DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.

 #757219  autor: trip
 20 paź 2014, 14:26
Zadzwońcie na 801234567 - fima pośednicząca, masz dysk Toshiba 500GB i Nawigację za 1 zł.

 #757581  autor: molibden
 21 paź 2014, 20:39
Ja podziękowałem i tyle. Za to co im oddałem za neo prze 12 lat mógłbym już chyba jakiś samochod kupić. Za 10 dni kończy mi się umowa. Dzwonili do mnie i zadnych upustów, zadnych bonusów.. tylko dysk zaproponowali który wart jest tyle co 3 mc opłat. I jeszcze te myki z opłatami za utrzymanie albo obowiązkowa stacjonarka... Bandytyzm.

 #757881  autor: loker
 23 paź 2014, 12:34
To mój pierwszy post na forum, trochę je czytałem, ale postanowiłem dołączyć do aktywnej części forumowiczów.

Mam taki sam problem jak w temacie. Po wielu latach posiadania telefonu oraz Neostrady Orange nie ma dla mnie oferty. Znaczy w ich mniemaniu standardowe ceny dla nowych i starych abonentów, w tym tylko 10 zł miesięcznie różnicy między opcją 10 Mb/s oraz 80 Mb/s jest w porządku. Mam pecha, że nie jestem z gminy w ramach geopromocji, którą uważam też za nie uczciwą wobec mnie - ktoś goły i wesoły, kto nigdy nie korzystał z usług tej firmy dostanie Neostradę 80 Mb/s za 39,90 zł miesięcznie. Ja szczerze rozumiem, że firma musi zarabiać i ze wartość klienta jest święta. Nie chcę obniżać kwoty abonamentu, ale nie potrzebuję aż 80 Mb/s. Zadowolę się 20 Mb/s, ale w ramach promocji uważam, że podłączenie tej prędkości w abonamencie miesięcznym 49,00 zł jaki płacę teraz za 10 Mb/s, przynajmniej przez pierwsze 12 miesięcy, to nie jest jakieś wygórowane żądanie. Co proponują w zamian? -> dysk twardy Toshiba 500 GB (wg. Komputronika wart 199 zł).

Szanowni przedstawiciele Orange, którzy czytacie to forum - dlaczego Prezes UKE zdjął z Was jarzmo udostępniania w tych wybranych gminach swoich łączy dla innych? Bo ceny dostępu do internetu mieliście i macie z kosmosu, więc ludzie już dawno wybrali, głównie sieci kablowe oraz operatorów moblinych!

Moja historia współpracy (o ile dobrze pamiętam):
- 6 lat temu podłączenie Neostrady w opcji 256 kb/s w cenie 34,90 zł miesięcznie
- 4 lata temu migracja do 1 Mb/s w cenie 39 zł miesięcznie
- 2 lata temu migracja do 1-10 Mb/s w cenie 49 zł miesięcznie

Jak dobrze kojarzę, to wcześniejsze ceny tak wyglądały. Cały czas przychód ode mnie jako klienta większy.

A co jest Najgorsze? Że nawet złożenie wypowiedzenia nie zmienia ich zatwardziałości! W większości przypadków składając pisemną rezygnację z końcem okresu zobowiązania w telefonii komórkowej czy telewizji satelitarnej trafia się do działu utrzymania klienta, któy robi wszystko, by klient nie odchodził, zazwyczaj ulegając żądaniom np. obniżenia abonamentu i to znacznie.

A co mnie skłoniło do tej walki o tańszą, bądź szybszą w dotychczasowej cenie Neostradę?
- Aero2 (2 lata temu nie miałem zasięgu, a już wtedy można było zamówić kartę SIM)
- no limit w paśmie LTE w Plus GSM i Play
- moje "żądania" w pełni realizuje Netia dając 10 Mb/s za 39 zł, a 20 Mb/s za 49 zł
- gdybym mieszkał w bloku z dostępem do Vectry, to za 50 zł miesięcznie mogę mieć 50 Mb/s albo 100 Mb/s za 70 zł miesięcznie



Jaka powinna być moim zdaniem oferta Orange odnośnie Neostrady:
dla nowych klientów
do 6 Mb/s - 39,99 zł miesięcznie
do 10 Mb/s - 49,99 zł miesięcznie
do 20 Mb/s - 59,99 zł miesięcznie
do 40 Mb/s - 69,99 zł miesięcznie
do 80 Mb/s - 79,99 zł miesięcznie

dla starych klientów
do 10 Mb/s - 39,99 zł miesięcznie
do 20 Mb/s - 49,99 zł miesięcznie
do 40 Mb/s - 59,99 zł miesięcznie
do 80 Mb/s - 69,99 zł miesięcznie

 #757924  autor: arni
 23 paź 2014, 15:49
loker pisze:To mój pierwszy post na forum, trochę je czytałem, ale postanowiłem dołączyć do aktywnej części forumowiczów.

