DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem

Moderator: Moderatorzy

 #823217  autor: dan7
 14 wrz 2015, 19:07
To dziwne, ja w 3c mam :mrgreen:

Sok przecierowy z Orange, Play, Virgin i T-Mobile
 #825286  autor: Switer
 26 wrz 2015, 00:08
Witam.

Mam pytanie, czy w waszych Honor 6 (L04) występuje problem z rozmowami? Jak rozmawiam czasem nie słyszę drugiej osoby i totalnie rozmowa zanika, że nic nie słychać co po drugiej stronie ktoś mówi, bądź słychać ją daleko w tle, a potem znów wraca do normy. Jest to bardzo utrudniające i dość często występuje podczas rozmowy. Sieć Play, stock, 4.4.2 Android. Oczywiście nie gdzieś w lesie, tylko w mieście, jak rozmawiam na przykład z domu.
 #825318  autor: bazooka
 26 wrz 2015, 11:31
Najpierw udowodnij sobie, że to wina Twojego Honora :)
U mnie takich problemów brak - L02 (Orange na 3G/H, Klucz (Plus) na 2G).
 #825323  autor: cyanoone
 26 wrz 2015, 11:56
Switer pisze:Witam.

Mam pytanie, czy w waszych Honor 6 (L04) występuje problem z rozmowami? Jak rozmawiam czasem nie słyszę drugiej osoby i totalnie rozmowa zanika, że nic nie słychać co po drugiej stronie ktoś mówi, bądź słychać ją daleko w tle, a potem znów wraca do normy. Jest to bardzo utrudniające i dość często występuje podczas rozmowy. Sieć Play, stock, 4.4.2 Android. Oczywiście nie gdzieś w lesie, tylko w mieście, jak rozmawiam na przykład z domu.
Ustaw na sztywno zasięg T mobile lub Plusa i sprawdź czy jest lepiej. Być może to infrastruktura Playa jest winna.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #841001  autor: bazooka
 17 gru 2015, 19:58
Moje podsumowanie po roku używania Honor 6:
- bateria w mojej ocenie niemalże w niezmienionym stanie (moja specyfika używania smartfona opisana gdzieś wcześniej w tym temacie) - średnia podawana przez Gsam Battery Monitor to 36h po pełnym naładowaniu;
- po aktualizacji do Androida 5.1 telefon prezentuje się zdecydowanie lepiej (nakładka EMUI 3.1) - pojedyńcze przycinki graficzne sporadyczne i są niemiarodajne, bowiem instaluję bardzo dużo aplikacji (testuje) - obecnie mam ich zainstalowanych ok 130, w tym ok15 pracuje non-stop w tle (chronione);
- sekundowe zamrożenia zdarzają mi się w momencie przełączania się transmisji danych z wifi na transmisje z karty SIM (używam tylko 3G, LTE wyłączone);
- tak jak rok temu nakleiłem oryginalną folię z dwóch stron telefonu tak trzyma do dziś i nie ma powodów do zmian, telefon trzymam w miękkim futerale Croco za 15zł :)
- oprócz kilku przebojów z kartą SD (przed odłączeniem od komputera należy wyłączyć tryb połączenia - jeśli tego się nie zrobi, telefon non stop pokazuje, że przygotowuje kartę SD i nie da się korzystać) - nie miałem większych problemów - no może bardzo dziwne działanie MMSów (problemy z odbiorem, bo nie wysyłam wcale);
- od pewnego czasu przeszedłem na oprogramowanie w wersji developerskiej i aktualizuję każdą poprawkę (wychodzi co jakieś 2-3 tygodnie) - niecierpliwie czekam na aktualizację do Andka 6, która zapowiadana jest na Luty'2016;
- na dzień dzisiejszy obserwując ruch i kierunek obierany przez nowe produkty nawet przez myśl mi nie przeszło by kupować coś następnego - no chyba, że z ciekawości by sobie coś porównać od konkurencji typu Meizu, czy Xiaomi - tylko, że na takie testy mnie nie stać...
- najbardziej brakuje mi: możliwości przełączenia zasięgu 3G między slotami oraz trochę jednak obsługi HD Voice.
 #841553  autor: Ramirez
 21 gru 2015, 23:40
Switer pisze:Witam.

