DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1054901  autor: Konradv15
 20 lis 2018, 10:16
Hej,

Potrzebuję wymienić mojego zasłużonego małego Iphona. Jest to moje pierwsze jabłko i sprawowało się super dobrze. Po półtora roku nic się nie przycina, chodzi płynnie, ekosystem mi pasuje, jako, że nie bawię się w zbytnie personalizowanie. Jednak to czym mnie urzekł, teraz okazuje się nieco niewygodne (rozmiar).

Byłbym przekonany wziąć Iphona 7, gdyby nie to, że jest to już dość leciwy telefon, nie ma złącza mini jack, a konkurencja nie śpi i jest multum innych fajnych telefonów.

Na czym mi zależy?
Na płynnym działaniu nie tylko przez pierwsze pół roku (Nexus 5X mojej dziewczyny już strasznie laguje mimo czyszczenia pamięci i instalowania wszystkiego od zera... Nie ukrywam, że trochę się boję Androidów z tego względu).
Na poręczności. Żeby nie był za duży, nie chcę dużej patelni.
Solidny.
Fajnie jakby miał dobry aparat i w miarę dobrą baterię.

Telefonu używam do dzwonienia, chatowania, mailowania, facebooka, audiobooków, muzyki, neta, czasem youtube. Nie gram wcale. Nie obchodzi mnie jaka będzie grafika, jaki procesor itd. Ma to po prostu płynnie działać przez 2 lata. Nie chce czegoś co będzie działać gorzej niż mój SE.

Możecie coś polecić? Pozdro.
 #1054918  autor: Mattia Ferrari
 20 lis 2018, 10:55
Skoro nie interesują Cię wnętrzności poszukaj iPhone 6S - ta sama specyfikacja co w Twoim SE, będzie działał na pewno następne 2 lata. Minus taki, że nie jest już najnowszy, ale z tego co rozumiem, powinien być dobry ;)
Wiem, może nie trafiłem idealnie, ale moim zdaniem warto zwrócić uwagę. Swoją drogą ciekawe kiedy CK Mediator rozpocznie sprzedaż iPhone'ów od Remade :)
 #1054926  autor: Konradv15
 20 lis 2018, 11:22
Jak bez jacka, to już wolę Iphona.
6S - hmm to raczej żaden ruch w przód. Jak już zmieniam to liczę na jakiś upgrade poza samą wielkością ekranu. Ale dzięki za sugestię.

Najbardziej mnie zastanawia, czy po dwóch latach użytkowania, taki np. G6 czy S8 będzie działał tak płynnie i szybko przełączał się między apkami jak iphone 7??
Cholera nie chcę wydać 1,5 czy 2k na sprzęt, który zacznie się przycinać po paru miesiącach.

Ehh, żeby te inne słuchawki miały iOS :D
 #1054960  autor: vonski
 20 lis 2018, 14:10
Pierwszy Pixel?
Bateria bardziej średnia niż dobra, ale resztę wymagań spełnia.
 #1054966  autor: iphoneski
 20 lis 2018, 15:03
Skoro system ci pasuje i szukasz czegoś na 2 lata to kupuj 7 i tyle. Nie jestem pewien czy android do 1,5 tysiąca będzie ci płynnie działał przez najbliższe 2 lata.
 #1054972  autor: Konradv15
 20 lis 2018, 15:40
Pixel kurczę brzydki jak na fona z androidem :P

@iphoneski - właśnie myślę, że tak to się skończy, bo choć taki S8 czy LG G6 bardziej mi się podobają, mają lepiej rozmieszczone ekrany, pewnie robią lepsze fotki i nie cierpią na brak jacka, to nie mam pojęcia jak będą się sprawować po jakimś czasie. Jakoś zawsze uciekam od Androida, kiedyś WP, teraz iOS. Miałem tylko jednego Meizu i jak na telefon za pare stów był spoko. Aczkolwiek nie widziałem długo, płynnie działających androidów, a iOS tak. Tak jakby ten system po prostu sam z siebie z czasem spowalnia, bez względu na to jak wyczapisty procesor go nie napędza.

Ale cholera może się mylę?
 #1055031  autor: iphoneski
 20 lis 2018, 21:11
Ja właśnie wiązałem spore nadzieje z WP, nawet czekałem z kupnem maca i obserwowałem jak to będzie się rozwijać żeby się z iPhonie przesiąść ale niestety system umarł. Android nie dla mnie, nie mam ochoty porównywać ilości RAM, rdzeni procesora itd a do tego jeszcze modlić się o choćby jedną aktualizację systemu.
 #1055912  autor: Lawrence72
 21 lis 2018, 19:25
Jeżeli nie kolejny iPhone to najbardziej poszedłbym w kierunku S8. Systemowo bardzo dobrze zoptymalizowana chociaż wiadomo że po jabłku trzeba będzie się przyzwyczaić. Swieci na dobrym promo aktualnie np. w sferisie. Największe plusy to jakość ekranu i jeden z najlepszych aparatów w tej cenie.
 #1056069  autor: Konradv15
 22 lis 2018, 13:04
Ogólnie najbardziej podobają mi się właśnie S8 i V30, a Iphone głównie ze względu na iOS. Gdyby nie system i słabsze baterie to na bank bym wziął jednego z tej dwójki spod znaku śmiesznego zielonego robocika. Fanboyem nie jestem i dla mnie każdy system ma swoje plusy i minusy, ale ta stabilność i prędkość działania iOSa przez cały czas użytkowania mnie urzekł.

Ale dobra, mam plan. Najpierw kupię swojej kobiecie Samsunga albo LG i zobacze przez miesiąc, dwa jak to hula. Jak będzie fajnie to sobie też palne Androidfona, a jeśli coś nie bardzo to wezme tego Appla i tyle :twisted:

Dzięki za rady ;)

P.S. @iphoneski - WP był bardzo spoko. Mega prosty system i też fajnie, płynnie działający. W dodatku te Nokie, w których siedział były kozackie :D Wtedy jakością wykonania biły na łeb całą resztę, może oprócz Appla. Trochę szkoda, że coś tam poszło nie tak i wszystko zdechło.