DAJ CYNK

mPay wychodzi poza Polskę. Z aplikacji skorzystają obywatele Ukrainy

Mieszko Zagańczyk

Prawo, finanse, statystyki

Aplikacja fintechowa mPay i ukraiński licencjonowany MTB Bank podjęły współpracę, w efekcie którego z polskiego rozwiązania skorzysta blisko milion obywateli Ukrainy.

mPay i MTB Bank podpisały list intencyjny o zawarciu umowy na objęcie nowej emisji akcji mPay oraz współpracy biznesowej, dzięki której polska spółka dołączy do systemu płatniczego MTB Money, umożliwiającego dokonywanie transakcji międzynarodowych. 

Jak zakłada umowa, po przeprowadzeniu negocjacji końcowych, czyli do 30 czerwca 2024 roku, MTB Bank otrzyma 9,99% udziałów mPay, co zapewni spółce dodatkowy kapitał na rozwój usług fintech i ułatwi ekspansję zagraniczną. 

Jak podkreśla mPay, współpraca pozwoli na rozwój nowych transgranicznych produktów i usług finansowych między Polską a Ukrainą, a następnie między innymi krajami europejskimi. Inwestycja będzie więc również krokiem w kierunku głębszej integracji gospodarczej między Ukrainą a Unią Europejską. mPay dołączy do międzynarodowego systemu płatniczego MTB Money i zostanie również wpisany do rejestru Narodowego Banku Ukrainy.

mPay na Ukrainie: co zyskają nowi klienci?

Dzięki inwestycji MTB w mPay, obywatele Ukrainy mieszkający lub pracujący w Polsce, jak również w innych krajach Unii Europejskiej, zyskają dostęp do usług finansowych, w tym m.in. do transferu środków na indywidualne konto bankowe oraz możliwość wykonywania przelewów na Ukrainę.

MTB Bank z siedzibą w Odessie to komercyjny bank licencjonowany i nadzorowany przez Narodowy Bank Ukrainy. Jest członkiem międzynarodowych organizacji płatniczych Visa, Mastercard, UnionPay oraz rozwija Międzynarodowy System Płatniczy MTB Money w celu poszerzania usług przekazów pieniężnych w Europie.

Zobacz: mPay zapowiada własną kartę debetową. Chce być superaplikacją
Zobacz: mPay ruszył z nową platformą. Ułatwi podróżowanie koleją

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: mPay

Źródło tekstu: mPay