DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 2 z 24
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 24

 #484781  autor: rogmaniek
 26 cze 2011, 01:39
Marek_G pisze:W międzyczasie przełączałem się jeszcze pomiędzy Plusem, playem i orangem i wszystko działa.
Ale masz fajnie. Szkoda, że ja nie mogę się zalogować, testowo, do sieci Centertela...
Marek_G pisze:nawet się ponabijałem z niego, że go do innej sieci przenieśli i że teraz doładowanie orange musi kupić).
Dobre :smt047
Marek_G pisze:Obydawj mamy zarejestrowane karty. To może być powód, bo karta mojej mamy (niezarejestrowana) do sieci orange się nie zalogowała, nawet jak ją przełożyłem z jej telefonu (LG KG130) do telefonu taty (LG KP100).
Ciekawe, ale chyba ten argument odpada. Mam numer przeniesiony, także oczywiście jest zarejestrowany.
Marek_G pisze:Co do Nokii to niestety nie mam żadnego modelu tego telefonu żeby sprawdzić, ale jak widać to raczej zależy od karty, a nie od telefonu.
Czyli na telefonach SE, Samsung, LG da się. Mam jeszcze jedną kartę Fresh'a, to sprawdzę za chwilę w telefonie Alcatel. Dam znać czy się udało zalogować do sieci Centertela.
Marek_G pisze:Jeżeli chodzi o sieć orange to u mnie ma bardzo kiepski zasięg, wystarczy popatrzeć na nadajniki. A jeżeli chodzi o przeciążenia to różne osoby piszą, że Orange jest właśnie bardzo przeciążona, więc nie wiem czy jest sens się w ten roaming bawić.
Cóż- lepszy dostęp, w ramach roaming'u krajowego, nie tylko do sieci Polkomtela. Chyba, że P4 wtedy by podziękowało Polkomtelowi za współpracę.
Marek_G pisze:A tak w ogóle to ktoś już pisał, do Play4U, bo ja się boję, że jak się dowiedzą to zablokują
Kto wie... Tej osobie, co właśnie pisała w tamtym temacie, podobno telefon już się nie zaloguje do sieci Orange :P

POZdrawiam.

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #484783  autor: mkowalski
 26 cze 2011, 01:58
Marek_G pisze:Obydawj mamy zarejestrowane karty. To może być powód, bo karta mojej mamy (niezarejestrowana) do sieci orange się nie zalogowała, nawet jak ją przełożyłem z jej telefonu (LG KG130) do telefonu taty (LG KP100).
Nie, to nie ma znaczenia. Od strony technicznej sieć w żadnym momencie logowania ani dzwonienia nie wie z jakim abonentem ma doczynienia (pod względem zarejestrowania numeru).
Marek_G pisze:Co do Nokii to niestety nie mam żadnego modelu tego telefonu żeby sprawdzić, ale jak widać to raczej zależy od karty, a nie od telefonu.
Nie szukaj Nokii, nie ma potrzeby. Skoro udało się zalogować dwie różne karty, to sprawa nie dotyczy telefonu. Obie wasze karty Playa to prepaidy, mam rację?
Marek_G pisze:A tak w ogóle to ktoś już pisał, do Play4U, bo ja się boję, że jak się dowiedzą to zablokują ;)
Ja już napisałem prośbę o komentarz w tej sprawie, więc jeśli to tylko błąd, to będzie naprawiony ;)
Marek_G pisze:Parę razy mi się BTS-y Orange przełączały, raz w Cell info było "PRZEWORSK" a innym razem "0"
Jeśli sytuacja dotyczy kilku stacji Orange, to mamy już doczynienia z większą skalą zjawiska ;)

 #484792  autor: Kryniczanin
 26 cze 2011, 09:30
Witam serdecznie podepnę się pod temat po przeczytaniu tego postu zacząłem sprawdzać swoje karty sim z kolekcji i karta w rodzinie zalogowała się do Orange PL nie da się z niej dzwonić i pojawia się komunikat "Przepraszamy połączenie nie może być zrealizowane" karta ma wygasłe wychodzące. SMS-y i połączenia przychodzące działają.Lokalizacje to stacje bazowe pod Krynicą czyli Tylicz i Krzyżówka. Kody na usługi sieciowe np. *43# działają.


