DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sony oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sony oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

 #9235  autor: wojttek
 24 lip 2005, 15:58
Vinkler pisze:Moze mial kiepski telefon, albo mu za duzo razy upadl w wyniku czego notorycznie gubil zasieg? :D
Ku porzestrodze, ten kiepski telefon to nokia Communicator 9500 mojego ojca, a mieszkam w bliźniaku, i w domu jest połowa zasięgu a w garażu i w piwnicy ginie całekim... :P

[scroll]To przyjemność pomagać ludziom.[/scroll]
[center]Ericsson GF788e -> Ericsson T10s -> Ericsson R320s -> N 5510 -> SE P900 -> N 3220 -> N 6810 -> N 6681 -> N 6290 -> N E52 -> HTC One S4 -> LG G3[/center]

 #10624  autor: mol
 08 sie 2005, 19:28
A ja słyszałem że Plus ma słaby zasięg :-) więc już sam nie wiem która sieć najlepsza a która najgorsza ale osobiście Era najbardziej mi sie podoba :-D

 #10631  autor: wojttek
 08 sie 2005, 20:51
mol80 pisze:A ja słyszałem że Plus ma słaby zasięg :-) więc już sam nie wiem która sieć najlepsza a która najgorsza ale osobiście Era najbardziej mi sie podoba :-D
era rlz.. 8)

[scroll]To przyjemność pomagać ludziom.[/scroll]
[center]Ericsson GF788e -> Ericsson T10s -> Ericsson R320s -> N 5510 -> SE P900 -> N 3220 -> N 6810 -> N 6681 -> N 6290 -> N E52 -> HTC One S4 -> LG G3[/center]

 #10642  autor: Dragon
 08 sie 2005, 21:28
jesli chdozi o zasieg to roznice siegaja teraz kilku setnych procent

 #10671  autor: mol
 09 sie 2005, 09:36
wojtek_kwiatek pisze:
mol80 pisze:A ja słyszałem że Plus ma słaby zasięg :-) więc już sam nie wiem która sieć najlepsza a która najgorsza ale osobiście Era najbardziej mi sie podoba :-D
era rlz.. 8)
Zgadzam się wojtek :-D

 #10675  autor: Bartosz
 09 sie 2005, 09:45
mol80 pisze:
wojtek_kwiatek pisze:
mol80 pisze:A ja słyszałem że Plus ma słaby zasięg :-) więc już sam nie wiem która sieć najlepsza a która najgorsza ale osobiście Era najbardziej mi sie podoba :-D
era rlz.. 8)
Zgadzam się wojtek :-D
jeżeli chodzi o sprzęt (nadajniki itp) to Era jest w 1 lidze :-D i nikt nie powie
,że plus czy idea bo oni korzystają z tańszych dostawców rozwiązań :roll:

 #10678  autor: WitekT
 09 sie 2005, 09:59
Taaak? A weź sobie poszperaj w necie o sprzęcie Ery:

- kiedy był zamawiany i dlaczego wybrano Siemensa,
- co się działo z cell info w momencie wprowadzania i czemu na południu Polski były z tym problemy. ;)

 #10679  autor: mol
 09 sie 2005, 10:03
WitekT pisze:Taaak? A weź sobie poszperaj w necie o sprzęcie Ery:

- kiedy był zamawiany i dlaczego wybrano Siemensa,
- co się działo z cell info w momencie wprowadzania i czemu na południu Polski były z tym problemy. ;)
Może Ty byś nam powiedział? :-D

 #10680  autor: WitekT
 09 sie 2005, 10:07
Era w momencie startu miała 2 głównych dostawców - Ericssona na północy Polski i Siemensa na południu. Nie pamietam czy czasem w Łodzi nie było też Alcatela, ale to już nieważne.

Otóż Siemens został wybrany, bo zaoferował najtańsze stacje bazowe, bo ogołocone z wielu dodatkowych modułów i funkcjonalności. Owszem, można je było dodać, ale to już sporo kosztowało. W efekcie koszt późniejszego "dozbrojenia" Siemensa do funkcjonalności sprzętu Ericssona był taki, że stacje te okazały się strasznie drogie. ;)

Pierwszym problemem było właście włączenie cell info - bo, jak pamiętacie, Era nie miała tego od samego początku, wprowadzili to później.

 #10818  autor: Wojt2004
 10 sie 2005, 00:04
Jesli chodzi o zasieg to kazda siec ma puste miejsca, umnie np na uczelni tylko idea dobrze trzyma zasieg reszta ledwo ledwo. Zasieg w tej chwili prawie taki sam u wszystkich operatorow ( tak jak napisal Dragon roznice sa nie wielkie) to zalezy gdzie sie znajdujesz.To nie sa juz czasy kiedy wybierajac operatora patrzyles na zasieg teraz liczy sie atrakcyjnosc uslug, i wedlug mnie to powinno byc priorytetem w wyborze

 #10851  autor: Bartosz
 10 sie 2005, 06:42
no początki zawsze bywają trudne ważne ,że teraz jest "the best" :-D a tak na poważnie to moim zdaniem w chwili obecnej jakość połączeń głosowych ma najlepszą na rynku jakby nie patrzeć w końcu każdy musi od czegoś zaczynać ale jak mówi dobre przysłowie "nie ważne jak zaczynasz ważne jak kończysz" - czy jakoś tak :wink: :-D