DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 964 z 1158
  • 1
  • 962
  • 963
  • 964
  • 965
  • 966
  • 1158
 #991207  autor: marcin19883
 30 kwie 2018, 11:57
Ja wczoraj odkurzyłem kartę T-Mobile i Orange. Muszę przyznać, że Orange lepiej się trzyma zasięgu. T-Mobile miał dziwny problem skakania między 2G/3G, tak jakby nie mógł się zdecydować. Pierwszy raz Orange jest stabilniejsze niż T-Mobile. Pomimo tego samego nadajnika, to T-Mobile miał nawet gorszą jakość rozmowy, kiedy dzwoniłem na ten sam nr telefonu, to było hd voice, ale lekko w tle trzask, czego w Orange nie było.
 #991210  autor: Spacedust
 30 kwie 2018, 12:06
Dodo84 pisze:U mnie zawsze po wejściu do mieszkania było tak, że telefon lądował w U900 i tego się trzymał do momentu aż wyjdę na zewnątrz dopiero wtedy wskakiwał U2100. Teraz w mieszkaniu uparcie się trzyma U2100 przy -109dBm, - 111dBm przez co dostaję głównie smsy o nieodebranym połączeniu. Wcześniej U900 średnio oscylowało u mnie w mieszkaniu od -93 dBm do -101 dBm. Kiedyś z tego co pamiętam podczas rozmów z UMTS 2100 rozmowa potrafiła przejść płynnie do U900 lub G900 a teraz po prostu zrywa.
Niesamowite, u mnie sygnały są na poziomie -51 dBm, a trzyma U900 i to nawet w T-Mobile jak skała. Nawet do kolejnego sektora, który sieje do mnie bokiem mam -69 dBm. Moc telefonu na U900 przy takim sygnale i częstotliwości to 0,001W. Że też nie robią Wi-Fi w takim paśmie, a miało coś nawet być ;-)
 #991211  autor: Pabloeq
 30 kwie 2018, 12:14
Pawrzes pisze:Bezpośrednia widoczność stacji:
Obrazek
Jak zaimportować bazę danych z btsearch do tego wynalazku? Gdzie to pokazuje RSSI i RSRP dla LTE?
 #991249  autor: p2225
 30 kwie 2018, 18:12
Gubin, ul. Koszarowa 1. Stacja Orange na maszcie Plusa (dolne anteny):
Obrazek
Nadaje stamtąd LTE800/1800/2600, ale z dość niską mocą. Będąc zaraz na ulicy przed stacją, miałem zaledwie 3/5 kresek zasięgu LTE2600 (wiem, mało miarodajne). Radiolinia to 2x2,5Gb/s. Jest to stacja oddalona o 840m od granicy. Prędkości bardzo przyzwoite jak na wcześniejszy prawie zupełny brak zasięgu w tej okolicy:
Obrazek
Ciekawa stacja, bo pomimo bliskości do granicy, leci stamtąd również LTE800/1800 Plusa i to jedyna stacja w mieście z pasmem 800MHz. Za to Play ma już wszelkie pozwolenia (łącznie z radiowym od UKE) na stację w tej okolicy, na ul. Spokojnej.
Ponadto BOA T-mobile twierdzi, że stacja na ul. Wołyńskiej ma zaplanowane LTE800 na sierpień. Plany są przekładane od sierpnia 2016.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #991275  autor: Mixiorek
 30 kwie 2018, 21:31
Dwie nowości z warszawskiego podwórka. Dodane LTE 2600 do dwóch stacji T-Mobile:
Warszawa - Mokotów, Mazowieckie
al. W.Witosa 31 (C.H. Panorama)

Było tylko L1800. Muszę zbadać czy nie ma również L800.

Warszawa - Ursynów, Mazowieckie
ul. Bażancia 34 (maszt T-Mobile)
Dąbrówka

Dziwne. Na stacji według btsearch było L800 a nie było L1800? Chyba, że to jakaś mikrokomórka.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #991306  autor: piotrzet
 01 maja 2018, 08:42
Nie patrzcie na to co gadają w BOK. Ostatnio pytałem odnośnie jednej stacji,która była zapchana w pierwszym emailu odpowiedzieli IV kwartał 2018 później pytałem czy może coś nie przyspieszą dostałem odpowiedź, że w ogóle nie ma planów, a tu 2 tygodnie temu stacja dostała 800 i 2600 i działa. Także oni tam mają takie właśnie pojęcie

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #991307  autor: p2225
 01 maja 2018, 08:44
Kiedyś ich informacje się sprawdzały. Widać, że ostatnio się pozmieniało.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #991310  autor: kozien70
 01 maja 2018, 10:10
Przejechałem wczoraj pół Krakowa od Dworca Głównego po Kurdwanów z rozmową w 2G (celowo). Karta Orange. Cały czas skakanie po kanałach GSM, zero DCSu. Potem wymusiłem G1800 na telefonie i okazało się, że po prostu DCS-a Orange w powietrzu brak.