Mam pytanie, czy w waszych Honor 6 (L04) występuje problem z rozmowami? Jak rozmawiam czasem nie słyszę drugiej osoby i totalnie rozmowa zanika, że nic nie słychać co po drugiej stronie ktoś mówi, bądź słychać ją daleko w tle, a potem znów wraca do normy. Jest to bardzo utrudniające i dość często występuje podczas rozmowy. Sieć Play, stock, 4.4.2 Android. Oczywiście nie gdzieś w lesie, tylko w mieście, jak rozmawiam na przykład z domu.
Miałem co podobnego w playu na motoroli G LTE na androidzie 4.4.4. Były to głuche połaczenia co jakiś czas. Po aktualizacji do 5.1 nie było tego problemu.
 #845395  autor: Shade4
 16 sty 2016, 00:05
Wydaje mi się, że raczej nie, ale cóż zapytam.
1.Czy ta nakładka Emui jest tak okropna, jak wyglada? (Zaśmiecone, wszystko wywalone na raz)
2.Da się zmiejszac rozmiar tych ikonek tak, by byly mniejsze?
3.Podobno Honor 6 ma dostać update do Androida 6.0. W takim przypadku będzie również Emui 4.0?

Dzieki Bazooka za nakierowanie do tematu :D
 #845396  autor: bazooka
 16 sty 2016, 06:47
Ad1. Zdaje się, że musisz doprecyzować: "wywalone na raz" :?: ...choć zastrzegam, że subiektywnej "okropności" nie zamierzam komentować :-) Okropny z wyglądu to jest czysty Andek... ewentualnie było też EMUI 3.0.
Ad2. Które ikonki :?:
Ad3. Andka 6 oczekujemy pod koniec lutego, ale nie wierzę w przeskok do 4.0, bo wyjście z Kitkata do Lolipopa dało tylko przejście z 3.0 na 3.1...tu też podejrzewam, że coś innego masz na myśli niż tylko cyferki po nazwie nakładki, prawda :?:
Jeśli dla Ciebie wygląd nakładki jest najważniejszy w smartfonie to nie zmusisz się do sprzętu... Brak dużego zdjęcia odbiorcy podczas dzwonienia, tylko mała okrągła fotka zapewne przyprawi Cię o mdłości... Tak samo jeśli nie chcesz doinstalowywać żadnej innej apki w zamian za stockowe rozwiązania, bo np Dialera wbudowanego nie umiałbym używać, a mimo to telefon oceniam b.dobrze. Nie ma ideałów, użytkownik się tylko przyzwyczaja, akceptuje...bądź "nie-".
 #845436  autor: Shade4
 16 sty 2016, 12:16
1.Chodzi mi o to, że np. w moim soniaku na 1 ekranie miesci sie duzo wiecej apek (albo mi sie wydaje)
2.Chodzi mi o ikonki aplikacji, bo wydaje mi się , że są strasznie duze :D
3.Tak nie chodzi mi o same cyferki. Bardziej jestem ciekawy, czy taka zmiana z np. 3.1 na 3.2 bardzo zmienia wyglad nakładki

Co prawda w tej cenie nowego telefonu to wydaje mi się, że miażdzy on reszte pod wzgledem podzespołów. Chodzi mi wlasnie o fajnie wygladajacy telefon, mocny sprzętowo gdzie bede mogl bez problemu smigac na necie i pograć w "lepsze" gierki, gdzie nie bedzie problemem z pisaniem sms czy rozmową. Co do rzeczy typu, że ktoś dzwoni i nie ma tego na caly ekran to bez znaczenia.

Btw. co moze zmienic taka zmiana z kitkata na tego marshwalla? Telefon powinien lepiej chodzic czy jak?

