DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 101 z 179
  • 1
  • 99
  • 100
  • 101
  • 102
  • 103
  • 179
 #1069530  autor: iphoneski
 13 kwie 2019, 20:58
Z tym 5G to jeszcze nikt nie wie jak to z tym będzie. Np Bruksela wstrzymała prace nad tym standardem. Ja póki co siedzę na Tidal bo za darmo, ale jak się skończy pewnie też wybiorę Apple Music żeby było na telefonie i Macu wygodnie.
Z Heyah nic nie robią bo nie od dziś wiadomo, że oni mają kartę gdzieś. Brak wifi calling, VOLTE, ograniczenie prędkości neta nikt nie wie po co... Dobrze, że chociaż sprawdzenie stanu konta jest za darmo.
Przez pewien czas w Heyah była fajna opcja - można było mieć net i wszystko inne bez limitu o ile karta była w telefonie a nie w modemie. Nawet miałem na to ochotę ale coś tam było że nie można było tego neta po wifi udostępniać a często korzystam z tego na wyjazdach albo jak w terenie muszę na komputerze popracować.
@piotrzet Skoro już walnąłeś bzdurę to może chociaż miej odwagę się do tego przyznać i nie brnij dalej bo to już jest żałosne. Nie wiesz jaki jest zasięg z tych trzech stacji Play na tamtym obszarze i nie wiesz czy jest potrzebne 6 stacji.Nie od dziś wiadomo że Play mocniej sieje sygnałem niż N. Użytkownicy w tantym wątku z tamtych okolic wyjaśnili ci wszystko i nie odpowiedziałeś nic a wystarczyło napisać tylko że się pomyliłeś i by było po sprawie ale jak widać to ponad twoje siły. No i to nie pierwszy raz gdy mijasz się z prawdą. Żeby daleko nie szukać wg ciebie Play nie ma podobno żadnej stacji w Kościelisku a wystarczy wpisać w bazę i stacja magicznie się pojawia.
 #1069559  autor: Zephon
 14 kwie 2019, 16:09
Witam,
Czy może mi ktos poradzić która z głównych sieci będzie miała najlepszą jakość połączeń i przede wszystkim internetu (często używam jako źródła dla VPN do pracy) w obrębie małopolski i podkarpacia? Póki co wszysko przemawia za T-mobile, ale proszę o opinie.

Samsung R200s=>Siemens A52=>Nokia 6020=>Siemens CX65=>Sony Ericsson D750i=>Nokia N73 ME=>Samsung D900i=>Motorola E8=>Nokia C5=>Sony Ericsson Xperia Arc S=>Samsung Galaxy S III=> HTC One m7=> HTC 10=> HTC U12+
 #1069560  autor: SACZI
 14 kwie 2019, 16:34
Sam przetestuj, bo w skali krajowej sieci są sobie równe.
Różnice są lokalnie i to one powinny decydować.
Jeżeli chodzi o mnie, to na podkarpaciu bdb wypada Plus . TM i O są na porównywalnym poziomie, a Play cienko ...
Czekaj, niedawno sprawdzałem Playa i ten był w Krośnie na równi z Plusem, więc sieci mocno się zmieniają.
(to nic, że ja nadal nie mogę złapać playa na zasięgu macierzystym, ale kilka km dalej od miejsca zamieszkania, już jest całkiem OK).
Ostatnio nawet Plus coś w kwestii jakości rozmów grzebie, bo w połączeniach do TM jest słyszalna poprawa ...
 #1069563  autor: Zephon
 14 kwie 2019, 16:56
Tzn dla mnie priorytetem będzie jednak małopolska - Kraków i okolice Bochni właśnie.
Na Podkarpaciu Plus od zawsze wiódł prym na obszarach wiejskich i w małych miejscowościach.
Póki co mój osobisty ranking:
1. T-mobile
2. Plus/Orange
3. Play
A jak wygląda kwestia zarządzania kontem? Orange ma bardzo czytelną aplikację i stronę (chociaż dosyć wolną).