Ktoś się orientuje, od kiedy 2G Orange nie ma w Krakowie GSM1800 i leci na samym GSM900?

BTW rozdzielenie nośnej U900 nie zmieniło tu nic a nic w konfiguracji sieci, która nadal pozostaje beznadziejna i pomija to pasmo przy hand-offie. Rozpoczynam rozmowę przy oknie w średnim sygnale U2100. Wchodzę wgłąb mieszkania, U2100 zanika a rozmowa spada prosto do GSM900. Rozłączam się, a telefon od razu wskakuje w silne U900 na poziomie -78dBm. Porażka.
 #991332  autor: zwariowany.kurczak
 01 maja 2018, 11:48
Zaraz mnie tu zjecie, ale NW! to jakaś porażka czy szarpanie się na kasę, a straca znów wagon kasy?
- oszczędzili za bardzo, nic z łączenia pasm nie wyszło, rozwód
- chyba czwarty raz będą graty wymieniać, bo LTE2100 + konfiguracja na osobne UMTS
- agregacja, czy przełączanie pasm podczas rozmowy leży... plan radiowy na odpał?

I teraz logiczny argument podajcie, poza megamarketingiem i oszczędnościami. Dlaczego do cholery dwie międzynarodowe marki z ogromnym wsparciem nie umieją:
- zapewnić agregacji, dostępności, pojemności, mając po 5-6 stacji w mieście, a działa to gorzej niż Plus/Play z "Wifi-BTS" z wszystkim co mają przy 1-3 lokalizacjach :-) przy tak gęstej ilości lokalizacji, stacje 3 pasmowe LTE Nw! zjadały by na śniadanie konkurencje. Ok, zaraz będzie argument iż nie potrzeba pojemności bo masz te 2-8Mb/s na LTE1800, jakoś działa... jakoś a reszta pasm luz...
- skonfigurować "hopy" w trakcie rozmowy/@ po LTE/UMTS, a nie do GSM i tak sobie jesteś do końca połączenia/sesji.

Reszta sieci chyba zbaraniała, Play stacja od początku ustawiana pod wszystko + nowe lokalizacje, a Plus zamiast lokalizacji, dowiesza co może do istniejących stacji. Pomieszało się trochę na tym naszym ryneczku.

Zawsze wydawało mi się, jednak okazało się to błędem, iż to Nw! powinien wykorzystać w pełni możliwości technologii, a mam wrażenie iż zrobił to PLAY. Pomijam prędkość* czy zasięg, ale techniczną możliwość sieci/telefonu np. balansowanie ruchem wykonywane przez sieć, a nie wymuszanie pasma przez Klienta :D

To teraz możecie mnie zjeść :D

*- sieć mobilna zapewniając stabilne 5-10Mb/s wystarczy - synchronizacja, video whatapp, mail... A ciężkie pliki telefon po wi-fi/ftth/usb z laptopa :mrgreen: Ale może ja dziwny jestem, nie oglądam Ultra HD w 3D na 5"...
 #991335  autor: Spacedust
 01 maja 2018, 11:58
Zdaje się, że po ostatnich zmianach tylko ja jestem zadowolony z N! ;-)

Wystarcza mi te PLAYowe 3/1 Mbps, ale gdyby tak zrobili chociaż 5/2 Mbps to byłoby sporo lepiej.

