DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
  • Strona 53 z 91
  • 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 91
 #1032215  autor: jarekt
 01 lis 2018, 13:15
Bezpieczny termin to 5zł co 97 dni (7 wych. + 90 przych.).

98. dzień to 100% przepadek kasy i 50% przepadek numeru.
128. dzień (od doładowania 5zł) to 99% przepadek numeru (jeszcze są szanse na odzyskanie poprzez zgłoszenie).
Jeśli numer wciąż działa, to każdy kolejny dzień to kolejna "9" po przecinku do procentów szans na przepadek numeru: 99,9% szans, potem 99,99% szans, potem 99,999% szans itd., że numer przepadnie.

5zł x 365dni/97dni = 18,82zł - to średni roczny "koszt" 100% utrzymania PInKa (numeru i kasy) jeśli ładujemy bezpiecznie co 97 dni.
5zł x 12m/3m = 20,00zł - to dokładny roczny "koszt" 100% utrzymania PInKa (numeru i kasy) gdy ładujemy nie co 97 dni, a co 3 miesiące (dla wygody - tego samego dnia co 3 miesiące).

Można ładować 5zł co 127 dni: 5zł x 365dni/127dni = 14,37zł - średni roczny KOSZT 99% utrzymania PInKa (numeru).
Wtedy "koszt" faktycznie jest KOSZTEM, bo kasa przepada zawsze 98. dnia, ale ten dodatkowy miesiąc ("karencja") nie jest w 100% pewny (nic tego nie reguluje - żaden zapis/regulamin).
 #1032231  autor: Eon
 01 lis 2018, 13:55
goral2099 pisze:Dobra, teraz jak nie potrzebuje, to znalazłem kolejny starter PInK 3GB+3GB przez rok (ważny do 01.03.2019), w Żywcu...
Gdzie w Żywcu można jeszcze kupic ważne startery ?? Bo mam takie dwa ale juz dawmo po terminie ważnosci i nie wiem czy mi wogle odpalą za kilka mies jak juz wykończe kase z konta po DILu
darekka pisze:...Pierwsze 3msc. po aktywacji masz za darmo ale później co ok.90dni 5zł. trzeba wydać na doładowanie aby numer się nie skasował. Jak zajdzie potrzeba odpalenia usługi to doładowanie za 50zł. i jazda...
Czyli na pewno po aktywacji startera mam czas 90dni na jakiekolwiek doładowanie ??
 #1032258  autor: admundo
 01 lis 2018, 17:03
Dorotea pisze:Zaczynam mieć podejrzenia, że fora opanowali pracownicy sprzedażowi Play (i innych operatorów) oraz handlarze "cudami" z Allegro i podobnych miejsc i robią złą opinię PiNK-owi jak wcześniej robili DIL-owi. Uwagi tej nie kieruję do Ciebie admundo, czy kogoś konkretnego, piszę ogólnie :)
Pomimo że nie do mnie to napiszę że nie jestem żadnym pracownikiem Play ani JB z Allegro. Jak mi się włączy kolejny lejek na PInK to wrzucę screena. Na razie znowu na DIL-u ale jak znam życie lejek nadejdzie niebawem a pakietów nie będę odpalał bo nie starczy na 2 pakiety 100GB.
 #1032310  autor: czaj09
 02 lis 2018, 07:31
Ciekawe co gdy sesja została ustanowiona podczas trwania "DbL" a rozłączona kilka godzin po terminie trwania usługi, Czy policzy normalnie z pakietu "DbL" ? .Druga sprawa czy system faktycznie liczy Równe 24h od aktywacji do dezaktywacji- w regulaminie "DbL"w PinK za 4 zł jest napisane ze dezaktywacja nastąpi 24h po aktywacji ale operator zastrzega możliwosc pózniejszej dezaktywacji.
 #1032761  autor: Dorotea
 03 lis 2018, 16:34
Było wielokrotnie omawiane jak powinny wyglądać pożądane startery:
viewtopic.php?f=27&t=86697&start=570#p1014416
viewtopic.php?f=27&t=86697&start=600#p1016927
viewtopic.php?f=27&t=86697&start=615#p1018406
viewtopic.php?f=27&t=86697&start=630#p1018709


Tymczasem nastąpiła normalizacja cen:
https://allegro.pl/play-internet-lte-na ... 74753.html
https://allegro.pl/starter-play-interne ... 81738.html
https://allegro.pl/starter-migracyjny-d ... 43460.html

Sądzę, że warto brać, ceny przystępne. Tylko szybko aktywować, bo nie wiadomo co będzie później, czy przeterminowanych nie zablokują.

PS. Nie są to moje aukcje, ani nikogo z mojej rodziny lub znajomych.
 #1032771  autor: Dorotea
 03 lis 2018, 17:45
70 stron to nic, są dłuższe tematy, trzeba filtrować wg. nazwy użytkownika. Wprowadzamy do wyszukiwarki hasło "jarekt" i czytamy wszystko co napisał w danym temacie, ma lekkie pióro i potrafi wyczerpać zagadnienie. Dzięki temu zamiast 70 stron jest do przeczytania kilkanaście treściwych postów :)
 #1032772  autor: Gomez-C4
 03 lis 2018, 17:47
@Dorotea i tak jak przewidywałem, ceny w dół, wzajemna konkurencja sprzedawców robi swoje :D :D ja bym doradzał migusiem od razu aktywowanie starterów tych z długą datą ważności, z krótką datą ważności i tych bez daty i włączenie cyklicznego IbM-a , bo co z tego jak włączycie starter za parę miesięcy jak mogą pozostawić Internet Bez Limitu tylko dla obecnych aktywacji :-) i np. za 2-3 miesiące wyłączyć możliwość dopływu świeżych.
Ja z pewnością mogę polecić sprzedawcę, który ma aukcje
https://allegro.pl/starter-migracyjny-d ... 43460.html , https://allegro.pl/starter-play-interne ... 81738.html

