DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Siemens, BenQ i BenQ Siemens oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Siemens, BenQ i BenQ Siemens oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #218403  autor: D@rio
 03 wrz 2007, 14:55
Witam serdecznie.

Tego posta piszę w imieniu mojej koleżanki, która ma problem z w/w modelem telefonu Siemens'a. Dodam, że telefon jest użytkowany w sieci Era (TT).

Otóż, w momencie wysyłki wiadomości MMS, po "przygotowaniu wiadomości", "łączeniu się", i samej wysyłki senso sctricto (tym pasku wysyłki) pojawia się komunikat "MMS Uszkodzony!" dodatkowo poprzedzony ikonką "X".

Dodam że telefon był rekonfigurowany (via Konfigurator OTA Ery) przeze mnie osobiście. Były usuwane profile, wgrywane od nowa i nic... nawet był konfigurowany ręcznie, co robiłem osobiście. Niestety, nie pomogło również :? . Dzieje się tak zarówno gdy wysyłamy dźwięk, obrazek czy nawet sam tekst - zawsze. Stąd, już moje możliwości poradzenia sobie z problemem wysiadły. Paradoks jest o tyle taki, że telefon z kartą Orange i ustawieniami Orange wysyła MMSy bez problemu natomiast z kartą Ery... odmawia współpracy :( . Oczywiście usługa MMSów i transmisji GPRS jest w sieci aktywna. W telefonie także opcja transmisji danych GPRS jest zaznaczona (zalogowany do sieci GPRS).

Moje pytanie brzmi: co może być tego przyczyną i jak to naprawić?

Wszystkim, udzielającym się w temacie serdecznie dziękuję z góry za pomoc.

Pozdrawiam
D@rio.

Obrazek

 #218407  autor: przemek910
 03 wrz 2007, 14:59
hmm , poszukaj w opcjach (przeyslu danych chyba) cos takiego jak autetynkacja (czy coś o takiej nazwie) - ma być odznaczone.

często zaznaczenie tej funkcji mieszało w dzialaniu telefonu.

jak to nie pomoże to tylko wgranie nowego softu pomoże. a to dużo nie kosztuje ;)

Im więcej wykrzykników na końcu posta, tym głupsza osoba pisząca...

 #218450  autor: D@rio
 03 wrz 2007, 17:56
kin pisze:hmm , poszukaj w opcjach (przeyslu danych chyba) cos takiego jak autetynkacja (czy coś o takiej nazwie) - ma być odznaczone.
zadzwoniłem do Niej.

Odznaczyła i spróbowaliśmy wysłać. Niestety, dalej nie idzie... ten sam komunikat jest :(

Obrazek

 #218538  autor: Osk92
 03 wrz 2007, 21:16
Myślę, że takie sprawy jak waga plików sobie pominiemy, bo to chyba zostalo sprawdzone od razu.
MOzna ise pokusić jeszcze o uaktywnienie GPRSu w Erze tam jakims kodem (na stronie bedzie) pomimo konfiguracji.

 #218542  autor: przemek910
 03 wrz 2007, 21:22
D@rio pisze:Oczywiście usługa MMSów i transmisji GPRS jest w sieci aktywna.
Osk92 pisze:MOzna ise pokusić jeszcze o uaktywnienie GPRSu w Erze tam jakims kodem (na stronie bedzie) pomimo konfiguracji.
Aktywne to jest...


Ale przecież nie wyświetlało by uszkodzonej wiad. gdyby nie były aktywne mmsy.
pisalo by coś w stylu 'nie udalo sie wyslac' ;)

Im więcej wykrzykników na końcu posta, tym głupsza osoba pisząca...

 #218561  autor: Osk92
 03 wrz 2007, 22:24
Mój błąd. Asekuracyjna zmiana softa może pomoże xD
Tudzież panowie z Siemensiaka może coś poradzę.

