DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 129 z 179
  • 1
  • 127
  • 128
  • 129
  • 130
  • 131
  • 179
 #1078078  autor: spotify
 09 sie 2019, 21:07
Sam sobie sprawdź. Nie jestem od tego, żeby je liczyć. Skoro mieszkam tutaj i widzę tych stacji więcej w Plusie to chyba jasne, że ma ich więcej. W centrum Gdyni, Sopotu czy Gdańska Play ma najmniej stacji ze wszystkich opów. Na oko wydaje mi się, że 30-40% stacji Plus ma więcej niż Play w całym Trójmieście. N! ma więcej o jakieś 40-50% od Plusa.
To chyba logiczne, że jeśli Play ma 45MHz na stacjach LTE a Plus ma tylko 25MHz i działają zieloni lepiej, to z czegoś to wynika. Jedno - Play jest siecią miastową i ma więcej ludzi niż Plus (wieksze obciązenie) a dwa - zbyt mało stacji. Fizyki nie oszukasz. I nawet gdy Plus ma mniej stacji i mniejsze zasoby LTE w jakieś dzielnicy czy rejonie, to i tak nie leży u nich LTE na poziomie 1-3Mbs jak w fiolecie.
Toruń czy Bydgoszcz (miasto @iphoneski i chyba @lordbyd) Play ma mniej więcej 1:1 tyle stacji co N!, więc tam się nie dziwie, że Play daje rade.

PS Powtórzę. Może przy najlepszym sprzęcie na rynku z wszystkimi bajerami jesteś w stanie wyciągnąć więcej z Play (bo ta sieć tak jest zbudowana) ale zdecydowana większość Polaków (grubo ponad 90%) takiego sprzętu nie posiada.
Trzeba również wziąc pod uwagę, że skansen Plus mimo wszystko jest najlepiej skonfigurowaną siecią. Oczywiście brakuje monolitu technologicznego, mało inwestycji, mało LTE na stacjach, brak nowinek itd ale konfiguracyjnie są nr1
 #1078085  autor: matek451
 09 sie 2019, 21:54
I to jest kwintesencja twojego bajkopisarstwa na tym forum, nie liczyłeś ale na oko wydaje ci się ze Plus ma ze 40% więcej stacji od Play. A moje na oko mówi mi że liczba stacji jest porównywalna i czyje oko jest precyzyjniejsze?. No i skąd w ogóle informacje że Plus ma tam mniej klientów i mniejszy ruch sieciowy w Trójmieście, kolejne dane ocenione na oko ? Twoje subiektywne testy w Trójmieście są nie warte funta kłaków, gdzie możesz to powielasz te bajki o Play w Trójmieście. A o logice i matematyce nie masz pojęcia. Przedstawiałem już wyniki ze speedtest.pl które całkowicie przeczą twoim tezom o sieci Play w Trójmieście.
Oczywiście ten operator lokalnie ma braki w ilości stacji ale i N! nie jest ideałem bo o Plusie to szkoda nawet pisać. Optymalizacja sieci opartej o jedno pasmo pojemnościowe wspierane przez nędzę na LTE900 to bułka z masłem.
 #1078090  autor: spotify
 09 sie 2019, 22:47
Chyba na głowę upadłeś, że będę teraz siedział cały wieczór i liczył stacje w Trójmieście operatorów.
Wejdź sobie na swoją ukochaną mapkę BTS albo w pozwolenia i sam policz. Jak się chwalisz matematyką, to z dodawaniem sobie poradzisz. I oczywiście jak w koncu dotrze, że mam rację, to słowem nie piśniesz.

