DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1008641  autor: t r o i p
 21 sie 2018, 09:34
Luz, ja wcale się nie spinam, mam po prostu taki harakter i styl pisania.
Kupując nowy telefon musisz zdawać sobie sprawę, że nowy rocznikowo wcale nie oznacza, że będzie on nowy technologicznie, ponieważ producenci wsadzają stare podzespoły do nowych modeli czego dobitnym przykładem jest Huawei i jego model P20 lite, które oprócz nowej obudowy i notcha ma te same bebechy co stary już honor 9 lite. To jakby klon tego Honora w innej obudowie, Honor 9 lite można znaleźć już za około 800 zł.

Więc kupując telefon powinieneś patrzeć co ma w środku, a nie na datę jego premiery.
Jeśli chodzi o system, to mam telefony z androidem 6, 7 i 8, i nie widzę specjalnej różnicy w ich działaniu, ja uważam, że najważniejsze są poprawki zabezpieczeń, a nie wersja androida, który od wersji 6 jest już naprawdę niezły.

Wiadomo, że wszystko się starzeje, ale ale musisz pamiętać, że kupując nawet odrobinę starszego flagowca np LG G6, HTC U11... Masz komponenty takie jakich żaden średniak nigdy nie dostanie.
Czyli dobry procesor serii 8xx, pamięć UFS, etc...
To jak działa telefon nie zależy tylko od systemu i procesora ale też od użytych materiałów i ogólnej optymalizacji przez producenta.
Wielu ludzie zwraca tylko uwagę na procesor i ilość przestrzeni na system i pliki. Kompletnie ignorując jakie kości pamięci zainstalował producent.
Jednak tak jak częstotliwość w procesorach, tak i w tym wypadku musimy zacząć zwracać uwagę na zastosowane technologie.
w smartfonach mamy pamięci typu flash wykorzystujące funktory NAND. Jednak to nie koniec podziału i dopiero takie pojęcia jak eMMC czy też UFS przekładają się na ogólną wydajność. I szybkość urządzenia.
Co z tego, że będzie nowy system i bardzo szybki procesor, jak odczytywanie czy też zapisywanie danych ograniczają możliwości innych podzespołów?
Dlaczego gra na jednym smartfonie uruchamia się tak długo, a w drugim który ma taki sam procesor i ilość pamięci RAM dużo szybciej? Jest to w głównej mierze wina wolnej pamięci. Także sam start systemu jest silnie uzależniony od tego jak szybko procesor jest w stanie otrzymać odpowiedź od odpowiednich komórek.
Wszystkie dotychczasowe testy pokazują, że pamięć UFS nie zostawia suchej nitki na technologii eMMC.

Tak więc jeśli chodzi o smartfony to pojęcie starszy nie oznacza wcale przestarzały,
Ponieważ taki starszy telefon może być znacznie nowocześniejszy od tego nowego.

I myślę, że przykład z BMW dobrze to zobrazował.

Dictum sapienti sat est.