DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
 #761350  autor: Rostov
 07 lis 2014, 19:17
Czy korzystając z usługi Szybki Internet Max z Netii na łączach Orange, można wypowiedzieć Orange umowę na łącze, za którego utrzymanie płacę tej firmie prawie 30zł miesięcznie, bo mam Neostradę?

 #761352  autor: tyre23
 07 lis 2014, 19:29
Raczej nie masz Neostrady, tylko internet od Netii na kablach Orange - to dwie różne rzeczy.
I nie, nie możesz uniknąć opłaty za utrzymanie łącza w takiej sytuacji.

 #761357  autor: Rostov
 07 lis 2014, 19:39
Inaczej. Obecnie jestem klientem Orange. Korzystam z Neostrady i płacę za utrzymanie linii, ponieważ telefon mam zawieszony. Łącznie płacę 70,53, ponieważ mam jeszcze rabat za usługę łączoną Orange Open. W lutym przyszłego roku kończy mi się umowa na Neostradę, z której chciałbym zrezygnować, by nie musieć płacić ponad 20zł za utrzymanie łącza. Niestety, w mojej miejscowości Netia nie ma swoich kabli, dlatego z Internetu od nich musiałbym korzystać na kablach Orange. Wczoraj rozmawiałem z konsultantką Netii na temat Dropssa. On w podstawie kosztuje 49,90 + 10zł za kable Orange. W przypadku Dropssa Netia sama wypowiada umowę na Neostradę w moim imieniu, a ja potem tylko sam wypowiadam umowę na łącze. Chciałbym się dowiedzieć, czy tak samo jest w przypadku Szybkiego Internetu Max, bo tam podstawa wynosi 39,90 + 10zł za kable Orange. Różnica jest tylko taka, że w Dropssie umowę mogę wypowiedzieć w każdej chwili, a w przypadku Szybkiego Internetu Max lojalka jest na 24 miesiące, ale to by mi bardziej pasowało, bo jeszcze dycha zostaje w kieszeni.

Dzwoniłem w tej sprawie na infolinię Netii, ale tam konsultanci są tak zorientowani, że postanowiłem szukać odpowiedzi na własną rękę. :?

 #761368  autor: tyre23
 07 lis 2014, 21:32
W przypadku Dropssa opłata za utrzymanie łącza Cię nie dotyczy. Płacisz wówczas 59,9zł/msc za opcję Szybki Internet Max 20 w technologii BSA.
Jeżeli wybierzesz Netię, to opłata za utrzymanie łącza zostanie doliczona do rachunku.
W obu przypadkach wypowiedzenie umowy z Orange załatwia Netia w Twoim imieniu.

PS. Jeżeli zawiesiłeś telefon nie powinieneś ponosić opłaty za utrzymanie linii. Pamiętaj jednak, że zawieszenie =/= wypowiedzenie. Zawieszenie telefonu kosztuje ok. 21zł/msc, a utrzymanie linii ok. 30zł.