Na 1,5/1 Mbps wszystko już chodziło naprawdę wolno jak na dzisiejsze czasy.
 #991343  autor: Pabloeq
 01 maja 2018, 12:47
zwariowany.kurczak pisze:Zaraz mnie tu zjecie, ale NW! to jakaś porażka czy szarpanie się na kasę, a straca znów wagon kasy?
Generalnie masz wiele racji w tym co piszesz, pomimo ogromnego potencjału i przewagi lokalizacyjnej czy ilościowej Networks uwala na prostej konfiguracji, jednak zarządzanie zawodzi a nie graty.
Ja nie mogę narzekać, na "mojej" stacji po dodaniu L800/2600 a jeszcze przed rozwodem jest szybko, ale wydaje się to wszystko jakieś takie... "skręcone", w sensie jakby to nie szło pełną mocą, nie wiem czy to nasze polskie na wyrost ograniczenia emisji PEM...
W Czechach to T mobile CZ praktycznie wszędzie wali mocnym L800 na bloku 10MHz, jak rozmowa to spadnie do U2100 w mieście a poza miastem.... do 2G. A u nas? Niby jest dobrze, ale wiele wymaga dopracowania.
 #991346  autor: lordbyd
 01 maja 2018, 13:12
Mi natomiast w obecnej konfiguracji N! najbardziej przeszkadza:
1. Ignorowanie stacji z L1800 i usilne trzymanie się nadajników z L2600, których w mojej okolicy jest jeszcze niewiele
2. Ignorowanie U900 - wewnątrz żelbetowych pomieszczeń telefon trzyma się szczątkowego U2100 mimo dostępnego silnego sygnału U900
Powyższe uwagi - o których pisałem wielokrotnie - są najbardziej widoczne dla zwykłego użytkownika, który na swoim telefonie widząc dwie czy jedną "kreskę" uważa, że T-M lub O mają "słaby zasięg". Często stwierdzają oni, że Play miał w ich lokalizacji znacznie lepszy zasięg.
Nawet na profilach facebookowych można odnaleźć posty o pogorszeniu się zasięgu N!
 #991348  autor: muchakk
 01 maja 2018, 13:27
lordbyd w takiej sytuacji osoby które piszą, że mają słaby zasięg piszą prawdę. Co z tego, że w powietrzu jest UMTS900 skoro sieć z automatu nie przerzuca tam klienta w odpowiednim momencie?Nikt przecież nie będzie wymuszał pasma bo operator nie potrafi skonfigurować poprawnie sieci.
 #991349  autor: tomi81
 01 maja 2018, 13:39
Z moich uwag co do N! - mizerny sygnał w pasmach zasiegowych vs konkurencja. Sytuacja z dnia dzisiejszego - trasa Białystok - Grajewo - na odcinku Łazy (gdzie tuż obok jest stacja TMobile na wysokim maszcie własnym - typ Lewandowski) tuż pod Ciemnoszyje przejeżdżamy na 2G (trasa gdzie N! ma najwiecej stacji). Po chwili L800 momentalnie spadamy do równie słabego U900 i 2G welcome to. Plus, pomimo stacji dalej, w Goniądzu (jest tam tez N! z masztu Orange) wspomniany odcinek przejeżdża na U900. Test dla N! (osobno o i T) na S7E oraz IP7 Plus, oba z aktywnym VoLTE.
 #991355  autor: spotify
 01 maja 2018, 14:58
zwariowany.kurczak pisze:Zaraz mnie tu zjecie, ale NW! to jakaś porażka czy szarpanie się na kasę, a straca znów wagon kasy?
Jak najbardziej się zgadzam. Śmiem twierdzić, że to wina Orange i ich zaciskania pasa od lat. To Oni od ok 10 lat ciągle trąbią o kosztach i ich optymalizacji. A wiadomo jak spółki jaskółki. Oszczędzenia wychodzi bokiem. Podobnie France Telekom i ich sieć - gdzie poskromili grosza i się zapycha na styków łącz (czytaj Telia.net)
Jedyna szansa, jak teraz po podziale w końcu usiądą i się zastanowią nad tym co sknocili. TMobile pewnie najlepiej by wszędzie RRU wymieniał a Orange pewnie od kilka tygodni chodzi z kalkulatorem a pracownikom kazali załatwiać swoje potrzeby w ToiToi bo na papier nie będzie.

Plus kolejny, który inwestuje tylko ile trzeba. Swój potencjał jest całkowicie marnowany.
A Play - i tak wcześniej czy później idzie na sprzedaż. Im nie zależy aż tak bardzo na kosztach, bo to fundusz inwestycyjny z 3 źródłami.