Jak zwykle czekasz na rozwiązania gotowe. Siedzisz w tej Łodzi a potem na siłę udowadniasz jak działa dana sieć w danym mieście, w którym nie byłeś i nawet nie wiesz z mapy w jaką stronę który operator ma anteny ustawione.
Speedtesty to sobie możesz wiesz gdzie wsadzić. Jak Play się bił z Plusem o ostatnie miejsce to tacy jak Wy zakrzywiali prawdę, że to nie jest warte kłaków. A teraz odwrócenie kota ogonem.
Od lat piszę, że raporty speedtestów są g. warte. Jest za dużo zmiennych.
Ludzie z Trójmiasta wklejają speedtesty, używają sieci na co dzień a Ty nadal opierasz się na raportach? :D Śmiech na sali. Brak logiki całkowicie.

Co do ilości ludzi w Plusie i innych sieci. Jak zwykle nie czytasz, odpisujesz tylko gdzie mylnie uważasz, że jesteś najmądrzejszy.
Poszukaj sobie bo nikt tu nie będzie robił za Ciebie. Był raport odnośnie gdzie jaki operator ma najwięcej ludzi.
Plus ma najmniej ludzi w dużych miastach. Z nieba tego nie wziąłem.


Co z tego, że Plus ma jedno pasmo pojemnościowe? Potrafią z tego skansenu zrobić sieć, która działa i potrafi pokazać sieci Play, że im dużo brakuje. @habish nie na darmo pisał, że nawet więcej stacji od Plusa w tym roku nie da Playowi przewagi.
N! ma tez przewagę w ilości stacji i powinien zamiatać resztę. Ale nie potrafią tego skonfigurować i są tylko trochę lepsi.
Tu nie chodzi o to, żeby osiągać 200Mb/s w Play w pewnych lokalizacjach w Trójmieście. Tu chodzi o to, żeby wszędzie można korzystać z neta. Lepiej mieć w Plusie około 15-18Mb/s prawie w każdym miejscu, niż w Play w jednym 200Mb/s a w innym ledwo 1-3Mb/s (których niestety mało nie jest). Brakuje stacji, pokrycia i pojemności dla ruchu sieci fioletowej.
I teraz Pitagorosie gdzie będzie większa średnia prędkość? W Play. Więc dalej sie opieraj na raporcikach

PS Proszę o przeniesienie tych ostatnich wpisów do odpowiedniego tematu bo znowu przez tego @matek temat zboczył nie w ten kierunek co powinien! Dzięki.
 #1078092  autor: matek451
 09 sie 2019, 23:20
Ja tylko zapytałem dlaczego @Rico postawił tezę że Play ma mieć 2x więcej stacji od Plusa a więc nie zboczyłem z tematu, to Ty wyjechałeś tutaj z bzdurami na temat ilości stacji Play kontra Plus w Trójmieście więc zapytałem Ciebie o to na jakiej podstawie twierdzisz ze Plus ma o wiele więcej stacji w Trójmieście. Rzuciłeś kolejne dane, procenty wyssane z palca, to forum techniczne więc liczą się liczby. Ty nie przedstawiłeś żadnych na temat ilości stacji Play, Plusa na tym terenie. Także żadnych danych o ilości użytkowników tych operatorów i ruchu sieciowego przez nich generowanego.
W zamian demagogia i przedkładanie kilku swoich testów i swoich znajomych nad tysiącąmi ze speedtest.pl z Gdańska, Gdyni i Sopotu. Te testy to kto robi jak nie mieszkańcy i w czym są one mniej wiarygodne od twoich i twoich kolegów?
A co do Plusa i tego że jedno pasmo pojemnościowe daje radę to kolejna bzdura. Wszystko zależy od punktu siedzenia i tego co oczekujemy po LTE, jeśli za miernik przyjąć DL na poziomie 10Mb/s w szczycie to niewątpliwie tak.
 #1078094  autor: RicoExus
 09 sie 2019, 23:46
Nie ma się co kłócić Panowie myślę, że @spotify dobrze rozwinął temat w kwestii transferów w miastach i poza nimi. Co do Trójmiasta widać dobrze, że na razie te 25MHz starcza w Plusie, bo i większość stacji z LTE2600 jest właśnie instalowanych bardziej w małych miejscowościach. Play dla czego 2x więcej stacji, nie bierzcie tego tak dosłownie miejscami pewnie tak. LTE2600 20Mhz w Play ma trochę słaby zasięg, licząc L1800/2100/800 to jest prawie 30Mhz, ale nie jest to tak optymalnie wykorzystane jak nawet samo L1800 w Plusie. Różny zasięg, różne obciążenie, smartfony i.t.d. Co sam przetestowałem stojąc pod stacją L800/1800/2100 nie do użytku w określonych warunkach (sezon, godziny) a L2600 ze względu na pełne 20Mhz w tym samym miejscu i gorszy zasięg jeszcze działa. Dla tego w Play w miejscu gdzie Plus ma 1 czy 2 stacje powinni mieć 3 może nawet 4 stacje, lub więcej sektorów jak to robi Plus. Znam miejsca w Trójmieście gdzie Play ledwo zipie. I jeszcze też co niektórzy może nie wiedzą Trójmiasto to duża ilość lasów i wzgórz morenowych, są miejsca gdzie stacje w mieście "blisko" siebie wcale się nie widzą, dla L2600 to ma cholerne znaczenie zwłaszcza w budynku. I najważniejsze jeśli ktoś patrzy na mapę bts to nie jest w stanie, prawidłowo policzyć stację Play bo część z nich nie istnieje np. centrum Gdyni i bliskie okolice - 4 BTS-y względem mapy.

