DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 361 z 405
  • 1
  • 359
  • 360
  • 361
  • 362
  • 363
  • 405
 #1148385  autor: abrams
 22 kwie 2023, 18:24
babciagienia1p, jestem pod wrażeniem szerszego spojrzenia na sprawę i klarowne wyłożenie o co może w tym naprawdę chodzić.

Remington: "Przecież to zwykły co-brand - Play dzieli się zyskiem z wydawcą, a nie gazeta płaci Playowi"

AgnieszkaMalkowska: "Nawet jak wszyscy na tym forum byśmy używali...to...jest nas tutaj garstka....Play w ostatnim roku nie miał problemu z ... zaoraniem RBM czego się nie spodziewałam bo raczej stawiałam że zaorają VM jak już"

Ale przecież tak naprawdę to są nasze domysły, łącznie z moimi, gdybania, bo nie wiemy co naprawdę jest w umowach RAS (Fakt), RBM czy VM z Playem. Czy RAS (Fakt) nie ponosi kosztów lub w nich partycypuje ? Możemy się domyślać, że na forum tutaj jest na garstka, to jednak nie mamy wiedzy jak to wygląda poza, ilu czytelników wprowadza kody z gazet. W mojej dalszej rodzinie 4 osoby kupują Fakt wybiórczo do czytania wg zainteresowań ale zawsze czwartkowe wydania dla kodów minutowych. Gwałtowne rozstanie RBM z Play na pewno wynikało z innej konstrukcji umowy i pewnie jeszcze inna jest z VM.
 #1148390  autor: Window
 22 kwie 2023, 20:03
Może ten cały problem jest dobrym #TematdlaTelepolis. Ciekawe co by BP Play i Fakt napisało?
 #1148395  autor: Remington
 22 kwie 2023, 21:21
@Window
Remington pisze:
21 kwie 2023, 09:39
Przekazałem. Ale co takie biuro prasowe może odpowiedzieć jeśli nie to, że to błąd. Już od samej obsługi klienta wiedzą tam na pewno decydenci, że jest źle. Czy dzięki zainteresowaniu „prasy” zwiększą priorytet na poprawienie tych błędów - zobaczymy.

A co do „limitu” w P24, to pojawił się też w innych taryfach, więc to nic „faktowego”.
 #1148398  autor: babciagienia1p
 23 kwie 2023, 02:15
AgnieszkaMalkowska pisze:
22 kwie 2023, 17:02
...Nawet jak wszyscy na tym forum byśmy używali po 15 kart Faktu z tymi kodami to i tak nie zmieni faktu że jest nas tutaj garstka w stosunku do ogólnej liczby abonentów Playa i nikt by tego realnie nie zauważył...

Play w najlepsze wywala kasę na produkcję starterów i ich dystrybucję po kraju...

...Tym samym jakby chcieli to tutaj też by zrobili zmiany jakie chcą albo zaorali taryfę a nie bawili się w takie podchody. Zwłaszcza że zgodnie z regulaminem benefity z kodów nie powinny się sumować więc wystarczy to "poprawić" aby tak było i "koszty" spadną solidnie bo nikt już nie naciuła setek minut i SMS...

Możliwe, że masz rację. Z drugiej strony może to potwierdzać domysły, że jednak RAS Polska ma coś do powiedzenia w tym układzie oraz nie chce, zgodnie z regulaminem, oficjalnie i z podniesionym czołem ubić sumowania ze względu na wizerunek oferty (marketing zwykły i szeptany).
Remington pisze:
22 kwie 2023, 17:46
...Opieram się na moim doświadczeniu zawodowym - pracowałem przy wielu co-brandach i model był zawsze identyczny - właściciel brandu wystawiał fakturę temu, kto świadczył usługi na rzecz tego brandu. Fakturę nie za użytkowanie brandu, lecz na procent przychodu jaki usługodawca miał z tego co-brandu. Przychodu - nie dochodu, czyli tak czy siak za każdym razem znacznie większe ryzyko było po stronie usługodawcy.

Zgoda, tylko tutaj jest drobny niuans - RAS Polska rozdaje vouchery swoim czytelnikom. Może jest też faktura lub korekta faktury w drugą stronę - za wykorzystane bonusy? Prasa papierowa jest ostatnio kategorią zdychającą. Liczy się każdy grosz. Przykład - wycofanie się z polskiego rynku Verlagsgruppe Passau - sprzedaż Polska Press. Pouczające, że gazeta Fakt nie publikuje kodów w wydaniu internetowym.
BTW. Może wiesz jak wyglądała sytuacja w przypadku innych podobnych akcji bonusowych? Kody z napojów Red Bulla, kody z Coca-Coli? Czy właściciele marek nie płacili za akcje ze swoich budżetów promocyjnych?
Window pisze:
22 kwie 2023, 20:03
Może ten cały problem jest dobrym #TematdlaTelepolis. Ciekawe co by BP Play i Fakt napisało?

