DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Motorola i Lenovo oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Motorola i Lenovo oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #551052  autor: sa
 30 kwie 2012, 03:34
Ludzie czy ktoś z was ma ten telefon?a jeżeli tak to jakie czyta karty pamięci 2/4/8/16gb?bo wg.specyfikacji owszem czyta ale nie napisali jakie,i czy ma dobry zasięg?
Ostatnio zmieniony 26 maja 2012, 22:40 przez sa, łącznie zmieniany 1 raz.

 #556660  autor: Cage
 26 maja 2012, 19:44
Sam też zainteresowałem się tym telefonem i na razie wskazuje, że ten telefon czyta karty do 16GB

http://www.mobillwood.com/index.php?plu ... ang=srpski

Nie wiem dlaczego, ale nie mogę odszukać tego modelu na oficjalnej polskiej stronie Motorola :?:

Motorola T205 -> Nokia 3210 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230i -> Nokia 5230 -> Nokia 6230i -> Nokia 5310 XM-> Nokia 6303i Classic

 #556699  autor: orson_dzi
 27 maja 2012, 00:55
Tak samo jak nie znajdziesz specyfikacji całej masy modeli na prawie wszystkich oficjalnych stronach producentów.
Specyfikacji szuka się przede wszystkim na gsmarena i phonearena. Jak tam nie ma, to smartfonów należy szukać na pdadb.net, a resztę przez google na niemieckich wynalazkach ;) .

Przy okazji, zastanawiające jest dlaczego nie ma tego telefonu na Telepolis, a pamiętam, że go dodawałem.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #556726  autor: Cage
 27 maja 2012, 08:17
Nie wiem, czym to jest spowodowane, że skoro jest telefon w sprzedaży, a nie ma go pokazanego na stronie producenta, ani na zagranicznej, ani na polskiej :?:

Jeżeli dasz radę, to dodaj ten model telefonu na Telepolis.

Na aukcji na allegro, trafiłem na opis, że ten model obsługuje karty pamięci MicroSD do 4 GB

Motorola T205 -> Nokia 3210 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230i -> Nokia 5230 -> Nokia 6230i -> Nokia 5310 XM-> Nokia 6303i Classic

 #557240  autor: sa
 29 maja 2012, 01:24
Ten telefon jest w Media markt za całe 279zł i na ich stronie jest opis specyfikacji tego fona. Zaskakuje mnie opis jego zasięgu,bo na stronce i nie tylko tam(gsmarena) pisze że ma zasięg 900/1800 a na pudełku(miałam w rękach podobnie jak fona) pisze że ma... 900/2100 widział ktoś kiedyś coś podobnego?Błąd w naklejce?czy pomyłka z szerokością geograficzną?albo motorola zaczęła robić fony z jakimiś nowymi zakresami w zasięgu gsm i umts ale tylko po jednym zakresie gsm...Zastanawiam się czy to nie pomyłka,bo owszem trafił mi się kiedyś telewizor Philipsa wg. papierów w kartonie skierowany na rynek...turecki bez jednego słowa po polsku,może i z tą motką jest podobnie?
http://www2.mediamarkt.pl/chorzow/telef ... ,id-270257
Z tą kartą wielkie dzięki bo na gsmarena nie pisze a na innych stronach znaleźć coś na temat tego modelu to trudna sztuka.A jestem ciekawa,bo praktycznie bliźniaczy model WX294 ma 32gb kartę pamięci i z tego co wiem raczej w naszym kraju się nie pokazał.Mam nadzieję że ktoś już sprawdził jak to jest z tą kartą..
A co do samego fona trochę za mały ekran(tylko 2 cale) i rozdziałka wyświetlacza to największa wada,klawiatura jest wygodna,budowa też mi pasuje,aparat i kamera ujdą(praktycznie nie korzystam)telefon świetnie leży w ręce,jest lekki,wygodny ale radio cicho gra albo wtyk 3,5jack w tej motce jest słabo pasujący z moimi słuchawkami,bo dość cicho gra,no i miejsce produkcji...Indie trochę mnie odstrasza.Lubię motki miałam nie jedną ale ta firma robi albo wypasione smarty i inne fajne fony których jednak poza USA nikt nie miał w rękach,albo fony których specyfikacja czasami dziwi w naszych czasach..trochę własnie tak jak ten WX306