Samsung R200s=>Siemens A52=>Nokia 6020=>Siemens CX65=>Sony Ericsson D750i=>Nokia N73 ME=>Samsung D900i=>Motorola E8=>Nokia C5=>Sony Ericsson Xperia Arc S=>Samsung Galaxy S III=> HTC One m7=> HTC 10=> HTC U12+
 #1069907  autor: JFK2016
 21 kwie 2019, 16:30
spotify pisze:
13 kwie 2019, 13:10
Ale nadal ta sieć nie zapewnia zasięgu w wielu rejonach w Polsce a nawet - CO ZA WSTYD!!!! - w dużych miastach, gdzie musi się wspomagać RK. Jeżdżenia po Polsce z Play wygląda tak: Play, RK, Play. RK itd.
Jak zwykle siejesz propagandę odbiegającą daleko od realów, Play poza miastami jest dzisiaj na poziomie T-Mobile z przed utworzenia spółki N (też inna była kasa za usługi, a na rynku byli już 15 lat), w Orange było nie wiele lepiej. Pewnie że gdyby Play nie słuchał swojej armii klakierów cieszących się z darmowego internetu w miastach i bijących brawa na wszelakich forach o słuszności decyzji korzystania z RK, dziś by nie musiał pędzić i wydawać setek mln.
spotify pisze:
13 kwie 2019, 13:10
Ale nadal N! pozwala na to, że można praktycznie w całej Polsce z niej korzystać i nie trzeba mieć wszystkich kart operatorów. Więc nadal "rządzi" o ile można to nazwać rządzeniem z ich wszystkimi wadami. Ale niestety czy stety na razie inne sieci mają większe ułomności (może Play im zagrozi jak pokryje cały kraj, bo ma największy potencjał i pokazał, że można lepiej w wielu miejscach) aby im zagrozić w skali kraju.
Dramat, co za bzdury tutaj wypisujesz, tak jest tylko w miastach, N ma odwrotnie proporcjonalnie tyle do zrobienia na prowincji, co Plus w miastach.
spotify pisze:
13 kwie 2019, 13:10
Mnie śmieszy najbardziej, że klakierzy z sieci Play od lat twierdzą, że Play to najlepsza sieć w Polsce, nawet gdy miała 2,5 tys stacji mniej (które postawili w dwa ostatnie lata) i miała jeszcze więcej dziur. Co za hipokryzja! A teraz się podniecają, ze przejadą jakąś cześć Polski i nie muszą korzystać z RK albo muszą ale bardzo rzadko. :mrgreen: I jeszcze się cieszą jak Polacy po odzyskaniu niepodległości.
Twój tekst jest wręcz książkowy- jak można manipulować statystyką , można pracę magisterską pisać na ten temat (być może pracujesz w korporacji, dużej firmie-tam często zarządy korzystają z takich praktyk aby podrasować swoje wyniki :) ). Jak ma się to 2,5 tys. mniej stacji w terenie poza miejskim do ogółu-nijak, przecież po utworzeniu N, stacje w miastach się prawie zdublowały, poza terenami miejskimi było proporcjonalnie ich mało lub w ogóle brak zasięgu, nie istniejąca sieć transmisji data.
spotify pisze:
13 kwie 2019, 13:10
1. TMobile. 2. Orange. 3. Play 4. Plus (chociaż w niektórych miastach to Plus nawet miażdzy Play, który nadal musi mieć RK albo klęka od obciążenia)
I nadal nie ma takiej sieci, która miażdzy pozostałych i można ją proponować z zamkniętymi oczami.
To Cię teraz zaboli ta prawda i real: miasta- 1-N (i tutaj rzeczywiśce ta liczba stacji to duży +), 2-Play, 3-Plus; prowincja-1-Plus, 2-Play, 3-N, to że N ma lepszy zasięg ma się nijak do korzystania z LTE800 only z prędkościami dochodzącymi do 0,5Mbps, z kolei jeżeli Play uzupełni zasięg (co się stanie już w niedługim czasie), to wyprzedzi Plusa. W N na dziś "nie widać światełka w tunelu" poza miastami na nadajnikach z LTE800 only.
spotify pisze:
13 kwie 2019, 17:53
Tutaj, jeśli chodzi o w/w szlaki oraz inne większe w Polsce, to ostatnie dwa lata wiele zmieniło. Wcześniej to była BIEDA przez duże B, jak tylko wyjechałeś z wielkiego miasta. Typowy zasięg wyspowy sieci P4.
Np Żukowo Kościerzyna, czy Kościerzyna - Chojnice - mało w którym miejscu miałeś zasięg macierzysty sieci Play.