Bez przesady.
Spójrz ile ważnych i ciekawych spraw dzieje się wokół. Ludziom czyszczą konta różnymi metodami na wnuczka, na uroczego amerykańskiego oficera, na policjanta, na bankowca. Zobacz co dzieje się na Marsie, jak sprytna jest małpka w chińskim zoo. Jest też mnóstwo fejków, które można dalej kolportować, żeby wprowadzać zamęt. Trzeba myśleć jak straszyć i dezinformować nagłówkami.
Zarobieni są. Kwiat dziennikarstwa z portalu ma ważniejsze sprawy na głowie niż dociekanie prawdy o relacjach Play - RAS Polska w co-brandzie. Starzy dziennikarze piszą coraz rzadziej. Jak czytam pasjonujące niusy nowego narybku, z zachwytu rozdziawiam gębę i proteza wypada mi z ust.

W sumie gdyby okazało się, że Playowi nie po drodze z Faktem, Fakt mógłby łatwo dogadać się z T-Mobile. Choćby ze względu na bliskość kulturową. Funkcjonuje tam zapomniany co-brand tuBiedronka, ale może być to jedynie (bezgotówkowa?) forma rozliczenia za wyłączność na obecność starterów T-Mobile w strefach przykasowych największej sieci sklepów w Polsce.
T-Mobile mógłby mieć problem z ogarnięciem rozliczania bonusów, dystrybucją starterów i zmianą taryf. Nawet w Heyah kuleją. Zbyt skomplikowane w obecnym czasie szukania oszczędności. Kiepska myśl...
blacQ1 pisze:
22 kwie 2023, 21:01
No dobrze ile dostaliście dziś pakietu neta?

Żadnych niespodzianek - miłych i niemiłych - 50 MB.
 #1148400  autor: vkjcsakjvcjk
 23 kwie 2023, 06:23
Nabuchodonozor pisze:
22 kwie 2023, 09:15
Nie szkoda Wam czasu na tę dziecinadę. Póki działały smsy pod 4949, to jeszcze miało to jakiś sens. Tracić czas na kontakt z BOK dla jałmużny od Fakt? Przyznajcie się , kto tu kupuje tę gazetę, bo chyba do takich osób była skierowana ta oferta. Pakiet 50 min, 50 sms i 250 MB kosztuje 3 zł. Może właśnie przez osoby nie mające umiaru, nadużywające zasad zdrowego rozsądku (kilkanaście kart) wyłączyli tę usługę przez sms.
Skoro operator woli taki kontakt który generuje dla niego więcej kosztów to cóż poradzić. :smt006
 #1148406  autor: Nabuchodonozor
 23 kwie 2023, 09:11
babciagienia1p pisze:
23 kwie 2023, 02:15
blacQ1 pisze:
22 kwie 2023, 21:01
No dobrze ile dostaliście dziś pakietu neta?

Żadnych niespodzianek - miłych i niemiłych - 50 MB.
Interes życia normalnie 0,05 GB. Na ile to starczy? 3 strony www lub 5 minut filmu na YT w niskiej rozdzielczości ;) Czy Wy tacy biedni, czy udajecie? Nie szkoda cennego czasu na konwersację z BOK dla mających znikomą wartość bonusów. Kilkanaście lat temu, może one były coś warte. Obecnie gdy są w przystępnej cenie usługi no limit, zabawa w zbieractwo (kilku minut i paru MB) to tylko dla bezrobotnych i dzieci, którym rodzice nie dają kieszonkowego :)
 #1148410  autor: babciagienia1p
 23 kwie 2023, 09:54
@Nabuchodonozor
Ale Ci się szybko zmienia punkt widzenia. Niecałe dwa dni temu...
Nabuchodonozor pisze:
21 kwie 2023, 13:26
Szczyt hipokryzji. Awaria, której nie ma. Żadnego oficjalnego komunikatu. U nich aparatura pracuje normalnie. Może zmienią regulamin: aktywacja kodów z gazety tylko przez infolinię lub czat w aplikacji ;) Dzwoniąc na infolinię też trzeba ponieść koszty połączenia.
Nabuchodonozor pisze:
21 kwie 2023, 19:12
Nie wszyscy mają uzbierane minuty. W każdym bądź razie połączenie z BOK zmniejsza pulę minut lub pieniędzy.
 #1148411  autor: Remington
 23 kwie 2023, 09:57
babciagienia1p pisze:
23 kwie 2023, 02:15
Remington pisze:
22 kwie 2023, 17:46
...Opieram się na moim doświadczeniu zawodowym - pracowałem przy wielu co-brandach i model był zawsze identyczny - właściciel brandu wystawiał fakturę temu, kto świadczył usługi na rzecz tego brandu. Fakturę nie za użytkowanie brandu, lecz na procent przychodu jaki usługodawca miał z tego co-brandu. Przychodu - nie dochodu, czyli tak czy siak za każdym razem znacznie większe ryzyko było po stronie usługodawcy.

