DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

 #262604  autor: kowcio
 19 kwie 2008, 15:03
adventure_ pisze:Gdy przesiadłem się na U700, to poczułem jakby Samsung był 100x szybszy.
oj znajomy ma my501x a znajoma ma my401x i powiem że sagem to czasami gorzej muli niż n70... wierzę w to, że U700 jest 100x szybszy :-)
Pozdrawiam :-)

 #262788  autor: adventure_
 20 kwie 2008, 14:59
Dlatego, dla mnie ta marka jest skończona.

Oł.

 #262812  autor: Pb
 20 kwie 2008, 16:50
Aj,przesadzacie...
Stare modele sagema rzeczywiście demonami szybkości nie są,ale w końcu są to telefony znacznie tańsze niż te "dobrych" marek więc czego wymagacie???
Niektórzy to by chcieli telefonu w stylu "krawaty wiąże,przerywa ciąże" i jeszcze do tego prostego w obsłudze i bezproblemowego.
Takiego telefonu nie ma.
Trochę cierpliwości!

 #262816  autor: kowcio
 20 kwie 2008, 16:52
iaro pisze:Trochę cierpliwości!
lecz jest to bardzo uciążliwe, szczególnie gdy się pisze dużo SMSów...

 #262821  autor: Pb
 20 kwie 2008, 17:08
Ja pisze sporo i umiarkowane tempo mojego x7 mi nieprzeszkadza...wy poprostu za dużo wymagacie :P

 #262891  autor: Ramirez
 21 kwie 2008, 09:18
Wcale nie przesadzamy. Na przykładzie mojego nieszczęsnego zakupu - modelu my800x, który niedawno kosztował 499 zł sklepach, to tylko było 100 zł mniej od innych marek z podobnymi parametrami, przynajmniej tak to wyglądało na papierze. To tylko 100 zł taniej a w dodatku sagemy mają 12 miesięcy gwarancji a reszta producentów daje 24 , to dlatego pewnie konkurencja jest odrobinę droższa.
Na papierze wszystko ok, a w praktyce tak niedorobionego telefonu nie widziałem. Kiedyś miałem 2 tanie sagemy MW3026 i my101x. I jakoś spełniały swoje zadanie, dało się używać. Kupiłem droższy model i strasznie teraz żałuje że zaufałem tej marce. jedno wielkie niechlujstwo np.
1. W polskim tłumaczeniu zakładka - poczta głosowa nazywa sie Poczta głosowa Orange!!!!!, to jest skandal aby telefon sprzedawany bez sim locka z oryginalnym softem sagema miał takie tłumaczenie.
2. Skrzynka odbiorcza tylko na 100 sms, czy to nie jest mało??
3. Usunięcie tych smsów trwa ok 3-4 minut, jeden sms z 2-3 sekundy usuwa. To jest trochę przegięcie.
4. średnio raz dziennie wyskakujący komunikat - Zasobu audio są niedostępne, dziej sie tak podczas próby włączenia pliku dźwiękowego, jedynym rozwiązaniem wtedy jest wyłączenie i ponowne uruchomienie telefonu
5. Przez pól roku używania zdarzyło się że zawiesił się jak ktoś dzwonił i nie mogłem odebrać rozmowy, jedynie wyjęcie baterii pomogło
6. Kilka razy nie włączył się budzik!!! lub przypomnienie. Znaczy włączył się ale bez dźwięku
7. opcja autostart karty pamięci chyba nie działa, czy się da włącz czy wyłącz autostart to zawsze pamięć jest uruchomiona
8. Oczywiście brak przewijania filmów i mp3, ale to można wybaczyć, takie było zamierzenie, tylko czy to nie anachronizm w obecnych czasach
9. Dyktafon tylko 1 minuta
10. Jeżeli robi się własna playliste w odtwarzaczu mp3 top potem tej playlisty nie można usunąć, całe szczęście można mp3 z tej listy usuwać :P
11. Przeglądanie zdjęć tylko po jednym zdjęciu, zawsze trzeba zdjęcia pojedynczo włączać i wyłączać aby dać następne
12. Po zrobieniu zdjęcia aparatem wycisza się głośność w słuchawce tak że nie da się rozmawiać!!! To już jest przegięcie. Czyli po każdym użyciu aparatu należy ponownie ustawiać głośność rozmów :smt011
13. Często przy robieniu zdjęcia przy uruchomieniu aparatu pierwsze zrobione zdjęcie jest czarne, nic nie widać :smt005
14. Ciężko działająca klawiatura, do pisania smsów nie nadaj się. Na dodatek podczas pisania smsów po dodaniu emotikonki pomimo zakończenia zdania kropka ten dalej przy nowym zdaniu zaczyna pisać z małej litery
itp...itp.. pewnie czegoś zapomniałem ale mam dość firmy Sagem, i trochę mi przykro że musiałam swoje żale tu napisać... Przynajmniej ktoś zastanowi się podczas zakupu nowego telefonu. Teraz się nie dziwie ze sprzedaż telefonów sagema słabo idzie.
15. Kiedyś przez kilka godzin nikt nie mógł do mnie się dodzwonić bo sagem postanowił się zawiesić bez powodu.
A po 16. Od miesiąca czekam na odpowiedz na mojego maila od biura obsługi Sagema


