DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #947  autor: Dragon
 12 lut 2005, 11:44
Chcialbym zaozyc konto pocztowe dla mamy jest ona abonenetem Idea, w zwiazku z tym pytam czy w Idei jest cos jak np w Plusie "plusnet" (czyli konta pocztowe zakladane przez Plusa, z powiadamianiem na tel o nowo otrzymanej wiadomosci) jesli jest to jakie sa ceny ?

 #951  autor: WitekT
 12 lut 2005, 12:16
Jest mBox. W różnych wersjach, płatnych i bezpłatnych.
Najlepiej zacząć od rejestracji, a potem wybrać odpowiednią opcję i wszystko sobie skonfigurować. :)

Maile są postaci @idea.net.pl

 #957  autor: art
 12 lut 2005, 12:54
Radze uwazac z mBoxem! Na stronie jest blad w cenniku pisze ze w opcji standard mbox jest darmowy dla taryf jedna idea, mega, nowa idea optima... tymczasem okazuje sie ze jets darmowy tylko dla jedna idea a dla pzoostalych platny 2,44 za miesiąc... niby nie wiele w sumie ale jak psize ze jets za 0 zlotych a oni pobieraja oplaty to to poprostu kjest zwykle wprowadzanie w bląd.. tym bardziej ze ja juz 3 razy na bok zglaszalem problem, od niedawna koresponduje z nimi via email w tej sprawie... juz 3 miesiace wiedza ze jest blad i nic z nim nadal nie zrobili... oddali mi nieslusznie naliczona kase po moich reklamacjach i tym samym przyznali sie ze blad faktycznbie tam jest ale zero reakcji!

Niebawem opisze wam cala sprawe na forum... zalacze listy ktore wyslalem i ktore oni mi przyslali w odpowiedzi... po tym wszystkim zrazilem sie do ideii strasznie a szkoda bo cenilem sobie ta siec!

Nokia N95 8GB + Abonament w sieci Era (Nowy Komfort)

 #958  autor: WitekT
 12 lut 2005, 12:59
Art - usunąłem Twojego posta jako napisanego jako Gość, bo był identyczny z tym, co napisałeś potem. Informuję, żeby nie było, że tu jakaś cenzura na forum jest. ;)

 #961  autor: WitekT
 12 lut 2005, 13:03
Już wyłączyłem pisanie do tego działu przez niezarejestrowanych userów - przeoczyłem przy konfiguracji. ;)

Kasować nic poza duplikatami i obraźliwymi postami nie zamierzm. ;)

 #2947  autor: Piotr
 08 kwie 2005, 20:04
WitekT pisze:Kasować nic poza duplikatami i obraźliwymi postami nie zamierzm. ;)
Przynajmniej mamy wolność słowa. Nie zapominamy jednak o kulturze :D

 #13512  autor: Wojt2004
 25 sie 2005, 01:18
Wiem ze temat dosyc stary ale mam pewne zastrzezenia co do mbox, mianowicie te cale powiadomienie o nowy milu w mojm prypadku przychodzi z opoznieniem kilku godzinnym, jednak lepiej ma to rozwiazane era ( eranet) tam powiadomienia przychodza znaczniej szybciej

 #13515  autor: D@rio
 25 sie 2005, 02:19
Ja w ogole tych powiadomien nie dostaje. I zaznacze ze SPAMu mi przychodzi od jasnej cholery. Ale IDEA sobie nic z tego nie robi...

Zdecydowanie najlepszy jest PlusNet :-)

 #13516  autor: Wojt2004
 25 sie 2005, 02:21
Jutro znaczy dzis zadzwonie sobie do BOK i spytam sie jak to jest, ciekawe jakie bedzie tlumaczenie konsultanta

 #13519  autor: D@rio
 25 sie 2005, 02:44
Wojt2004 pisze:Jutro znaczy dzis zadzwonie sobie do BOK i spytam sie jak to jest, ciekawe jakie bedzie tlumaczenie konsultanta
Ok. Pochwal sie pozniej efektami rozmowy ;) Ja sprawe zglaszalem poprzez e-mail'a do BOKu. Odpisano mi ze wiadomosc zostala przekazana do odpowiedniego dzialu. Ale do dzisiaj w MBOXie ani slychu ani widu filtrow antyspamowych czy chociaz antywirusowych :( .....IDEA szmelc :!:

 #13680  autor: Dragon
 25 sie 2005, 12:30
w plsunecie tez nie ma zadnych filtrow :/ przynajmniej nie w mojej slrzynce po spamu dostaje kilkadziesiat wiecej niz normalnych maili

 #13682  autor: WitekT
 25 sie 2005, 12:45
Są filtry - poszukaj dobrze w ustawieniach. :)

 #13835  autor: Wojt2004
 25 sie 2005, 21:13
Dzwonilem dzis do BOK ale niestety za pozno, dzial zajmujacy sie mBox niestety juz nie byl czynny, sprubuje jutro

 #13898  autor: D@rio
 25 sie 2005, 23:48
jak chcesz to mozesz tez porozmawiac z "blondykami" dzwoniac pod *874 (dział wsparcia techniczneg uslugi MBOX) ..pracuja do 20:00. Ale watpie czy cos zalatwisz ;) pod tym telefonem szanowna Pani nie potrafila mi odpowiedziec na pytanie czy MBOX obslugiwany jest przez IMAP4 takze czy tylko przez POP3 :D (dostalem odpowiedz: jak nie dziala jedno, to prosze sprobowac drugie :-D ) ...i w ogole, ciezko jej tez poszlo z udzieleniem odpowiedzi o adresach serwerow (SMTP i POP3) w MBOXie :D ...wiele takich kwiatkow juz mialem rozmawiajac z konsultantami IDEI :-D ...dlatego tak bardzo "kocham" te siec ;)

 #13906  autor: Wojt2004
 25 sie 2005, 23:57
No wlasnie jutro bede dzwonil pod *874, no zobaczymy jak te "blondyneczki" sie spisza :-D

 #13952  autor: Przemek
 26 sie 2005, 10:14
Po wcześniejszych wypowiedziach nie liczyłbym na zbyt wiele :-D

 #14103  autor: Wojt2004
 27 sie 2005, 01:55
wiec narazie, nic nie wiem, problem zostal zgloszony do dzialu technicznego, w poniedzialek maja sie odezwac

 #14289  autor: Qnie
 27 sie 2005, 23:48
Jak czlowiek wybierze opcje platnego konta to odrazu problemy mina.... Spam nie bedzie przychodzil, powiadomienia bede bez opoznien itd, itp... W sieciach wiedza co robia, dopoki nie bedzie duzego niezadowolenia wsrod klientow to nic sie nie zmieni w tej dziedzinie. Dopiero kiedy ludzie zaczna uciekac od nich to sieci zaczna dzialac po to zeby zachecic wszystkich do powrotu. Mysle ze jeszcze dlugo nie ma co liczyc na wysoka jakos uslug ktore sa oferowane za darmo.......

...i wszystko jasne :P

 #14435  autor: D@rio
 29 sie 2005, 10:43
Qnie pisze:Jak czlowiek wybierze opcje platnego konta to odrazu problemy mina.... Spam nie bedzie przychodzil, powiadomienia bede bez opoznien itd, itp... W sieciach wiedza co robia, dopoki nie bedzie duzego niezadowolenia wsrod klientow to nic sie nie zmieni w tej dziedzinie. Dopiero kiedy ludzie zaczna uciekac od nich to sieci zaczna dzialac po to zeby zachecic wszystkich do powrotu. Mysle ze jeszcze dlugo nie ma co liczyc na wysoka jakos uslug ktore sa oferowane za darmo.......
nie zgodze się z Toba...

 #14439  autor: Qnie
 29 sie 2005, 11:41
D@rio pisze:
Qnie pisze:Jak czlowiek wybierze opcje platnego konta to odrazu problemy mina.... Spam nie bedzie przychodzil, powiadomienia bede bez opoznien itd, itp... W sieciach wiedza co robia, dopoki nie bedzie duzego niezadowolenia wsrod klientow to nic sie nie zmieni w tej dziedzinie. Dopiero kiedy ludzie zaczna uciekac od nich to sieci zaczna dzialac po to zeby zachecic wszystkich do powrotu. Mysle ze jeszcze dlugo nie ma co liczyc na wysoka jakos uslug ktore sa oferowane za darmo.......
nie zgodze się z Toba...


Masz do tego prawo, wkoncu to jest forum i kazdy wyraza swoja opinie, a nie kazdy musi sie z nia zgadzac. To co napisalem wyzej to jest tylko i wylacznie moja osobista opinia :D

...i wszystko jasne :P