Głownie Play ma problemy na innych szklakach głównych albo mniej uczęszczanych. Tam jeszcze brakuje zasięgu sporo i zasięg jest wyspowy. W miastach też mają braki.
Często jeżdzę po A1 i A2 i proszę nie porównywać mi działania jakiejkolwiek sieci od tego jak działa na 2 wiodących szlakach komunikacyjnych, w ogóle co tj. za porównanie i dla kogo? Dla zawodowych kierowców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą?! Korporacje transportowe przy zawieraniu umów kierują się wieloma innymi czynnikami nie mającymi nic wspólnego z działaniem sieci na szlakach drogowych.
spotify pisze:
13 kwie 2019, 17:53
Orange w stosunku do TM jeśli chodzi o neta to idzie w łeb/łeb bo zalezy od regionu. W jednym lepiej TM (mniejsze obciążenie) a w innym O. O ma tylko większe problemy z połączeniami, przynajmniej u mnie. Chociaż można wyczytać, że np. w Krakowie jest podobnie.
Natomiast mój znajomy zmienił z O na Play w Wawie. Nawet do końca umowy nie czekał i ją zerwał bo już go szlag trafiał na działanie sieci Play. Wrócił do O.
Powtórzę się jeszcze raz nie znasz w ogóle rynku data- w miastach T-Mobile będzie działać lepiej bo ma zdecydowanie mniej klientów data i voice również (oczywiście uśredniając), dlatego też utrzymuje się w rankingach speedtestow, na prowincji zdecydowanie Orange działa lepiej-bo ma o wiele gorszą ofertę data i klienci skazani na internet "mobilny" biorą tańszą i bez limitu ofertę T-Mobile, ba nawet sam operator w wielu miejscach nie chce już sprzedawać aktywacji, bo sieć LTE800 only już leży.
spotify pisze:
13 kwie 2019, 17:53
Mnie się podoba obecna rozbudowa Play. Robią to z rozmachem i budują głownie stacje na prowincjach.
Raz potrzebny jest im zasięg i rezygnacja z RK, intensywnie promują ofertę data.
spotify pisze:
13 kwie 2019, 18:43
Śmiać mi się chce jeszcze z innego powodu. Jak Play był tańszy o wiele od W3 to nikt na sieć nie narzekał. Każdy był zadowolony. Gdy Play zdrożał, od razu wszyscy jej ułomności znaleźli (wtedy Play ma słabą jakość) i przenoszą numery do innych sieci. A co najciekawsze - właśnie teraz, gdy Play się buduje i dopiero po ostatnich 2 lat świadczy usługi na akceptowalnym poziomie (nowe stacje itd) Ale i tak ludzie odchodzą i wracają do W3 bo CCC - cena czyni cuda :-)
Chociaż są nadal tacy, co od kilku lat twierdzą, że Play jest najlepszy, nawet gdy miał poniżej 5 tys własnych lokalizacji.
Z tym stwierdzeniem to akurat się zgadzam w 100%. :D
 #1069909  autor: Kryniczanin
 21 kwie 2019, 17:22
Play poza miastami jest dzisiaj na poziomie T-Mobile z przed utworzenia spółki N (też inna była kasa za usługi, a na rynku byli już 15 lat), w Orange było nie wiele lepiej.
Play poza miastami już w 2010 zjadał Erę i Ideę w 3G 2100 na śniadanie, w 2011 Play zaczął odpalać 3G 900 wtedy to już nie była miazga a różnica rowu mariańskiego poza miastami tam gdzie był Play. Idea miała tylko EDGE a Era to jechała nawet na gołym GPRS.

N dopiero od maja 2013 zaczął się rozwijać. lipiec 2011- maj 2013 to była stagnacja.
Pewnie że gdyby Play nie słuchał swojej armii klakierów cieszących się z darmowego internetu w miastach i bijących brawa na wszelakich forach o słuszności decyzji korzystania z RK, dziś by nie musiał pędzić i wydawać setek mln.
Decyzja o późnej budowie ma też swoje zalety. Play ma najlepszy sprzęt, jesteśmy po aukcji na 800/2600. To jedyne zalety, reszta to wady.
 #1069910  autor: pakierhakierxd
 21 kwie 2019, 17:41
Dobrze że play rezygnuje z roamingu krajowego ;)
w końcu będzie miał wszędzie zasięg i wszędzie net,dopiero po wzięciu abo w Orange Love widzę jak działa Play a jak Orange ,jak Play kuleje tam gdzie jest tylko roaming krajowy :P ,chyba w takim miejscu lepiej brać kogoś z W3.

Pozdrawiam :)
 #1069912  autor: JFK2016
 21 kwie 2019, 18:10
Kryniczanin pisze:
21 kwie 2019, 17:22
Play poza miastami już w 2010 zjadał Erę i Ideę w 3G 2100 na śniadanie, w 2011 Play zaczął odpalać 3G 900 wtedy to już nie była miazga a różnica rowu mariańskiego poza miastami tam gdzie był Play. Idea miała tylko EDGE a Era to jechała nawet na gołym GPRS.
Tutaj porównywałem tylko zasięg sieci, kwestia możliwości przesyłu danych to był dramat w T-Mobile, porównanie 1-100 i nie wierzę że ta spółka została zawarta na równych zasadach. Działając na wspólnej sieci N, T-Mobile przez 5 lat nie miał konkurencyjnej oferty data (gdy Orange miał i oferty i super promocje, trzepiąc na potęgę kasę...).
 #1069913  autor: spotify
 21 kwie 2019, 18:27
JFK2016 pisze:
21 kwie 2019, 16:30
Play poza miastami jest dzisiaj na poziomie T-Mobile z przed utworzenia spółki N (też inna była kasa za usługi, a na rynku byli już 15 lat), w Orange było nie wiele lepiej.
Masz elementarny problem z czytaniem ze zrozumieniem. .
Po drugie przekręcasz moje słowa a później piszesz o jakiś bzdurach i coś mi wytykając.