Suma sumarrum - każda sieć ma za uszami. Mimo wszystko i tak nadal N! ma przewagę. Mieli by jeszcze większą, gdy $ nie brał górą. Gdyby jechali tak z budową jak Play, dzisiaj by za nimi wszyscy "spaliny wąchali"
 #991356  autor: p2225
 01 maja 2018, 14:59
kozien70 pisze: Ktoś się orientuje, od kiedy 2G Orange nie ma w Krakowie GSM1800 i leci na samym GSM900?
U mnie najprawdopodobniej wyłączyli DCS razem z rozwodem U900. Na pewno po rozwodzie już DCS'u nie było, choć nie od razu to skojarzyłem, a zaraz po rekonfiguracji spisywałem kanały GSM900, które pozostały. Być w może w Krakowie było podobnie.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #991360  autor: Mixiorek
 01 maja 2018, 15:47
kozien70 pisze:Rozpoczynam rozmowę przy oknie w średnim sygnale U2100. Wchodzę wgłąb mieszkania, U2100 zanika a rozmowa spada prosto do GSM900. Rozłączam się, a telefon od razu wskakuje w silne U900 na poziomie -78dBm. Porażka.
A jak wyglądają rozmowy po LTE?
lordbyd pisze: Powyższe uwagi - o których pisałem wielokrotnie - są najbardziej widoczne dla zwykłego użytkownika, który na swoim telefonie widząc dwie czy jedną "kreskę" uważa, że T-M lub O mają "słaby zasięg". Często stwierdzają oni, że Play miał w ich lokalizacji znacznie lepszy zasięg.
Nawet na profilach facebookowych można odnaleźć posty o pogorszeniu się zasięgu N!
Niestety potwierdzam. Przytaczałem przykład z mojej fabryki gdzie ktoś powiedział mi, że Orange ma gorszy zasięg od T-Mobile. Po czym wyszło, że osoba używa dual sim i na jednej karcie siedzi w LTE 2600 a na drugiej w U2100...
Ocenianie w w ten sposób zasięgu to jest jednak "relikt GSM" i parametrów C1, C2 ;-) LTE to jest zupełnie inna para kaloszy. To niby "pogorszenie" zasięgu to jest włączenie pasm LTE 2600.
Minus tego póki co jest jeden. N! nie zarządza aktywnie pasmami tak jak Play.

Odnośnie tego, że w Play jest lepiej to niech ktoś wpadnie w roaming i przeprowadzi jakąkolwiek rozmowę. Wyleczy się z tej sieci. Chyba, że dla kogoś głos nie ma znaczenia.
Play jest ok a nawet bardzo ok pod kilkoma warunkami -> tylko własny zasięg, wyłączony roaming na karcie i region gdzie ilość stacji jest zbliżona do N!. VoLTE nie wymieniam bo zakładam, że za góra 2 miesiące będą mieć.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #991362  autor: patrix-83
 01 maja 2018, 16:10
Sprawdziłem teraz wasze rewelacje ponieważ mieszkam w Krakowie (Nowa Huta) i niestety po wymuszeniu w tel tylko i wyłącznie DCS1800 nie są widoczne sieci Orange i T-mobile i nie da się wbić do tego DCS-a. Widoczny jest tylko DCS Play i Plus. Natomiast dla Orange i T-mobile w KRK działa tylko G900.
 #991366  autor: ja.michal
 01 maja 2018, 17:10
Była jakiś czas temu poruszana sprawa, że na telefonie rzadko można uświadczyć 2G. No i klops bo od kilku dni często spadam w czasie rozmowy do GSM.

Ktoś tu wspomniał o problemie konfiguracji pasm zasięgowych. Zgadzam się w 100%. W przypadku Orange LTE800 jest bardziej skręcone niż U900, nie porównując już do GSM900. Coś jest nie tak. Biorąc router mobilny z wymuszonym LTE okazuje się, że LTE ma w wielu przypadkach lepsze pokrycie niż nawet GSM.

Play zaczyna wyglądać na sensowniejszego operatora, oczywiście przy założeniach kolegi Mixiorek. Niech tylko odpalą to VoLTE i wtedy będzie można lepiej ocenić. Umowy mam jeszcze spory kawałek także jeszcze trochę się zmieni.
  • Strona 964 z 1158
  • 1
  • 962
  • 963
  • 964
  • 965
  • 966
  • 1158
  • 1
  • 962
  • 963
  • 964
  • 965
  • 966
  • 1158