Widzę, że @matek451 jest zagorzałym zwolennikiem Play. Ale jak Ci w Twoim regionie Play dobrze działa to jest ok.
 #1078095  autor: matek451
 10 sie 2019, 00:22
Ja jestem zwolennikiem dobrej sieci, niezależnie od operatora . Jak ktoś stawia takie uogólnione tezy jak ty czy @spotify to niech to poprze danymi, testami ale nie z jednej czy kilku lokalizacji z takiego obszaru jak Trójmiasto. Porównania ilości stacji i pasm na nich trzeba oprzeć na jakimś źródle danych. Póki co btsearch.pl jest takim, w miarę rzetelne i oddaje rzeczywistą ilość stacji w Trójmieście. Tak samo ilość wykonywanych testów na speedtest.pl pozwala wysuwać wnioski dużo bardziej wiarygodne od kilku testów przez was prezentowanych. To jest matematyka i jej podstawowe, obiektywne prawa rachunku prawdopodobieństwa.
No i podstawowe prawa fizyki które do was nie docierają, szerokość pasma ma znaczenie, także rozkład klientów na poszczególne pasma. Oczywiste jest że przy dużym obciążeniu lepiej mieć w mieście 3 pasma pojemnościowe na prawie 45MHz i balansować ruchem na nich niż jedno na 20MHz. Ilość sektorów to połowiczne rozwiązanie, nie zapominajmy o sieci szkieletowej. A co do mojej znajomości Gdańska to zapytam jak Plus działa w rejonie Letnica/Nowy Port/Przeróbka. Mam tam rodzinę i może im polecę lidera LTE?
A co do tego jak sieje Plus i Play na LTE1800 to mam idealne porównanie bo BTS 400m ode mnie, maszt Play a na nim Plus. LTE1800Plusa RSRP-88dBm, Play LTE1800RSRP -70dBm a na LTE2600 RSRP-85dBm.
 #1078101  autor: piotrzet
 10 sie 2019, 07:09
Widać, że nie tylko jedna osoba zauważyła, że ktoś jest tutaj fanatykiem Play. Po za tym "Ja jestem zwolennikiem dobrej sieci, niezależnie od operatora" skoro tak twierdzisz to czemu tak wychwalasz Play? Skoro nie patrzysz tylko na jedną lokalizację i jesteś tym oburzony to Play nie powinieneś wychwalać, bo wiadomo jak to obecnie jest w tej sieci w skali kraju. Są lokalizacje po 300 Mb/s ale są i lokalizacje w których jesteś skazany na RK albo prędkości nie przekraczają 5 Mb/s i to w dużych miastach, o których już nie raz było pisane tutaj czy na innych forach.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1078102  autor: spotify
 10 sie 2019, 07:26
RicoExus pisze:
09 sie 2019, 23:46
LTE2600 20Mhz w Play ma trochę słaby zasięg, licząc L1800/2100/800 to jest prawie 30Mhz, ale nie jest to tak optymalnie wykorzystane jak nawet samo L1800 w Plusie.
Pisałem o tym wiele razy, że bez L2600 Play jest wyssany jak Sahara z wody. Dzięki właśnie L2600 masz dobre prędkości (to aż 20MHz). Bez tego jest słabizna. Ale dalej nie dociera.
Znam miejsca w Trójmieście gdzie Play ledwo zipie.
Nie tylko Ty. N! czy Plus nie mają takich słabych wyników. Racja jest taka, że Play ma miejsca gdzie jest najszybszy. Ale dużo miejsc, gdzie net jest nie do użycia. To lepiej mieć te 15-18Mb/s w Plusie czy trochę więcej w N! niż w jednym miejscu 200Mb/s w Play a w innych możesz telefon nawet nie wyciągać.
I jeszcze też co niektórzy może nie wiedzą Trójmiasto to duża ilość lasów i wzgórz morenowych, są miejsca gdzie stacje w mieście "blisko" siebie wcale się nie widzą
To również pisałem kilka razy. Ale ciężko to zrozumieć ludziom, którzy zasięg oceniają po mapce bts, skoro nie znają topografii terenu.
matek451 pisze:
10 sie 2019, 00:22
Ja jestem zwolennikiem dobrej sieci, niezależnie od operatora