Kogo obchodzi TMobile przed N!? Dzisiaj mamy 2019r a nie historie.
Poza tym Orange wyglądał jeszcze gorzej, ponieważ głownie opierał GSM na DCS1800 a nie G900 i pokrycie miał fatalne. Na projekcie N! dużo więcej zyskał O jak TMobile.
Dramat, co za bzdury tutaj wypisujesz, tak jest tylko w miastach, N ma odwrotnie proporcjonalnie tyle do zrobienia na prowincji, co Plus w miastach.
Jasne, że ma do zrobienia. Przecież o tym piszę już od dawna. Ale nie w każdej prowincji Plus jest wyżej od N!, zasięgiem czy pojemnością.
Po drugie - Play ma też do zrobienia wiele, bo musi jeszcze trochę terenu w Polsce pokryć.
to że N ma lepszy zasięg ma się nijak do korzystania z LTE800 only z prędkościami dochodzącymi do 0,5Mbps
Czyli wg Was lepiej mieć full stacje niż pokrycie? W miastach Play też osiąga do 0,5Mbs i co z tego? Obydwie sieci mają problem - N! only L800, Play brak zasięgu na prowincjach i pojemności w miastach.
Mają czas na działanie. N! odpuści na prowincjach to na własne życzenie ich Play zepchnie z tronu.
Dla wytłumaczenia jeszcze raz bo znowu pewnie problem ze zrozumieniem
Play - pokrycie i zwiększenie pojemności w miastach
N! - pokrycie posiada a muszą zwiększyć pojemność na prowincjach.
Więc która sieć ma więcej wad?
Plusa nie wymieniam, bo na tle N! czy Play jest niestety najgorszą siecią. WSTYD!!!
Chociaż w 3city jest przed Play i pewnie znajdą sie takie miasta czy prowincje, gdzie jest nie tylko przed P4 ale i przed N!.
Korporacje transportowe przy zawieraniu umów kierują się wieloma innymi czynnikami nie mającymi nic wspólnego z działaniem sieci na szlakach drogowych.
Co mnie interesują korporacje? Czy gdzieś do tego nawiązałem?
Pisałem o drogach krajowych, które swoje istnienie mają od lat.
na prowincji zdecydowanie Orange działa lepiej
Bzdura!!! Orange też bywa zamulony.

LTE800 w Polsce nie w każdym miejscu od TM jest zamulone. Przestańcie powtarzać to jak mantrę.

Reszty nie będę komentował. Dopisujesz jakieś dodatkowe teorie i domysły a potem próbujesz mi coś wmówić. I jeszcze osądzasz mnie o jakieś manipulacje!
Najpierw doczytaj co napisałem a później dopiero komentuj manipulancie

Co do jakości sieci i mojego rankingu.
Dzisiaj posiadając JEDEN telefon i JEDNĄ kartę SIM tylko TMobile pozwala na "najlepsze" działanie. Żadne szczekanie klakierów innych sieci tego nie zmieni. Ponieważ jako całość ani Play ani Plus nie są jeszcze dla nich zagrożeniem (mówię o średniej krajowej bo wiadomo, że są miejsca gdzie Play czy Plus już dawno jest lub nadal przed N! ) TMobile też ma wady i to nie mało ale inne sieci mają ich więcej. I niestety czy stety - TMobile jakościowo do ideału wiele brakuje bo nie ma takiej sieci w Polsce, która jest idealna. Ale mimo to nadal średnią reprezentuje "najlepszą" (co już w sumie napisałem to wcześniej co powtórzę)
NIE MA IDEALNEJ SIECI W POLSCE i każda ma swoje za uszami i wady. Ale nadal N! pozwala na to, że można praktycznie w całej Polsce z niej korzystać i nie trzeba mieć wszystkich kart operatorów. Więc nadal "rządzi" o ile można to nazwać rządzeniem z ich wszystkimi wadami. Ale niestety czy stety na razie inne sieci mają większe ułomności (może Play im zagrozi jak pokryje cały kraj, bo ma największy potencjał i pokazał, że można lepiej w wielu miejscach) aby im zagrozić w skali kraju.
Jeśli Play będzie budował tak sieć jak buduje, to jest na najlepszej drodze wyautować całe N! łącznie z TMobile.
Ale mówimy tu i teraz a nie jeszcze o roku 2021.
Obecnie mając kartę SIM TMobile praktycznie wszędzie (oczywiście ma gdzieś dziury bo żadna sieć 100% powierzchni Polski nie pokryje) jesteś w stanie zadzwonić , sprawdzić pocztę, włączyć muzykę np na Tidal itd czy przejrzeć neta. Żadna inna sieć na to dzisiaj nie pozwala w takiej skali.
Teraz rozumiecie?

@Kryniczanin
Jak zwykle fantasta musi dołożyć swoje grosze. Chyba normalne, że Play zaczął od 3G. Gdybyś dzisiaj był właścicielem sieci i wszedłbyś na rynek mając zasoby radiowe to byś zaczął budować sieć od 2G i 3G czy od LTE? Więc weź czasami pomyśl.
To samo zrobił Solorz. Mając 1800Mhz nie marnował zasobów na DCS tylko mając już sprzęt na rynku wyjechał od razu z LTE1800.