Nie polecam tej firmy. Z tego co widzę to nie jest pierwszy tak zrąbany model, poprzednik my600x z tego co czytam nie był lepszy.

 #262911  autor: Pb
 21 kwie 2008, 13:43
Ramirez,z przesadzaniem chodziło mi o te narzekania na rzekomo powolne działanie Sagemów.Ostatnio mam czasem do czynienia z "niezawodną i dobrej firmy" Nokią 2610 i wiecie co?Muli jak SE T230.

Ramirez,rzeczywiście trafiłeś na bardzo niedorobiony egzemplarz i wierzę Ci,ale co do punktów 1,2,9 i 14 wyraźnie się czepiasz.
1-czepiasz się drobiazgu.
2-Motorola ma 25 w skrzynce odbiorczej i 30 w nadawczej (suma 55),a tu masz 100 i to tylko w odbiorczej
9-a po co dyktafon więcej niż minute jak jest mp3???amr to przeżytek taki jak x7 :wink: .
14-chyba tylko nokie po wstawieniu kropki zaczynają nowe zdanie.

My800X w ręku nie miałem,ale już mnie zniechęciłeś 8) ...cóż każdej firmie zdarzają się wpadki.

 #262916  autor: Ramirez
 21 kwie 2008, 14:11
Trochę musiałem sie pożalić szczególnie jak się wydało 499 zł na coś co nie działa jak trzeba, zwyczajnie błędy w oprogramowaniu. Gdyby oprogramowanie było stabilne to byłby znośny telefon a tak, dobry wyświetlacz, często lepszy niż u konkurencji czy cicho, ale ładnie grające mp3 to trochę za mało ;) Tym bardziej że jest od miesiąca nowe oprogramowanie które nic nie naprawiło, jedynie to że po wgraniu na nowo, pochodził stabilnie 2 tygodnie a teraz od nowa zaczyna świrować.

 #262925  autor: kowcio
 21 kwie 2008, 14:46
iaro pisze:Nokią 2610
ojj.. jak się nią umiesz posługiwać to nigdzie nie mieli :!: a używam ją już od ok 15 m-cy.
iaro pisze:14-chyba tylko nokie po wstawieniu kropki zaczynają nowe zdanie.
nie tylko Nokie, ostatni mój samsung też miał takie coś.

a niestety, Sagemy mielą jak ruskie maszynki do mielenia mięsa :smt005

Pozdrawiam :-)

 #262926  autor: ;Domelo
 21 kwie 2008, 14:49
iaro pisze:14-chyba tylko nokie po wstawieniu kropki zaczynają nowe zdanie.
Mylisz się SE tez to potrafią .

Mi z tych sagemów podoba się najbadziej my750X ale bynajmniej nigdy nie kupię telefonu tej marki :P

c210-->k700-->w610-->w810i-->w715-->w810i-->C905-->Neo V-->Xperia P


Nokia - zakała telefonów :smt005

 #262946  autor: Knight_Rider
 21 kwie 2008, 16:22
Mialem kiedys myX-2 wtedy kiedy pojawialy sie telefony z kolorowymi wyswietlaczami kupilem go wtedy w erze na karte 349zl dla porównania nokia 3510i kosztowala 599. A teraz jakby sagem przyspal malo nowych modeli ostatnimi czasy w dodatku trcohe zacofane. Na dzien dzisiejszy sagem jest mi obojetny i mnie nie interesuje a szkoda bo niezle zaczeli.