 #557262  autor: Cage
 29 maja 2012, 10:11
sa pisze:Ten telefon jest w Media markt za całe 279zł
Nie kupuj tego telefonu w Media Markt za 279zł

Najlepiej zapytaj się w swoim mieście w sklepach komputerowych.
Ja ten telefon mogłem kupić wczoraj w jednym sklepie za 200zł, a w drugim komputerowym nawet za 185zł
sa pisze:Z tą kartą wielkie dzięki bo na gsmarena nie pisze a na innych stronach znaleźć coś na temat tego modelu to trudna sztuka.A jestem ciekawa,bo praktycznie bliźniaczy model WX294 ma 32gb kartę pamięci i z tego co wiem raczej w naszym kraju się nie pokazał.Mam nadzieję że ktoś już sprawdził jak to jest z tą kartą..
Pytałem się konsultanta na www.morele.net i otrzymałem odpowiedź, że:
"Według danych jakie uzyskałem telefon obsługuje karty o pojemności do 32gb"

Trochę mnie zmartwiła ta wiadomość z tym wtykiem 3,5 jack, nie wiadomo, czy to wina słuchawek, czy telefonu :?:

Na gsmarena w komentarzach pisze, że ten telefon gra świetnie.

Motorola T205 -> Nokia 3210 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230i -> Nokia 5230 -> Nokia 6230i -> Nokia 5310 XM-> Nokia 6303i Classic

 #557425  autor: sa
 29 maja 2012, 23:08
Nie kupuj tego telefonu w Media Markt za 279zł
Spoko,widziałam tego fona chyba w Realu za 176zł..zresztą długo bym się zastanawiała czy mogę wybulić ponad 240zł na fona wyprodukowanego w Indiach,bo o Nokiach z tego kraju czytałam już różne opinie i wolę produkty made in China jeszcze żaden fon tam wyprodukowany mnie nie zawiódł...
Co do tego 3,5jacka podejrzewam że to radio cicho gra ale to trzeba sprawdzić czyli karta pamięci i muzyka z karty bo w "moim mm" zasięg jest dość słaby a jedyne radia co dobrze odbierają to nokie z serii Asha ,X2-05,X2-02 oraz Huwai..samsungi szeleszczą strasznie,a ta motka głos miała czysty ale ta głośność..Może to tylko w tym miejscu...Co do muzyki motki zawsze ładnie i czysto grały nawet zwykłą polifonię i głośno ,wiec może to tylko radio...
I dzięki za ta info bo na stronce morele na złość nie popatrzyłam a też mają dobrą cenę czy to kwota brutto?

 #557513  autor: Cage
 30 maja 2012, 16:02
Dziś dzwoniłem do Centrum Obsługi Klienta Motorola i otrzymałem odpowiedź, że ten model telefonu obsługuje karty o pojemności do 16GB

Ceny obowiązują takie na morele jakie są podane, czyli ile pisze, tyle się płaci, dziś była cena: 172,38 zł

Nie wiem, czy to dobrze, czy źle, że ten telefon jest Made in India.

Motorola T205 -> Nokia 3210 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230i -> Nokia 5230 -> Nokia 6230i -> Nokia 5310 XM-> Nokia 6303i Classic

 #557574  autor: orson_dzi
 30 maja 2012, 21:20
Nie wiem, czy to dobrze, czy źle, że ten telefon jest Made in India.
Teraz to ciężko powiedzieć. Po serii masakrycznych Nokii - 101, X1-01, C2-02 okazało się, że w Indiach można zrobić dobry telefon, czego przykładem jest Asha 200.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #557859  autor: Cage
 01 cze 2012, 11:27
orson_dzi pisze:
Nie wiem, czy to dobrze, czy źle, że ten telefon jest Made in India.
Teraz to ciężko powiedzieć. Po serii masakrycznych Nokii - 101, X1-01, C2-02 okazało się, że w Indiach można zrobić dobry telefon, czego przykładem jest Asha 200.
Nie wiem, czy teraz wszystkie telefony Motorola produkują w Indiach :?:

Zastanawiam się warto kupić ten model Motorola WX306, gdyż patrząc na jego specyfikację i ceną ,to naprawdę wygląda bardzo dobrze.