Dzisiaj budowa Play ma wiele zalet bo mają najnowszą sieć czyli najnowszą siatka nadajników, obraz infrastruktury budowlanej na bieżąco (nowe drogi, osiedla itd), wszystkie nowinki oraz cuda "5G Ready". To jest zaleta budowy sieci P4, którą wykorzystają lub nie.

Od powstania sieci P4 na tym forum można czytać że Play to najlepsza sieć, nawet gdy swoich stacji nie miała i nawet gdy miała 10-cio krotnie więcej wad. I jak mantra do dzisiaj to samo. Ile można? Niech się w końcu skończy budować i po 2021r będzie MOŻE najlepsza.

I tyle.
Wypisuje się z tej błazenady i tłumaczenia prostego pisanego języka polskiego, ponieważ jak widzę, jest u w/w problem z czytaniem i z myśleniem podczas czytania. A później wyciągają coś z kontekstu, nie rozumieją co przeczytali a mnie osądzają o jakieś manipulacje :roll: :roll:
Szkoda mi życia na takie bzdury, bo mam ciekawsze zajęcia niż "bić się" z fanami P4 i muzeum koloru zielonego
Macie tam podpisane cyrografy i teraz przed lustrem Wam wstyd. Ale to już nie mój problem.
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2019, 20:50 przez spotify, łącznie zmieniany 8 razy.
 #1069914  autor: piotrzet
 21 kwie 2019, 18:32
spotify
To standard, że dopisują tutaj czegoś czego się nie napisze ;)
Co do czytania niektórych bzdur. Śmiać mi się chce jak ktoś pisze, że kiedyś to było :lol: No i co z tego, że kiedyś? Play miał kiedyś najlepszą ofertę wiadomo co jest teraz. T-Mobile miał kiedyś najgorszą ofertę internetu mobilnego teraz ma najlepszą i jaki to sens pisać o tym co było kiedyś? No chyba, że w jakiś cudowny sposób można wrócić do ofert, które kiedyś były? Jeśli tak to czekam na opisanie sposobu jak to zrobić.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1069915  autor: pakierhakierxd
 21 kwie 2019, 18:34
Przesadzasz że T-Mobile jest najlepszy,ja testowałem i mi działa najgorszej ze wszystkich operatorów ;)
Ale to na podlasiu tak :D
Najlepiej mi działa Play potem Orange a potem Plus (plus to skansen bez vollte,wifi calling i szybkości czasem najgorsze ze wszystkich).

Pozdrawiam :)
 #1069916  autor: Kryniczanin
 21 kwie 2019, 18:50
Mnie nic bardziej nie rozśmiesza w tym temacie takie podejście nadwornych miłośników T-Mobile.

Play ma problemy z jedną przeciążoną stacją np. w Sopocie - od razu opowieści o katastrofie w trójmieście. T-Mobile ma problemy z tysiącami stacji only L800 - nie można tego uogólniać nic złego się nie dzieje w całym kraju :-) :-) :-)
 #1069917  autor: piotrzet
 21 kwie 2019, 18:54
Kryniczanin
Sopot, Warszawa, Kraków itd w centrum Play też są problemy o tym już zapomniałeś ale o zapchanym L800 T-Mobile nie? Dziwne. Widać, twoja pamięć działa wybiórczo. W Play to cacy, że centrum Warszawy np. leży, ale że L800 w T-M to już pamiętasz. Gdzie leży to leży owszem tak jak i wspólne L1800 ale przynajmniej zasięg jest, a nie jak w Play jego brak. Jednak wolę zapchane L800 i możliwość normalnego korzystania z rozmów i SMS niż kompletny brak zasięgu w Play ;)
Obrazek
A to podobno zapchane wspólne L1800 w T-M ;)
Oczywiście nie twierdzę, że tak jest w każdej lokalizacji ale czytając tutaj wpisy niektórych niektórzy mogą stwierdzić, ze zapchane L1800 i L800 jest w każdej lokalizacji na każdej stacji.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1069919  autor: JFK2016
 21 kwie 2019, 20:10
spotify pisze:
21 kwie 2019, 18:27
Masz elementarny problem z czytaniem ze zrozumieniem. .
Po drugie przekręcasz moje słowa a później piszesz o jakiś bzdurach i coś mi wytykając.

