DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Motorola i Lenovo oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Motorola i Lenovo oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #467098  autor: Xavi
 25 mar 2011, 15:51
Właśnie wchodzi do sprzedaży w Polsce (Era, Plus, Play oraz detal) ta nowa Motka jeśli ktoś będzie jej posiadaczem to proszę o jakieś opinie. Wreszcie jakaś nowa fajna klapka a nie tylko dotykowce cały czas!
Może być dobrym następcą modelu V8 który kiedyś posiadałem chociaż mogłaby być troszkę większa bateria.
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2011, 09:41 przez Xavi, łącznie zmieniany 1 raz.

 #470930  autor: kowcio
 16 kwie 2011, 09:41
Interesuje mnie też czy ona posiada T9, czy motorolowy iTAP. Chodzi mi oto, czy po przesiadce z Nokii będę mógł wygodnie pisać SMSy. Dotąd na żadnem motoroli nie pisalo mi się wygodnie, a bez słownika nie umiem :-)

 #470937  autor: Xavi
 16 kwie 2011, 10:23
Obawiam się że raczej nie ma T9 tylko tak jak do tej pory. Też nie cierpię tego słownika ale mało wysyłam sms więc jakoś przeboleje. Poza tym miał być w kwietniu a tu nic ani u opów ani w sklepach.

 #470975  autor: kowcio
 16 kwie 2011, 14:33
Na allegro jest kilka rodzynków po 459 PLN. Ale wg mnie cena nieco zawyżona. Tego typu telefon (mam na mysli Samsung S3600/s5510 i LG KF301) można kupić SPOKOJNIE za 300 PLN nowe, a ta Motka powinna kosztować na początku około 350 PLN.
Zobaczymy, może uda mi sie ją zdobyć do zapoznania się, to dam znać.

 #471020  autor: Xavi
 16 kwie 2011, 20:11
Byłoby super. Co do ceny to oczywiście podatek od nowości. Myśle że na dniach sporo spadnie szczególnie jak wejdzie do opów. Tamte modele mają co najmniej po pól roku jak nie więcej więc nie ma co porównywać.

 #471278  autor: maniek89
 18 kwie 2011, 09:26
kowcio pisze:Interesuje mnie też czy ona posiada T9, czy motorolowy iTAP.
mialem v220 znam ten bol. Wogole nie wiem kto ten slownik wymyslil jest kompletnie do kitu.
Ja poki co widzialem jedynie atrape na zywo ale i tak robi wrazenie. normaly telefon bedzie na pewno wygladal jeszcze lepiej.
kowcio pisze:Motka powinna kosztować na początku około 350 PLN.
szybko dojdzie do tej ceny. Nowosci rzadza sie swoimi prawami. K1 i k3
Xavi pisze: Myśle że na dniach sporo spadnie szczególnie jak wejdzie do opów.
tez z poczatku mialy dosc wysoka cene a teraz chodza prawie za darmo ;p
dokladnie - duzo osob od razu wystawi na allegro. Poki co jak jest kila sztuk maja prawo trzymac cene ;p. Prawo popytu i podazy hehe

 #471284  autor: ryke24
 18 kwie 2011, 09:57
Telefonik ładny.Podoba mi się:)
Tylko czy bateria 750 -ka na 2,4 wyświetlacz to troszkę nie za mało...Odnoszę wrażenie ze 2 dni to max jaki uciągnie..

Sagem My-x1,Sagem mx5-2,SE K550i,Nokia 2330,1650,Samsung X510, i550,S3310,B2700,LG GU230,Nokia 6303i,N8

 #471296  autor: Xavi
 18 kwie 2011, 11:28
Co do baterii to V8 też miała małą pojemność a było całkiem ok przynajmniej u mnie i nie narzekałem na baterię.
Motka Jest naprawdę ładna i dobre wykonanie jak zawsze u tego producenta oglądałem dzisiaj w MM. Cena u nich jak na początek całkiem dobra bo 419 Zł.

 #471323  autor: kowcio
 18 kwie 2011, 15:08
Ja w weekend w saturnie byłem i nie widziałem tego modelu jeszcze. Ale zobaczę co da się zrobić.
Mnie też się ona podoba, jakby miała ten T9 to całkiem przyzwoity telefonik jak dla mnie.

 #471339  autor: Xavi
 18 kwie 2011, 17:03
Kowcio bo premiera w Polsce jest dzisiaj dlatego ich jeszcze nie było.
Dla mnie też ekstra mały, cienki, ładnie wygląda, powiadomienia świetlne o zdarzeniach, duża wygodna klawiatura w sam raz na lato jak nie ma za dużo kieszeni i miejsca na noszenia telefonu :D
Znalazłem coś w rodzaju opisu tutaj

Jedno mnie jeszcze tylko martwi, wygląda na to że według opisu na stronie motoroli nie ma technologi CrystalTalk :(

 #472017  autor: kuczka76
 22 kwie 2011, 14:18
Panowie czy da się ostawić własne mp3 w tym telefonie jako sygnał sms???

 #472150  autor: Xavi
 23 kwie 2011, 14:46
Myślę że bez najmniejszego problemu. W tym konkretnie modelu nie miałem jeszcze okazji sprawdzić ale odkąd pamiętam w każdej Motce była taka możliwość miałem L7, V3, VE66, V8.
To nie szajsung gdzie czasami nie ma takiej opcji!

Na konkurencyjnym wortalu został zamieszczony test tego modelu może komuś się przyda!