Mam taki sam problem jak w temacie. Po wielu latach posiadania telefonu oraz Neostrady Orange nie ma dla mnie oferty. Znaczy w ich mniemaniu standardowe ceny dla nowych i starych abonentów, w tym tylko 10 zł miesięcznie różnicy między opcją 10 Mb/s oraz 80 Mb/s jest w porządku. Mam pecha, że nie jestem z gminy w ramach geopromocji, którą uważam też za nie uczciwą wobec mnie - ktoś goły i wesoły, kto nigdy nie korzystał z usług tej firmy dostanie Neostradę 80 Mb/s za 39,90 zł miesięcznie. Ja szczerze rozumiem, że firma musi zarabiać i ze wartość klienta jest święta. Nie chcę obniżać kwoty abonamentu, ale nie potrzebuję aż 80 Mb/s. Zadowolę się 20 Mb/s, ale w ramach promocji uważam, że podłączenie tej prędkości w abonamencie miesięcznym 49,00 zł jaki płacę teraz za 10 Mb/s, przynajmniej przez pierwsze 12 miesięcy, to nie jest jakieś wygórowane żądanie. Co proponują w zamian? -> dysk twardy Toshiba 500 GB (wg. Komputronika wart 199 zł).

Szanowni przedstawiciele Orange, którzy czytacie to forum - dlaczego Prezes UKE zdjął z Was jarzmo udostępniania w tych wybranych gminach swoich łączy dla innych? Bo ceny dostępu do internetu mieliście i macie z kosmosu, więc ludzie już dawno wybrali, głównie sieci kablowe oraz operatorów moblinych!

Moja historia współpracy (o ile dobrze pamiętam):
- 6 lat temu podłączenie Neostrady w opcji 256 kb/s w cenie 34,90 zł miesięcznie
- 4 lata temu migracja do 1 Mb/s w cenie 39 zł miesięcznie
- 2 lata temu migracja do 1-10 Mb/s w cenie 49 zł miesięcznie

Jak dobrze kojarzę, to wcześniejsze ceny tak wyglądały. Cały czas przychód ode mnie jako klienta większy.

A co jest Najgorsze? Że nawet złożenie wypowiedzenia nie zmienia ich zatwardziałości! W większości przypadków składając pisemną rezygnację z końcem okresu zobowiązania w telefonii komórkowej czy telewizji satelitarnej trafia się do działu utrzymania klienta, któy robi wszystko, by klient nie odchodził, zazwyczaj ulegając żądaniom np. obniżenia abonamentu i to znacznie.

A co mnie skłoniło do tej walki o tańszą, bądź szybszą w dotychczasowej cenie Neostradę?
- Aero2 (2 lata temu nie miałem zasięgu, a już wtedy można było zamówić kartę SIM)
- no limit w paśmie LTE w Plus GSM i Play
- moje "żądania" w pełni realizuje Netia dając 10 Mb/s za 39 zł, a 20 Mb/s za 49 zł
- gdybym mieszkał w bloku z dostępem do Vectry, to za 50 zł miesięcznie mogę mieć 50 Mb/s albo 100 Mb/s za 70 zł miesięcznie



Jaka powinna być moim zdaniem oferta Orange odnośnie Neostrady:
dla nowych klientów
do 6 Mb/s - 39,99 zł miesięcznie
do 10 Mb/s - 49,99 zł miesięcznie
do 20 Mb/s - 59,99 zł miesięcznie
do 40 Mb/s - 69,99 zł miesięcznie
do 80 Mb/s - 79,99 zł miesięcznie

dla starych klientów
do 10 Mb/s - 39,99 zł miesięcznie
do 20 Mb/s - 49,99 zł miesięcznie
do 40 Mb/s - 59,99 zł miesięcznie
do 80 Mb/s - 69,99 zł miesięcznie

Trochę źle to wszystko rozumiesz, Neostrada jest usługą która podlega regulacjom UKE (ochrona uczciwej konkurecji itp) czyli pomarańczowi nie mogą sobie tak po prostu zmieniać cen, i robić promocji dlatego jest taka sama kwota dla nowych i przedłużających ofertę. Jedynym gratisem może być właśnie gadżet ew. jakieś darmowe miesiące. Jeśli chodzi o GEOpromocję, to na tych terenach UKE "zderegulował" usługi z powodu dużej konkurencji i braku monopolu orange na ilość łączy, wiec orange mogło obniżyć ceny tych usług. Dlatego powinien być wolny rynek. Orange by bardziej zaczeło inwestować i mogli by dać lepsze ceny.