Kogo obchodzi TMobile przez N!? Dzisiaj mamy 2019r a nie historie.
Poza tym Orange wyglądał jeszcze gorzej, ponieważ głownie opierał GSM na DCS1800 a nie G900 i pokrycie miał fatalne. Na projekcie N! dużo więcej zyskał O jak TMobile.
Ty sam siebie najpierw zrozum, historia jest bdb porównaniem, gdzie przed rokiem 2015 tacy jak Ty wmawiali ludziom że N jest bezkonkurencyjne w miastach i na prowincji, prawda była zupełnie inna, dziś w 2019 próbujesz wmawiać ludziom że N jest fajne na prowincji z LTE800 only (ok. 30% powierzchni kraju), a prawda jest taka że zamiata ogon, jest już za Play który znacząco zwiększył i zwiększa zasięg, nawet nie warto porównywać działania sieci z 10MHz pasma do 25MHz- tak Twoją odpowiedź już znam nie mają klientów i sieć działa dobrze. Tj. ten sam poziom gdy 2 lata temu przy starcie oferty T-Mobile pisałem że nie zabije sieci poza stacjami z LTE800 only, które do taryf data się nie nadaje, gdyż rynek jest nasycony i nie zdobędzie tylu aktywacji. Jak jest dziś, historia?!
spotify pisze:
21 kwie 2019, 18:27
Czyli wg Was lepiej mieć full stacje niż pokrycie? W miastach Play też osiąga do 0,5Mbs i co z tego? Obydwie sieci mają problem - N! only L800, Play brak zasięgu na prowincjach i pojemności w miastach.
Mają czas na działanie. N! odpuści na prowincjach to na własne życzenie ich Play zepchnie z tronu.
Człowieku nie pisz mi że na full uzbrojonej stacji Play/N/Plus jest 0,5Mbps to nie możliwe (pomijam sytuacje losowe- czyli lokalne imprezy masowe, turystykę, etc. ...), a N z żadnego tronu nie będzie spadać, bo na nim nie jest. :lol: P.S Też znam sytuację że np. na L2600 u mnie było 0,5-2Mbps, ale wówczas operator rozdawał internet za free i bez limitu, teraz jest stabilnie Obrazek i nie było żadnych inwestycji.
spotify pisze:
21 kwie 2019, 18:27
Bzdura!!! Orange też bywa zamulony.
Nie no niemożliwe przecież to N. :D
spotify pisze:
21 kwie 2019, 18:27
LTE800 w Polsce nie w każdym miejscu od TM jest zamulone. Przestańcie powtarzać to jak mantrę.
Tak będziemy szukać wyjątków od reguły, fizyki/matematyki nie oszukasz 10 nie jest =25 czyli standardu w Plus/Play, choć są wyjątki i jest 45.
spotify pisze:
21 kwie 2019, 18:27
Reszty nie będę komentował. Dopisujesz jakieś dodatkowe teorie i domysły a potem próbujesz mi coś wmówić. I jeszcze osądzasz mnie o jakieś manipulacje!
Najpierw doczytaj co napisałem a później dopiero komentuj manipulancie
Jak można wprost porównać ilość stacji bazowych i napisać że ta liczba decyduje o wszystkim, to czysta manipulacja, gdyby N budowało swoją sieć od początku jako jedną to jeszcze można by było użyć takiego skrótu (a tutaj z jednej strony piszesz że ogólnie Play ma 2500 stacji za mało, buduje sieć na prowincji, a równocześnie że w miastach ma tak wielkie dziury że aby je pokryć to będzie musiała mieć 15000 stacji). W przeciwieństwie do ciebie ja bdb znam rynek data i wiem o czym piszę (nie od 2019 roku :) ).
spotify pisze:
21 kwie 2019, 18:27
Co do jakości sieci i mojego rankingu. Dzisiaj posiadając JEDEN telefon i JEDNĄ kartę SIM tylko TMobile pozwala na "najlepsze" działanie.
Tia, :D jak sobie na prowincji wykupi RK bez ograniczeń w Plus/Play to tak. :lol:
 #1069920  autor: spotify
 21 kwie 2019, 20:39
JFK2016 pisze:
21 kwie 2019, 20:10
gdzie przed rokiem 2015 tacy jak Ty wmawiali ludziom że N jest bezkonkurencyjne w miastach i na prowincji, prawda była zupełnie inna
Ja? Gdzie?
A z kim Play podpisał umowę na RK jako główny operator i operator zapasowy? Gdyby nie N! do dzisiaj wiele ludzi w sieci Play nie mieli by zasięgu LTE lub w ogóle.
(mówię o czasach przed 2017, gdy Play nie wystartował z budową)
I dalej musi korzystać z RK!! Nawet gdyby chciał to nie może, ponieważ brakuje pokrycia. Umowa swoją drogą, bo Play płaci za RK ryczałtowo, czyli za korzystanie
dziś w 2019 próbujesz wmawiać ludziom że N jest fajne na prowincji z LTE800 only

Ale ma największe pokrycie LTE, gdzie żadna sieć tego poziomu jeszcze nie osiągnęła.
Nikt nie pisze powtarzam - że N! jest najlepsza na świecie i reszta wącha spaliny. N! nie jest idealna. Żadna sieć w Polsce nie jest idealna. Ale nadal N! jest przed resztą, bo reszta jako całość jest jeszcze gorsza. JESZCZE!
Człowieku nie pisz mi że na full uzbrojonej stacji Play/N/Plus jest 0,5Mbps to nie możliwe

