DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #844851  autor: torawa
 12 sty 2016, 14:23
UPDATE: kod błyskawiczny błyskawicznie zadziałał, po zaledwie 1,5 tygodnia (nie tak jak u konkurencji gdzie to zajmuje aż kilka minut).

No więc wklepałem pakiet 2w1 i "Extra Internet" co daje automatyczne LTE wg regulaminu i LTE NIE DZIAŁA, znowu nie przyszedł sms o włączeniu transmisji LTE.

Podsumowując:
-na starterze Strong LTE LTE nie działa (mimo dokupienia pakietu za 5 zł)
-na starterze LTE Ready LTE nie działa (mimo obowiązku z regulaminu Extra Internet).
Na 100% mam zasięg LTE 4 kreski, 2 tygodnie temu działał, karty sim też wykrywają nadajniki LTE (Orange, Play i Plus zablokowane co jasne, a T-M "dostępne"). Kart Strong LTE kupiłem kilka i oddam z reklamacją, ciekawe czy oddadzą kasę, jeśli nie to skarga do UKE i nakaz konfiskaty i spalenia wszystkich kart Strong LTE (w tym z kiosków, sklepów itp).
 #845247  autor: maker3
 15 sty 2016, 01:02
Aktywowałem ten pakiet za 5zł.
Informacja o aktywacji LTE przyszła drugim SMS-em po 3 minutach. Jak jest faktycznie to sprawdzę jutro, bo w domu i tak nie mam zasięgu.
http://i.imgur.com/9mY7ygW.png
 #845314  autor: torawa
 15 sty 2016, 15:33
No bo tak przychodzi (po kilku minutach), szlag człowieka trafia gdy nie przychodzi.

U mnie też przyszła po ponad dobie dla startera LTE Ready (wcześniej 1,5 tygodnia obsługa kodu błyskawicznego co blokowało jakiekolwiek zmiany ani anulować ani wybrać coś innego). Drugi starter Strong LTE to trup, pierwsze 1 GB bez LTE, drugie 1 GB (zakupione za 5 zł) bez LTE więc już więcej nie będę doładowywać tego startera.
 #845583  autor: KC-KARLOS
 17 sty 2016, 13:29
I co niedowiarki? U mnie działa LTE w T-Mobile na kartę :)
Speedtest:
Obrazek
Obrazek
Taryfa Frii, kartę miałem już kilka miesięcy przy 0,00 i ważności konta do listopada 2016; pakiet Strong LTE 1 GB, pakiet odpalił się chwilę po doładowaniu karty za 5 zł, po otrzymaniu SMSa z info o włączeniu pakietu, przyszedł kolejny o uruchomieniu transmisji LTE. A uruchomienie LTE jest trwałe.
Malbork, sygnał ok -90 dBm.

Wniosek? T-Mobile mógł wypuścić wadliwą serię starterów.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #845612  autor: Dax13
 17 sty 2016, 17:11
Karlos20 pisze:I co niedowiarki? U mnie działa LTE w T-Mobile na kartę :)
Speedtest:
Obrazek
Obrazek
Taryfa Frii, kartę miałem już kilka miesięcy przy 0,00 i ważności konta do listopada 2016; pakiet Strong LTE 1 GB, pakiet odpalił się chwilę po doładowaniu karty za 5 zł, po otrzymaniu SMSa z info o włączeniu pakietu, przyszedł kolejny o uruchomieniu transmisji LTE. A uruchomienie LTE jest trwałe.
Malbork, sygnał ok -90 dBm.

Wniosek? T-Mobile mógł wypuścić wadliwą serię starterów.
No to Ameryki nie odkryłeś. To normalne że pakiet Strong LTE działa w LTE (pisałem zresztą o tym na poprzedniej stronie). Mam wrażenie że twoje posty są oderwane od rzeczywistości...
 #845614  autor: toms
 17 sty 2016, 17:49
"Wniosek? T-Mobile mógł wypuścić wadliwą serię starterów."
No, wybacz, ale co to obchodzi typowego klienta, który chce skorzystać z LTE w T-Mobile? Ma kupić 100 starterów Strong LTE i szukać aż trafi na obsługujący tę technologię? Karol, to nie jest żadne wytłumaczenie. Myślałem że traktujesz nas bardziej serio. No, chyba że stroisz sobie żarty w stylu wlo, co byłoby bardzo przykre i przeczące Twoim dotychczasowym bardzo życzliwym wypowiedziom.
 #845618  autor: Gregrin
 17 sty 2016, 18:54
toms pisze:No, wybacz, ale co to obchodzi typowego klienta
Mam wrażenie ze masz pretensje o to ze ktoś dzieli się swoimi wnioskami/spostrzeżeniami a przecież od tego jest forum. Jeśli chcesz się poskarżyć na t-mob to nie jest to odpowiednie miejsce.
 #845661  autor: asdaf
 18 sty 2016, 09:16
Dax13 pisze:To normalne że pakiet Strong LTE działa w LTE
Też miałem wrażenie, że temat miał dotyczyć LTE w pakietach 1,3,6 GB a tymczasem Karlos wyskakuje z LTE w Strong LTE.
 #845686  autor: KC-KARLOS
 18 sty 2016, 11:12
Przypominam, że każdy rodzaj pakietów netowych w T-Mobile na kartę się wyklucza (z wyłączeniem rodziny STRONG LTE), ale nie wyklucza korzystania z LTE.
Powtórzę, ważne fragmenty regulaminów pakietów:

