DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 54 z 96
  • 1
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 96
 #1126183  autor: kamail86
 31 gru 2021, 14:25
Play coś sobie zaczyna lecieć... Mam z żoną od lat taryfę odnowa i do tej pory wszystko było ok z aktywnością konta, zgodnie z regulaminem. Ale dziś żona otrzymała sms z informacją że pobierają 3zł za brak aktywności. Tymczasem z pakietu danych codziennie schodzą jakieś dane, a zgodnie z punktem 1.1 e) w cenniku taryfy korzystanie z danych z zakupionego pakietu jest płatną aktywnością. No to kontakt przez chat, opis sytuacji z przekonaniem że powiedzą że to pomyłka i ich błąd i że przepraszają. A tu tymczasem odpowiedź że wszystko jest jak należy i konsultant twierdzi że "korzystanie z danych z pakietu to nie jest płatna aktywność i że musi zejść kasa z pakietu złotówek". No to odpowiedź że nie mają racji i że z ich cennika wynika coś innego a oni dalej uparcie przy swoim. Już myślałem że skończy się reklamacją ale w końcu łaskawie zgodzili się na zwrot pobranej opłaty ale w ramach wyjątku czyli nadal nie przyznają się do swojej winy. Jak się sytuacja powtórzy to następnym razem od razu leci reklamacja bo to już przegięcie żeby operator niesłusznie naliczał opłaty i jeszcze bezczelnie twierdził że nie ma żadnych nieprawidłowości z ich strony. Co więcej nawet na ich stronie jest informacja "co to jest płatna aktywność" i tam też jak byk jest napisane że "Płatną aktywność wykonujesz, kiedy np.: (...) wykorzystasz internet z pakietu."
Co to jest płatna aktywność?

Płatną aktywność wykonujesz, kiedy np.:


płacisz za rozmowy, SMS-y, korzystasz z internetu zgodnie z cennikiem oferty,
doładujesz konto,
włączysz płatny pakiet,
wyślesz SMS-a z pakietu lub wykorzystasz minutę/minuty z pakietu lub wykorzystasz internet z pakietu.

Pamiętaj: Jeśli masz włączony Stan Darmowy, rozmowy i SMS-y w Play nie liczą się jako płatna aktywność.
 #1126528  autor: babciagienia1p
 07 sty 2022, 15:42
Ciekawostka przyrodnicza.
Zamiast wykonywać płatną aktywność, zmieniam taryfę z odNOWA na inną i z powrotem przez www.24.play.pl. Zazwyczaj robię to na czas, przed końcem okresu rozliczeniowego (taki sam na wszystkich kartach). Ostatnio, z powodu choroby, spóźniłam się. Zmieniłam taryfy dopiero rano, przed 04:30, już w dniu kiedy zaczął się nowy okres rozliczeniowy. Minęły 4 dni, a opłaty, za brak aktywności, nie zostały pobrane (aktywności nie było). Środki na kontach są. Karty są w szufladzie, nie logowały się do sieci.
Nie pobiorą opłat czy mogę się jeszcze spodziewać korekty?
 #1126563  autor: KC-KARLOS
 08 sty 2022, 13:51
To nie ciekawostka, a normalne działanie po zmianie taryfy. Jej dezaktywacja i ponowna aktywacja powracając do taryfy odNOWA powoduje ustalenie nowego dnia, w którym operator co miesiąc będzie liczył okres aktywności na koncie, dzięki czemu uciekamy od 3-złotowej daniny, ryzykując utratę otrzymanych poprzednio pakietów czy wyłączenie SD, jeśli był aktywny przez migracja z odNOWY.
Powtórzę:
> zmiana taryfy z odNOWA na inną i powrót do niej; wykonanie płatnej aktywności; doładowanie konta; zakup pakietów czy korzystanie z usług cyklicznych, powoduje zawsze ustawienie daty ważności numeru do 13 miesięcy, a czas na spełnienie warunków aby nie zjedli 3 zł to w pierwszym okresie do 60 dni, a w kolejnych - do 30 dni.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1126604  autor: babciagienia1p
 08 sty 2022, 20:17
@Karlos20
Zgadza się. Ja to wszystko wiem. Pewnie zbyt zawile opisałam przypadek i CIEKAWOSTKA zginęła w powodzi słów.
Taryfy zmieniłam dopiero pierwszego dnia nowego okresu rozliczeniowego, przed godziną 04:30. W starym nie było żadnej aktywności. Nie pobrali opłaty mimo, że przekroczyłam termin, a wcześniej przyszły SMS-y, że pobiorą. Chyba, że SMS-y przychodzą, choć termin jest 60-dniowy. To właśnie ta ciekawostka.
Stąd moje pytania:
"Nie pobiorą opłat czy mogę się jeszcze spodziewać korekty?"
 #1126640  autor: KC-KARLOS
 09 sty 2022, 14:05
Korekty w ofercie na kartę? Chyba Cię ktoś opuścił :D
Odroczone pobranie kasy z konta w Play występuje tylko w jednym przypadku - spłacenie usługi Kredyt przy najbliższym doładowaniu.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1126873  autor: Tomasz2022
 15 sty 2022, 18:32
Tak czytam i czytam o tej ofercie i się już zakręciłem zupełnie.