 #263294  autor: Ramirez
 22 kwie 2008, 21:01
A tak sie spytam - czy ktoś widział telefon w którym jakaś funkcja nie działała??? :mrgreen:
Ja tak, w moim wspaniałym :smt005 Sagemie my800x

A dokładnie blokada klawiatury. W zasadzie blokowanie klawiatury działa, przytrzymuje się kilka sekund gwiezdkę i jest ok. Ale poza tym w menu jest inna opcja - zakładka- "zablokuj klawiaturę" naciska się na nią i nie działa :twisted:, zero reakcji telefonu. Ciekawe kto pisze oprogramowanie w telefonach sagema???A to model który jest w sprzedaży od około 2 lat i nikt nie raczył tego poprawić :|
Czy firma sagem nie testuje swoich produktów?? :|

 #264613  autor: MARIO rlz
 03 maja 2008, 20:53
Telefonik jest od dziś w sprzedaży m.in. we Francji (za 199 euro). Ciekawe kiedy wejdzie do Polski :D

 #264651  autor: dumbo89
 03 maja 2008, 23:43
Mario o jakim telefonie mówisz ?

Obrazek
Obrazek

Siemens C60>>>Sagem my501x>>>Benq-Siemens EF81>>>LG KF750 Secret

 #264681  autor: MARIO rlz
 04 maja 2008, 11:12
Ups sorki, ze nie napisałem ;) my721X

 #264788  autor: dumbo89
 04 maja 2008, 20:37
Cena w miarę przystępna, tylko odstrasza mnie rozdzielczość wyświetlacza (176x220:|)

Obrazek
Obrazek

Siemens C60>>>Sagem my501x>>>Benq-Siemens EF81>>>LG KF750 Secret

 #264896  autor: pff
 05 maja 2008, 17:16
MARIO rlz pisze:Telefonik jest od dziś w sprzedaży m.in. we Francji (za 199 euro). Ciekawe kiedy wejdzie do Polski :D
:roll: pewnie późno, a szkoda...

plasticzkom stop :D

Motorola V2288 -> Alcatel OT511 -> SE K700i + nokia 3110 :D -> Alcatel E801/SE K700/Samsung E900 ;)

 #264916  autor: Ramirez
 05 maja 2008, 18:22
dumbo89 pisze:Cena w miarę przystępna, tylko odstrasza mnie rozdzielczość wyświetlacza (176x220:|)
Ale pomimo swoich strasznych niedoróbek Sagemy maja dobre wyświetlacze.
Pomimo że napisałem wiele złego w tym temacie o moim sagemie :mrgreen: , to muszę przyznać że taki wyświetlacz jak np, w my800x jest całkiem niezły. Miałem okazje porównać go z SE k550i który ma taka samo rozdzielczość i tyle samo kolorów, to sagem moim zdaniem ma lepszy wyświetlacz. Nie miałem wiele czasu żeby porównywać, ale pierwsze wrażenie było na korzyść sagema. Cyferki to tylko suche dane, które w praktyce mogą sie znacznie różnic.

 #264932  autor: MARIO rlz
 05 maja 2008, 19:45
Napisałem na forum Sagema kiedy my721X będzie wypuszczony na polski rynek i dostałem taką odpowiedź:

"The My721X has only just been released in France.
The current My721X status for the rest of Europe is : "Coming Soon"..."


Dla tych co kompletnie nie znają angielskiego:

My721X dopiero co został wypuszczony we Francji. Aktualny status my721X dla reszty Europy to "Wyjdzie wkrótce".

Natomiast w innym temacie o my721X moderator forum napisał:

"It will be available in few weeks."

czyli wszystko wskazuje na to, że będzie dostępny za kilka tygodni ;)

 #265130  autor: Necro Lord
 06 maja 2008, 21:32
Telefon ciekawy.Jak i równiez ciekawa jest jego cena na naszym rynku i popularnosć.Z moim my x5-2v przeżyłem wiele.Teraz czekam na przesyłke z my 850c , którego udalo mi sie dokładniej obejrzeć i pomimo kilku niedoróbek na prawde Sagem nie odstaje od konkurencji.Licze ,z e i najnowsze konstrukcje będa kontynuowaly tą tradycje.