1. Przy pakiecie STRONG LTE:

" W ramach niniejszej Oferty technologia LTE jest aktywowana automatycznie i nie ma możliwości jej dezaktywacji. Korzystanie z technologii LTE możliwe jest tyko w oparciu o
szczególnego rodzaju Kartę SIM – kartę USIM. Technologia LTE jest dostępna w niektórych miejscach w Polsce."


2. Przy pakietach 1 GB, 3 GB, 6 GB - osobne regulaminy, ale mają różne info tylko o sposobie aktywacji, parametrach pakietu i jego koszcie, reszta jest wspólna:
"Oferta polega na możliwości korzystania na terenie kraju (w sieci Operatora) z pakietu x GB danych przez okres 30 dni w ramach pakietowej transmisji danych za zryczałtowaną opłatą"

3. Pakiet JUMP 500 MB za 10 zł / 250 MB za 6 zł:
"Krajowa pakietowa transmisja danych z limitem transferu danych 500 MB, przyznanym na podstawie niniejszej Oferty jest realizowana w technologii mobilnej 2G/3G. W przypadku udostępnienia przez Operatora technologii transmisji danych LTE Użytkownicy korzystający z niniejszej Oferty będą nią objęci."

4. Pakiety 3w1 / 4w1 z 1 GB:
" W ramach niniejszej Oferty technologia LTE jest aktywowana automatycznie i nie ma możliwości jej dezaktywacji."

Mój komentarz:
To, że w pakietach 1 GB, 3 GB, 6 GB - tych płatnych i na próbę na 5 dni nie ma zapisu o korzystaniu z LTE, nie oznacza, że net nie zadziała na LTE w ramach tego pakietu. Jeśli kupując nowszy rodzaj pakietu i posiadając kartę USIM otrzymaliśmy wjazd do LTE TM, jest aktywny już zawsze, niezależnie jaki pakiet kupimy, jeśli tak się nie stanie, a jesteśmy w ramach taryfy FRII, warto zadzwonić do konsultanta i złożyć reklamację. To samo się tyczy starterów z "LTE READY". Sytuacja kuriozalna, jeśli odpalony pakiet z LTE nie daje możliwości wjazdu do LTE, kwalifikuje się do reklamacji.
Dodam, że w starszych taryfach Hot, Nowy Tak Tak, Happy LTE jest niedostępne, nie tylko ze względu, że taryfy są przestarzałe, ale głównie ze względu na typy kart, na których taryfy są aktywne, a w ramach Frii są już SIM/USIM nowszej generacji.
Tak więc drodzy, zrozumcie choć trochę te zapisy regulaminów. A to, że pakiety się wykluczają ze sobą, to już jest polityka T-Mobile. Zamiast podzielić FRII na część internetową (przywrócenie blueconnecta na kartę) i część głosową z minutami, SMS itp, woleli wybrać rozwiązania uniwersalne srając (wybaczcie) dużą ilością pakietów, które wzajemnie się wykluczają. Popatrzcie, jak jest w Play czy Orange - tam jest podział, w T-Mobile jest BAŁAGAN i SYF. Pozdrowienia!

PS. kolejne dobre wyniki na LTE w T-Mobile na kartę:
Obrazek
Obrazek

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #845750  autor: maciekperla
 18 sty 2016, 16:00
Facebook: "T-Mobile PL Adrian, od dzisiaj oferta Internet na próbę została zawieszona "

Wygląda, że to koniec 1GB, 3GB oraz 6GB na próbę. Już nie udało mi się tego aktywować :/.
 #845907  autor: dziamdzial
 19 sty 2016, 13:51
Potwierdzam że od wczoraj T-Mobile wyłączył możliwość korzystania z pakietów internetu na próbę 1, 3 i 6 GB w taryfie FRi, pozostał tylko jeden pakiet 250Mb. Tak więc żegnaj T-mobile, trzeba poszukać nowych rozwiązań na mobilny tani internet. Macie jakieś propozycje w zamian?
 #845923  autor: KC-KARLOS
 19 sty 2016, 14:52
Jeszcze są pakiety na próbę:
> 3w1 oraz 4w1 na 5 dni z 1 GB neta
> 3w1 oraz 4w1 na 30 dni z 1 GB neta
W czasie aktywności - szczególnie 3w1 / 4w1 na próbę (polecam na 30 dni) można do 1 GB dorzucić 250 MB, 1 GB, 3 GB i 6 GB, które łączą się z 1 GB z głównego pakietu. UWAGA: jeśli do 1 GB dorzucimy 250 MB, 1 GB, 3 GB i 6 GB, utworzy to nawet 11,25 GB DARMOWEGO NETA.
Jeden pakiet na próbę danego rozmiaru można aktywować co 183 dni.
NAJWAŻNIEJSZE: DZIAŁAJĄ W LTE!

