DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
  • Strona 174 z 193
  • 1
  • 172
  • 173
  • 174
  • 175
  • 176
  • 193
 #1019684  autor: jarekt
 26 wrz 2018, 09:54
@honorr, nie dam rady zrobić listy kto wie o jakich sprawach i ciągle do niej zerkać przed napisaniem posta :), a nawet jakby, to nie wiem czy byłaby tam już wstawka "@honorr zna sprawę migracji między data/voice".
No i to pytanie retoryczne nie było takie oczywiste (że retoryczne). Ja podejrzewałem że masz wątpliwości, ale że wiesz, to z tego posta nie wyczytałem :)
Nie kasuję - może dla @krychu3 albo innych się przyda.

---edit---
jarekt pisze:Proszę się nie pchać i ustawić do ko-lejki. Dla każdego wystarczy :)
Witamy Pana Lejka :)
 #1019689  autor: jarekt
 26 wrz 2018, 10:22
25. dnia tym sposobem lejka nie likwidujemy, bo 26. i tak zawsze przyjdzie :).
Jeżeli Pan Lejek nie będzie się wygłupiał, to jeszcze w tym miesiącu odwiedzi zasłużonych 28. dnia.
 #1019702  autor: TomLee
 26 wrz 2018, 11:45
Swoją drogą Play przez własną niekonsekwencję w trakcie obowiązywania DILa przyzwyczaił użytkowników do nadmiernego korzystania z sieci, do usuwania lejka po włączeniu dodatkowego pakietu internetowego na więcej niż 2 dni. Gdyby lejek włączał się po 100GB a dodatkowy pakiet internetu kasował lejek na max 2 dni, nie byłoby tylu użytkowników tej usługi
 #1019706  autor: michaelred
 26 wrz 2018, 12:06
Dodatkowo teraz juz wiedza czym taki DIL moze sie skonczyc. Wiec na super oferty bym nie liczyl bo Play dobrze wie, ze Dilowcy sa pod sciana i beda kazda nowa oferte przeswietlac po 1000 razy zeby znalezc jakies kruczki. Za duzo was po prostu bylo i sie skonczylo :P
 #1019707  autor: adriand
 26 wrz 2018, 12:17
Dokłądnie
Mozecie podziękować Januszom z Alledrogo ze sprzedali dziesiatki tysiecy starterow przez te 5 lat.
Gdyby ludzie czerpali informacje tylko z internetu to mysle ze Dil by był dalej
 #1019708  autor: krychu3
 26 wrz 2018, 12:19
Warto zauważyć że nowa oferta jest 10 razy prześwietlona i przemyślana zanim wydali, pewnie żałowali że wypuścili DILa, i już raczej nigdy u nich na taką promocję bym nie liczył.

BTW. co się dziwić jak taki matek wciskał każdemu (ktoś chciał abo t mobile lub play a ten w zaparte o dilu :D ), co do aukcji Janusze podłapują głównie wiedzę stąd i chcieli mieć biznes :D

Taka mała nieistotna generalizacja, ale ciężko coś wnioskowiać, bo ogólnie było to wszędzie za bardzo popularne fora z głupotami itp,itd.
 #1019711  autor: bolek2004
 26 wrz 2018, 12:37
adriand pisze:Dokłądnie
Mozecie podziękować Januszom z Alledrogo ze sprzedali dziesiatki tysiecy starterow przez te 5 lat.
Gdyby ludzie czerpali informacje tylko z internetu to mysle ze Dil by był dalej
To jest takie głupie gadanie. Zawsze wszyscy są winni tylko nie operator.
Jak by play przeszkadzał dil czy handel na alle to przecież mogli już dawno odwołać promocję.
Każda promocja wiąże się z tym że mogą być jakieś nadużycia.
Przy wprowadzeniu captcha w aero to samo było gadanie że to przez tych co nadużywają sieć, zawsze na kogoś trzeba zgonić. Prawda jest taka że mogli tą captche wprowadzić więc wprowadzili, a pretekst zawsze się znajdzie.
Nic nie trwa wiecznie. Play zmienia zasady dila bo zaczął od tego roku rozbudowywać swoją sieć o nadajniki mając pewnie na myśli rezygnacje z roamingu krajowego w przyszłości więc pieniądze skądś trzeba na to wziąć. Nie doszukiwał bym się tu jakiś teorii spiskowych. Cieszmy się że i tak przez tyle lat usługa działała. Kto korzystał to i tak sporo zaoszczędził.
 #1019726  autor: matek451
 26 wrz 2018, 13:31
Koleś @krychu 3 z tobą nie piłem więc sobie gęby mna nie wycieraj. Chciałbyś korzystać z DIL-a do końca świata i dzień dłużej. To była 5 letnia promocja więc skorzystaj jeszcze dwa m-ce i podziękuj grzecznie operatorowi. Takie opinie jak twoja, spiskowe teorie itp, itd P4 miał głęboko w d...e. Był to pewien ich pomysł biznesowy i ze tyle trwał zależało tylko i wyłacznie od operatora. Zmiana priorytetów, nowe usługi , rosnące koszty wymusiły zmiany oferty a za tym koniec DIL-a. Usługa i jej regulamin była powszechnie dostępna więc praw do skorzystania z niej mieli wszyscy a nie tylko ty i Tobie podobni.
 #1019738  autor: Dorotea
 26 wrz 2018, 14:33
Gdyby Play chciał uniemożliwiłby migracje z FAKT do RBM5 już dawno temu, zostałaby garstka oryginalnych kart z sim z tą taryfą oraz ci co zdążyli zmigrować na czas. Plus niemożność skorzystania z RWK w RBM5 po przenosinach numeru i w zasadzie pozamiatane.