Po pierwsze - pisze się niemożliwe.
A po drugie - to mało wiesz. Pierwszy lepszy przykład - osiedle Morskie w Gdyni, gdzie w Play nawet przed budynkiem wieczorami nie możesz na YT wpisać nazwy w wyszukiwarkę bo aplikacja ma problem z połączeniem. Na komunikatorze typu Messenger wysłanie tekstu trwa wieki. TEKSTU!
Drugi przykład - osiedle Horyzonty, gdzie do mieszkań dociera only L800 wyżyłowane i przekroczenie więcej jak 1Mb/s to graniczy z cudem w Play (zwykle 0,6-0.8Mbs) Wymuszenie na 3G nie pomaga nic.
U mnie w domu wieczorami nie da się przekroczyć często w Play 1.5Mbs
W Gdyni na ulicy Konwaliowej - wieczorami poniżej 2Mbs nie dziwi.
W Sopocie też są problemy bo za mało stacji. W Gdańsku u koleżanki na mieszkaniu to samo bieda i dzisiaj pluje sobie, że przeniosła numer z Plusa do Play.
U mnie wielu znajomych pryska z Play właśnie za zamulony net w stosunku do N! czy Plusa.
I wiele więcej przykładów i pewnie nie tylko w 3city, co świadczą liczne wpisy na forum tutaj czy na innych portalach w necie.
Tak będziemy szukać wyjątków od reguły, fizyki/matematyki nie oszukasz 10 nie jest =25 czyli standardu w Plus/Play, choć są wyjątki i jest 45.
No na pewno w Plusie z kilkunastoma stacjami z L2600 :lol:
a tutaj z jednej strony piszesz że ogólnie Play ma 2500 stacji za mało
Jeśli to moje zdanie, które napisałem:
Mnie śmieszy najbardziej, że klakierzy z sieci Play od lat twierdzą, że Play to najlepsza sieć w Polsce, nawet gdy miała 2,5 tys stacji mniej
świadczy o tym, co Ty napisałeś to na pewno nie masz problemu z czytaniem :D :D
Miała 2,5 tys stacji mniej niż dzisiaj i tak była uważana przez klakierów za najlepszą sieć.
Zacznij w końcu czytać ze zrozumieniem!!!
Kończę, bo szkoda czasu jak ktoś ma problem z czytaniem prostych złożonych zdań po polsku.
Bye.
 #1069922  autor: Barciur
 21 kwie 2019, 21:11
Z tym przeciążeniem sieci to coś w tym jest. Wiele razy mi się w Lublinie zdarzało, że messenger nie łapał albo strony się wcale nie ładowały, a przeskoczenie na RK w Orange sprawiało, że wszystko chodziło ładnie.
 #1069933  autor: Kryniczanin
 22 kwie 2019, 08:03
Co to znaczy że Play ma najnowszą sieć?
Choćby to, że teraz podejmuje decyzje o lokalizacjach widząc kierunki rozwoju urbanistycznego miast.

N i Plus działa na przestarzałej siatce sprzed dekady.

Przykład z Krynicy - dwa szpitale jeden wybudowany w 2012 prywatny, samorządowy rozbudowano w 2011 roku później jeszcze bardziej w 2015 po wejściu do nowych podziemi N szczątkowe 2G 900 i 3G 900, Plus szczątkowe 2G900/U900/L900.