Tak więc panowie nie wszystko stracone ;)

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #845926  autor: KC-KARLOS
 19 sty 2016, 14:58
Zapoznajcie się z regulaminami ofert:
> 3w1 na próbę 5 dni: http://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docum ... 009684.pdf
> 3w1 na próbę 30 dni: http://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docum ... 009683.pdf
> 4w1 na próbę 5 dni: http://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docum ... 009681.pdf
> 4w1 na próbę 30 dni: http://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docum ... 009671.pdf
> Internet Ekstra Wygodniej - pakiety MB/GB uzupełniające dla opcji 3w1 / 4w1 - na próbę: http://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docum ... 010721.pdf

Miłej lekturki :)

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #846013  autor: kontoa2
 19 sty 2016, 18:34
Gratuluje karlos zdradzenia kolejnego patentu który działał już od 3 miesięcy. Dzięki tobie kolejna promocja Tmobile z internetem zostanie zakończona bo ludzie się na nią rzucą, zaczną sprzedawać karty na allegro. Góra za ok. miesiąc Tmobile wyłączy pakiety 3w1 i 4w1 na próbę. GRATULUJĘ!!!!!!!!
 #846022  autor: KC-KARLOS
 19 sty 2016, 18:56
kontoa2: człowieku, to żadna tajemnica te regulaminy, są OGÓLNODOSTĘPNE na stronach T-Mobile, w sesji Dokumenty i cenniki > Regulaminy > Karta.
Tam znajdują się też regulaminy ofert "dla wybranych Abonentów", gdzie mogli otrzymać nawet na 30 dni NIELIMITOWANY INTERNET na 2G/3G/LTE.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #846028  autor: kontoa2
 19 sty 2016, 19:05
Mało było że na allegro są setki aukcji z instrukcjami do włączania czterech pakietów Smart z łącznie 11GB Internetu to trzeba było im dać tą metodę
 #846032  autor: KC-KARLOS
 19 sty 2016, 19:11
Ale mi obciążenie sieci :) To się pytam, dlaczego mają ofertę "Nielimitowane LTE" gdzie po 100 GB redukują prędkość do 2 mbit/s w taryfach netowych i głosowych? A dla firm już nie ma ograniczeń? Za to płacisz sporą kasę, a i tak T-Mobile leci sobie w kulki z resztą usług.
Poza tym po wykorzystaniu pakietów net jest ODCINANY, więc pytam się, gdzie tu obciążenie sieci?
Spójrz na moje poprzednie posty i zobacz jak przyzwoity potrafi być net w T-Mobile, o ile jest dobry sygnał i karta USIM, a z tym niestety trudno, bo Ci, którzy mają karty USIM, nie mają wstępu do LTE.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #846039  autor: kontoa2
 19 sty 2016, 19:19
Kwestia czasu że wyłączą pakiet 3w1 i 4w1 bo ludzie nagminnie będą je włączać, wszystko dzięki udostępnionej przez ciebie instrukcji
 #846041  autor: KC-KARLOS
 19 sty 2016, 19:22
Nie wyłączą. Tym bardziej, że pakiety dodatkowe na neta DZIAŁAJĄ ŁĄCZNIE z płatnymi 2w1 / 3w1 / 4w1 jaki i tymi na próbę na 5 dni lub na 30 dni, za które, jeśli nie wyłączysz ich na czas, T-Mobile pobierze stosowną opłatę. Operatorowi oferowanie darmowych pakietów, a potem ich automatyczne przedłużanie w opcję płatną się bardzo opłaca.
Czytaj też: prenumeraty, Granie na Czekanie po doładowaniu startera za 5 zł, czyli mniej pożądane usługi.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #846674  autor: torawa
 22 sty 2016, 15:42
Karlos20 pisze:Wniosek? T-Mobile mógł wypuścić wadliwą serię starterów.
Raczej wypuścił "krótki" błąd systemowy. U mnie LTE zadziałało w końcu na obu kartach, na drugiej SMS o włączeniu LTE przyszedł rekordowo po minucie.
maciekperla pisze:Facebook: "T-Mobile PL Adrian, od dzisiaj oferta Internet na próbę została zawieszona "
Dobra, a gdzie ta informacja na telepolis.pl i innych mediach? Ja się o tym dowiedziałem z ... allegro. Żeby nie było tak, że ktoś znajdzie w google (na stronie T-Mobile) regulamin pdf a on nie będzie działał.
Karlos20 pisze:Nie wyłączą.
Wyłączą, a kiedy to nie wiadomo, patent z pakietami 3g działał rok, jednak teraz operator jest bardziej czujny.