DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1065203  autor: cshacked87740405
 14 lut 2019, 12:45
Dzień dobry, potrzebuję porady w kwestii wyboru smartfona, niestety ilość dostępnych modeli, oznaczeń, parametrów przyprawia mnie o zawrót głowy, a potrzebuję urządzenia, które będzie służyć przez następne 2-3 lata.
Co moglibyście polecić dobierając telefon do moich wymagań ?
Obecny smartfon: Samsung Galaxy J5 2015 r
System: Android
Budżet: Nieprzekraczalne 1000,00 zł (budżet ustalony przez pracodawcę).
Zastosowanie: Standardowe, mail, nawigacja, aplikacje (żadne fb i inne społecznościowe, bez gier), telefon będzie użytkowany prywatnie i służbowo.
Wyświetlacz: Maksymalnie 6" w kompaktowej obudowie, trochę większy niż mój obecny telefon.
Wymagania: Dobra bateria, szybkie ładowanie, przyzwoity aparat do zdjęć w dzień, płynnie działający interfejs.
Wstępnie wybrałem:
Motorola Moto One,
Samsung J6+,
Huawei P Smart 2019.
 #1065262  autor: cshacked87740405
 15 lut 2019, 09:21
Wydaje mi się, że Miui nie jest dla mnie, miałem okazję sprawdzić działanie systemu na kolegi telefonie mi8, wszystko wygląda zbyt cukierkowo i obawiam się o baterię, która przy większej rozdzielczości i częstym użytkowaniu może wymagać częstego ładowania.
 #1065314  autor: Eragon
 15 lut 2019, 23:25
cshacked87740405 pisze:
15 lut 2019, 09:21
Wydaje mi się, że Miui nie jest dla mnie, miałem okazję sprawdzić działanie systemu na kolegi telefonie mi8, wszystko wygląda zbyt cukierkowo i obawiam się o baterię, która przy większej rozdzielczości i częstym użytkowaniu może wymagać częstego ładowania.
Ha!
1. W Miui masz właśnie coś takiego jak apka "Motywy" i możesz tam spokojnie szukać swego szczęścia, ogrom darmówek. A nawet możesz łączyć elementy z poszczególnych motywów. Na podobnym poziomie zaznasz tego w Hujałeju, a na reszcie...już gorzej (pamiętam złe wspomnienia z motywami na Samsungu, ale szczegółów nie pamiętam- chłopaki, help me). W skrócie, Miui w domyśle jest cukierkowate. Ale już drugi domyślny motyw, jest jakiś taki czarno-brązowy... poważny ;)

2. Rozdziałka. Widzisz, Ty tu narzekasz że za duża... a przy premierze Mi8 ludzie też narzekali... że za mała. Proof? Szybkie porównanie z konkurencją w postaci SGS9:
1440 x 2960 px (5.80") 568 ppi przy baterii Li-Ion 3000 mAh z Quick Charge 2.0
Mi8: 1080 x 2248 px (6.21") 402 ppi przy baterii 3400 mAh z Quick Charge 4.0+

W skrócie, postarałem się lekko obalić Twe stwierdzenia przy czym nie mówię że akurat Mi8 jest dla Ciebie w tej chwili najlepszym wyborem(nie jest, spojrzałem właśnie na budżet), ale przynajmniej nie najgorszym z możliwych.

:smt006
 #1065338  autor: FKS_91
 16 lut 2019, 10:37
Jeśli chcesz mieć wydajny smartfon w tym budżecie to najlepszym wyborem będzie Xiaomi. Ja bym na Twoim miejscu wybierał między wspomnianym wcześniej Redmi Note 5 lub Mi A2 lite. W Mi A2 lite jest również dobra bateria, aparat na przyzwoitym poziomie i czysty android (według mnie to plus). Oczywiście mieści się w Twoim budżecie np w sferis kosztuje poniżej 800 zł.
 #1065512  autor: cshacked87740405
 18 lut 2019, 08:07
No to sam już nie wiem.
Nie jestem, aż tak zaawansowany w obsłudze telefonu, po prostu ma działać.
Napisałeś, że Mi A2 ma czysty system Android, podobnie jak w Motoroli, a teraz jest na nią promocja za 799,00 zł. Rozumiem, że czysty Android to z tego co jest napisane, nie posiada żadnych dodatkowych aplikacji od producenta konkretnego modelu telefonu i działa szybciej niż ten co ma doinstalowane ?