Kto w to wierzy? :mrgreen: Jesteś fanem Play i tyle. Tylko tej sieci bronisz jak ostatniego bastionu.
Na mapie BTS - w Trójmieście po wyborze stacji na danego operatora mniej więcej - Play ma ok 245 stacji, Aero2 ok 317. To jest ok 23% różnicy. A stacji Plusa jest więcej niż Aero2. Więc moje 30% nie było błędem!!! :evil:
I jak napisał RicoExus - jest też kilkanaście stacji Play, które są na mapie i ich fizycznie już nie ma.
W samym Sopocie Plus ma dwa razy więcej stacji od Play.
Dla przykładu sam TMobile ma ok 350 pozwoleń a Orange około 180. Razem ok 530 w Trójmieście.
Czyli dwa razy więcej niż Play.

Napisałem Ci, żebyś te swoje raporciki speetest.pl schował. Na naszym forum tego nikt nie używa to raz. Dwa - jak napisałem wyżej. W Plusie mogę mieć w większości miejsc po 15-25Mb/s i średnia będzie w tym zakresie. W Play trzepniesz 100 pomiarów po 200Mb/s i 100 pomiarów po 1-3Mb/s i średnia w Play wyjdzie większa. A gdzie net lepiej chodzi? W Plusie bo średnio zapewnia taką predkość wszedzie ze mozesz z tego skorzystac. I jest jeszcze wiele czynników, gdzie speedtesty są mało miarodajne.
To jest matematyka i jej podstawowe, obiektywne prawa rachunku prawdopodobieństwa.
Ostatnio już inaczej pisałeś. Najpierw sie upierałeś przy swoim, później zmieniłeś zdanie i argumenty. A teraz znowu wróciłeś do punktu wyjścia. Chyba się na matmie nie znasz albo chcesz na siłę udowodnić , że Twoja teoria jest prawidłowa.
A co do tego jak sieje Plus i Play na LTE1800 to mam idealne porównanie bo BTS 400m ode mnie, maszt Play a na nim Plus. LTE1800Plusa RSRP-88dBm, Play LTE1800RSRP -70dBm a na LTE2600 RSRP-85dBm.
A ja już Ci pisałem, że to bzdura. W Trójmieście jest inna topografia terenu. Nie zawsze Play sieje najmocniejszym sygnałem. To samo jak napisałem - że mit o najlepszej konfiguracji w sieci Play to też wymysł fioletowej armii.