W temacie telefonow jestem strasznie zielony :D
Za godzinkę właśnie jadę do sklepu po tego Honor'a 6. Wieczorem pewnie skrobne coś po pierwszy dniu użytkowania :P

Btw. jak jest z gwarancja w Polsce Honor'a? Są serwisy w naszym kraju, racja?
Tak poza tym to jak będę kupował np. w takim rtv euro agd i by coś było nie tak, to mogę oddac do sklepu wiec to nie powinien byc w sumie jakies problem, bo np. z Sony jak oddawalem to mialem mozliwosc oddania tylko do Poznania, a jestem z Warszawy. Na szczescie w T-mobile odeslali go za mnie.
 #845445  autor: bazooka
 16 sty 2016, 12:46
Czyli widać decyzja o zakupie zapadła przed przejrzeniem wszystkiego co Ciebie interesuje w temacie personalizacji :?:
Mam nadzieję, że czytałeś wszystko co w tym temacie, bo jest wiele ciekawych spraw, o których trzeba wiedzieć - jak choćby brak obsługi HD Voice...

Ikonek 16 na jednym ekranie + dolna belka (czyli +5), oczywiście możliwość tworzenia folderów (nie ma klasycznego menu aplikacji) + ekran ukrytych apek.
Nakładka zmieniła się w sporym stopniu między 3.1 a 3.0 - stąd moje zdanie o okropnym 3.0.
Zazwyczaj każda aktualizacja Androida ma sprzyjać wydajności, między KitKatem a Lolipopem nie mogę napisać, że to odczułem, niestety.
Pamiętaj jednak, że jeśli masz na myśli korzystanie z gwarancji a jesteś zielonyw temacie oprogramowania, zdany jesteś na termin wszelkich aktualizacji do danego modelu i czekasz aż się pojawi, nie wgrywasz nic sam, by gwarancja została uznana. Oczywiście za odsyłkę itp odpowiada RTV euro agd co przekłada się na warunki gwarancji jako dystrybutora. Czytaj dokładnie jej warunki jeśli to dla Ciebie sprawa priorytetowa - rozumiem, że masz świadomość, że w Polsce ze sklepu możesz kupić tylko europejski model L04 :?:
 #845464  autor: Shade4
 16 sty 2016, 14:38
Byłem w 3 sklepach, wszedzie tylko wystawowe.. Nie kupiłem :(
Co do rzeczy typu HD Voice nigdy nie zwracalem uwagi na takie rzeczy, po prostu się na tym nie znam.
Ze trzeba czekac na oficjlane upki to nie ma znaczenia jak dla mnie.
Ze to model L04 (nie dual sim, racja?) to tez nie ma dla mnie znaczenia ;)

Pobawiłem się nim troche w Media Markt i w sumie te inne ikonki teraz zauwazam jako +. Nie wyglada to jednak tak zle na zywo i fajna zmiana.

Czytałem tutaj cały temat i jak na razie dalej jestem za tym fonem.
Bez problemu Media Markt w pon. sprowadzi taki czarny telefon, o jaki mi chodzi.

Chociaż sprzedawca poradził, bym również pomyslal o Huawei P8lite za 850zl,lub huawei p7 za 1150 a ten Honor jest 1100.

Mam czas do poniedziałku, jeszcze popatrze co i owo, ale nie ukrywam ze ten HONOR jakos bardzo mi się spodobał
 #845470  autor: bazooka
 16 sty 2016, 15:03
Bo jest...fajny :)
Jeśli zależy Ci na oszczędnościach oraz nie przeszkadza codzienne ładowanie oraz nie zawalasz smartfona apkami pracującymi w tle to faktycznie P8lite jest dobrą alternatywą - możesz pomyśleć - wszystko w zasadzie identyczne, EMUI, aparat, wygląd. Na P7 bym nie spojrzał w tej cenie przy Honor 6 :)
 #845616  autor: Shade4
 17 sty 2016, 18:30
Tak wgl. ten telefon ma LTE?
Na jednych stronach jest napisane ze ma, na innych ze nie..