 #758024  autor: loker
 23 paź 2014, 23:15
Tyle, że dziwnym trafem decyzje regulacyjne UKE jak do tej pory były prokonsumenckie, dzięki nim Neostrada wzbogaciła się o wyższe przepustowości, ceny malały, mamy Aero2. Myślę, że bez nadzoru UKE ciągle byśmy mogli mieć Neostradę 128 kb/s za 79 zł miesięcznie.

Myślę, że to nie jest do końca tak jak napisał @arni, wszak na tej samej linii Netia świadczy 10 oraz 20 Mb/s o 10 zł taniej niż Orange usługę technicznie taką samą. A przecież za działania na cudzym łączu płacą "haracz". I im się opłaca te 10 zł upustu dać? Myślę, że to Orange trzyma zaciśniętą pięść nie chce choć trochę ze swojej marży zejść. Regulacja jest raczej w górę, max. ceny za internet, a nie, że minimum tyle... Zresztą obecnie w Polsce w pełni legalnie najniższa oferta to kaucja 20 zł i 0 zł miesięcznie, czyli nasze kochane Aero2.
Czy Twoim zdaniem również UKE zakazuje Orange sprzedaży Neostrady 1 Mb/s bądź 2 Mb/s, a ostatnio nawet 40 Mb/s?

O ile by rzeczywiście nie mogli zejść z ceną, zawsze mogą w drodze wyjątku wprowadzić na koncie klienta jakiś kupon rabatowy, np. "przedłuża Pan od grudnia, pierwsze 3 miesiące za 0 zł, kolejne 21 miesięcy za 59 zł w opcji 20 Mb/s". To wychodzi średnio 51,63 zł miesięcznie i bym takie coś wziął.

Zresztą nowa decyzja UKE w kolejnych 100 czy 500 gminach to kwestia kilku tygodni moim zdaniem. Już praktycznie nigdzie Orange nie jest większościowym dostawcą internetu, a nawet telefonu. Sieci kablowe i komórkowe już dawno wyparły tą zatwardziałą firmę, właśnie cenami i podejściem do klienta jak do przyjaciela, a nie jak do ofiary.

 #758030  autor: robertnik
 23 paź 2014, 23:56
loker pisze:Sieci kablowe i komórkowe już dawno wyparły tą zatwardziałą firmę, właśnie cenami i podejściem do klienta jak do przyjaciela, a nie jak do ofiary.
Ohhh młody musisz być. Jeszcze wszystko przed tobą. Sam sprawdzisz jak wygląda "podejściem do klienta jak do przyjaciela".
Po prostu idź do konkurencji. Będzie taniej i jak u przyjaciela...
I dla jasności wogóle nie bronię Orange/

 #758032  autor: loker
 24 paź 2014, 00:15
@robertnik każdemu do ideału daleko. Ale moim zdaniem mimo wielu zmian pokoleniowych i własnościowych Orange ciągle jest dumne jak paw, że niesie "kakaneg telekomunikacyjny", wszak to spadkobierca Telekomunikacji Polskiej i Centertela. Szkoda, że za tym idzie też brak walki o klienta...

Każdy chce zarobić, ja nie bronię. Nie chcę nawet miesięcznego przychodu z abonenta obniżać. Chcę tylko lepszej oferty na Neostradę. W sieciach kablowych czy telewizji satelitarnej po złożeniu wypowiedzenia sami dzwonią, albo można do nich zadzwonić - wtedy szeregowy konsultant już z tobą nie rozmawia, a przełącza do działu utrzymania klienta, gdzie są osoby wyszkolone do zbijania Twoich obiekcji i w ostateczności mogą pójść na kompromis i np. pozwolić ci na niższy pakiet, albo dać duży rabat. Lepszy klient w garści...

Ja już jestem u konkurencji - od 4 miesięcy korzystam z Internetu w 99,99% z Aero2. A Neostradę załatwiam dla rodziny z którą już nie mieszkam. A numer komórkowy mam w Orange, ale jest to numer służbowy, nie miałem wpływu na wybór operatora.


Podsumowując co mam, a co chcę:
MAM Neostrada 10 Mb/s, płaciłem do tej pory 49 zł miesięcznie
OCZEKUJĘ Neostrada 20 Mb/s za 49 zł miesięcznie, ew. 54 zł miesięcznie

Co mi proponuje konkurencja Orange:
Aero2 - do grudnia 2016 bezpłatny dostęp do internetu do 512 kb/s
Netia - 10 Mb/s za 39 zł miesięcznie
Netia - 20 Mb/s za 49 zł miesięcznie
Plus GSM - 18 GB z prędkością 100 Mb/s za 29,90 zł (po 6 miesiącach 39,90 zł), po wykorzystaniu 18 GB 5 Mb/s
Play - 70 Mb/s za 49,99 zł miesięcznie
Vectra - 50 Mb/s za 50 zł miesięcznie
Vectra - 100 Mb/s za 70 zł miesięcznie

 #758089  autor: Kryniczanin
 24 paź 2014, 10:43
loker pisze:Plus GSM - 18 GB z prędkością 100 Mb/s
Sprawdź czy nie 30mb/s Plus obciął prędkości.