Zgoda, tylko tutaj jest drobny niuans - RAS Polska rozdaje vouchery swoim czytelnikom. Może jest też faktura lub korekta faktury w drugą stronę - za wykorzystane bonusy? Prasa papierowa jest ostatnio kategorią zdychającą. Liczy się każdy grosz. Przykład - wycofanie się z polskiego rynku Verlagsgruppe Passau - sprzedaż Polska Press. Pouczające, że gazeta Fakt nie publikuje kodów w wydaniu internetowym.
BTW. Może wiesz jak wyglądała sytuacja w przypadku innych podobnych akcji bonusowych? Kody z napojów Red Bulla, kody z Coca-Coli? Czy właściciele marek nie płacili za akcje ze swoich budżetów promocyjnych?

Akcji tego typu nie znam, więc się nie wypowiem. Natomiast w co-brandach zawsze to service provider płacił właścicielowi brandu - przedstawiał audytowany co jakiś czas raport finansowy i na jego podstawie właściciel brandu wystawiał mu fakturę na określony w umowie % kwoty przychodu.

W każdym z przypadków właściciel brandu miał też swoje obowiązki - zawsze była to promocja wspólnego produktu w u siebie (np. w sklepie, punkcie obsługi klientów, call center, czy na łamach pisma), ale także rabaty na swoje usługi dla klientów co-brandu, krótkoterminowe akcje specjalne z większym rabatem lub bonusem, a nawet dedykowany produkt/usługa przeznaczone tylko dla nich. W drugą stronę też to działało, tzn. były specjalne promocje na co-brandowy produkt np. dla prenumeratorów ogólnopolskiego dziennika lub czasopisma. Wszystkie te działania oprócz marketingowych napędzały w mniejszym lub większym stopniu sprzedaż u samego właściciela brandu.

I w FM mamy podobnie - Play świadczy usługi, robi dedykowane promocje (choć poziom weryfikacji czy ktoś faktycznie czyta „Fakt” jest żaden), robi całą otoczkę formalną (choć na pewno wydawca musi akceptować np. zmiany cennika), a w „Fakcie” są drukowane kody i ogólnie reklamy sieci przeznaczonej dla jego wiernych czytelników. Brand „Fakt Mobile” i strona internetowa należą do wydawcy, ale nie wiem która firma zarządza treściami na niej.