Play pełny zasięg od podziemi przez windę do dachu w U900/L800 do U2100/L2600
 #1069934  autor: piotrzet
 22 kwie 2019, 08:35
Niby N! czy Plus mają starą siatkę, a i tak znajdzie się sporo lokalizacji w których Play nie ma wcale zasięgu. N! w np, Warszawie w sporej ilości budynków ma pikokomórki, które robią robotę szczególnie w galeriach. Po za tym nowe nie znaczy lepsze to czy faktycznie siatka Play jest lepsza dopiero można będzie ocenić po zakończeniu rozbudowy sieci.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1070056  autor: JFK2016
 24 kwie 2019, 00:51
spotify pisze:
21 kwie 2019, 20:39
Ale ma największe pokrycie LTE, gdzie żadna sieć tego poziomu jeszcze nie osiągnęła.
Nikt nie pisze powtarzam - że N! jest najlepsza na świecie i reszta wącha spaliny. N! nie jest idealna. Żadna sieć w Polsce nie jest idealna. Ale nadal N! jest przed resztą, bo reszta jako całość jest jeszcze gorsza. JESZCZE!
Tj. Twoja wizja nie mająca nic wspólnego z realem, tak ma największe pokrycie w miastach (bo po utworzeniu spółki N istniejące BTS-y się "zdublowały" [Orange+T-Mobile, no nie wprost 1:1]). Na prowincji ma poziom pokrycia porównywalny z Plusem (wiadomo jedna sieć wypada w danym rejonie lepiej w drugim gorzej i nawzajem :) ), za to jeżeli idzie o możliwości transferu data to Plus ją miażdży (i vice versa N Plusa w miastach).
spotify pisze:
21 kwie 2019, 20:39
A po drugie - to mało wiesz. Pierwszy lepszy przykład - osiedle Morskie w Gdyni, gdzie w Play nawet przed budynkiem wieczorami nie możesz na YT wpisać nazwy w wyszukiwarkę bo aplikacja ma problem z połączeniem. Na komunikatorze typu Messenger wysłanie tekstu trwa wieki. TEKSTU!
Drugi przykład - osiedle Horyzonty, gdzie do mieszkań dociera only L800 wyżyłowane i przekroczenie więcej jak 1Mb/s to graniczy z cudem w Play (zwykle 0,6-0.8Mbs) Wymuszenie na 3G nie pomaga nic.
U mnie w domu wieczorami nie da się przekroczyć często w Play 1.5Mbs
W Gdyni na ulicy Konwaliowej - wieczorami poniżej 2Mbs nie dziwi.
W Sopocie też są problemy bo za mało stacji. W Gdańsku u koleżanki na mieszkaniu to samo bieda i dzisiaj pluje sobie, że przeniosła numer z Plusa do Play.
U mnie wielu znajomych pryska z Play właśnie za zamulony net w stosunku do N! czy Plusa.
I wiele więcej przykładów i pewnie nie tylko w 3city, co świadczą liczne wpisy na forum tutaj czy na innych portalach w necie.
Najpierw komuś zarzucasz że nie potrafi czytać ze zrozumieniem, a teraz sam bezpośrednio i bez ogródek udowadniasz nie rozumiesz prostego tekstu kpl. pasm LTE [bloki: 800MHz, 1800MHz, 2100MHz, 2600MHz]. Mnie nie interesuje że coś klientowi nie działa na L800 w piwnicy, nawet przy abonamentach premium operator nie zagwarantuje żadnemu klientowi LTE2600 w piwnicy. Ma zasięg wszystkich 4 pasm to musi wybierać na własnym sprzęcie, za słaby sygnał-to niech przejdzie z tel. tam gdzie lepszy, ma modem to niech sobie dokupi antenę (w czasach DIL na sieci Play np. u mnie tylko LTE2100 było używalne/najrzadziej agregowane), a jeżeli przywiązujemy się do jednego miejsca/obszaru to aby być pewnym jak to będzie działać w realu należy zawsze przetestować na prepaid przed podpisaniem umowy na abonament.
spotify pisze:
21 kwie 2019, 20:39
No na pewno w Plusie z kilkunastoma stacjami z L2600 :lol:
Nie pisz już więcej tych bredni, albo pisz więcej ale na pudelku :lol: (pisownię polskiego masz opanowaną, także możesz zrobić karierę...), dam ci szansę na doedukowanie się w kwestiach technicznych/organizacyjnych-oficjalne dane Plusa na koniec roku 2018
Kod: Zaznacz cały
 GSM900 – 55 stacji więcej, łącznie 6883;
GSM1800 – 70 stacji mniej, łącznie 671;
3G900 – 237 stacji więcej, łącznie 6636;
3G2100 – 39 stacji więcej, łącznie 4059;
LTE900 – 6249 stacji więcej, łącznie 6249;
LTE1800 – 340 stacji więcej, łącznie 6347;
LTE2100 – 31 stacji więcej, łącznie 91;
LTE2600 TDD – 31 stacji więcej, łącznie 31;
LTE2600 FDD – 331 stacji więcej, łącznie 595 
, do tego każdego miesiąca jest dodawane L2600 w nowych lokalizacjach. :smt006
spotify pisze:
21 kwie 2019, 20:39
świadczy o tym, co Ty napisałeś to na pewno nie masz problemu z czytaniem :D :D
Miała 2,5 tys stacji mniej niż dzisiaj i tak była uważana przez klakierów za najlepszą sieć.
Zacznij w końcu czytać ze zrozumieniem!!!
Zażyj lecytyny, bo Twój ciągły atak na Play i wychwalanie N tj. opieranie się wyłącznie na liczbie BTS-ów i nie rób z siebie mentora, bo tj. wręcz żałosne. Przyjmij na klatę że N na prowincji z LTE800 only "jest cienkie jak prezerwatywa". :lol:
Barciur pisze:
21 kwie 2019, 21:11
Z tym przeciążeniem sieci to coś w tym jest. Wiele razy mi się w Lublinie zdarzało, że messenger nie łapał albo strony się wcale nie ładowały, a przeskoczenie na RK w Orange sprawiało, że wszystko chodziło ładnie.
Różnie tj., ja na karcie Orange mam 3x większe transfer niż w Plusie, ale strony www otwierają się lepiej na karcie Plusa, innym większym ustrojstwem jest to że stream video na domyślnym APN jest co chwila przerywany, jak ustawię z manual APN internet to stream działa OK, ale wówczas nie pobiera mi MMS. :roll:
  • Strona 101 z 179
  • 1
  • 99
  • 100
  • 101
  • 102
  • 103
  • 179
  • 1
  • 99
  • 100
  • 101
  • 102
  • 103
  • 179