Motorola T205 -> Nokia 3210 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230i -> Nokia 5230 -> Nokia 6230i -> Nokia 5310 XM-> Nokia 6303i Classic

 #564265  autor: sa
 30 cze 2012, 03:50
Pobawiłam się znów tą motką i znalazłam dźwięki wiec, tak zwykłe dzwonki midi(polifonia) czyta pięknie i nawet niezłe są,można też ustawić kilka swoich do wyboru gorzej z sygnałem smsa nie znalazłam miejsca na ustawienie własnego podobnie jest z alarmem ale może w ustawieniach dźwięków bezpośrednich są te opcje.Choć same melodie są naprawdę niezłe.Przychylam się do stwierdzenia że to to radio słabe jest i miejsce w mm zabija głośność oraz dźwięk,bo skoro midi czyta głośno i czysto to znaczy że normalne z karty też powinien.Zirytował mnie jednak bt kompletnie niekontabilny z moim Cedarem dobrze ze ma micro usb bo na bt nie liczę no chyba że z kompem łatwiej się "dogada"niż moim Cedarem..no i zawsze czytnik kart zostaje w odwodzie.. :roll:

 #564558  autor: Cage
 01 lip 2012, 14:33
sa pisze:Pobawiłam się znów tą motką
Skoro miałeś w rękach już ten telefon, to jakiej jakości jest obudowa :?:

Z tego, co udało mi się wyszukać w necie, to ten telefon posiada wyświetlacz z powłoką Corning® Gorilla® Glass, a więc wskazuje na dość dobrą jakość.

Motorola T205 -> Nokia 3210 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230i -> Nokia 5230 -> Nokia 6230i -> Nokia 5310 XM-> Nokia 6303i Classic

 #564634  autor: sa
 02 lip 2012, 02:08
Napiszę tak gdyby ten fon miał większy ekran i lepszą specyfikację to nie wahałabym się nawet minuty.Obudowa plastikowa,plecy plastikowe ,ale wszystko dobrze dopasowane nic nie trzeszczy,ani skrzypi dobrze dopasowane elementy obudowy nad jakością plastiku nie będę się podniecać,bo to trzeba sprawdzić doświadczalnie,klawiatura tak trochę gumo podobna i bardzo wygodna(wg.mnie oczywiście) podobnie jak klawisze nawigacyjne .Wizualnie i budowa wielkość i waga jak dla mnie idealny telefon tylko ten wyświetlacz..i specyfikacja.Głośniczek jest w tyle w dolnej części wizualnie dość wyraźny pasek wielkości jak w niektórych SE i myślę że normalne dźwięki powinien dobrze i czysto grać,w końcu motka słynie z dobrych dźwiękowo telefonów a baterie to inna historia.Ja osobiście jeszcze nie miałam motki co źle grałaby a miałam już kilka...Niestety dość mały wyświetlacz i niepowalające kolory nieco odstraszają, ten fon ze swoją specyfikacją nie powinien przekraczać 200zł ale niestety przekracza.Motka jak nokia się ceni ale motka przynajmniej obudowę przyzwoitą i dobrą klawiaturę daje a z nokiami różnie to bywa..Nie ma klawiszy regulujących głośność tylko wejście micro usb i słuchawkowe,wejścia na karty nie zauważyłam(nie przyglądałam się,bardziej funkcje mnie interesowały)wiec pewnie jest pod baterią lub pod klapką.. Menu ok ,jasne, czytelne jak dla mnie wygodniejsze niż w samsungach ale to kwestia indywidualna

 #572463  autor: Cage
 04 sie 2012, 19:27
Teraz ten telefon, to można w proline.pl bardzo tanio kupić
http://www.proline.pl/?p=TELMOTKOM0038
na ten dzień w którym to teraz piszę ,to jest cena:
Cena brutto: 139,00 zł Cena on-line: 129,00 zł

Motorola T205 -> Nokia 3210 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230i -> Nokia 5230 -> Nokia 6230i -> Nokia 5310 XM-> Nokia 6303i Classic