 #758091  autor: loker
 24 paź 2014, 10:54
Kryniczanin, to i tak taniej i szybciej niż Neostrada.

 #758118  autor: molibden
 24 paź 2014, 12:46
Tyle, że dziwnym trafem decyzje regulacyjne UKE jak do tej pory były prokonsumenckie, dzięki nim Neostrada wzbogaciła się o wyższe przepustowości, ceny malały, .
Eee.....że co? Cen neo spadały? Mam neo od13 lat chyba i nie pamiętam aby ceny spadały. Ceny ciągle rosły niestety dajac więcej przepustowości co nie każdemu jest potrzebne wiec nie przeliczam ceny za mb przepustowości tak jak nie kupuje tony kartofli bo komuś zachciało się sprzedawać w takiej gramaturze. Przeciez nie zjem tych megabajtów. Wystarczyłyby m 2mb za 25zł i szlus. A tu 10 do 100. Nie wszyscy siedza na torrentach, grach i tego typu bzdurach. Jak ktoś tego potrzebuje to niech płaci ekstra. Czemu ja mam się dokładac do ceny kolesi którzy obciążają (przynajmniej kiedyś tak to tłumaczono) sieć?

Myślę, że bez nadzoru UKE ciągle byśmy mogli mieć Neostradę 128 kb/s za 79 zł miesięcznie.
A nie mamy? Możesz mieć 128 gdy łacze nie pozwoli na więcej (rzadkosć) jak i 10mb w tej samej cenie 49zł+opłata za łącze. Ewentualnie 21zł za zawieszenie łącza lub 49zł za stacjonarkę no limits
mamy Aero2
To proteza, ale do YT i FB starczy. na więcej niestety nie. Streamy chodzą tragicznie. O jakimkolwiek oglądaniu czegoś mocno 'chodliwego'. Najgorzej ze nasze orły z TVP nawet streamy free potrafią tak spier..ić że nie idzie tego czasem oglądać i na neo. To fenomen... chyba jedyna stacja gdzie streamu w 128kb nie da sie oglądać nawet jak jest płynny... po prostu obraz zaczyna być już nierozpoznawalny :-D . W ogóle streamy tvp to dziadostwo.
Wracając do Aero - ono nie będzie trwać wiecznie. Na dziś termin zakończenia tej usługi to sylwester 2016 o ile dobrze pamietam. Potem albo to bedzie swiadczone na innym paśmie (LTE) i nie musi być darmowe albo całkiem wyłaczą darmówkę.

 #758221  autor: loker
 24 paź 2014, 23:11
Do naszej dyskusji nawiązuje też ten wątek - http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?p=758220
Zgadzam się, że w zasadzie cena Neostrady nie maleje, a jedyni opłaty za coraz większą przepustowość. W efekcie Ci, którzy chcą płacić najmniej ciągle płacą dużo.

[ Dodano: 2014-11-04, 13:01 ]
I rozwód z pomarańczową kompromitacja dokonany. Rządzi Aero2.
Ogólnie w Polsce rządzi kryterium najniższej ceny. Ludzie liczą na obniżki, a nie na podwyżki. Chore to i chamskie, bo aby np. pensje rosły muszą ceny rosnąć... Ale jeśli chodzi o Neostradę 10 Mb/s za 49 zł miesięcznie lub 80 Mb/s w cenie 20 Mb/s czyli 59 zł miesięcznie to jednak ze strony operatora przegięcie. Zwłaszcza, że ktoś nowy goły i wesoły z gmin, gdzie UKE zdjął jarzmo (często z dużych miast) dostanie 80 Mb/s za 39,90 zł. Więc dla mnie nie wymyślili żadnej oferty. Więc Aero2, a w międzyczasie Play ogłosił, że do odwołania jest nielimitowany LTE na kartę... Więc za co te 49 zł chcieli?

To moje słowa, ale obstawiam że w skali pół roku wiele osób odejdzie, zresztą od dawna odchodzi od Neostrady. Orange traci klientów przez własną głupotę.
 #823131  autor: SJa08
 14 wrz 2015, 11:43
Witam, czy przedłużenie umowy na neostrade i tel stacjonarny odbywa sie podobnie jak przy przedłużeniu tel komórkowych? Czyli wypowiedzenie i tel z duk?
 #823306  autor: tyre23
 15 wrz 2015, 11:07
Na neostradę obowiązuje standardowy cennik, nic nie ugrasz. Lepiej ją przedłużyć przez internet w dogodnej dla siebie wersji - z gadżetem lub bez.
Co do telefonu stacjonarnego to tak, wypowiedzenie pozwala coś ugrać.