Zdjęcie jest tutaj

http://telepolis.pl/forum/album_page.php?pic_id=636

 #484794  autor: madhunt3r
 26 cze 2011, 10:12
Jak umiesz czytać w tym wątku chodzi o łączenie się do Orange, z karty Play, a nie w Rodzinie.

 #484795  autor: Kryniczanin
 26 cze 2011, 10:22
Ale jedno z drugim może mieć związek jeśli jest to błąd sieci i nie ma żadnych prób i testów to może być to problem ogólnokrajowy Orange że karty obce logują się do ich sieci.

 #484798  autor: doktor
 26 cze 2011, 10:35
u mnie tez działa Orange co chwila zmienia się nazwa sieci z Orange PL na Play, połaczenia działają, gmina Tyczyn koło Rzeszowa

https://www.speedtest.net/result/a/9980004371
LTE2600+LTE2100+LTE1800+LTE800+5G 3600

https://www.speedtest.net/result/15854998413.png
GPON w domu

 #484800  autor: Marek_G
 26 cze 2011, 10:38
@mkowalski, tak wszystie karty to play fresh

Dołączam jeszcze screena z połączeniem z bezpłatnym numerem "Info roaming".
Obrazek

 #484802  autor: mkowalski
 26 cze 2011, 10:58
Ciekawe zjawisko. Jest już stanowisko play4you2:
play4you2 pisze:Nic mi nie wiadomo na temat sieci Orange i możliwości logowania się do niej. Nigdy nie było i na chwilę obecną również nie ma możliwości zalogowania się do tej sieci z karty SIM będącej w Play. Jedyny Operator do którego można się zalogować mając kartę SIM Play, to sieć Plus i to jest wszystko, co mogę powiedzieć w tym temacie.

 #484803  autor: madhunt3r
 26 cze 2011, 11:00
"na chwilę obecną " Czyli może coś w przyszłość nie dalekiej z tego być.

 #484804  autor: Sig
 26 cze 2011, 11:05
Kiedyś już ktoś pisał, że udało mu się wysłać SMS z karty Play poprzez Orange i że ten SMS dotarł, więc jak dla mnie możliwości są dwie - błąd, który się powtarza, lub testy (teraz może na szerszą skalę) roamingu. W idealnej sytuacji Orange dołączyłby do Plusa jako zapewniający roaming. Może nawet ogłoszenie tego zbiegłoby się w czasie z ciągle odwlekanymi zmianami w Play Online na Kartę. Jeżeli dodać do tego fakt, że sam Rzecznik TP zapowiada jakieś zmiany w ofercie internetu mobilnego Orange jak wróci za tydzień z wakacji...

Życie jednak nauczyło mnie tego, żeby nie mieć przerostu oczekiwań. Dopóki imć Gruszka nie napisze inaczej, dla mnie to ewidentny błąd sieci, ewentualnie jakieś "piractwo" Play :-). Choć oczywiście, ja każdy chciałbym się pozytywnie zdziwić.

Edit: Zapomniałem dodać, próbowałem na dwóch Freshach - zarejestrowanym (przeniesionym) i nie zarejestrowanym - Orange mnie nie wpuszcza, więc to chyba mimo wszystko coś lokalnego. Dla porządku - aktualnie w tym miejscu nie ma nadajnika Play, może Orange wpuszcza tam gdzie jest Play.

 #484808  autor: muchakk
 26 cze 2011, 11:12
W Przemyślu Orange PL również wpuszcza i pozwala na połączenia...

 #484809  autor: Kryniczanin
 26 cze 2011, 11:14
Ja próbowałem na 15kartach play od abonamentu przez mixa do karty i nic żadna nie zalogowała się.

 #484810  autor: ezaq
 26 cze 2011, 11:22
Do osób, którym karty Playa logują się do Orange: sprawdźcie, czy inne karty (Plus, T-Mobile) też logują się do Orange. Może to błąd Orange, że wpuszcza obce karty do siebie. Choć podejrzewam, że to mogą być jakieś testy Play i Orange, bo z tego co czytam, to możliwość logowania występuje tam gdzie Play ostatnimi czasy miał problem z własnym zasięgiem.

