DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1093754  autor: naceroth
 24 kwie 2020, 01:36
Witam!
Poszukuję smartfona do 1500-2000zł (im taniej, tym lepiej, oczywiście:)), który nie będzie do wyrzucenia po okresie gwarancji. Chciałabym go potrzymać gdzieś koło 4-5 lat.

Do czego będzie używany:
- przeglądanie sieci
- bankowość, płatności (NFC), obsługa Revoluta
- nawigacja
- zdjęcia i filmy (to nie musi być ultra-jakość instagramowo-influencerska - potrzebuję czegoś, co będzie robić przyzwoite zdjęcia, które będzie się dało wywołać i powiesić na ścianę albo poskładać w kalendarz;) i filmiki w przyzwoitej jakości)
- urządzenia podłączane przez Bluetooth: smartband itp. Bezproblemowe równoczesne działanie WiFi i Bluetootha to warunek konieczny:) (brzmi jak coś oczywistego, ale mój aktualny telefon bardzo słabo sobie z tym radzi)
- raczej nie gram na telefonie (chyba, że znów najdzie mnie na WOTa, ale wątpię), filmy oglądam sporadycznie, muzyki nie słucham

Co musiałby mieć:
- wspomniane NFC
- jak najczystszego androida (preferowane te z androidem one, ale jestem otwarta na propozycje) w jak najwyższej wersji i z planowanym długim okresem update'ów
- czytnik linii papilarnych
- szybkie ładowanie
- podobają mi się ekrany zajmujące całą powierzchnię telefonu i wysuwane kamerki do selfie (ale to nie jest absolutny must have)
- AMOLEDowy wyświetlacz (nie jest konieczny, ale fajnie by było mieć)
- może być większy - powyżej 6 cali (będzie noszony w torbie)
- 8GB RAMu (to w kontekście użytkowania przez kilka lat - odnoszę wrażenie, że upływ czasu bardzo mocno wpływa na RAMożerność aplikacji)
- miejsce na aplikacje i zdjęcia

Zakup telefonu to jest kwestia kilku miesięcy - nie ma pośpiechu, więc jeżeli wiadomo Wam o jakichś nadchodzących premierach, które mogłyby się łapać, to dajcie znać.

Póki co rzuciły mi się w oczy tego typu modele:
- Motorole z Androidem One (ostatnio patrzyłam na One Hyper, tylko zastanawia mnie dość niska dostępność i niewiele informacji. Poza tym w tym modelu jest dość biednie z RAMem. Jest dosć tani, ale specyfikacyjnie mocno odbiega od smartfonów w podobnej cenie i w szukanych przeze mnie przedziałach)
- Nokie (tylko najnowsze modele zgrabnie omijają interesujacą mnie półkę cenową, a specyfikacją odbiegają od telefonów w podobnych cenach - jednak do Nokii mam sentyment, a czysty android jest dużym atutem)
- średniopółkowe Pixele
- chińczycy: ostatnio sprzedawca w sklepie polecał mi Oppo (patrzyłam na modele Reno2 i Reno2 Z) i wypowiadał się bardzo przychylnie o OnePlusach (te ciekawsze są droższe od 2000 - pytanie, czy warto zwracać uwagę na te mniej ciekawe) - wcześniej wykluczałam chińskie smartfony ze względu na obawę przed słabą wytrzymałością, ukrytymi wadami, problemami z oprogramowaniem i własnymi nakładkami, ale Oppo czy OnePlusy zbierają sporo pochwał w recenzjach.

Dlaczego pytam tutaj, zamiast poprzeglądać artykuły w sieci: bo artykułów w sieci już trochę przeczytałam i odnoszę wrażenie, że promowane w nich telefony mogą nie wytrzymać tych 4-5 lat:) A interesuje mnie głównie kwestia dłuższego używania telefonu. Wiem, że kilka lat jest na rynku smartfonów jak wieczność, ale nie szukam też żadnego flagowca do zadań specjalnych.

Będę wdzięczna za propozycje i rekomendacje:) Dzięki!
 #1093770  autor: pakierhakierxd
 24 kwie 2020, 11:00
Nie wiem czy wiesz ale 2-3 lata to jest max ,sprzet nie dziala dzisiaj lata ,bateria sie zuzywa i sie psuje.

ja mam Note 8 Pro i bardzo go chwale ;) ,poza bugami softu Xiaomi :P
jak zalezy ci na baterii to wlasnie kup cos z 4500 :)
ogolnie poczekaj moze jeszcze do maja/czerwca wychodza urzadzenia z 5g i sprzet idzie w dol ;)

Mi sie bardzo Realme spodobał z 5g ;)

Pozdrawiam :)
 #1093777  autor: Eragon
 24 kwie 2020, 13:12
Ostatnio w 2/3 promocjach był chwilowo OnePlus 7T w Polsce za 1999.
I patrząc na wymagania, jest to jedyny sprzęt który można polecić.
A dorwać Pixele w niskich cenach - może zza granicy, bo w Polsce nie ma szans. Ale i z tym będzie ciężko.

:smt006
 #1093810  autor: naceroth
 25 kwie 2020, 09:29
pakierhakierxd pisze:
24 kwie 2020, 11:00
Nie wiem czy wiesz ale 2-3 lata to jest max ,sprzet nie dziala dzisiaj lata ,bateria sie zuzywa i sie psuje.

ja mam Note 8 Pro i bardzo go chwale ;) ,poza bugami softu Xiaomi :P
jak zalezy ci na baterii to wlasnie kup cos z 4500 :)
ogolnie poczekaj moze jeszcze do maja/czerwca wychodza urzadzenia z 5g i sprzet idzie w dol ;)

Mi sie bardzo Realme spodobał z 5g ;)
Wiem, dlatego pytam o coś, co nie jest jednorazówką psującą się zaraz po gwarancji i powinno trochę pochodzić:) z drugiej strony - teraz mam relikt w postaci Huawei P8 Lite, używam go ponad 4 lata i nadal "działa" (pod warunkiem, że ktoś jest wzorem cierpliwości i oazą spokoju;)). Za to Galaxy S5 Neo, z którego korzysta mój mąż działa od 5 lat i nadal jakoś strasznie nie podnosi użytkownikowi ciśnienia przy prostych zastosowaniach.
Baterie są słabsze, ale nie ma jakiegoś tragicznego spadku. Jednak na dłuższe wypady nie wybieram się bez powerbanka.

Opcja ze wstrzymaniem się z miesiąc-dwa do premiery sprzętów z 5G wydaje się być rozsądną propozycją. Chyba tak zrobię:)
Eragon pisze:
24 kwie 2020, 13:12
Ostatnio w 2/3 promocjach był chwilowo OnePlus 7T w Polsce za 1999.
I patrząc na wymagania, jest to jedyny sprzęt który można polecić.
A dorwać Pixele w niskich cenach - może zza granicy, bo w Polsce nie ma szans. Ale i z tym będzie ciężko.
Ten też wygląda ciekawie. Słyszałam sporo pochlebnych opinii o OnePlusach. Swoją drogą, ten model ma fajną historię wahań cen na ceneo - w listopadzie zeszłego roku kosztował już nawet 1800, a teraz 2400;) Trzeba by było rzeczywiście poczekać na jakąś zgrabną promocję.