DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #718274  autor: sporysz
 18 maja 2014, 01:10
Hej,

Posiadając tablet tylko z modułem wi-fi i często pracując na nim w terenie zacząłem rozglądać się za jakimś sprzętem, który będzie mógł udostępniać internet mojemu iPadowi. W związku z tym że tego typu połączenie drenuje baterię, chciałbym by był połączony z powerbankiem. W sumie znalazłem tylko jeden firmy TP-Link M5360.
Znalazłem też w sieci router Alcatel One Touch Link Y800, ale mam wobec niego sprzeczne informacje, czy jest powerbankiem, czy nie.

Szukam więc routera mobilnego o następujących cechach:
- dwa w jednym (powerbank i router),
- tryb pracy LTE, a jeśli się nie da, to 3G,
- kieszonkowe rozmiary,
- stabilność.
- współpraca z iPadem mini (Retina) i iPhonem 5,

Dzięki za pomoc,

sporysz

 #718276  autor: ja.michal
 18 maja 2014, 04:44
Powerbank ma na myśli, aby router miał większą baterię?
Jeśli tak to może być jeszcze Sierra Wireless AirCard 762S i do tego powiększona bateria 5800 mAh lub 3600 mAh (standardowa ma 1800 mAh). Wyjdzie drożej aniżeli ten TP-Link, ale Sierra ma LTE.

 #718277  autor: aster
 18 maja 2014, 06:42
Nie chciałbyś mieć te dwie rzeczy osobno, aby tylko brać PB ze sobą kiedy jest potrzebny?

Oprócz pojemności mierzonej w mAh ważny jest także "output". Najlepszy powerbank jaki widziałem to ten Sony 10.000 mAh, może jest nieco cięższy niż mniejsze wersje (5k, 3,5k), ale ładuje super szybko. Może też dwie rzeczy ładować jednocześnie, np. router i iPada. :)

 #718387  autor: user_delete34
 18 maja 2014, 16:18
aster pisze:Sony 10.000 mAh
CP-F10L. Plus to, że ładnie wygląda i ponoć trwałą ma tą baterię - więc i marża zapewne jest duża. Jest dobry, ale tutaj faktycznie najlepiej, by router z dużą baterią i "powerbankiem" był pojedynczym klockiem, inaczej będzie spaghetti i użeranie się z próbą komfortowego ustawienia 3 urządzeń zamiast efektów mobilnej pracy.

Brałbym Sierrę, choć nie wiem, jak u niej z czułością. Kiedyś czytałem recenzję 754 albo 762 i ktoś pisał o niskiej czułości anteny (przeciwnie do tej z modemu 307), a nie pamiętam ani jaki egzemplarz ma ja.michal ani jego opinii.
 #718394  autor: aster
 18 maja 2014, 16:56
sporysz pisze:W sumie znalazłem tylko jeden firmy TP-Link M5360.
Widziałem go dziś w sklepie, 5.200 mAh, cena u mnie to S$115 (SGD - Singapurski $), czyli 352zł.

Jedyny minus to output 1A. Lepsze powerbanki mają 2.1A, a ten model Sony z 10.000 mAh ma aż 3.6A.

 #718465  autor: ja.michal
 18 maja 2014, 22:41
Markadiusz pisze:Brałbym Sierrę, choć nie wiem, jak u niej z czułością. Kiedyś czytałem recenzję 754 albo 762 i ktoś pisał o niskiej czułości anteny (przeciwnie do tej z modemu 307), a nie pamiętam ani jaki egzemplarz ma ja.michal ani jego opinii.
Nie wiem jak w 754S czy 752S bo mam 753S, która ma tylko i wyłącznie UMTS 2100 (plus nie nasze 850 i 1900 w UMTS, GSM wycięty). Niestety na tej częstotliwości router nie łapie mi 3G w miejscu gdzie łapie go np. moduł włożony do laptopa (który i tak łapie na poziomie poniżej -100 dBm /jedna lub zero kresek/). Problem rozwiązuje antenka dookólna, która daje te 40-50% zasięgu.
Generalnie routery mobilne mają kiepskie anteny. Nie ma się zresztą czego spodziewać przy tak małych urządzeniach. W takim DWR-923, który jest stacjonarny i ma tylko 3G 2100 (nie licząc LTE, których u nas jeszcze nie ma) łapie sygnał jeszcze lepiej od laptopa i nieporównywalnie lepiej do 753S bo na poziomie 40-50% na wbudowanych, wewnętrznych antenach.


