodzila na GSM, albo raczej kosztowala by ta przerobka tyle co nowy telefon...

MOTO L7

 #94898  autor: celam13
 13 sie 2006, 23:40
Zrobilem tak jak mowilem. Kupilem motke z uszkodzonym wyswietlaczem i podmienilem plyte glowna do amerykanskiej obudowy bo nie umialem jej dobrze rozmontowac zeby nie uszkodzic wyswietlacza. Zauwazylem ze plyty glowne od polskich motek maja inny rozmiar niz z USA, dlatego musialem troche przerobic obudowe. Ale najwazniejsze ze wszystko dziala oprocz podswietlenia malego wyswietlacza. Na tasmie jak jest ta koncowka do przyczepienia do plyty jest takie przedluzenie (w amerykanskiej wersji bylo przyklejone do takiej plytki) moze to dlatego nie swieci. Czytalem ze wgranie ustawien wyswietlacza (philips_xxx) pomoze, ale u mnie nie pomoglo.

 #94925  autor: kosaz
 14 sie 2006, 09:44
celam13 pisze:Zrobilem tak jak mowilem. Kupilem motke z uszkodzonym wyswietlaczem i podmienilem plyte glowna do amerykanskiej obudowy bo nie umialem jej dobrze rozmontowac zeby nie uszkodzic wyswietlacza. Zauwazylem ze plyty glowne od polskich motek maja inny rozmiar niz z USA, dlatego musialem troche przerobic obudowe. Ale najwazniejsze ze wszystko dziala oprocz podswietlenia malego wyswietlacza. Na tasmie jak jest ta koncowka do przyczepienia do plyty jest takie przedluzenie (w amerykanskiej wersji bylo przyklejone do takiej plytki) moze to dlatego nie swieci. Czytalem ze wgranie ustawien wyswietlacza (philips_xxx) pomoze, ale u mnie nie pomoglo.
to spoko jak bys mogl zapodac fotki jak wyglada przerobiony fon :))

pozdro