Podobnie z Kaszubami. Jak napisałem, że tam słabo to nie wierzyłeś. Pojechałeś na Kaszuby po rozbudowie sieci P4 (ponad 15 nowych stacji P4 w ciągu dwóch lat) i na siłę próbowałeś udowodnić, że się mylę. Tylko, że ja pisałem o słabości P4 przed budową. Po rozbudowie jeden z pierwszych pisałem o WIELKIM postępie P4 w tych rejonach.
A Ty jak większość innych. Pojedziesz w teren, zobaczysz 250-300Mb/s w sieci P4 na speedteście, gdzie konkurencja góra 100-150Mb/s i jest moc w P4!!! Rozumowanie gimbusa. Ale że w innych lokalizacjach konkurencja daje po 30-40Mb/s a Play 1-3Mb/s to już cisza. Bo Play przecież osiąga prędkości większe niż reszta, ponieważ 300Mb/s miałeś i masz dowód :D I później - @matek451 "Tak działa sieć Play w Gdyni i speedtest" Nie - tak działa akurat w tym miejscu.
Nie bez kozery punktuje każdą sieć ale do Play nie przejdę póki co, bo w Trójmieście jest najsłabszy. Takie są fakty.
N! oczywiście też daleko jest od ideału ale jest lepszy od Plusa a Plus lepszy od Play.
Fakty są też takie, że nikt nie chce mieć po 200Mb/s na mobilnym. Wystarczy 30-50Mb/s aby korzystać komfortowo z neta. Ale każdy chce mieć prędkości większe niż 1-3Mb/s, które w Play się zdarzają a w innych sieciach nie. Liczy się regularność a nie anomalie.
I też musisz zwrócić uwagę, że grubo ponad 90% ludzi w Polsce nie posiada sprzętu z 4CA, QAM256, MIMO4x4 itd.
 #1078104  autor: piotrzet
 10 sie 2019, 09:22
" Ale każdy chce mieć prędkości większe niż 1-3Mb/s, które w Play się zdarzają a w innych sieciach nie."
Z tym to trochę pojechałeś. W innych sieciach również zdarzają się takie prędkości. I nie jest to jakiś odosobniony przypadek. Co prawda w N! ma to miejsce raczej po za miastami. Tak w Play przeważnie problemy są głównie właśnie w miastach.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1078105  autor: spotify
 10 sie 2019, 09:34
Piszę o Trójmieście!!!
Dlaczego jak piszę o Polsce to się czepiają ze piszę o regionie. Jak piszę o regionie to sie czepiają, że piszę o całej Polsce.
Czy tutaj istnieje jakiś analfabetyzm?
W N! również są miejsca w Trójmieście gdzie osiągasz bez problemu ponad 200Mb/s Ale nie o to chodzi (piszę o tym, bo zaraz znowu ktoś nie doczyta)

Play się ładnie buduje. Pokazuje w wielu miejscach innym, że nie jest już chłopcem do bicia. Tego nie neguje i ciągle podkreslam. Ale są miejsca w Polsce, gdzie daleko im jeszcze do innych. A w Trójmieście - są najsłabsi.

EDIT
Czy Ty czytasz @piotrzet co piszesz? Napisałem o Trójmieście a Ty mi zarzuciłeś o tym, że popłynąłem bo w Polsce jest inaczej (poza miastami w N! takie prędkości, w Play w dużych miastach itd).
Więc odniosłem się do tego. A Ty teraz odwracasz kota ogonem.

