DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 29 z 226
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 226
 #1101927  autor: Moonoon
 25 sie 2020, 21:27
Wrocław WRO8335 ul. Kazimierza Wielkiego 19/23 budynek kina Helios
Uruchomiona, 3 sektory, 2 schowane ładnie za żaluzją, trzeci sektor mini na ul. Antoniego. Ładnie stacja uzupełniła sygnał w tym rejonie (Pasaż Niepolda, Trase W-Z)
Zauważone LTE 1800, 2100 i 2600

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Transfery bardzo przyzwoite.
Obrazek
 #1101932  autor: Moonoon
 25 sie 2020, 22:24
Kolejna porcja stacji których nie ma na btsearch

Wrocław WRO1250 ul.Słowiańska 16
Uruchomiona 3 sektory, maszt Plusa, stacja chyba komplet pasm. Transfery średnie

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wrocław WRO1019 ul.Rychtalska dz. nr 6
Uruchomiona, 3 sektory, LTE 1800, 2600 maszt chyba PKP, transfery średnie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ciąg dalszy nastąpi...
 #1101967  autor: Mixiorek
 26 sie 2020, 16:35
Wieża Play w Helu. Ciekawa o tyle bo chyba nie spotkałem się w ich przypadku z dwoma szafami przy stacji. Komplet pasm (L2600 tylko na sektorze w stronę miasta). Stacja stoi niejako tuż przed samym miastem i najgęstszą zabudową przy dworcu PKP.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie zauważyłem radiolinii także mamy światło. Pozwolenia w wykazie UKE też brak.
Jedyny obiekt w mieście Hel. Dla porównania - N! 2, Plus 3.

Wspominałem chyba, że Play szykuje dwie stacje na terenie Konstancina-Jeziorny. Może nawet już działają (?). Zweryfikuję za jakiś czas. Dostały pozwolenia na radio:
- stara papiernia, komin (4 sektory) Przepł Mb/s 1803
- wieża Plusa na terenie stacji 110/15kV PGE Dystrybucja w Jeziornie Przepł Mb/s 1803. Na tej stacji są te anteny mega armaty

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1101972  autor: Mixiorek
 26 sie 2020, 17:24
W niedzielę późnym popołudniem wstydu nie było (~18-19). Zrobiłem test na Wiejskiej obok restauracji Kutter. Niestety albo wykasowałem ten test albo nie dokończyłem. Na pewno nie było tak jak w Juracie. Chyba coś około 5-8Mb/s w DL i ping <60ms.
Oczywiście standardowo na końcu/ początku cypla tak mniej więcej od portu dalej przez trapy i plażę od Bałtyku padaka totalna. Interferencje jak w mikrofalówce. Co ciekawe na samej zatoce Puckiej takiego dramatu nie ma. Także cosik chyba nas Rosja zakłóca... :/

Zapomniałem jeszcze dodać, że według danych z iPhone'a X te dramatyczne wyniki transmisji w Juracie wystąpiły gdy byłem zalogowany do L1800.

Dodam jeszcze, że trasę Warszawa-Półwysep Helski przez A2-A1 zrobiłem z aktywnym streamingiem (apka iOS radio nowy świat, bufor jest na pewno). Na znakomitej większości trasy bez problemów. Poważna czkawka zaczęła się w lesie przed Rekowem Górnym (odcinek w lesie z odcinkowym pomiarem) oraz na samym Półwyspie. W lesie przed Chałupami i potem dalej jak tylko wyjeżdżałem z miejscowości gdzie Play ma stację. Wchodzi roaming TMobile. Orange RK w 3city i na półwyspie jest już wyłączony. Jakoś nie widzę tutaj Play bez RK za 16 miesięcy.
No ale oni już postawili na optymalizację finansową firmy a nie na zasięg :P

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1101973  autor: Moonoon
 26 sie 2020, 17:38
piotrzet pisze:
26 sie 2020, 16:59
Jak wyglądają prędkości z tej stacji?
Byłem na Helu na początku lipca, stacja szału nie robi. Prędkości bardzo średnie mimo, że w tym terminie obłożenie turystami było dalekie od maksymalnego. Pod samą stacją wyciągnąłem 60 Mb. Zasięg stacji raczej słaby, na plaży od strony morza brak zasięgu, w stronę cypla i obszarze leśnym podobnie, telefon potrafił się logować do stacji w Trójmieście. Potrzeba jest stacja na latarni morskiej.
Reszta półwyspu helskiego również słabo pokryta sygnałem.
 #1101982  autor: Moonoon
 26 sie 2020, 20:19
Sianożęty - gm. Ustronie Morskie KOL1001
ul. Lotnicza 1 - dach hotelu Xanadu
Nowa stacja Play i Orange w Sianożętach (jest zamiennik zlikwidowanego masztu na budynku który jest przebudowywany). Zasięg lepszy niż poprzednio, niestety transfery sporo gorsze. W poprzedniej lokalizacji szło grubo ponad 100Mb. Nie wiem co jest przyczyną, może słaba radiolinia, może optymalizacja. Przepraszam za przyciętą fotę :?
Mała uwaga duży minus za przyciężkawy wygląd tej stacji, znajomi mocno narzekali na psucie krajobrazu i ja się z nimi zgadzam :lol:

Obrazek

Obrazek
 #1101985  autor: lordbyd
 26 sie 2020, 21:11
"Przyciężkawy" wygląd tej stacji wynika prawdopodobnie z konstrukcji stropodachu budynku - na zdjęciach widać, że wieża i zastrzały oparte są na konstrukcji wsporczej, która przenosi obciążenia na ściany nośne budynku.
 #1101987  autor: dagonPL
 26 sie 2020, 21:33
Jadąć dzisiaj A1 w kierunku Gdańska, później na Malbork, złapałem dwie nowe lokalizacje Playa
Obrazek

Myślę że pierwsza to TCZ0501 a druga MAL0201

@Pawrzes
Mógłbyś zweryfikować i uzupełnić dane?

Twitter @FonRuchalFest
 #1102105  autor: Mixiorek
 28 sie 2020, 15:27
Moonoon pisze:
26 sie 2020, 17:38
Byłem na Helu na początku lipca
Zasięg stacji raczej słaby, na plaży od strony morza brak zasięgu, w stronę cypla i obszarze leśnym podobnie, telefon potrafił się logować do stacji w Trójmieście. Potrzeba jest stacja na latarni morskiej.
Reszta półwyspu helskiego również słabo pokryta sygnałem.

Wieża w samym Helu daje najlepsze pokrycie spośród wszystkich opów wgłąb cypla. Muzeum obrony wybrzeża i dalej. Ze względu na wysokość wieży. Oczywiście do pewnej odległości. Potem naturalnie brakuje już „pary”. N! oraz Plus dostają w pewnym momencie drugi oddech ze stacji na terenie ośrodka prezydenckiego a Play już ma BMT gdzieś w okolicy Hel Bór.
Natomiast w stronę końca cypla bez stacji na latarni lub w tej okolicy Play obecnie istnieje dzięki RK TMobile. Ich LTE już tutaj nie funkcjonuje. Czasem wpadną resztki 3G ale to się rzadko kwalifikuje do użycia.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
  • Strona 29 z 226
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 226
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 226