Oczywiście mogę się mylić, ale nie dostrzegam tu jakichś różnic względem „moich” co-brandów, więc spodziewam się, że działa to jednakowo.
 #1148413  autor: Nabuchodonozor
 23 kwie 2023, 10:13
babciagienia1p pisze:
23 kwie 2023, 09:54
@Nabuchodonozor
Ale Ci się szybko zmienia punkt widzenia. Niecałe dwa dni temu...
Tak, zmienia się. Po akcji Play/Fakt opuściłem ich progi. Numer główny mam na no limit. Dla zabawy zbierałem minuty na numerze dodatkowym. Teraz, gdy trzeba to robić przez BOK nie mam zamiaru robić z siebie dziada i żebraka :) Dla zasady, nie będę płacić fioletowym. Na szczęście jest spory wybór na rynku.
 #1148416  autor: MariuszY
 23 kwie 2023, 10:21
babciagienia1p pisze:@Nabuchodonozor
Ale Ci się szybko zmienia punkt widzenia. Niecałe dwa dni temu...
Nabuchodonozor pisze:
21 kwie 2023, 13:26
Szczyt hipokryzji. Awaria, której nie ma. Żadnego oficjalnego komunikatu. U nich aparatura pracuje normalnie. Może zmienią regulamin: aktywacja kodów z gazety tylko przez infolinię lub czat w aplikacji ;) Dzwoniąc na infolinię też trzeba ponieść koszty połączenia.
Nabuchodonozor pisze:
21 kwie 2023, 19:12
Nie wszyscy mają uzbierane minuty. W każdym bądź razie połączenie z BOK zmniejsza pulę minut lub pieniędzy.
Ujęłaś to idealnie - łatwo psioczyć na ofertę, z której samemu się zrezygnowało. Tylko po co krytykować tych, którzy (nie zawsze usatyfakcjonowani w pełni) chcą z tej oferty korzystać?
Na forum jest już jeden specjalista od krytykowania chomików. Sam lubię uprawiać zbieractwo dla sportu, bo moim zdaniem to lepsze od oglądania telewizji, a swój czas zawsze lepiej marnować w ten sposób niż krytykując na forum nieszkodliwe dla innych zamiłowanie do magazynowania bonusów/gratisów przez gryzonie.
P.S. Twój wykład z księgowości + wzmianka o protezie > :D
 #1148417  autor: Kriss13
 23 kwie 2023, 10:25
Ja tam nie uważam się za dziada i biedaka ,po pisze czy dzwonie ,To znaczy że tych biedaków jest chyba sporo ? Brawo ty 👍, każdy ma swój interes itp.. Mam nadzieję że to wróci do normalności ,ja też 50 dostałem ,tylko spokojnie nie musicie się prześcigać kto modrzejszy ,bo co nas polityka obchodzi Play,faktu itp ? Życzę dobrej niedzieli ,wszystkim 😉👍
 #1148418  autor: Window
 23 kwie 2023, 10:28
Nabuchodonozor pisze:
23 kwie 2023, 10:13
babciagienia1p pisze:
23 kwie 2023, 09:54
@Nabuchodonozor
Ale Ci się szybko zmienia punkt widzenia. Niecałe dwa dni temu...
Tak, zmienia się. Po akcji Play/Fakt opuściłem ich progi. Numer główny mam na no limit. Dla zabawy zbierałem minuty na numerze dodatkowym. Teraz, gdy trzeba to robić przez BOK nie mam zamiaru robić z siebie dziada i żebraka :) Dla zasady, nie będę płacić fioletowym. Na szczęście jest spory wybór na rynku.
Czyli jeśli ktoś ma popsuty Mój Orange, nie widzi swoich numerów w Mobilnym Mój Orange i chce skorzystać np. z GB Internetu które daje Orange w ramach Śród z Mój Orange. W związku z tym problemem pisze bądź dzwoni do BOK. To według ciebie ktoś robi się z siebie z tego powodu "dziada i żebraka"?
 #1148420  autor: Nabuchodonozor
 23 kwie 2023, 10:53
@ Window To nie jest wątek o sieci Orange. Co ma wspólnego jednostkowa sytuacja jednego klienta z Orange z celowym działaniem jak sądzę Play/Fakt? Widzisz różnicę, czy piszesz, żeby coś napisać i zaistnieć odpowiedzią nie na temat.
 #1148421  autor: Window
 23 kwie 2023, 11:16
@Nabuchodonozor napewno sytuacja z Orange nie jest jednostkowa może dotyczyć setki-tysiące klientów.
Ciekawe ile tysięcy osób korzysta z kodów Fakt Mobile?
Jeżeli podobna ilość to jest podobieństwo.
 #1148423  autor: MariuszY
 23 kwie 2023, 12:02
@Nabuchodonozor - nie chodzi o skalę, o zysk, korzyść czy sens. Chodzi o to by nie krytykować osób, których postępowanie wydaje się nam irracjonalne, niezrozumiałe czy zwyczajnie - głupie. Każda ma swoje przesłanki działania i swoją skalę wartości czy ważności tych działań. Zrezygnowałeś z FM - ok, ale nie porównuj zabiegów innych osób do dziadowania tylko dlatego, że chcą uzyskać jakiś "bezwartościowy" pakiet. Jednemu rybki, innemu kanarka :wink:
 #1148431  autor: rsig
 23 kwie 2023, 12:47
Wszystkie pakiety internetowe i zintegrowane (foniczno-internetowe) w FM mają lejek? Czy w niektórych gdy internet skończy się przed upływem ważności pakietu to przechodzą na liczenie internetu wg tych drakońskich stawek?
  • Strona 361 z 405
  • 1
  • 359
  • 360
  • 361
  • 362
  • 363
  • 405
  • 1
  • 359
  • 360
  • 361
  • 362
  • 363
  • 405