Jeszcze jest zupełnie inna opcja, trochę może dziwna. Mały, prosty, tani (raczej bez LTE) smartphone na androidzie + do tego powerbank. Ewentualnie Nokia E52 + aplikacja Joiku Spot (nie wiem czy iPad to wykryje bo widać jak ad-hoc i np. Lumia 920 nie widzi takiej sieci) + powerbank. Wyjdzie taniej aniżeli Sierra i telefony mają na ogół dużo większą czułość aniżeli routery czy modemy.

 #718480  autor: sporysz
 19 maja 2014, 00:07
ja.michal pisze:Powerbank ma na myśli, aby router miał większą baterię?
Z opisu TP-Linka wygląda że tak. Mnie głównie zależy na tym by za jego pomocą można było doładować iPada, czy iPhone'a. Chciałbym by mimo wszystko był w jednym pudełku.
ja.michal pisze:Sierra Wireless AirCard 762S
Niestety, nie mogę znaleźć go w polskich sklepach. Gdzie cena tego modelu może być konkurencyjna?
ja.michal pisze:Jeszcze jest zupełnie inna opcja, trochę może dziwna. Mały, prosty, tani (raczej bez LTE) smartphone na androidzie + do tego powerbank
Próbowałem używać Samsuga Wave s8500 jako routera 3G i niestety testy nie wypadły pomyślnie. Przy okazji, jaki smartfon byś polecił? Budżet to ok. 350 zł za wszystko (czyli cena tego TP-Link-a).
Zastanawiam się, czy ten LTE jest konieczny (mobilnego netu do multimediów raczej nie będę używał). Nie potrzebuję też bardzo zaawansowanego sprzętu. Obecnie mam sporadycznie kontakt z Huawei E5832, który udanie współpracuje z tabletem Asus Nexus (I generacji)...

 #718583  autor: user_delete34
 19 maja 2014, 13:54
sporysz pisze: Niestety, nie mogę znaleźć go w polskich sklepach. Gdzie cena tego modelu może być konkurencyjna?
W polskich marna szansa na znalezienie jakiejkolwiek Sierry, jeśli mowa o routerach, raczej import z Kanady/Australii/Finlandii na allegro/ebay.

 #718783  autor: ja.michal
 20 maja 2014, 00:21
Tak jak już wspomniał Markadiusz, Sierra tylko na eBayu. Z listy skreśliłbym Finlandię z racji tego, że ich poczta nie pozwala wysyłać baterii i urządzeń Li-Ion. Dodałbym za to Chiny (Hong Kong i Szanghaj). Swoją 753S kupowałem właśnie z HK. Szło DHLem więc drożej i na odprawę celną trafił (+60 zł), ale w sumie po 2 dniach miałem router.

sporysz, niestety aż tak w smartphoneyach nie siedzę. Rezerwowo u mnie za router robi Nokia E52 + Joiku Spot.

 #718820  autor: user_delete34
 20 maja 2014, 09:50
ja.michal pisze:Finlandię z racji tego, że ich poczta nie pozwala wysyłać baterii i urządzeń Li-Ion
Chyba się z Nokią nie lubią.
Na allegro też czasem warto spojrzeć, bo widziałem tam Sierrę z dna (Finlandia).

 #718990  autor: ja.michal
 20 maja 2014, 21:06
Markadiusz, też widziałem, ale cena za wysoka była. Pewnie model 920S.