bo właściwie dzięki niemu są teraz tak niskie ceny ( zawsze stara się mieć najtaniej ) sam kupiłem u niego 2 PInK-i1 i PINK-a19 razem za 100zł.
Pamiętam jak sprzedawcy jeszcze niedawno mieli po 100zł tego typu startery :) więc dla nas jest o tyle dobrze, że nie musimy już przepłacać :) i jest już taniutko :)
 #1032773  autor: Dorotea
 03 lis 2018, 17:51
@Gomez-C4
Wróżę, że w swoim czasie ceny dojdą do 300 zł jak niegdyś za oryginalne startery z DIL. Teraz nie ma dużo chętnych, jeszcze DIL działa, ale za kilka tygodni może nadejść Armagedon cenowy :D

Wycofać ofertę Play może w każdej chwili, zawsze trzeba być na to przygotowanym. Tylko to nie takie proste, bo wkurzeni klienci już nie będą płacić kilkadziesiąt zł tylko pójdą do konkurencji, a Play ma wydatki, ostro stawia nadajniki i spłaca długi więc musi się liczyć z kosztami takiej decyzji. To samo z lejkiem - jak zbytnio pocisną to efekt podobny, klient da kasę innemu operatorowi.
 #1032774  autor: Gomez-C4
 03 lis 2018, 18:03
@Dorotea, dla mnie szaleństwem było :mrgreen: jak widziałem ludzi, którzy kupowali RBM1 za 300zł , istne wariactwo :) :smt005 , @Dorotea a już się rozmarzyłem i cenowo chciałbym aby ceny PInK-ów zeszły do 15zł , tak wiem, zawiało z mojej strony cebulą :lol: 8) , ale jak kupuję na All to tylko, żeby było nie zrujnować budżetu domowego, jedyny wyjątek od tej reguły będzie jak uda mi się upolować " Masz złotówkę , masz no limit " tutaj zamierzam się wykosztować - i to jeden, jedyny raz w życiu 8) :lol: :twisted: .
Zastanawiam się jak duży "dopływ" może być PInK-ów, pamiętajcie, że niektóre zaradne osoby miały po kilka uruchomionych DIL-ów na miesiąc ( po kilka kart i sporą ilością środków na koncie ) , więc dla nich jeszcze przez parę miesięcy może być dobrze.
 #1032776  autor: Dorotea
 03 lis 2018, 18:10
@Gomez-C4
Nie wiem ile tych kart Play wypuścił na rynek i ile jeszcze wypłynie. PiNK-a kupi i będzie używał ktoś, kto musi, nie ma innej dobrej alternatywy. Także trudno przewidzieć. Do kablówek i lokalnych operatorów pewnie odpłynie sporo użytkowników DIL-a.
 #1032778  autor: Gomez-C4
 03 lis 2018, 18:24
@Dorotea teraz "duzi " handlarze nie sprzedają PInK-ów bo sprzedają za o wiele większą kasę te podejrzane oferty ze sposobami do nabijania neta, to że są nielegalne to wiemy i tak jak już wcześniej pisałem - kto potem będzie winny ? oczywiście my użytkownicy PInK-ów bo zawsze lepiej za du.ę wziąć tego co korzysta normalnie i za to płaci, niż tego co nabij sobie transfer robiąc wałek .
Tak jak napisałaś, część osób przejdzie do kablówek, lokalnych operatorów, część do T itd, z pewnością zostaną w Play-u Ci co nie mają alternatywy i Ci co chcą mieć neta na kartę i trochę więcej niż te 100GB na miesiąc.
 #1032779  autor: JFK2016
 03 lis 2018, 18:37
Gomez-C4 pisze:@Dorotea, dla mnie szaleństwem było :mrgreen: jak widziałem ludzi, którzy kupowali RBM1 za 300zł , istne wariactwo :) :smt005 , @Dorotea a już się rozmarzyłem i cenowo chciałbym aby ceny PInK-ów zeszły do 15zł , tak wiem, zawiało z mojej strony cebulą :lol: 8) , ale jak kupuję na All to tylko, żeby było nie zrujnować budżetu domowego, jedyny wyjątek od tej reguły będzie jak uda mi się upolować " Masz złotówkę , masz no limit " tutaj zamierzam się wykosztować - i to jeden, jedyny raz w życiu 8) :lol: :twisted: .
Zastanawiam się jak duży "dopływ" może być PInK-ów, pamiętajcie, że niektóre zaradne osoby miały po kilka uruchomionych DIL-ów na miesiąc ( po kilka kart i sporą ilością środków na koncie ) , więc dla nich jeszcze przez parę miesięcy może być dobrze.
Mimo wyłączenia DiL, jesteście cały czas na DiL-u, promil użytkowników zainteresuje się tymi ofertami-one są płatne, DiL był za free. Miłośnicy cebuli uciekną do kablówek, "skansenu" A2,..., sprzedaż tych starterów jest na żenująco niskim poziomie w porównaniu do innych ofert, mimo linkowania na forach https://allegro.pl/listing?string=prepa ... i-1-5-1017. :)
 #1032785  autor: Dorotea
 03 lis 2018, 19:09
Ludzie nie wiedzą co dobre i kupują od kombinatorów nabijając im kabzę, a ewentualne ryzyko biorą na swoje barki. Wolę legalną ofertę niż te wszystkie "cuda" z Allegro. PiNK jak na razie uważam za najlepszą, wciąż dostępną ofertę mobilną pre-paid na rynku.
  • Strona 53 z 91
  • 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 91
  • 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 91