 #218566  autor: dechomenon
 03 wrz 2007, 22:46
nie wiem czy tak dokładnie jest w simensach...ale może jest taka opcja ignor sms jak w sagemie, mimo, że telefon jest dobrze skonfigurowany to ta opcja blokuje skutecznie wysyłanie i odbieranie. Ale jeszcze drugą sprawą jest to w jakiej sieci pierwotnie był ten telefon? Skoro działają karty orange i era to nie ma blokady...i czasem jest taki problem, iż jeśli pierowtnie był w orange to po prostu nie idzie nadpisać ustawień tych z orange...bo cały czas do tych ustawień wraca, wiec wtedy pozostaje zmienić oprogramowanie na to z Ery!

 #218586  autor: Osk92
 03 wrz 2007, 23:42
dechomenon pisze:i czasem jest taki problem, iż jeśli pierowtnie był w orange to po prostu nie idzie nadpisać ustawień tych z orange...bo cały czas do tych ustawień wraca, wiec wtedy pozostaje zmienić oprogramowanie na to z Ery!
i to juz jakis trop, pokrywajacy sie jednak z moim- nowy sfot.

to AŻ siemens ;)

 #218603  autor: Klusek
 04 wrz 2007, 08:00
Tak się dzieje przy próbie wysłania każdego MMSa? Może próbuje wysłać jakiś niedozwolony typ pliku? Może warto spróbować wysłać do niej MMSa a Ona niech spróbuje przesłać go dalej, przynajmniej będziemy wiedzieć czy to problem konkretnego MMSa czy całego telefonu.

Obrazek
Obrazek

 #218607  autor: Osk92
 04 wrz 2007, 08:32
A jeszcze jedno- ona otzrymuje MMSy jak ktoś jej wyśle?

 #218642  autor: JayCee
 04 wrz 2007, 13:12
Czy SIM Ery wysyła MMSy w innym telefonie?

 #218659  autor: D@rio
 04 wrz 2007, 14:16
Osk92 pisze:Myślę, że takie sprawy jak waga plików sobie pominiemy, bo to chyba zostalo sprawdzone od razu.
no napisałem że idzie nawet gdy MMS zawiera sam tekst.
Osk92 pisze:MOzna ise pokusić jeszcze o uaktywnienie GPRSu w Erze tam jakims kodem (na stronie bedzie) pomimo konfiguracji.
to jest. Aktywowałem przez iTakTak
przemek910 pisze:Ale przecież nie wyświetlało by uszkodzonej wiad. gdyby nie były aktywne mmsy.
pisalo by coś w stylu 'nie udalo sie wyslac'
pisało by błędna konfiguracja. Sprawdź ustawienia sieciowe. - to już też przerabiałem grzebiąc przy tym ;)
dechomenon pisze:...ale może jest taka opcja ignor sms jak w sagemie
wstępnie sądzę że nie ma. Nigdzie tego nie widziałem.
dechomenon pisze:Ale jeszcze drugą sprawą jest to w jakiej sieci pierwotnie był ten telefon?
pierwotnie był w T-Mobile DE .
dechomenon pisze:...i czasem jest taki problem, iż jeśli pierowtnie był w orange to po prostu nie idzie nadpisać ustawień tych z orange...bo cały czas do tych ustawień wraca, wiec wtedy pozostaje zmienić oprogramowanie na to z Ery!
idzie, bo da się modyfikować ustawienia jak i wykasowywać profile. Pozatym, był już upgradowan'y bo ma polski soft.
Klusek pisze:Tak się dzieje przy próbie wysłania każdego MMSa?
każdego.
Klusek pisze:Może próbuje wysłać jakiś niedozwolony typ pliku?
tak się dzieje nawet bez pliku.
Klusek pisze:Może warto spróbować wysłać do niej MMSa a Ona niech spróbuje przesłać
no właśnie i to jest paradoks bo odbierać, odbiera dobrze MMSy. Tylko, nie wysyła ich.
Klusek pisze:a Ona niech spróbuje przesłać go dalej, przynajmniej będziemy wiedzieć czy to problem konkretnego MMSa czy całego telefonu.
ok. To zostanie sprawdzone.
Osk92 pisze:A jeszcze jedno- ona otzrymuje MMSy jak ktoś jej wyśle?
tak.
JayCee pisze:Czy SIM Ery wysyła MMSy w innym telefonie?
nie ma tego jak sprawdzić. To jej jedyny model.

