DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #960204  autor: Dworek
 08 lis 2017, 22:33
Witam, niedawno ponownie stałem się posiadaczem Nokii 6230i i mam z nią jeden mały problem. Będąc w pracy telefon trzymam w szafce gdzie jest bardzo słaby zasięg albo nie ma go wcale. Idąc na przerwę kilkukrotnie zdarzyło się że telefon powitał mnie komunikatem "Ograniczenie funkcji telefonu", mogę wtedy wpisać kod ograniczeń ale jak wiadomo nie znam go. Wyjściem z sytuacji jest wyłączenie i włączenie telefonu, wtedy ten normalnie loguje się do sieci. Z tego co wyczytałem komunikat ten odnosi się do blokady Sim-Lock, której mój telefon nie posiada. Przy włączaniu pojawia się logo Ery, a ja używam go z kartą Play. Ponadto zdarzyło się że dwa razy zastałem telefon wyłączony, a raz miał problem z odczytem karty SIM o czym poinformował stosownym komunikatem. Dodam tylko że problem występuje jak na razie tylko w jednym i tym samym miejscu, poza tym nie mam z nim żadnych innych problemów. Będąc na przykład w domu aparat bez problemów przełącza się między operatorami. Stąd moje pytanie o co może chodzić z tym komunikatem? Być może ma to jakiś związek z roamingiem krajowym Play'a? Dodam że wersja oprogramowania to 03.80.