Kupuje starter play odnowa za 5zł i teraz jak długo karta będzie aktywna na odbieranie tel/sms?
Czy muszę robić coś co miesiąc?

Chce położyć tel i o nim zapomnieć i tylko raz do roku doładować stan konta o 5zł. Możliwe tak w tej ofercie? Nie interesują mnie żadne ekstra duperele tylko święty spokój.
 #1126877  autor: Remington
 15 sty 2022, 20:15
Po aktywacji wykup za te 5 zł z konta, albo pakiet 100 sms, albo pakiet 1GB. Raz na rok użyj któregoś z tych pakietów. Pakiet SMS-ów starczy na 100 lat, pakiet netu nawet na 2048 lat 😉.
 #1126902  autor: R.Mandano
 16 sty 2022, 14:08
Remington pisze:
15 sty 2022, 20:15
... Raz na rok użyj któregoś z tych pakietów. Pakiet SMS-ów starczy na 100 lat, pakiet netu nawet na 2048 lat 😉.
Ale wtedy nie będzie działał SD w Play, co czyni tę taryfę nieco bez sensu.
:wink:
Żeby ta taryfa miała sens, to te czynności trzeba robić minimum 1x w miesiącu - a nie 1 x na rok.
 #1126903  autor: Remington
 16 sty 2022, 14:15
Nieprawda. Do realizacji takiej potrzeby wystarczy raz na rok:
Tomasz2022 pisze:
15 sty 2022, 18:32
Chce położyć tel i o nim zapomnieć (…) Nie interesują mnie żadne ekstra duperele tylko święty spokój.
 #1126904  autor: R.Mandano
 16 sty 2022, 14:34
Remington pisze:
16 sty 2022, 14:15
Nieprawda. Do realizacji takiej potrzeby wystarczy raz na rok ...
Do realizacji tak dziwnej potrzeby to prawda :-D , ale wtedy nie działa SD w Play, co czyni taryfę "odNowa" bez sensu.
:lol:

A dlatego bez sensu, że trzeba pamiętać, żeby co roku wysłać SMS lub zassać nieco GB, co daje użytkownikowi tej taryfy oszczędność bajońskiej sumy 5 pln rocznie ...
:lol:
 #1126907  autor: R.Mandano
 16 sty 2022, 15:00
Remington pisze:
16 sty 2022, 14:49
...więc nie wiem gdzie ten sens...
Dużo bardziej sensowne jest posiadanie numeru, z którego przez prawie 171 lat można dzwonić za darmo w ramach własnej sieci - niż mieć numer, z którego nigdzie nie da się nigdzie zadzwonić przez 2048 lat (pomijając numery typu 112-997-998-999).
:lol:
 #1126909  autor: Remington
 16 sty 2022, 16:24
To kwestia indywidualnych potrzeb. Sam mam kilka numerów, których przeznaczeniem jest tylko leżenie w szufladzie (tzn. nie znalazłem lepszego), Odnowa jest do tego idealna, a SD do niczego mi nie jest potrzebny.
 #1126919  autor: Remington
 16 sty 2022, 18:49
Bo jest niepraktyczny - trzeba pilnować terminu ponownego wbicia kodu. W Odnowie to bez znaczenia byle nie przekroczyć 13 okresów rozliczeniowych.
 #1126921  autor: asdaf
 16 sty 2022, 19:11
Ja osobiście dla leżaka wolałbym Play RWK i 5 złotowe doładowania na zmianę z użyciem kodu.
 #1126941  autor: marcz123456
 17 sty 2022, 11:38
Remington pisze:
16 sty 2022, 18:49
Bo jest niepraktyczny - trzeba pilnować terminu ponownego wbicia kodu. W Odnowie to bez znaczenia byle nie przekroczyć 13 okresów rozliczeniowych.
Ale finalnie też trzeba tego pilnować.
 #1126942  autor: Remington
 17 sty 2022, 12:16
Czym innym jest pilnowanie konkretnej daty w kilkudniowym przedziale, a czym innym pełna dowolność w dzień jaki nam się podoba bez znaczenia czy po 10, 11 czy 12 miesiącach.
  • Strona 54 z 96
  • 1
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 96
  • 1
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 96