Obrazek

 #218662  autor: Osk92
 04 wrz 2007, 14:22
Jak to Siemens, pewnie z softem coś uwalone :| Ot taka natura...
Kartę SIM warto sprawdzić u kogoś.

 #218726  autor: JayCee
 04 wrz 2007, 17:43
Jeszcze nie zaszkodzi restart usługi MMS od strony operatora.

 #218760  autor: D@rio
 04 wrz 2007, 19:04
JayCee pisze:Jeszcze nie zaszkodzi restart usługi MMS od strony operatora.
ale skoro odbiera...?
Osk92 pisze:Jak to Siemens, pewnie z softem coś uwalone Ot taka natura...
Kartę SIM warto sprawdzić u kogoś.
hmmm... no kartę SIM się sprawdzi. No ale dziwne że na Orange, z ustawieniami Orange chodzi...

Obrazek

 #218771  autor: JayCee
 04 wrz 2007, 19:39
D@rio pisze:
JayCee pisze:Jeszcze nie zaszkodzi restart usługi MMS od strony operatora.
ale skoro odbiera...?
Nie znam ich architektury platformy MMS. Spróbować nie zaszkodzi. Choć to mało prawdopodobne by pomogło, ale wtedy już będzie można całkowicie wykluczyć czynnik sieci ;-)

 #219103  autor: D@rio
 05 wrz 2007, 19:20
JayCee pisze:Choć to mało prawdopodobne by pomogło, ale wtedy już będzie można całkowicie wykluczyć czynnik sieci
ok, ok, spróbujemy.

Obrazek

 #219289  autor: MADMAX
 06 wrz 2007, 14:36
Witam

Dopiero zauważyłem ten wątek a widzę że pojawił się kilka dni temu.
Być może jest to wada owego Siemensa, jednak jakiś tydzień czy dwa tygodnie temu żaliłem się na forumowym SB iż jest problem w ERZE z wysyłaniem i odbieraniem MMS'ów. Zgłosiło mi to kilka osób, sprawdziliśmy więc tą usługę solidarnie na kilku telefonach róznych marek (Nokia, Samsung, SE) w różnych miejscowościach a rezultaty były różne np;
- mms nie wychodził
- mms wychodził ale dochodził do odbiorcy bez załącznika
- mms wychodził ale nie dochodził w ogóle.
i tak dalej, generalnie komedia.

Po mojej reklamacji otrzymałem info, że to absolutnie nie jest problem z siecią i usługą o której mówimy tylko z... konfiguracją telefonu. Dziwne, nagle padło kilka komórek na SIMach ERY, i wszystkie na usłudze MMS... :?

Problem trwał jakieś 2 dni, później było już ok więc na 100% była to wina ERY.
Jeśli jednak kłopot z MMS'ami w ERZE utrzymuje się na telefonie Twojej znajomej od dłuższego czasu i nie ma widoków na poprawę tego stanu rzeczy obstawiałbym jednak wadę komórki.

Pozdrawiam

 #219421  autor: D@rio
 06 wrz 2007, 20:53
MADMAX pisze:Problem trwał jakieś 2 dni, później było już ok więc na 100% była to wina ERY.
Jeśli jednak kłopot z MMS'ami w ERZE utrzymuje się na telefonie Twojej znajomej od dłuższego czasu i nie ma widoków na poprawę tego stanu rzeczy obstawiałbym jednak wadę komórki.
no zakręcona sprawa. Będzie sprawdzana karta SIM a jak nie to pójdzie telefon na upgrade softu.

Obrazek

 #219436  autor: przemek910
 06 wrz 2007, 21:46
Najlepiej zawitaj do niej i sprawdź na Z400 jej kartę SIM. Jak wyjdzie MMS (bez uszkodzenia), to wina telefonu (będzie od razu wiadomo, gdzie z czym iść).

Im więcej wykrzykników na końcu posta, tym głupsza osoba pisząca...