Wierzyć mi się nie chce w to przeciążanie nadajników - przecież to można łatwo skolejkować, nadać priorytety i DIL mógłby być gdzieś na końcu daleko w tyle za abonamentem i kartami Play. Być może DIL był przewidziany do właśnie do 2018 roku i dlatego został zlikwidowany. Zresztą nad czym się tu rozwodzić... Korzystać póki jest, a potem spróbować innych opcji.
 #1019739  autor: Ufo atakuje
 26 wrz 2018, 14:38
To jest najlepsza oferta prepaid do internetu, tysiace osób z tego korzystało. 100GB też było dobrze pomyślane, 95% ludzi to powinno wystarczyć. Lejek 2mb/s- i mozna korzystać spokojnie nawet z youtuba. To wszystko było dobrze pomyslane ..i teraz to wywalić do kibla??? 5 lat budowania promocji i tysiące aktywnych klientów? Nie chce mi się wierzyć.. Z biznesowegu punktu widzenia to marnotrastwo. Pewnie wyczyszczą skarbonki tym pakietem 40zł/100GB, taki skok na kasę, a po nowym roku zaproponuja DIL-owcom coś normalnego.. Ps. 10zł-15zl/miec i brałbym w ciemno.. :)
 #1019744  autor: krychu3
 26 wrz 2018, 14:46
@matek451 skoro P4 ma w interesującą ludzi promocje wywalone (i nie widzi w tym sensu-nawet na płatnych zasadach w taryfie voice), to tymbardziej ja nie zamierzam już więcej wnikać w ich biznes (tak jak wyżej).
 #1019756  autor: Gomez-C4
 26 wrz 2018, 15:42
Skoro są naiwne osoby, które kupują ( za dużą kasę ) pakieciki w RBM SiemaPL to po co mieliby ponownie dawać DIL nawet na innych zasadach ? po drugie zobaczcie co na przestrzeni ostatnich 5 lat zaproponowała konkurencja w odpowiedzi na DIL-a ? odpowiedź jest prosta : NIC .
Reasumując : to ludzie kreują rynek ( a dokładnie mówiąc ich pieniądze ) , z punktu widzenia każdego operatora, najlepiej złapać armię naiwnych i zrobić biznes, tak właśnie było z PLUS-em kilka lat temu, który zastosował działania wyprzedzającego konkurencje ( szczególnie wobec PLAY-a), pomimo, że nie mieli infrastruktury przygotowanej do ich rzekomo " nielimitowanego internetu " , który jak się potem okazał, był jedną wielką farsą.
 #1019772  autor: admundo
 26 wrz 2018, 16:56
OK tyle to już przeczekam na OFnK. Przeczekam do 1 października na wyłączenie lejka bo mam uciułane na koncie jeszcze 80 zł i będę potrzebował tego jeszcze na włączenie 2 pakietów za 40 zł po wyłączeniu DIL-a. A po styczniu prawdopodobnie żegnam RBM.
 #1019789  autor: adacomp
 26 wrz 2018, 18:13
Ja już przeniosłem 4 karty RBM1 do a2 i TM.
Pozostałe 4 przeniosę do innych taryf P4 i tam zużyję KG a potem też migracja do innych sieci.
 #1019821  autor: JFK2016
 26 wrz 2018, 21:09
krychu3 pisze: BTW. co się dziwić jak taki matek wciskał każdemu (ktoś chciał abo t mobile lub play a ten w zaparte o dilu :D ), co do aukcji Janusze podłapują głównie wiedzę stąd i chcieli mieć biznes :D
Co do przedstawiania informacji o DIL to @matek451 postępował transparentnie i uczciwie. Po informacji o jego wyłączeniu też przyjął to ze spokojem, w przeciwieństwie do wielu którzy reagują tak jakby trafili na odwyk, 14,50 stawka godzinowa minimalna, brakuje rąk do pracy, także szkoda czasu na "trzepanie piany"-pracujemy i opłacamy abonamenty/prepaid... :)
  • Strona 174 z 193
  • 1
  • 172
  • 173
  • 174
  • 175
  • 176
  • 193
  • 1
  • 172
  • 173
  • 174
  • 175
  • 176
  • 193