 #484812  autor: doktor
 26 cze 2011, 11:26
Drugi telefon z Play nie zaloguje sie do Orange(ten numer nie jezdzi na wschód), moj numer za pierwszym razem wskakuje do dawnej IDEA( pracuje w Przemyślu), być może numery, które znajdują sie w okolicach wschodniej granicy gdzie Play ma problemy, mogą sie logować do ORANGE a inne już nie. Do 30 czerwca miał być rozwiązany problem, takie info dostałem z BOK Play i może to jest to rozwiązanie.

[ Dodano: 2011-06-26, 11:28 ]
Era nie wskoczy do Orange, sprawdzone

https://www.speedtest.net/result/a/9980004371
LTE2600+LTE2100+LTE1800+LTE800+5G 3600

https://www.speedtest.net/result/15854998413.png
GPON w domu

 #484814  autor: muchakk
 26 cze 2011, 11:29
Moje wszystkie karty z Play logują się do ORANGE. Karta z Heyah ma cały czas "Brak dostępu".


Edit:

W orange działa wszystko oprócz transmisji danych.

 #484817  autor: rogmaniek
 26 cze 2011, 11:51
mkowalski pisze:Nie szukaj Nokii, nie ma potrzeby. Skoro udało się zalogować dwie różne karty, to sprawa nie dotyczy telefonu.
Ok, tylko sęk w tym, że ta osoba, która pisała na forum, przekładając kartę do Nokii, nie mogła zalogować się do sieci Centertela. W SE, ta sama karta P4, logowała się do operatora sieci Orange. I to jest, wg mnie, ciekawe...

POZdrawiam.

[ Dodano: 2011-06-26, 12:00 ]
Sig pisze:Kiedyś już ktoś pisał, że udało mu się wysłać SMS z karty Play poprzez Orange i że ten SMS dotarł, więc jak dla mnie możliwości są dwie - błąd, który się powtarza
Tę osobę miałem właśnie na myśli.
Sig pisze:W idealnej sytuacji Orange dołączyłby do Plusa jako zapewniający roaming.
Jak dla mnie, byłaby to super wiadomość. Polkomtel miałby może, przynajmniej w niektórych miejscach, sieć trochę odciążoną. A dodatkowy roaming, to także lepszy zasięg, bo nadal są miejsca, gdzie jeden operator ma lepszy zasięg, od innego/innych.

Ale rzeczywiście za dobrze by było. Może jednak P4 znów chce nas pozytywnie zaskoczyć? Oby :smt047

POZdrawiam.

[ Dodano: 2011-06-26, 12:05 ]
ezaq pisze:Do osób, którym karty Playa logują się do Orange: sprawdźcie, czy inne karty (Plus, T-Mobile) też logują się do Orange. Może to błąd Orange, że wpuszcza obce karty do siebie.
A to byłoby ciekawe. Ale aż nie nie chce mi się wierzyć, że po raz kolejny byłby taki "błąd". Do tego w wielu miejscach Polski, łącznie z Wielkopolską.
doktor pisze:Do 30 czerwca miał być rozwiązany problem, takie info dostałem z BOK Play i może to jest to rozwiązanie.
Fajnie by było...


POZdrawiam.

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #484874  autor: agaak
 26 cze 2011, 16:04
Czy możecie nagrać filmik:
karta w play
wybranie ręcznie sieci orange
połączenie/wysłanie SMS

Coś to mało realne, ale jak to się mówi, kasa nie śmierdzi... Orange ma światełka TP - do roamingu Internetu by się PLAY przydał...
Jeśli to prawda z tym Orange - to mamy 5G :)

 #484884  autor: Pawrzes
 26 cze 2011, 16:38
Potwierdzam - karty SIM wRodzinie logują się do sieci Orange i działają wszystkie dostępne usługi jak również ciągle można się zalogować do sieci T-Mobile. Podobnie jak karty SIM Cyfrowego Polsatu mają roaming z tych dwóch sieci.

Pozdrawiam

 #484891  autor: telemaniak93
 26 cze 2011, 17:20
A może cała ta sytuacja jest związana z wspólną budową sieci LTE? Przecież to właśnie PLAY i Orange razem będą budować sieć.
A co do "zjawiska" to sprawdzałem na 3 karta i nic. Moja lokalizacja to Bełchatów.

 #484892  autor: maciek764
 26 cze 2011, 17:21
Przecież to właśnie PLAY i Orange razem będą budować sieć.
Że co :shock: ?
  • Strona 2 z 24
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 24
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 24