Ciezko kupic go juz w sklepie :/. Chciałem go wziac na raty, ale wszedzie sa tylko wystawowe i jakos mi sie to nie widzi, ze telefon tyle czasu byl na podswietlonym wyswietlaczu.

Prawdopodobnie w Komputroniku sprowadza mi z Poznania do Warszawy, ale dopiero jutro bede wiedzial :(
 #845617  autor: bazooka
 17 sty 2016, 18:50
Jak szukasz informacji wpisuj nazwę modelu L04. Pokaż mi portal w którym piszą, że ten model nie ma?
W sumie bardzo ciekawe, że tak trudno o niego.
 #845619  autor: Shade4
 17 sty 2016, 18:56
Nie pamietam co to była za strona, aczkolwiek nie Polska. Również na stronie jakiegoś Polskiego sklepu widzialem, że było Lte: nieobsługiwane, HdVoice: Posiada, wiec raczej sami nie wiedza co pisza...
W sumie telefon ma 1,5 roku, marka nie jest popularna, a ludzie wolą kupować popularne produkty typu Samsun czy Sony.
 #845736  autor: Shade4
 18 sty 2016, 15:10
Kurde, w Polsce w żadnym Media Markt/Saturnie/RTV czy Komputroniku nie ma czarnego Honora 6.
Pozostają jedynie te z ekspozycji...

W paru natomiast idzie kupić nowego, zapakowanego, lecz białego.

Takie pytanie, czy telefon z ekspozycji to dalej nowy telefon? Wiem, że jest on używany tylko czasami przez ludzi, ale co z baterią, skoro jest on prawie ciągle na włączonym ekranie przez tak długi okres?
 #845760  autor: bazooka
 18 sty 2016, 17:01
http://www.ceneo.pl/33358857
P.S.
W życiu nie kupiłbym takiego z wystawy po cenie standardowej. Sprzedawca nie zmieni ceny, kierownik może... ale w takich sieciówkach chyba nie da rady...
 #845816  autor: Shade4
 18 sty 2016, 21:48
W media wystawowy chcieli spuscic 50zl, zrezygnowałem.

W zamian kupiłem Honora 6, lecz białego :)
Nie będę udawał, że trochę bardziej podobał mi się czarny, ale jak zobaczyłem białego, stwierdziłem, że nic mu nie brakuje (No nic, poza tym, że na dole obudowy nie ma napisu, a przydałby się tam np. Honor :D)

Telefonem na razie pobawiłem się może godzinkę. Jak na razie bardzo mi się podoba. Oczywiście Emui 3.0 o niebo lepszy od poprzedniego.
Telefon chodzi płynnie, sam sprzedawca bardzo polecał. W sumie polecał też Samsung Galaxy A5, ale sam stwierdzil, że wybrałby Honora.

Na poczatku, gdy jeszcze nie miałem tego telefonu to ta nakładka wydawała się straszna. Teraz mogę stwierdzic, ze jest bardzo fajna.
Telefon chodzi płynnie, jest bardzo wygodny w dłoni.

Pewnie za tydzien skrobne więcej, jak już bardziej się z nim oswoje.
Jak na razie jestem bardzo zadowolony.
Chociaż przód telefonu jest taki "pusty" i wygląda troszkę jak jakaś podróba z Chin (Chociaż to tylko moja opinia)
Natomiast tył jest na 5+ :)
 #846060  autor: Shade4
 19 sty 2016, 19:52
Mam androida 4.4.2. Powinienem go aktualizować?
Tak czytałem po forach i raczej wychodzi na to,że lepiej zostać an tym co jest i poczekac do 6.0 :p

Tak pozatym, mam tylko około 1,7gb ramu wolnej pamięci. To nie za mało? W tle raczej nie działa duzo programow, tylko systemowe