Czy w końcu ekipa moderatorów może te w/w wpisy przenieść w odpowiednie miejsce, bo znowu się temat rozwinął nie w kierunku tematu głównego?
Ostatnio zmieniony 10 sie 2019, 10:00 przez spotify, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1078108  autor: piotrzet
 10 sie 2019, 09:51
A czy ja napisałem coś o całej Polsce? Wyzywasz innych od analfabetów, a sam nie czytasz.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1078109  autor: pakierhakierxd
 10 sie 2019, 09:52
Ja wcale nie uzywam play now ;) -mam od abo siostry ,sam mialem abo ale zrezygnowalem bo zalosna propozycja.
Tidal tez mam od siostry to wiecej uzywam ale Youtube i Spotify wolę ;)

Propozycja Redbull Mobile
30zl no limit rozmow sms mms 10 gb

abo

Play to samo z 35gb/1 mb za 55 !

a mam redbull na karte 30zl no limit rozmow sms mms i 30 gb neta + Youtube bez limitu

+ dodatkowo abo Orange Love no limit rozmow sms mms 5gb + 5gb za 10zl jak nie wystarczy ale ten Orange wogole zasieg mi nie odpowiada... ,gdyby nie internet stacjonarny i telewizja,telefon stacjonarny to nie podpisalbym abo w Orange ;)

Pozdrawiam :)
 #1078117  autor: pakierhakierxd
 10 sie 2019, 10:21
Miałem za 100 12 mc
telefon stacjonarny ,telewizje,internet do 20 mb ;)

po prostu w trakcie umowy zmienilem na 24 mc i dodalem ten telefon mobilny ;) ,poza domem Orange dziala ok ,w domu wole uzywac play bo przynajmniej mi az tak nie zrywa polaczen ;) ,mam dual sim a sa miejsca gdzie play za to slabo dziala wiec orange sie przydaje ale bardziej do neta :P

place 100/110 wiec tyle samo .

w 2021 migruje pewnie juz na swiatlowod tylko tu trzeba kopac 7m i zaplacic 400zl za podlaczenie wiec jakos mi sie nie spieszy tym bardziej ze do 20 mb mi jakos starcza + jak nie starcza to uzywam lte 4 operatorow ;)