 #472172  autor: kuczka76
 23 kwie 2011, 16:47
Dziekuje za linka fajny artykuł ale niestety dalej nie wiem jak ustawic własny dzwonek jako sygnał sms wrrrr a i jeszcze jedno jak zlikwidowac ten zegar i date na srodku ekranu tez nie potrafie :(

 #472176  autor: kowcio
 23 kwie 2011, 17:13
Ale mi test... NIC się nie dowiedziałem. Ani nic o wiadomościach, ani o połączeniach :-/ bezsensu.
Nie spodziewam się cudów po tym telefonie, ale nadal mnie ciekawi pisanie wiadomości na tym telefonie i jakość połączeń telefonicznych... Niektórzy testować telefonu nie potrafią. O Internecie, muzyce czy zdjęciach to pisać każden jeden głupi potrafi, a mnie jak większość osób, które zainteresowały się tym modelem zalezy na zupełnie czymś innym. Na telefonie. A telefon dla mnie to 95% SMS i rozmowy, dla większości ludzi też. Bo wątpię, aby ktoś kupował Gleam w celu słuchania muzyki czy robienia zdjęc. To sa sprawy drugorzędne.

 #472355  autor: maniek89
 24 kwie 2011, 22:01
"Jeśli chodzi o funkcjonalność, to Gleam z jednej strony niczym nie zaskakuje, z drugiej jednak - zawiera wszystko, co powinien oferować telefon należący do klasy, do której opisywana Motorola aspiruje. Rozdzielczość matrycy mało zachwycająca, bo tylko klasy 2.0-megapikseli (czyli maksymalnie 1200 x 1600 pikseli). I to w czasach, gdy normą jest pięć milionów… "
no comment
Moim zdaniem Motorola Gleam zainteresuje także osoby, dla których czas działania telefonu jest wiodącym argumentem przy jego wyborze. Pojemność akumulatora, zaledwie 750 mAh nie obiecuje zbyt wiele.

Baterii nie trzeba więc nieustannie ładować, a w naszych testach spokojnie wytrzymywała ona ponad tydzień przy intensywnym użytkowaniu. Nie przesadzę, jeżeli dodam, że przy standardowym używaniu telefonu (tylko na rozmowy i SMS) spokojnie możemy zapomnieć o ładowarce na wet przez dwa tygodnie.

<====
te dwa stwierdzenie jakby sie troche wykluczaly

 #472362  autor: Pijo
 24 kwie 2011, 22:38
W. komentarzach na telix.pl przy teście ktoś napisał ze Gleam ma T9. Dla mnie to jest największa rewolucja w Motoroli. iTAP to było/jest totalne dno.

 #472372  autor: orson_dzi
 24 kwie 2011, 23:07
Bo jednak na dobrą sprawę, to mało jest miejsc, gdzie można przeczytać rzeczywiście porządny test. Widziałem testy, w których dosłownie wszystko było napisane inaczej, niż jest w rzeczywistości, lub test telefonów, gdzie pominięto kompletnie funkcje telefoniczne. Były to testy X10 i Wave'a, gdzie priorytetem było porównanie do Ajfona, aparat, dźwięk i wygląd. Nawet o baterii nic nie było.

Ale to tyle poza tematem.
Aż chyba sam się rozejrzę, może gdzieś trafię na ten model żeby sprawdzić.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #472420  autor: Xavi
 25 kwie 2011, 11:27
kuczka76 pisze:ale niestety dalej nie wiem jak ustawic własny dzwonek jako sygnał sms
Tak gwoli ścisłości to pytałeś czy da się ustawić jako sygnał a nie jak to zrobić w poprzednim poście.
kowcio pisze:Ale mi test... NIC się nie dowiedziałem. Ani nic o wiadomościach, ani o połączeniach :-/ bezsensu.
Nie spodziewam się cudów po tym telefonie, ale nadal mnie ciekawi pisanie wiadomości na tym telefonie i jakość połączeń telefonicznych...
Będę ich trochę bronił, testów rzeczywiście nie mają wybitnych ale coś tam można się dowiedzieć. Kowcio trochę przesadzasz bo ja się np dowiedziałem o wygodzie pisania na klawiaturze, skoku klawiszy, jakości połączeń, baterii! Zgadzam się że internet i fotki dla osób zainteresowanych tym modelem nie powinny być szczególnie istotne.

 #472460  autor: maniek89
 25 kwie 2011, 15:28
Xavi pisze: baterii!
akurat kwestia baterii tam sie wylucza. Pisza ze bateria nie oferuje zbyt wiele zas pozniej ze wytrzymuje tydzien. Wiec dla mnie to jest dziwne. No chyba ze dla nich tydzien to malo.

 #472522  autor: kowcio
 25 kwie 2011, 21:17
Ja się założę, że ta bateria wcale nie jest taka dobra. 3 dni dość sporego użytkowania to max. No niestety znam telefony Motoroli i baterie to była jedna z największych wad tych telefonów. No sorry, ale ile może wytrzymać telefon przy pojemności 750 mAh mając spory wyświetlacz? 750 mAh, czyli mniej się nie dało do niej wpakować. Bateria powinna mieć pojemność minimum 900 mAh, a najlepiej coś koło 1100-1200 mAh, wtedy wynik tygodnia bezstresowego użytkowania byłby bardziej realny. Dotychczas żaden model Motoroli nie wytrzymał u mnie dłużej niż "od rana do wieczora" intensywnego użytkowania. Może nie miałem tych z naj najniższej pólki, ale stare konstrukcje typu V3 czy K1/3 miałem i wiem jakie baterie w nich były. Cudów po baterii się nie spodziewajmy, nie ma co się oszukiwać. Ale tragedii też nie będzie.

2 tygodnie to ona wytrzyma przy zasięgu do -50 dBm jak będzie leżała niedotykana bez żadnego użytkowania. Tydzień przy niewielkim. Jestem o tym przekonany. Fizycznie to nierealne jest ;-)