DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1104839  autor: airstorm
 15 paź 2020, 15:51
Cześć,
zatrzymałem się na P8 Lite i nie orientuję sie w telefonach, b proszę o pomoc w wyborze. Generalnie telefonu używam... bardzo mało, głównie nawigacja w samochodzie i robienie zdjęć. Moje wymagania w kolejności od najważniejszych:
1) Do 1000 zł (ew. więcej jeśli byłaby b duża różnica po dołożeniu paru stówek)
2) Ogólna bezproblemowość i mała awaryjność
3) Jak najdłuższe działanie na baterii. Obecnie wkurza mnie, że przy nawigacji wytrzymuje parę godzin i koniec. Nawet wolałbym niższą rozdzielczość ekranu, jeśli dzięki temu będzie dłużej działał.
4) Jak najlepszy aparat, też filmy (ale nie muszą być cuda). Dobrze żeby w niskim oświetleniu sobie radził.
5) Ponad 5 cali, ale też nie żeby był wielkim klocem (do 6 cali? najlepiej wąskie ramki). P8 Lite ma 143.00 x 70.60 x 7.70 mm, waga 131.00 g - nowy telefon może być większy, ale nie dramatycznie.
6) Dobrze żeby był solidny i jakieś wzmocnienie ekranu, bo telefon lubi mi upaść ;)
7) Czy jest sens brać telefon przy przedłużaniu abonamentu czy bardziej opłaca się kupić osobno?
Dzięki wielkie
 #1104859  autor: kathumax
 16 paź 2020, 00:36
Jeśli ma być niewiele większy niż p8 lite, to wybór jest raczej skromny.....
W tym budżecie zostaje właściwie tylko Samsung A41 - ale akurat przy twoich wymaganiach może być dobrym wyborem: mały, lekki, świetny ekran i bateria, całkiem dobry aparat. Z minusów - mediatek i ogólnie mocno średnia wydajność.

Co do zakupu abo/rynek - zależy, czasem da się upolowac fajną ofertę u operatora, zwłaszcza w przypadku samsungów.
 #1104865  autor: airstorm
 16 paź 2020, 09:32
Dzięki! Kurde, ten Poco jest zajebisty, tylko wielki...
A co sądzicie o Samsungu A50?

Czy telefon z androidem 9 mozna zaktualizowac do 10?

PS JAk bardzo rozdzielczosc przeklada sie na zuzycie baterii? Czy np Mi A3 z 720x1560 bedzie wolniej drenowal baterie niz ekrany z full hd?
 #1104883  autor: kondziu
 16 paź 2020, 11:55
Z tym Poco X3 to sporo recenzentów narzeka na długi czas oczekiwania na złapanie fixa GPS. Nie wiem więc czy przyoszczedzili w tym Poco na tym elemencie czy może będzie to naprawione w aktualizacji. Poza tym ciężko coś lepszego polecić.

Samsungi to tylko jeśli będziesz nosił ze sobą powerbanka :) No chyba że mowa o M51 co ma 7000mah i Snapdragona, ale on droższy troszku.
 #1104935  autor: airstorm
 17 paź 2020, 10:54
No to slabo, jesli by wolno lapal gpsa. Ciekawe czy aktualizacje to moga zmienic?

A Samsungi jakos z natury bardziej drenują baterie? W M21 jest duza bateria.

Na Huaweiu denerwuje mnie, ze apki mozna instatlowac tylko na wbudowanej pamieci, czy wciaz tak jest i dotyczy to kazdego producenta i kazdego androida?

Czy telefon z androidem 9 mozna zaktualizowac do 10?

JAk bardzo rozdzielczosc przeklada sie na zuzycie baterii? Czy np Mi A3 z 720x1560 bedzie wolniej drenowal baterie niz ekrany z full hd?
 #1104937  autor: kondziu
 17 paź 2020, 11:52
Samsung M21 i jego bateria 6000 mAh to zabawna sytuacja ;) Procesor Exynos żre po prostu tyle energii że czas pracy na baterii jest porównywalny ze Snapdragonem np 460 czy 665 o podobnej wydajności wyposażonym w 4000mah. Nie ma w tym nic zlego że tyle żre jeśli większa bateria to kompensuje, ale warto wiedzieć i nie podążać za hasłem reklamowym 6000mah xD

Exynos +4000mah będzie miał z 5 godzin screen on time, a Snapdragon/Mediatek z 7-9 godzin.

Producenci z reguły dają jedną aktualizacje Androida, jeśli wyszedł z 9 to dostanie raczej 10 (nie zawsze). Wyjątek to telefony OnePlus, Nokia, Google ktore to mogą liczyć na 2-3 aktualizacje oraz w tym 3 lata aktualizacji zabezpieczeń.

Rozdzielczośc może i ma wpływ na czas grania w gry( wieksza rozdzielczość = większe obciązenie grafiki) ale chodzenie po menu to bardzo wątpię aby wpływało bo to bardzo mało wymagające obciążenie (pod tym względem nie widziałem testow) i spodziewalbym się że HD czy fullhd zje tyle samo baterii przy klikaniu po menu / oglądaniu filmów.
 #1105016  autor: TomLee
 18 paź 2020, 10:34
Połączenie Samsunga z snapdragonem to recepta na długą pracę telefonu na jednym ładowaniu. Ostatnio kupiłem Samsunga a20s bo był w promocji 499 pln. Bateria 4000mah plus SD i czas pracy rewelacyjny.
 #1105049  autor: kondziu
 18 paź 2020, 14:22
Realme 7 6GB - mocny kandydat za 900zł. Dobra bateria, dobry procek, czytnik linii papilarnych z boku. Zdjęcia średnie, ale wideo ma stabilizację. Bardzo szybkie ładowanie.
 #1105666  autor: airstorm
 26 paź 2020, 21:47
Chyba zdecyduję się na Realme 7 Pro. Czy ktoś z Was go ma? Jakieś wady, które wyszły w praniu? Jak z baterią? Zdjęciami?

Czy można instalować apki tylko w pamięci wewnętrznej? Generalnie, zależy to od wersji androida, modelu telefonu? Dzięki wielkie!