Pozdrawiam :)
 #1078120  autor: spotify
 10 sie 2019, 10:35
W tej Twojej miejscowości to ogólnie lipa. Nie wiem na jakiej ulicy mieszkasz ale jedna stacja Plus z N! i jedna Play. Czyli wygląda na to, ze komin z Play jest lepszą lokalizacją w stosunku do miejsca gdzie masz swój dom.
Ale w okolicach Supraśl innych stacji Play można szukać nie ze świecą ale z lampą. Totalna dziura.....
 #1078125  autor: matek451
 10 sie 2019, 11:02
Zadanie z matematyki dla uczestników forum. Ile stacji bazowych wg. http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 21&zoom=11 na terenie granic administracyjnych miast Gdańsk/Sopot/Gdynia posiada grupa Plusa a ile Play?. Liczba podana przez @spotify to 317 samego aero2 a on jeszcze uważa ze Plus ma więcej a Play 245 stacji. Oczywiście to wierutne bzdury i brak wiedzy w liczeniu niebieskich i fioletowych kropek na tej mapie, elementarna wiedza na poziomie 4 klasy jak widać przerasta jego możliwości.
Wg. mnie Gdynia około 60 stacji u obydwu, Sopot 13 Plus kontra 11 Play. Gdańsk Plus około 115 stacji, Play kilka mniej. Sumarycznie Trójmiast około 200 stacji Plusa kontra 190 Play. Przy czym stacje Play w 90% na 4 pasmach LTE, Plus około 40% stacji posiada LTE1800 z LTE900, pozostałe 60% gołe LTE 1800, LTE2600 na jednej stacji Plusa. Na dziś zasoby radiowe Play na terenie Trójmiasta dwukrotnie większe od Plusa. Więc po co Play ma postawić 2x więcej stacji bazowych od Plusa jak wnioskują tutaj niektórzy, jedynie rejony gdzie faktycznie są białe plamy należy doposażyć o nowe stacje ale dotyczy to wszystkich operatorów na tym terenie.
PS. Nie doczekałem się odpowiedzi na temat lokalizacji w Gdańsku i wyboru internetu mobilnego na Przeróbce, czy tam Play działa gorzej od Plusa a może wybrać operatora z N! ?
 #1078131  autor: habish
 10 sie 2019, 14:12
spotify pisze:
09 sie 2019, 22:47
@habish nie na darmo pisał, że nawet więcej stacji od Plusa w tym roku nie da Playowi przewagi.
Pisałem że planowane 7800 stacji Play na ten rok, nie pozwoli wyprzedzić Plusa w ilość lokalizacji, po prostu Plus już na dzień dzisiejszy ma tych lokalizacji więcej.
matek451 pisze:
10 sie 2019, 00:22
A co do tego jak sieje Plus i Play na LTE1800 to mam idealne porównanie bo BTS 400m ode mnie, maszt Play a na nim Plus. LTE1800Plusa RSRP-88dBm, Play LTE1800RSRP -70dBm a na LTE2600 RSRP-85dBm.
Anteny operatorów mają takie same azymuty?
matek451 pisze:
10 sie 2019, 00:22
Póki co btsearch.pl jest takim, w miarę rzetelne i oddaje rzeczywistą ilość stacji w Trójmieście.
Braki są ciągle spore.
Mixiorek pisze:
10 sie 2019, 10:54
Czy ktoś w końcu posprząta epicki syf w tym wątku i zagoni trolli do nory?
Racja, do mordobicia jest dedykowany wątek-śmietnik: viewtopic.php?f=3&t=92416&start=2550
 #1078135  autor: spotify
 10 sie 2019, 14:42
1) Słowo klucz wg pozwoleń! Czyli źródło UKE. Mieszkam i wiem, że wg UKE jest już np stacja w Gdyni na Granicznej Plusa a np Play na Jantarowej. Wg BTSearch tego nie ma.
2) Powtarzam wg pozwoleń: Play Sopot 15, Plus 28. Zdublowane Plusa 6 czyli 22. Różnica 32%! Dla odmiany Wg BTSearch Play 12, Plus 18. Różnica 34%. !!! Z czego Plus w centrum Sopotu (ulica Monte Cassino) ma 6 stacji a Play 2. 3 razy więcej w Plusie!
3) Nie będę liczyć dla każdego miasta osobno. Policzyłem tylko Sopot bo jest najłatwiej. I co za problem spojrzeć w góre mapy gdzie masz : żródło, zoom i lokalizacje. Liczyć na piechotę nie trzeba. Zaznaczyłem obszar i wyskoczył wynik. Napisałem około, bo nie liczyłem wszystkich stacji w Trójmieście. Jak chcesz to sobie sam policz.
4) My piszemy o obciążeniu!
RicoExus pisze:
09 sie 2019, 23:46
Play dla czego 2x więcej stacji, nie bierzcie tego tak dosłownie miejscami pewnie tak.
Jak zwykle nie doczytałeś.
Plus ma mniejsze obciążenie więc nie potrzebuje 45MHz na stacjach LTE!!! A Ty nadal swoje. Z 25MHz daje lepiej radę niż Play z takimi zasobami. Mówimy o Trójmieście dla przypomnienia a nie o całej Polsce.
5) Plus ma więcej stacji niż Aero2 wg UKE.
Liczone stacje od AquaPark w Sopocie po Ergo Arenę. Na Ergo linia pozioma na mapie (co się zmieściło to policzyłem), bo Ergo stoi na granicy Sopot/Gdańsk

W 5 punktach zostałeś wypunktowany jak dzieciak. Masz nawet policzone w procentach jakbyś miał problemy z elementarnymi podstawami matematyki. Więc weź już skończ się błaźnić. My tutaj mieszkamy i wiemy jak to działa. To nie Łódź. Ja w sprawie Łodzi się nie wypowiadam bo tam nie mieszkam a jestem tylko przelotem przez A1 od czasu do czasu.

