DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #643210  autor: gordom
 29 cze 2013, 11:28
Witajcie.
Chciałem przenieść swój dotychczasowy nr do Nju. U mojego dotychczasowego operatora nr mam zarejestrowany na firmę (własna działalność gospodarcza; faktur jednak i tak nie rozliczam).
Czy to prawda, że przenosząc nr do Nju muszę najpierw zrobić cesję (na siebie jako osobę prywatną) u mojego dotychczasowego operatora, a dopiero potem mogę przenosić? Nie ma możliwości przeniesienia telefonu firmowego?
Dzięki, pozdr,
gordom
Ostatnio zmieniony 30 cze 2013, 12:54 przez gordom, łącznie zmieniany 1 raz.

 #643221  autor: Niezgodna7
 29 cze 2013, 12:12
Tak. Nie może być firmowy.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #643232  autor: orson_dzi
 29 cze 2013, 12:30
Powinna być możliwość. Już kawałek czasu temu miał być zmodyfikowany formularz, który miał pozwolić na przeniesienie numeru, który obecnie jest na jednoosobową działalność. Odpal sobie stronę i sprawdź.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #643234  autor: Edmund
 29 cze 2013, 12:35
Nie może to być numer firmowy zgodnie z regulaminem oferty:
Promocja w ofercie "nju z rachunkiem" dostępna jest dla Klientów indywidualnych (tj. osób fizycznych, które nie zawierają umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych bezpośrednio w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą lub zawodową), zawierających umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych w ramach oferty "nju z rachunkiem"
W przypadku ofert RedBullMobile no limits oraz Heyah non-stop umowa może być zawarta również na firmę.

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #643257  autor: manyaky
 29 cze 2013, 14:22
Play Mini Max również dostępny na firmę, od podatku odliczysz doładowania.

 #643282  autor: orson_dzi
 29 cze 2013, 16:06
Ale chodzi o to, że miało to być zrobione w ten sposób, że można przenieść numer, który obecnie jest na działalność, bez robienia cesji. W nju wiadomo, że musi być już na osobę indywidualną.
Formularz miał być tak zmieniony, żeby dało się do niego wpisać NIP. Inaczej przeniesienie było odrzucane z powodu niezgodności danych.

Chodzi przeniesienie: biznes (powiedzmy) Plus --> nju mobile indywidualny bez wcześniejszych cesji.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #643330  autor: Edmund
 29 cze 2013, 19:02
orson_dzi, kto tak mówił, że będzie wprowadzone takie rozwiązanie?

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #643423  autor: orson_dzi
 30 cze 2013, 00:16
Do BOK trafiły takie informacje, ale kiedy, to dokładnie nie powiem. Pamiętam tylko, że to już kawałek czasu temu będzie.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #644098  autor: nju mobile
 02 lip 2013, 15:23
Przeniesienie numeru od innego operatora do oferty nju mobile jest możliwe tylko i wyłącznie przez wirtualny sklep, który znajduje się na stronie www.njumobile.pl. Jeżeli jesteś osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą to również możesz przenieść numer do nju mobile, ale tylko i wyłącznie na Klienta Indywidualnego – w trakcie składania zamówienia należy wskazać, że umowa u obecnego operatora jest podpisana na os. fiz. prowadzącą działalność i będzie możliwość podania nazwy działalności oraz danych NIP i REGON.

Podanie tych danych jest konieczne do tego, aby operator Dawca mógł pozytywnie zweryfikować numer Klienta. W nju mobile podpisujesz natomiast umowę na Klienta Indywidualnego wiec nie będziesz miał na fakturze numeru NIP ani REGONU .

Pozdrawiam
Tomek
nju mobile

 #743227  autor: columbo
 24 sie 2014, 20:31
nju mobile pisze: Jeżeli jesteś osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą to również możesz przenieść numer do nju mobile, ale tylko i wyłącznie na Klienta Indywidualnego
Ok. O to mi chodzi. A teraz mam pytanie. Po takim przeniesieniu numeru do Nju (klient firmowy->indywidualny), jeśli będę chciał kiedyś uciec z Nju - czy dam radę przenieść numer do innego operatora bezpośrednio na ofertę firmową? Bez żadnych cesji - kombinacji?