Dla odmiany N! w Sopocie. Wg UKE 38, wg BTSearch 31. Przewaga również w Gdyni w samym centrum, gdzie N! prawie ma tyle stacji co Plus z Playem razem (oczywiście napisane z grubsza bez liczenia na sztuki)


PS Co do Przeróbki nie wiem. Miałem tam koleżankę ale kilka lat temu się przeprowadziła do Kanady. Obecnie nie mam tak powodów przebywać, tylko przelotem jestem. Jeszcze w zeszłym roku Play i Plus mieli problem z zasięgiem w tunelu pod Martwą Wisłą. Teraz nie wiem. Wg mapy najwięcej stacji zdecydowanie ma N!. A jak działa to diabli wiedzą. Jedna stacja w sumie Plusa i Play ale też nie wiadomo w którą stronę anteny mają.
habish pisze:
10 sie 2019, 14:12
Racja, do mordobicia jest dedykowany wątek-śmietnik: viewtopic.php?f=3&t=92416&start=2550
Spokojnie. Wczoraj już sam zgłosiłem o przeniesienie bo się temat skierował w inną stronę niż powinien.
Ostatnio zmieniony 10 sie 2019, 15:47 przez spotify, łącznie zmieniany 4 razy.
 #1078136  autor: 3G
 10 sie 2019, 14:58
matek451 pisze:
10 sie 2019, 11:02
Przy czym stacje Play w 90% na 4 pasmach LTE, Plus około 40% stacji posiada LTE1800 z LTE900, pozostałe 60% gołe LTE 1800, LTE2600 na jednej stacji Plusa.
Zaktualizuj swoje dane.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1078139  autor: matek451
 10 sie 2019, 15:17
Azymuty bardzo zbliżone, na sąsiednim BTS-ie N! są inne i z nich sygnał dla Orange na tych pasmach jest jeszcze słabszy a co do btsearch.pl i danych z niego to póki co w miastach i tak są najbliższe rzeczywistości( to nie Wielkopolska). To wątek o Play więc zapytałem dlaczego w Trójmieście niektórzy widzą potrzebę podwojenia stacji bazowych Play w stosunku do obecnego stanu i w stosunku do liczby BTS-ów Plusa i się zaczęło. Na tym zakończę , wystarczy że przeczytałem że Plus "ma ponad 317 "stacji w Trójmieście a N! ponad 530 więc nie mój "poziom". Dywagacje powyżej o pozwoleniach UKE i samym Sopotem pozostawiam ocenie czytających bo to jest kompromitacja po całości.
@3G podałem wg. jakiego źródła danych, jeśli masz inne to możesz je tu udostępnić, ale zrobię to sam i napiszę że doszło około 40 stacji z LTE900 uruchomionych w tym roku czyli będzie to około 120 stacji z LTE900( 60% wszystkich). Do tego 5 stacji z LTE2100 , jedna z LTE1800, w kwestii LTE2600 bez zmian jeden rodzynek. Źródło znane także tobie więc wiarygodne. W przypadku Play niestety ale operator nie podaje danych dotyczących modernizacji pasm na stacjach.
Nie zmienia to postaci rzeczy że obecne uruchomione zasoby radiowe Play w Trójmieście są dużo większe od Plusa i nikt ze stawiających śmiała tezę o podwojeniu ilości stacji Play nie przedstawił rzeczowych argumentów na jej potwierdzenie.
  • Strona 129 z 179
  • 1
  • 127
  • 128
  • 129
  • 130
  • 131
  • 179
  • 1
  • 127
  • 128
  • 129
  • 130
  • 131
  • 179